www.infoglobe.cz » USA, Idaho – výlety do přírody

USA, Idaho – výlety do přírody

Publikováno: 24.5.2019
V minulých dílech jsme navštívili Montanu a dnes se přesuneme do sousedního státu, Idaha. Jeho celková plocha činí 216 000 km čtverečních. Se svými 7 obyvateli na km čtvereční je hustota místní populace dva a půl krát vyšší než v Montaně.

V Idahu žije celkem 1,7 milionu obyvatel, z čehož drtivou většinu (přes 90 %) tvoří běloši, největší menšinou jsou indiáni, kterých je tu přibližně 20 tisíc. Nejvíc lidí (okolo čtvrt milionu) žije v hlavním městě Boise City.

Dnes vás zavedeme do krásných přírodních koutů. Jako první navštívíme údolí Sun Valley. Sem jezdí lyžaři z celé Ameriky. K dispozici jim je 13 lanovek a 800 hektarů sjezdovek. Pokud ale spíše upřednostňujete běžky, pak vás můžeme směle odkázat do Nordic Center, kde si můžete nejen zaběžkovat, ale také si půjčit sněžnice. V létě si zde zase můžete užít pěší turistiku, jezdit na horských kolech nebo zažít nějaké jiné dobrodružství pod širým nebem.

Sun Valley

Dalším pěkným místem je hotel Shore Lodge v McCallu, což je další oblíbené letovisko v Idahu. Určitě vás hned uchvátí krásné jezero a pohled na hory, který vám možná bude evokovat Švýcarsko. Užijete si pohodlné ubytování, vyhřívaný bazén, vířivku, kino a dobré jídlo.

Idaho

Ve vašem itineráři by neměla chybět ani lunární krajina, která vznikla vulkanickou činností před zhruba 2–15 tisíci lety. Na vyznačených stezkách můžete spatřit, jak vypadaly pradávné lávové toky. I když poslední erupce se udála před dvěma milénii, místní oblast, jež je prohlášena za národní památku, je stále vulkanicky aktivní. Mimochodem zde můžete prozkoumat pět jeskyní, kde se vám uleví od vysokých teplot panujících na povrchu.

Snake River   Snake River

A nakonec vás zavedeme do Pekelného kaňonu, Hell’s Canyon, jenž se nachází v parku Wallowa-Whitman National Forest na severu Idaha. Více než 150 kilometrů dlouhý kaňon byl vytvořen řekou Snake River podél hranice se sousedními státy Oregon a Washington. Pokud si chcete kaňon co nejvíce užít, doporučujeme kromě klasické pěší túry jízdu na koňském hřbetě. Pro dobrodružnější povahy však musíme zmínit i rafty na divokých vlnách řeky Snake River.

GPS: 43°40'16.7"N 114°22'05.2"W

 

Text: Maxim Kucer

Foto: Wikipedia.org, Wikimedia Commons: Levieuxchiendetalus, X-Weinzar, Greg L. Wright, Sam Beebe, UrbanDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

USA, Montana – Little Bighorn a medvědi
Publikováno: 17.5.2019
Minulý a předminulý pátek jsme vás zavedli do státu pod velkým nebem, okusili něco z té nejvzdálenější historie a podívali jsme se na zub jedněm z nejstarších obyvatel naší planety – dinosaurům.

USA, Idaho – ráj pro vycházky do přírody
Publikováno: 31.5.2019
V dnešním díle o americkém státě Idaho, kterému se říká „Potato State“, začneme návštěvou rekreační oblasti Sawtooth. Ta pokrývá oblast 3 tisíc kilometrů čtverečních divoké přírody, kterou si do sytosti užijete na více než tisíci kilometrech stezek a 40 vrcholcích hor, které se vypínají nad 3 tisíce metrů nad mořem.

USA, Idaho – Boise: zlatá horečka
Publikováno: 7.6.2019
Potato State. Ve druhém díle o Idahu jsme sice alternativní název tohoto státu zmínili, ale nevysvětlili.

USA, Montana – po stopách dinosaurů
Publikováno: 10.5.2019
Montana je stát, který si vás získá. Nádherná příroda, hvězdné nebe a milí lidé. Můžete zde navštívit město Ekalaka, které je pojmenováno po dceři slavného indiánského náčelníka Sedícího býka. Rovnou vám však prozradíme, že v Ekalace nějakou větší prohlídku neplánujte. Na naše poměry je to spíše vesnice. Žije zde okolo 300 obyvatel.

USA, Montana – stát pod širým nebem I
Publikováno: 3.5.2019
V dnešním cestovatelském průvodci vás zavedeme do amerického státu Montana, skvělého místa pro všechny, kteří si chtějí odpočinout od civilizace a oddat se přírodě. Jak se dočtete za chvíli, ne nadarmo se státu přezdívá Big Sky Country, doslova země velkého nebe.

USA, Washington D. C. – hlavní město
Publikováno: 10.9.2017
Mezi nejnavštěvovanější americká města zcela určitě patří hlavní město Spojených států amerických – Washington D. C. Dnes vás zveme k jeho prohlídce a společně navštívíme různé pamětihodnosti, monumenty nebo zákoutí.

USA: Washington, D. C. - přehlídka monumentu
Publikováno: 30.6.2013
Washington, D. C. jsem navštívila během svého dvouletého pobytu v USA a strávila jsem zde tři dny. Jeho návštěvu jsem považovala za povinnost – nejen vzhledem k tomu, že se jedná o hlavní město Spojených států, nýbrž i z důvodu krátké, po silnici snadno dostupné vzdálenosti od místa svého pobytu – New Yorku (cca 250 mil/400 km).

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Letní radosti

1. 7. – 31. 8. 2019
1. cena:
Kniha Nejkrásnější výlety autem 2 z Knižního klubu + dvojice vstupenek na veletrh FOTOEXPO
2. cena:
Kniha Nejkrásnější výlety vlakem 2 z Knižního klubu + dvojice vstupenek na veletrh FOTOEXPO
Cena redakce:
Voucher pro 2 osoby na 1 noc v hotelu Diana*** Nové Mesto nad Váhom s wellcome drinkem, snídaní a zapůjčením kol + dvojice vstupenek na veletrh FOTOEXPO

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

25.8.2019
V horní části podtatranské obce Ždiar můžete navštívit novou letní expozici zachycující svět unikátních živočichů.

24.8.2019
Pro potřeby nejen Pražanů vzniklo další místo pro oddych a vycházky přírodou. Na území Prahy v Horních Počernicích bylo revitalizováno nehostinné území V Ladech (včetně vodních ploch) a vznikl nový lesopark.
23.8.2019
Do konce srpna s od pondělí do pátku v 10 hodin konají bezplatné prohlídky historického centra Trnavy. Sraz zájemců je vždy před Turistickým informačním centrem.

Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce - ESTONSKO, LOTYŠSKO, LITVA:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:neděle 25. 8. 2019
svátek:Radim
dnes:
neděle 25.8.
24 °C
zítra:
pondělí 26.8.
24 °C