www.infoglobe.cz » USA, Jižní Karolína: Beaufort

USA, Jižní Karolína: Beaufort

Publikováno: 18.9.2020
Nejromantičtější město v Jižní Karolíně. Tak lidé s oblibou říkají šarmantnímu Beaufortu. Město nabízí například nádhernou architekturu 18. století.

Nejdřív vás zavedeme na ostrov Parris Island, který je domovem gigantické vojenské základny, kde na 20 000 rekrutů podstupuje dlouhé týdny náročného tréninku, aby se z nich stali mariňáci. Ale Parris Island není jen o základně. Pokud jste fandové golfu, můžete si tu odehrát pár jamek na hřišti The Legends Golf Course. Akorát dávejte pozor na aligátory!

Beaufort

Kromě toho doporučujeme zajít do Parris Island Museum, které se zaměřuje na americké mariňáky a rovněž historii samotného ostrova. Stavte se také u čokoládového stromu a kupte si slavnou krabičku čokolády, jak ji zmiňoval Forest Gump ve stejnojmenném filmu. Ano, právě zde se totiž natáčela lavičková scéna ze světoznámého snímku.

Parris Island Museum

Pozornost rovněž zaslouží maják Parris Island Lighthouse, který byl postaven v na začátku 80. let 19. století, je nejstarší budovou na ostrově. Přestože již neslouží svému účelu, stále se jedná o památku, která přinejmenším stojí za vidění.

Velice zajímavým místem je také hřbitov Beaufort National Cemetery, který je v celé Americe považován za jeden z nejkrásnějších. Je na seznamu národních historických památek a pohřbeni tu jsou oběti americké občanské války, tedy jak vojáci Unie, tak Konfederace, a to včetně jejich rodin (dohromady téměř 19 tisíc lidí).

Beaufort National Cemetery

Když už jsme částečně zmínili vojenství, zavedeme vás do pevnosti Fort Fremont, která byla postavena v době španělsko-americké války. Kdysi se jednalo o významnou část pobřežní obrany, protože pevnost bránila základnu pro doplňování ostrova, která se na Parris Island nacházela. Bohužel zbytky této pevnosti jsou ve stavu, který se dá nejlépe popsat jako ruiny. Pevnost je však v současné době rekonstruována.

Beaufort

Pokud byste se rádi dozvěděli něco více o historii města a okolí, pak vás odkážeme na muzeum Beaufort History Museum, které bylo postaveno na konci 30. let 20. století a dnes díky široké paletě exponátů nabízí komplexní vhled do dějin regionu. Nechybí ani exponáty zaměřené na každodenní život původních obyvatel, občanskou válku, poválečnou rekonstrukci, ale i současnost.

GPS: 32°26'35.2"N 80°40'54.8"W

 

Text: Maxim Kucer

Foto: Wikipedia.org: Cdamgen, BeaufortTiger, BeafortTiger (2)U.S. Marine Corps, GnhnDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

USA, Jižní Karolína: Charleston – místní muzea
Publikováno: 3.4.2020
V minulém díle jsme společně prozkoumali místa odkazující na plantážnictví, které po dlouhou dobu tvořilo významný segment hospodářství amerického Jihu.

USA, Jižní Karolína – Hilton Head Island
Publikováno: 25.9.2020
Tento pátek vás zavedeme na ostrov Hilton Head Island, který patří k relativně novým dovolenkářským objevům v USA. K pevnině byl připojen mostem teprve v polovině 50. let 20. století a v posledním desetiletí zaznamenalo místní obyvatelstvo populační boom, protože počet obyvatel ostrova se zdvojnásobil. Dnes se na tomto výběžku pobřeží Jižní Karolíny vystřídá více než dva a půl milionu turistů ročně.

USA, Jižní Karolína – cestou necestou po malebných městečkách
Publikováno: 2.10.2020
Dnes opět navštívíme Jižní Karolínu, tentokrát jsme pro vás vybrali několik nejzajímavějších městeček.

USA, Jižní Karolína – Columbia
Publikováno: 23.10.2020
Dnešní den strávíme v Jižní Karolíně, kde se podíváme do města Columbia. Je zajímavé svou historií, ale také krásnými parky, prvotřídními muzei a outdoorovými aktivitami. Columbia je hlavním městem Jižní Karolíny, a to od konce 18. století.

USA, Jižní Karolína: Charleston – prvenství
Publikováno: 10.4.2020
Dnes navštěvujeme Charleston už potřetí. Než vyrazíme do ulic, řekneme si ještě několik zajímavostí.

USA, Jižní Karolína: Charleston – romantický závan amerického Jihu
Publikováno: 27.3.2020
Dnes se přesuneme ze středozápadu do Jižní Karolíny, konkrétně do města Charleston, kde okusíme romantický závan amerického Jihu.


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Můj mazlíček

1. 9. – 31. 10. 2020
1. cena:
2. cena:
Cena redakce:
Voucher pro 2 osoby na 1 noc v pohádkovém hotelu Zámek Berchtold*** + 2 vstupenky na veletrh Stříbrné vánoční dny

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

23.10.2020
21. mezinárodní festival dokumentárních filmů – Jeden svět se uskuteční od 5. do 11. listopadu online!

21.10.2020
Zveme vás na návštěvu výjimečných turistických atrakcí, které se nacházejí v přírodě a potěší nejen dospělé, ale i děti. První z nich je největší dřevěný labyrint na Slovensku.
19.10.2020
Mezinárodní organizace Skytrax, zabývající se hodnocením letišť a leteckých společností, každoročně zveřejňuje žebříček těch nejlepších na světě. Avšak v souvislosti s koronavirem letos zveřejnila netradiční žebříček nejlepší hygieny letišť v rámci Evropy.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce - KAZACHSTÁN, UZBEKISTÁN a TÁDŽIKISTÁN:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:pátek 23. 10. 2020
svátek:Teodor
dnes:
pátek 23.10.
15 °C
zítra:
sobota 24.10.
13 °C