www.infoglobe.cz » USA, Jižní Karolína: Charleston – romantický závan amerického Jihu

USA, Jižní Karolína: Charleston – romantický závan amerického Jihu

Publikováno: 27.3.2020
Dnes se přesuneme ze středozápadu do Jižní Karolíny, konkrétně do města Charleston, kde okusíme romantický závan amerického Jihu.

Charleston patří v tomto ohledu mezi nejvíce charakteristická města. K vidění je tu mnoho opulentních sídel jižanské „aristokracie“. Na začátku 70. let 18. století byl Charleston popisován jako nejbohatší město amerického Jihu a dodnes si zachovává atmosféru tehdejší plantážnické společnosti. V historickém centru města se můžete svézt na povoze taženém koňmi, abyste si hezky z pohodlí užili pohledy na krásná sídla. Pokud jste četli nebo viděli Sever proti Jihu, pak se nebudete divit, proč hlavní hrdinka preferovala bydlení v Charlestonu.

Middleton Place

Jedním z míst, kterým rezonuje duch starého Jihu, je Middleton Place Plantation. Bývalou plantáž najdete necelých 30 kilometrů severozápadně od Charlestonu. Jak název napovídá, historicky patřila rodině Middletonů. Plantáž byla založena pravděpodobně již ve 30. letech 18. století. Dnes se může například pyšnit jednou z nejstarších udržovaných zahrad ve Spojených státech. Tvoří ji mnoho jezírek, teras, živých plotů a dalších prvků, které se nesou v duchu evropského zahradnictví 17. století. V zahradách je celý rok na co koukat. V zimě zde kvetou vzácné kamélie a na jaře azalky.

Middleton Place   Middleton Place

Kromě zahrad můžete vidět i vnitřek monumentální vily, jejíž základy byly položeny v polovině 18. století. Dozvíte se tam o čtyřech generacích rodiny Middletonů, někteří členové se zapsali do historie. Jeden z nich byl dokonce signatářem americké Deklarace nezávislosti. S historií rodiny se pojí i méně pozitivní stránka jejich aktivity, a to otrokářství. Kromě toho uvidíte dobové knihy, porcelán, stříbro, nábytek nebo portréty rodinných předků.

Magnolia Plantation House

Divácky atraktivní jsou na plantáži scénky, kdy herci ukazují, jak v minulosti pracovali kováři, hrnčíři nebo tkalci. Tyto činnosti byly do roku 1865 především doménou otroků.

Magnolia Plantation   Magnolia Plantation

Pro rozšíření obzorů doporučujeme navštívit další bývalou plantáž – Magnolia Plantation & Gardens. Místní zahrady jsou nejstarší veřejnosti přístupné zahrady ve Spojených státech. První návštěvníky přivítaly již v v roce 1870. Jde vůbec o největší zahrady v romantickém stylu v celých Spojených státech. Mimo jiné si tu můžete vzít průvodce na prohlídku vily, užít si plavbu v loďce a zajít si do malé zoo.

GPS: 32°54'01.7"N 80°08'16.4"W

 

Text: Maxim Kucer

Foto: Wikipedia.org: Brian Stansberry, Brian Stansberry (2), Brian Stansberry (3), Kellie Thorne, Markuskun, Brian Stansberry (4)Diskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

USA, Georgia: Atlanta – centrum boje za lidská práva
Publikováno: 6.3.2020
Atlanta je z různých pohledů středem amerického Jihu. Původně bylo město vojenskou základnou, později se stalo důležitou železniční křižovatkou a díky obchodu zažilo velký boom. Během americké občanské války se jednalo o důležitou jižanskou základnu, jež však byla po obsazení unionistickým generálem Shermanem téměř srovnána se zemí. Právě zkáza Atlanty zapříčiněná vojsky Unie se stala inspirací pro Margaret Mitchellovou, zasadila sem svůj epos Jih proti Severu (Gone with the Wind), který jí později vyhrál Pulitzerovu cenu.

USA, Jižní Karolína: Charleston – místní muzea
Publikováno: 3.4.2020
V minulém díle jsme společně prozkoumali místa odkazující na plantážnictví, které po dlouhou dobu tvořilo významný segment hospodářství amerického Jihu.

USA, Georgia: Atlanta – za historií města
Publikováno: 13.3.2020
Dnešní pokračování výletu po nejzajímavějších místech v Atlantě zahájíme návštěvou významné kulturní památky – divadla Fox Theatre, které bylo postaveno během 20. let 20. století jako Yaraab Temple Shrine Mosque v duchu přehnaně opulentního arabského stylu. Když byla budova otevřena veřejnosti, noviny o ní psaly jako o „malebné stavbě až znepokojivé grandióznosti za hranicemi představivosti“.

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Mezi květy

1. 3. – 30. 4. 2020
1. cena:
Kniha Krkonoše zámé i neznámé z Knižního klubu
2. cena:
Kniha Putování českou přírodou z Knižního klubu
Cena redakce:
Víkendový pobyt pro 2 osoby se snídaní a neomezeným vstupem do wellness v hotelu Zlatý Lev**** v Žatci!

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

8.4.2020
Velikonoce jsou tu, a proto jsme moc rádi, že vám ve spolupráci s Muzeem Polička můžeme přinést fotonávod na výrobu vrkoče.
7.4.2020
Stavba nového kostela blahoslavené Marie Restituty je dokončena a čeká na otevření. Slavnostní mše byla plánovaná na 1. května letošního roku.
6.4.2020
V těchto dnech byla předána společná nominace tradice spojené s chovem koní plemene lipicán na Reprezentativní seznam nemateriálního kulturního dědictví lidstva UNESCO. To by mělo být i ochranou jednoho z nejstarších kulturních plemen koní chovaných v Evropě.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce - BRAZÍLIE a SALVADOR:

Brazília, Salvádor

TIPY NA VÝLETY V BRAZÍLII a SALVADORU:

 

BRAZÍLIE:

Paraty – bez aut

Rio de Janeiro – divoký karneval a krásné pláže (I., II.)

Amazonie – cesta do pralesa

Manaus: Paříž Jižní Ameriky

Z Uruguaye do Porto Alegre

 

SALVADOR:

Alegría – cesta k laguně

Joya de Cerén a San Salvador

 

Vše důležité, co byste o Brazílii měli vědět, najdete zde a o Salvadoru zde.

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:středa 8. 4. 2020
svátek:Ema
dnes:
středa 8.4.
20 °C
zítra:
čtvrtek 9.4.
15 °C