www.infoglobe.cz » USA, Idaho – návštěva měst a městeček

USA, Idaho – návštěva měst a městeček

Publikováno: 16.4.2021
Dnešek věnujeme návštěvě malých měst ve státě Idaho. Topografie tohoto státu je rozmanitá. Naleznete tu zasněžené hory, divoké řeky i hluboké lesy. Už jen cesty do měst, které vám představíme, jsou zážitkem.

Začneme návštěvou Sun Valley. Město je obklopeno Skalistými horami a dlouhá léta je oblíbenou turistickou destinací. Nachází se tu například jeden z nejpopulárnějších lyžařských resortů ve Spojených státech. Nicméně lyžování a snowboard nejsou jediné, co sem návštěvníky láká. Název Sun Valley neboli Slunečné údolí město nedostalo pro nic za nic. Čistě modrou oblohu uvidíte nad údolím Wood River Valley po většinu roku. Blízký národní les Sawtooth National Forest spolu s povětšinu roku příznivým počasím přímo láká k nejrůznějším výletům, ať už je to jízda na horském kole, rybaření, horolezectví, běh v přírodě, jízda na koních, nebo golf.

Sun Valley

Naším dalším cílem je Sandpoint. Město je obklopeno hned třemi pohořími a naleznete ho na březích krásného jezera Lake Pend Oreille. V Sandpoinu příliš vyžití není, ale často se tu konají různé kulturní akce jako třeba Festival at Sandpoint, jenž je jednou z předních akcí v regionu. Každý rok se osm srpnových nocí ve městě promění v živou hudební scénu.

Sandpoint

Kulturní akce jsou však ale spíše doplňkem k fantastické přírodě okolo. Už jen v národním lese Idaho Panhandle National Forests, který obklopuje Sandpoint, máte obrovskou plochu k objevování. Vezměte třeba horské kolo a jeďte poznávat. V zimě si tu dobře zalyžujete, a to obzvlášť v resortu Schweitzer Mountain Resort, který je vzdálen od města necelých 30 kilometrů.

Idaho Panhandle National Forests

Takovou pomyslnou třešničkou na dortu, klenotem mezi malými městy Idaha, je Stanley. Toto horské městečko naleznete ve střední části Idaha a je obklopeno impozantními horami, tedy ideálním zázemím pro dobrodružství v přírodě. Stanley sousedí s parkem Sawtooth National Recreation Area, který je považován za jeden z nejlepších přírodních parků ve státě. V parku na vás čeká přes tisíc kilometrů různých stezek, více než čtyři desítky hor přesahujících výšku 3 000 metrů nad mořem a také vhled do života místní fauny, kterou tvoří například medvědi baribalové, losi nebo ovce tlustorohé.

Idaho Panhandle National Forests

Poblíž hranic se státem Montana leží Město Salmon. Jeho středem teče řeka s poněkud depresivním názvem River of No Return neboli řeka, ze které není návratu. I tady můžete vyrazit do hor v okolí. Hlavním tahákem je však řeka, která je vyhledávaná vodáky. Ti ji považují za jednu z nejlepších řek ke sjíždění v Idahu. Kromě toho si můžete koupit několikadenní vodácký výlet (téměř 150kilometrový) s průvodcem do Middle Fork of the Salmon.

Salmon

GPS: 43°41'01.8"N 114°20'43.7"W

Text: Maxim Kucer

Foto: Wikipedia.org: Greg L. Wright, Alvin Feng, Greg Tensmeyer, Greg Tensmeyer (2), Sam BeebeDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

USA, Montana – Phillipsburg
Publikováno: 10.6.2021
Dnes vás zavedeme do hornatého státu Montana, a to konkrétně do Philipsburgu, který se nachází v jihozápadní části státu. Toto horské město má poměrně zajímavou historii, a navíc leží na vyhlídkové trase Pintler Veteran's Memorial Scenic Highway, také známé jako Highway 1. Tato cesta je mimochodem alternativou populárnější Interstate-90 pro cestování mezi národními parky Yellowstone a Glacier.

USA, Idaho – Boise: zlatá horečka
Publikováno: 7.6.2019
Potato State. Ve druhém díle o Idahu jsme sice alternativní název tohoto státu zmínili, ale nevysvětlili.

USA, Seattle – město kávy a letectví
Publikováno: 20.4.2021
Seattle bývá také titulován jako Brána Aljašky, Smaragdové město, Královské město či Město letadel (díky společnosti Boeing). Leží ve státě Washington a sousedí s Kanadou. Město a jeho okolí se pyšní nejen bohatou zelení, ale i mnoha zajímavostmi.

USA, Idaho – ráj pro vycházky do přírody
Publikováno: 31.5.2019
V dnešním díle o americkém státě Idaho, kterému se říká „Potato State“, začneme návštěvou rekreační oblasti Sawtooth. Ta pokrývá oblast 3 tisíc kilometrů čtverečních divoké přírody, kterou si do sytosti užijete na více než tisíci kilometrech stezek a 40 vrcholcích hor, které se vypínají nad 3 tisíce metrů nad mořem.

USA, Idaho – výlety do přírody
Publikováno: 24.5.2019
V minulých dílech jsme navštívili Montanu a dnes se přesuneme do sousedního státu, Idaha. Jeho celková plocha činí 216 000 km čtverečních. Se svými 7 obyvateli na km čtvereční je hustota místní populace dva a půl krát vyšší než v Montaně.

USA, Idaho – Stanley
Publikováno: 26.3.2021
Stanley je horské městečko ve státě Idaho, které se nabízí jako vynikající základna pro výlety do nádherného okolí. Mimo jiné i do Sawtooth Mountain National Recreation Park, což je patrně nejopěvovanější národní park státu Idaho, který se rozkládá na ploše neuvěřitelných více než 3000 km čtverečních.

USA: Idaho - Bramborový stát
Publikováno: 17.1.2014
Minulý díl jsme strávili v Universal Studios Theme Park. Byl to vskutku velkolepý zážitek, a tak přesun na sever do Idaha se může zdát být poněkud fádnější.

USA, Washington – Winthrop
Publikováno: 19.3.2021
Již několikrát jsme se spolu vydali do oblasti pacifického severozápadu, do státu Washington, ale stále se zde skrývá ještě mnoho míst, která stojí za zmínku. Jedním z nich je Winthrop.

USA, Washington – nejlepší výlety
Publikováno: 22.1.2021
Dnes se projdeme po těch nejzajímavějších a nejlepších turistických místech, která naleznete ve státě Washington. Čekají vás úchvatné pohledy na místní přírodu, např. spící vulkány, krásné zátoky, ale navštívit lze také různá okouzlující města jako Leavenworth, Bellingham nebo Port Angeles. Stát Washington je mezi turisty velmi populární.

USA, Washington – Leavenworth
Publikováno: 26.2.2021
Vítejte v Bavorsku. Jste zmatení? Bavorsko/Bavaria není totiž jen spolkovou zemí v Německu, ale také oblastí v srdci Kaskádového pohoří, které se táhne státem Washington. Město se původně specializovalo na těžbu dřeva a procházela tudy železnice. V 60. letech 20. století bylo výrazně revitalizováno a stalo se z něj městečko skutečného bavorského střihu. Nejde však pouze o vnější podobu městečka, místní ctí staré i moderní německé tradice.


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Naučné procházky

30. 4. – 30. 6. 2021
1. cena:
Obrazová publikace z vydavatelství CBS
2. cena:
Sada vitamínů pro vaše zdraví + respirátory FFP2
3. cena:
Dobrodružné fantasy – Linda a klíč od Andary
1. cena redakce:
Dárková kazeta Vincentka + respirátory FFP2
2. cena redakce:
Exkluzivní kolekce mini dámských vůní VERSACE
3. cena redakce:
Knižní publikace Bratislava známa–neznáma z rodinného vydavatelství Dajama

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

16.6.2021
Král Zikmund krátce po nástupu na uherský trůn musí zachránit svou manželku královnu Marii z chorvatského zajetí.  Vybíráním výkupného pověří svého věrného vévodu Stibora ze Stiboríc. Pomozte Stiborovi i vy. Vyrazte na čtyři jeho hrady Uhrovec, Beckov, Čachtice a Plavecký hrad. Razte Zikmundovy dukáty a osvoboďte královnu Marii ze zajetí.
15.6.2021
Sedačková lanová dráha Solisko Expres na Štrbském plese ve Vysokých Tatrách se stala první osobní lanovkou na Slovensku vybavenou speciálními ochrannými prvky, které by měly zabránit kolizím s prolétající ptactvem.
12.6.2021
V Českých Budějovicích je výstava soch pod širým nebem už tradicí. Ty se nacházejí v ulicích i v parcích, což znamená, že umění přichází za lidmi do jejich přirozeného prostředí, nemusíte za ním do galerií.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

TOP 5 MÍST na Slovensku:

TOP 5 MÍST na Slovensku

Přinášíme vám městské tipy na výlety, které které stojí za to vidět.

 

Martin - hlavní město kultury Slováků

Bratislava – malé velké město

Košice – unikátní metropole východního Slovenska

Banská Štiavnica: starobylá kráska v lůně přírody

Trenčín – majestátní hrad nad Váhem

 

Pokud hledáte ještě více cestovatelsky atraktivních míst, tak se inspirujte ZDE.

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:čtvrtek 17. 6. 2021
svátek:Adolf
dnes:
čtvrtek 17.6.
31 °C
zítra:
pátek 18.6.
32 °C