www.infoglobe.cz » USA, Idaho – ráj pro vycházky do přírody

USA, Idaho – ráj pro vycházky do přírody

Publikováno: 31.5.2019
V dnešním díle o americkém státě Idaho, kterému se říká „Potato State“, začneme návštěvou rekreační oblasti Sawtooth. Ta pokrývá oblast 3 tisíc kilometrů čtverečních divoké přírody, kterou si do sytosti užijete na více než tisíci kilometrech stezek a 40 vrcholcích hor, které se vypínají nad 3 tisíce metrů nad mořem.

Kdyby se vám chození omrzelo, zkuste si třeba i jízdu na horském kole nebo rybaření. V zimě je pak místní krajina ideální pro běžkování nebo jízdu na sněžném skútru. Navíc se můžete kochat pohledem na několik set ledovcových jezer.

Sawtooth

Další přírodní oblastí, kam vás musíme vzít, je City of Rocks National Reserve. Mezi lezci je opravdu vyhlášená. V minulosti se však tato oblast rovněž těšila vysoké popularitě. Emigranti, kteří se přesouvali po historické Kalifornské stezce, si povšimli místních skal. Indiánský kmen Šošonů si mezi masivními skalami místního skalního města založil osadu. Návštěvníci mohou přespat v jednom z 64 kempů s přístupem k pitné vodě.

Sawtooth

Do třetice vám místní přírodu přiblížíme výletem k Boize River Greenbelt. Tato stezka vede skrze město Boise a spojuje nejlepší části městských parků. Čtyřicetikilometrová stezka vznikla částečně z popudu zamezit rostoucímu znečištění řeky a okolí. Projekt se podařil a v současnosti je Greenbelt jakousi výkladní skříní přírodního prostředí. Lidé stezku používají jak pro svižnou a zdravou cestu do práce, tak možnost, jak se rychle vzdálit městskému ruchu a uniknout do přírody.

Sawtooth

Pokud se budete chtít dozvědět něco více o Idahu, jeho současnosti a minulosti, navštivte Museum of Idaho, které se nachází v centru města Idaho Falls. Instituce schraňuje na 25 tisíc různých artefaktů a exemplářů, které odkazují na nejstarší historii oblasti nebo se vztahují k místní flóře, fauně či kultuře. Každý rok se sem podívá na 100 tisíc turistů. Muzeum je známé pro své otočné exponáty a velmi hutné popisky.

Museum of Idaho

Některé z místních stálých expozic zahrnují například pohled na původní obyvatele státu, jednotřídky či dobrodružství patrně největších amerických cestovatelů Lewise a Clarka. Mimo jiné muzeum každý rok požádá řadu událostí zaměřených na děti nebo akce známé jako „After Dark“ (Po setmění), které se soustředí hlavně na dospělé (tj. 21 let a výše).

Idaho Falls

Na závěr navštívíme jeden z největších parků v Idaho Falls. Tím je Tauthaus Park, který je velmi přívětivý pro rodiny s dětmi. Je zde mnoho stromů a zeleně, baseballová hřiště či plácky, kde si můžete uspořádat třeba piknik. Krom toho v zábavním parku, který se příznačně jmenuje Funland, se sklouznete na tobogánech a užijete si všemožné atrakce. Tím hlavním zde je však zoo, kde mají domov zvířata z celého světa. Patří mezi ně lvi, tučňáci nebo nádherní irbisové.

GPS: 43°30'58.9"N 112°04'00.8"W

 

Text: Maxim Kucer

Foto: Wikipedia.org: Fredlyfish4, Fredlyfish4 (2), Fredlyfish4 (3), Jcarr29, ARLittleRockDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

USA, Idaho – výlety do přírody
Publikováno: 24.5.2019
V minulých dílech jsme navštívili Montanu a dnes se přesuneme do sousedního státu, Idaha. Jeho celková plocha činí 216 000 km čtverečních. Se svými 7 obyvateli na km čtvereční je hustota místní populace dva a půl krát vyšší než v Montaně.

USA, Idaho – Boise: zlatá horečka
Publikováno: 7.6.2019
Potato State. Ve druhém díle o Idahu jsme sice alternativní název tohoto státu zmínili, ale nevysvětlili.

USA, Montana – Little Bighorn a medvědi
Publikováno: 17.5.2019
Minulý a předminulý pátek jsme vás zavedli do státu pod velkým nebem, okusili něco z té nejvzdálenější historie a podívali jsme se na zub jedněm z nejstarších obyvatel naší planety – dinosaurům.

USA, Montana – po stopách dinosaurů
Publikováno: 10.5.2019
Montana je stát, který si vás získá. Nádherná příroda, hvězdné nebe a milí lidé. Můžete zde navštívit město Ekalaka, které je pojmenováno po dceři slavného indiánského náčelníka Sedícího býka. Rovnou vám však prozradíme, že v Ekalace nějakou větší prohlídku neplánujte. Na naše poměry je to spíše vesnice. Žije zde okolo 300 obyvatel.

USA, Montana – stát pod širým nebem I
Publikováno: 3.5.2019
V dnešním cestovatelském průvodci vás zavedeme do amerického státu Montana, skvělého místa pro všechny, kteří si chtějí odpočinout od civilizace a oddat se přírodě. Jak se dočtete za chvíli, ne nadarmo se státu přezdívá Big Sky Country, doslova země velkého nebe.

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Daleké kraje

1. 5. – 30. 6. 2019
1. cena:
Kniha Vltavské vyhlídky z Knižního klubu
2. cena:
Kniha Výlety podél Sázavy z Knižního klubu
1. cena redakce:
Voucher pro 2 osoby na 1 noc v pohádkovém hotelu Zámek Berchtold***
2. cena redakce:
50% sleva na nákup jízdenek kamkoli po Evropě se společností FlixBus

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

18.6.2019
Muzeum východních Čech prošlo od loňského května důkladnou opravou. K obnově se přidaly také dvě sedmimetrové sochy z průčelí Eliščina nábřeží a kašna. Pro veřejnost bude muzeum otevřeno na podzim.
17.6.2019
Nenechte si ujít kouzelný festival s kvalitní hudbou a doprovodným programem, který se uskuteční první srpnový víkend na louce za městem.

16.6.2019
Poznejte krásy a zajímavosti Malých Karpat. Využít můžete turistický autobus Malokarpatský expres, který jede každou sobotu, neděli a během státních svátků na trase Bratislava–Budmerice přes Svatý Jur, Pezinok, Modru, Zochovu chatu a Červený Kameň.

Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – NOVÁ KALEDONIE, PAPUA-NOVÁ GUINEA, TASMÁNIE A ŠALAMOUNOVY OSTROVY:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:úterý 18. 6. 2019
svátek:Milan