www.infoglobe.cz » USA, Illinois: Rockford – za malebnými zákoutími

USA, Illinois: Rockford – za malebnými zákoutími

Publikováno: 8.5.2020
Dnešním cílem je město Rockford, které je oceňováno pro svůj šarm. Rockfordem protéká řeka Rock River. Na jejím pravém břehu se nachází například Riverfront Museum Park, jehož součástí je přírodovědecké muzeum Burpee Museum of Natural History, které vřele doporučujeme. Bylo otevřeno v roce 1942.

Návštěvníky lákají zejména restaurované kostry dinosaurů či působivý „uhelný les“ z období karbonu. Uhelný les je totiž pozůstatkem kdysi rozsáhlých mokřadů, jež pokrývaly tropické pásy Země. Enormní množství rašeliny postupem času vytvořilo uhlí. Nechybí ani expozice přibližující místní divokou faunu nebo život původních obyvatel. Kromě toho muzeum chystá pravidelné doprovodné akce, například každoroční hledání velikonočních vajec pro rodiče s dětmi a různé přednášky.

Rockford

To samé platí pro kino Coronado Performing Arts Center, které nabízí různé druhy představení. Kino poprvé otevřelo své brány, rozhrnulo oponu a promítalo filmy v roce 1927. Na přelomu milénia se kino dočkalo masivní rekonstrukce, která mu vrátila zašlý lesk. Diváci si mohou kromě promítání filmů například zajít na nějaký slavný muzikál z Broadwaye nebo na hudební koncert. Do sálu se vměstná úctyhodných 2400 diváků.

Coronado Theatre

Rockfordu se mimochodem přezdívá Město zahrad. A je to přiléhavá přezdívka, což můžete sami posoudit např. po návštěvě místní japonské zahrady Anderson Japanese Gardens nebo zahrady Nicholas Conservatory and Gardens.

Anderson Japanese Gardens

Japonské zahrady jsou místem, kde si užijete klid. Za podobou zahrad stojí Hoichi Kurisu, renomovaný japonský zahradní architekt, který má na kontě například také japonské zahrady ve městě Portland ve státě Oregon. Atmosféru dotvářejí vodopády, barevné květiny, cestičky, čajový altánek a další prvky. Přes rok se tu samozřejmě konají různé akce a také se tu můžete dobře najíst.

Nicholas Conservatory

Zahrady Nicholas Conservatory and Gardens jsou třetí největší zimní zahrady ve státě Illinois. Doma tu jsou tropické rostliny, po celý rok tu něco kvete. Každoročně se v zahradách koná výstava orchidejí. Pěšinky venkovních zahrad vás provedou zajímavými zákoutími, uvidíte různé sochy nebo se vám naskytnou krásné pohledy, např. na Eclipse Lagoon.

Pokud byste chtěli být v obklopení přírody ještě více, je zde po ruce přírodní park Rock Cut State Park. Díky množství míst, kde je dovoleno kempovat, je velice snadné si sem vzít stan a strávit tu noc.

GPS: 42°16'44.7"N 89°05'22.2"W

 

Text: Maxim Kucer

Foto: Wikipedia.org: IvoShandor, Bryan Lee, Bryan Lee (2), Alexbaumgarner, IvoShandor (2)Diskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

USA: Chicago - větrné město plné zeleně II
Publikováno: 2.3.2017
Je večer a my jsme poměrně zklamaní z prosklených kukaní (Skydeck) na Willis Tower, kde výhled nebyl tak dobrý, jak jsme předpokládali. Náladu nám ale vylepšil jiný nevšední zážitek, který byl mnohem intenzivnější a doporučuji ho všem, kteří do Chicaga míří.

USA, Illinois: Rockford – muzea a laserové bludiště
Publikováno: 15.5.2020
V prvním díle o Rockfordu jsme společně zavítali do místních zahrad, kde nejzajímavější byly asi ty v japonském stylu. Na začátku dnešního dílu vás nejprve zavedeme do muzea umění Rockford Art Museum.

USA: Chicago – větrné město plné zeleně I
Publikováno: 23.2.2017
Když jsme se s kamarády rozhodovali, které místo na severovýchodě USA navštívíme, Chicago pro nás byla jasná volba.

USA, Indiana: Fort Wayne – věda a historie
Publikováno: 20.3.2020
Dnešní výlet nás zavede do amerického státu Indiana. Naším cílem je Fort Wayne, druhé největší město tohoto státu, které překypuje místy, kam jít.


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Česká krajina

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

29.5.2020
Dnes vám přinášíme druhou část těch nejzajímavějších mezinárodních nebo světových dnů podle kalendáře (měsíce červenec až prosinec).
28.5.2020
Šumava tajemná i lákavá, divoká i vlídná, známá i neznámá… všechny tváře našeho nejmilovanějšího pohoří představuje krásná výpravná publikace autorů Petra Davida a Vladimíra Soukupa.
27.5.2020
Nejstarší kalendář sice vznikl v Egyptě již ve 4. tisíciletí před Kristem, ale jeho dennodenní využívání se zachovalo dodnes. Kromě jmen a různých svátků si prostřednictvím kalendáře připomínáme všelijaké mezinárodní dny. A právě přehled těch (dle nás) nejzajímavějších vám přinášíme v následujících řádcích.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce - VENEZUELA a PARAGUAY:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:sobota 30. 5. 2020
svátek:Ferdinand
dnes:
sobota 30.5.
16 °C
zítra:
neděle 31.5.
13 °C