www.infoglobe.cz » USA, Jižní Karolína: Charleston – prvenství

USA, Jižní Karolína: Charleston – prvenství

Publikováno: 10.4.2020
Dnes navštěvujeme Charleston už potřetí. Než vyrazíme do ulic, řekneme si ještě několik zajímavostí.

Možná si z minulého článku pamatujete, že v Charlestonu byla otevřena první veřejná knihovna ve Spojených státech, ale také zde byla založena první veřejná vysoká škola a první divadlo. Již po procházkách historickými ulicemi vám bude patrné, že toto město je bohaté. V minulosti, ještě za dob koloniální Ameriky, byl Charleston dokonce čtvrtým největším a také nejbohatším městem v rámci tehdejších třinácti britských kolonií. Pokud holdujete golfu, pak by pro vás mohl být zajímavý také fakt, že roku 1787 tu vznikl vůbec první golfový klub v Americe.

katedrála   Circular Congregational Church

V Charlestonu si nenechte ujít pohled na most Arthur Ravenel Jr. Bridge, který se klene přes řeku Cooper a spojuje tak Charleston s jeho předměstím Mount Pleasant. Tento zavěšený most byl dokončen v roce 2005 a v podstatě okamžitě se z něj stala vděčná atrakce. Konstrukce je postavena tak, aby odolala síle větru o téměř 500 km/h a zemětřesení o síle 7,4 stupně Richterovy škály. Rovněž odolá nárazu lodi. Na mostě je v obou směrech více pruhů pro auta a také cesta pro cyklisty a chodce.

Arthur Ravenel Jr. Bridge   Arthur Ravenel Jr. Bridge

Dalším výletním cílem je Drayton Hall, nejstarší plantážnická vila, která je otevřená veřejnosti. Podobně jako jiné plantážnické vily, i zde můžete její útroby poznat nejlépe za doprovodu zkušeného průvodce. Nejzajímavější jsou její zdi, podlahy a krby, které zůstaly po staletí téměř neporušeny a netknuty, což dává možnost unikátního vhledu do minulosti.

Drayton Hall

V interiérech uvidíte zajímavé detaily, například rysky, jak rostly děti místních majitelů před 300 lety, nebo ukázky řemeslného umění 18. století. Plantáž byla založena na konci 30. let 18. století, přestože se přes ni přehnala občanská válka, zůstal dům neporušen. Na plantáži také najdete hřbitov otroků, kteří zde před třemi staletími pracovali. Jde o jeden z nejstarších afro-amerických hřbitovů ve Spojených státech.

Drayton Hall   Drayton Hall

Od Drayton Hall vás povedeme k další zajímavé památce. Až k ní přijdete, budete mít pocit, že jste se přesunuli zpět do Evropy. Katedrála sv. Jana Křtitele v neogotickém slohu totiž vypadá, jako byste ji sem přemístili odněkud z Kolína na Rýnem. Současná katedrála však stojí na místě původní katedrály, která byla zničena během velkého ohně roku 1861, jenž pohltil velkou většinu tehdejšího města. Podobné deja vu budete mít i v případě, když si zajdete ke kongregačnímu kostelu Circular Congregational Church, jenž je inspirován románským slohem.

GPS: Arthur Ravenel Jr. Bridge 32°48'10.5"N 79°54'52.3"W

 

Text: Maxim Kucer

Foto: Pixabay.com, Wikipedia.org: Goingstuckey, JonathanLamb, Marque1313, Juliancolton, Ted(bobosh_t), AlanEisen, ProfReaderDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

USA, Jižní Karolína: Charleston – místní muzea
Publikováno: 3.4.2020
V minulém díle jsme společně prozkoumali místa odkazující na plantážnictví, které po dlouhou dobu tvořilo významný segment hospodářství amerického Jihu.

USA, Severní Karolína: Raleigh – město zeleně a historie I
Publikováno: 17.4.2020
Po naší krátké exkurzi v Jižní Karolíně se vydáme do Severní Karolíny, která je v rámci USA 28. v pořadí svojí rozlohou a 9. svým počtem obyvatel. Dnes si představíme město Raleigh.

USA, Severní Karolína: Raleigh – město zeleně a historie II
Publikováno: 24.4.2020
Dnešní pokračování v poznávání Raleighu začneme návštěvou dětského muzea Marbles Kids Museum, kde si určitě užijí i dospělí. Muzeum je totiž plné různých interaktivních exponátů. Například na takovém „hudebním hřišti“ TreeTunes mohou děti vytvářet různé hudební melodie a vyzkoušet si nástroje jako xylofon, bendžo, zvonky a další. V místnosti STEMOsphere děti mohou prozkoumat taje matematiky a skládat různé puzzle. V dětské zahradě se dozvědí, jak se starat o rostliny a přírodu. Třešničkou na dortu je kinosál s technologií IMAX s více než 21 metrů širokým plátnem, kde se promítají populárně naučné filmy.

USA, Jižní Karolína: Charleston – romantický závan amerického Jihu
Publikováno: 27.3.2020
Dnes se přesuneme ze středozápadu do Jižní Karolíny, konkrétně do města Charleston, kde okusíme romantický závan amerického Jihu.


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Česká krajina

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

3.6.2020
Gemersko-malohontské muzeum vás zve na výstavu s názvem Bionika – příroda na to přišla první, která je zaměřena na přírodu jako nevyčerpatelný zdroj inspirace a poznatků pro techniku, architekturu i design.
2.6.2020
Je téměř neuvěřitelné, že ještě dnes máme u nás, uprostřed hustě zalidněné Evropy, přímo za branou metropole zelený nepřerušený lesní koridor dlouhý 100 kilometrů – pohoří Brdy.
1.6.2020
Slezskoostravský hrad ožije živou hudbou od 19. 6. do 18. 7.2020! Téměř dvě desítky kapel zahrají v pokoronavirové premiéře. Těšit se můžete na jednodenní koncerty zvučných jmen – Monkey Business, Chinaski, David Koller, Pokáč, Wohnout, Bára Poláková, Anna K., Kali a Peter Pann. Z tvrdších žánrů to budou kapely Citron a Lautr, Trautenberk, Horkýže Slíže, Zakázaný ovoce, Vypsaná fixa. Specialitou pak bude minifestiválek Metal!!!, kde zahrají lokální kapely Malignant Tumour, Silent Stream of Godless Elegy, Antigod, Primary Resistance, Postcards from Arkham, Dead Carnage a přespolní budějičáci Gutalax.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce - TANZANIE (ZANZIBAR):

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:středa 3. 6. 2020
svátek:Tamara
dnes:
středa 3.6.
20 °C
zítra:
čtvrtek 4.6.
21 °C