www.infoglobe.cz » USA, Idaho – Stanley

USA, Idaho – Stanley

Publikováno: 26.3.2021
Stanley je horské městečko ve státě Idaho, které se nabízí jako vynikající základna pro výlety do nádherného okolí. Mimo jiné i do Sawtooth Mountain National Recreation Park, což je patrně nejopěvovanější národní park státu Idaho, který se rozkládá na ploše neuvěřitelných více než 3000 km čtverečních.

Nejlepší dobou pro návštěvu je prý léto, konkrétně od července do září. Nicméně mimo hlavní letní sezonu se tu pohybuje méně lidí a v zimě tu zažijete s největší pravděpodobností téměř úplnou samotu.

Je tu spousta stezek, které vás zavedou na úchvatná místa a ještě k úchvatnějším výhledům. Vřele vám doporučujeme vydat se směrem k jezeru Sawtooth Lake. Celá trasa tam a zpět měří přibližně 15 kilometrů s převýšením přibližně 600 metrů.

Sawtooth Lake

Sawtooth Lake je největším jezerem okolního národního parku a hlavním turistickým lákadlem. Na severním břehu jezera můžete narazit na Redfish Lake Lodge, což je místo, ze kterého lze podnikat různé aktivity spojené s jezerem. Tato chalupa byla postavena na konci 20. let 20. století a kromě jiného nabízí i možnosti ubytování. Dále si můžete například zapůjčit loďku, projet se na koni nebo přeplout jezero na přívozu. V létě můžete relaxovat na slunné pláži nebo si půjčit kolo a projet se po okolí.

Sawtooth

Ještě lákavější jsou horké prameny. Můžete navštívit například Sunbeam Hot Springs, blíže městu pak leží Boat Box Hot Spring, který se těší vysoké návštěvnosti. Západně od Stanley najdete přírodní místa jako Bonneville and Kirkham Hot Springs.

Další aktivitou, kterou bychom vám chtěli doporučit, je řeka Salmon River. Nikde jinde v Idahu si neužijete sjíždění vody jako tady. Zkusit můžete rafty nebo nasednout na loďku s průvodcem, který vám řekne něco o okolí a historii.

Salmon River

Pokud máte chuť na něco dobrodružnějšího, pak doporučujeme vydat se s batohem do přírody. Stanley totiž leží na rozhraní tří národních parků se stovkami stezek. Oblíbenou trasou je Alice-Toxaway Loop. Tuto pětadvacetikilometrovou trasu si turisté zpravidla rozdělují mezi dva až tři dny, protože převýšení je téměř 1000 metrů.

místní pošta

Pokud byste se sem vydali v zimě, pak na vás čeká sněhem pokrytá krajina, na níž se můžete vyřádit nejen na sněžných skútrech, ale především na běžkách. Obzvláště vhodné jsou trasy Alturas Lake a Park Creek Ski Trails. Park Creek se nachází blíže městu a nabízí přibližně 16 kilometrů upravovaných cest. Alturas Lake je o něco dále, přibližně 35 kilometrů jižně od města. Čeká tu na vás 16 kilometrů běžeckých tras, které vás zavedou přímo k jezeru Sawtooth Lake.

GPS: 44°12'47.8"N 114°56'03.0"W

 

Text: Maxim Kucer

Foto: Wikipedia.org: Fredlyfish4, Tinosa, Fredlyfish4 (2), Fredlyfish4 (3), AcroterionDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

USA, Idaho – Boise: zlatá horečka
Publikováno: 7.6.2019
Potato State. Ve druhém díle o Idahu jsme sice alternativní název tohoto státu zmínili, ale nevysvětlili.

USA, Oregon – Jacksonville
Publikováno: 2.4.2021
Město Jacksonville bylo založeno v roce 1860 chvíli poté, co v oblasti byla nalezena ložiska zlata. V rámci státu Oregon si Jacksonville drží jedno prvenství, vznikla zde první čínská čtvrť, kterou založili emigranti ze San Francisca. Tato skutečnost vyšla najevo teprve počátkem nového milénia, když při pracích na silnici byly nalezeny rozbité čínské misky, čajové šálky nebo čínské mince.

USA, Idaho – ráj pro vycházky do přírody
Publikováno: 31.5.2019
V dnešním díle o americkém státě Idaho, kterému se říká „Potato State“, začneme návštěvou rekreační oblasti Sawtooth. Ta pokrývá oblast 3 tisíc kilometrů čtverečních divoké přírody, kterou si do sytosti užijete na více než tisíci kilometrech stezek a 40 vrcholcích hor, které se vypínají nad 3 tisíce metrů nad mořem.

USA, Idaho – výlety do přírody
Publikováno: 24.5.2019
V minulých dílech jsme navštívili Montanu a dnes se přesuneme do sousedního státu, Idaha. Jeho celková plocha činí 216 000 km čtverečních. Se svými 7 obyvateli na km čtvereční je hustota místní populace dva a půl krát vyšší než v Montaně.

USA, Washington – Leavenworth
Publikováno: 26.2.2021
Vítejte v Bavorsku. Jste zmatení? Bavorsko/Bavaria není totiž jen spolkovou zemí v Německu, ale také oblastí v srdci Kaskádového pohoří, které se táhne státem Washington. Město se původně specializovalo na těžbu dřeva a procházela tudy železnice. V 60. letech 20. století bylo výrazně revitalizováno a stalo se z něj městečko skutečného bavorského střihu. Nejde však pouze o vnější podobu městečka, místní ctí staré i moderní německé tradice.

USA, Washington – nejlepší výlety
Publikováno: 22.1.2021
Dnes se projdeme po těch nejzajímavějších a nejlepších turistických místech, která naleznete ve státě Washington. Čekají vás úchvatné pohledy na místní přírodu, např. spící vulkány, krásné zátoky, ale navštívit lze také různá okouzlující města jako Leavenworth, Bellingham nebo Port Angeles. Stát Washington je mezi turisty velmi populární.

USA, Washington – Winthrop
Publikováno: 19.3.2021
Již několikrát jsme se spolu vydali do oblasti pacifického severozápadu, do státu Washington, ale stále se zde skrývá ještě mnoho míst, která stojí za zmínku. Jedním z nich je Winthrop.


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Dotek jara

1. 3. – 30. 4. 2021
1. cena:
Obrazová publikace z vydavatelství CBS
2. cena:
Exkluzivní miniatury: řemeslný gin TOISON a bylinný likér Dr.Kramer
3. cena:
Dárkový balíček od portálu Infoglobe
1. cena redakce:
Roční předplatné časopisu Krásy Slovenska
2. cena redakce:
Dárková kazeta Vincentka
3. cena redakce:
Liptov - turistický průvodce z rodinného vydavatelství Dajama

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

14.4.2021
Před pár dny oznámil Bratislavský dopravní podnik informaci o zvýšení ceny jízdného, zrušení oblíbeného 15minutového lístku a zlevnění ročního lístku o 25 %.
12.4.2021
Nedávno vyšla nová studie Barcelonského institutu pro globální zdraví (ISGlobal) o kvalitě ovzduší v evropských městech. Mezi 31 státy mají nejhorší výsledky Itálie, Španělsko, Polsko, Belgie a Česká republika.
9.4.2021
Tato doba není snadná ani pro zoologické zahrady. Nejdříve zvířatům chyběly proudící davy návštěvníků, nyní jsou velký problém chybějící příjmy ze vstupného. Peníze rychle docházejí, pomoc od státu není dostatečná, ale zvířata musejí jíst každý den. A vy můžete pomoct je nakrmit.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – ALŽÍRSKO, POBŘEŽÍ SLONOVINY A TUNISKO:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:středa 14. 4. 2021
svátek:Vincenc
dnes:
středa 14.4.
7 °C
zítra:
čtvrtek 15.4.
3 °C