www.infoglobe.cz » USA, Jižní Karolína: Charleston – romantický závan amerického Jihu

USA, Jižní Karolína: Charleston – romantický závan amerického Jihu

Publikováno: 27.3.2020
Dnes se přesuneme ze středozápadu do Jižní Karolíny, konkrétně do města Charleston, kde okusíme romantický závan amerického Jihu.

Charleston patří v tomto ohledu mezi nejvíce charakteristická města. K vidění je tu mnoho opulentních sídel jižanské „aristokracie“. Na začátku 70. let 18. století byl Charleston popisován jako nejbohatší město amerického Jihu a dodnes si zachovává atmosféru tehdejší plantážnické společnosti. V historickém centru města se můžete svézt na povoze taženém koňmi, abyste si hezky z pohodlí užili pohledy na krásná sídla. Pokud jste četli nebo viděli Sever proti Jihu, pak se nebudete divit, proč hlavní hrdinka preferovala bydlení v Charlestonu.

Middleton Place

Jedním z míst, kterým rezonuje duch starého Jihu, je Middleton Place Plantation. Bývalou plantáž najdete necelých 30 kilometrů severozápadně od Charlestonu. Jak název napovídá, historicky patřila rodině Middletonů. Plantáž byla založena pravděpodobně již ve 30. letech 18. století. Dnes se může například pyšnit jednou z nejstarších udržovaných zahrad ve Spojených státech. Tvoří ji mnoho jezírek, teras, živých plotů a dalších prvků, které se nesou v duchu evropského zahradnictví 17. století. V zahradách je celý rok na co koukat. V zimě zde kvetou vzácné kamélie a na jaře azalky.

Middleton Place   Middleton Place

Kromě zahrad můžete vidět i vnitřek monumentální vily, jejíž základy byly položeny v polovině 18. století. Dozvíte se tam o čtyřech generacích rodiny Middletonů, někteří členové se zapsali do historie. Jeden z nich byl dokonce signatářem americké Deklarace nezávislosti. S historií rodiny se pojí i méně pozitivní stránka jejich aktivity, a to otrokářství. Kromě toho uvidíte dobové knihy, porcelán, stříbro, nábytek nebo portréty rodinných předků.

Magnolia Plantation House

Divácky atraktivní jsou na plantáži scénky, kdy herci ukazují, jak v minulosti pracovali kováři, hrnčíři nebo tkalci. Tyto činnosti byly do roku 1865 především doménou otroků.

Magnolia Plantation   Magnolia Plantation

Pro rozšíření obzorů doporučujeme navštívit další bývalou plantáž – Magnolia Plantation & Gardens. Místní zahrady jsou nejstarší veřejnosti přístupné zahrady ve Spojených státech. První návštěvníky přivítaly již v v roce 1870. Jde vůbec o největší zahrady v romantickém stylu v celých Spojených státech. Mimo jiné si tu můžete vzít průvodce na prohlídku vily, užít si plavbu v loďce a zajít si do malé zoo.

GPS: 32°54'01.7"N 80°08'16.4"W

 

Text: Maxim Kucer

Foto: Wikipedia.org: Brian Stansberry, Brian Stansberry (2), Brian Stansberry (3), Kellie Thorne, Markuskun, Brian Stansberry (4)Diskuze u článku (0)

Název: *
Obsah: *
Nick: *
E-mail:
Kontrolní číslo: *
* Povinná položka

Souvisejicí články

USA, Georgia: Atlanta – centrum boje za lidská práva
Publikováno: 6.3.2020
Atlanta je z různých pohledů středem amerického Jihu. Původně bylo město vojenskou základnou, později se stalo důležitou železniční křižovatkou a díky obchodu zažilo velký boom. Během americké občanské války se jednalo o důležitou jižanskou základnu, jež však byla po obsazení unionistickým generálem Shermanem téměř srovnána se zemí. Právě zkáza Atlanty zapříčiněná vojsky Unie se stala inspirací pro Margaret Mitchellovou, zasadila sem svůj epos Jih proti Severu (Gone with the Wind), který jí později vyhrál Pulitzerovu cenu.

USA, Jižní Karolína: Charleston – místní muzea
Publikováno: 3.4.2020
V minulém díle jsme společně prozkoumali místa odkazující na plantážnictví, které po dlouhou dobu tvořilo významný segment hospodářství amerického Jihu.

USA, Jižní Karolína: Charleston – prvenství
Publikováno: 10.4.2020
Dnes navštěvujeme Charleston už potřetí. Než vyrazíme do ulic, řekneme si ještě několik zajímavostí.

USA, Severní Karolína: Raleigh – město zeleně a historie I
Publikováno: 17.4.2020
Po naší krátké exkurzi v Jižní Karolíně se vydáme do Severní Karolíny, která je v rámci USA 28. v pořadí svojí rozlohou a 9. svým počtem obyvatel. Dnes si představíme město Raleigh.

USA, Severní Karolína: Raleigh – město zeleně a historie II
Publikováno: 24.4.2020
Dnešní pokračování v poznávání Raleighu začneme návštěvou dětského muzea Marbles Kids Museum, kde si určitě užijí i dospělí. Muzeum je totiž plné různých interaktivních exponátů. Například na takovém „hudebním hřišti“ TreeTunes mohou děti vytvářet různé hudební melodie a vyzkoušet si nástroje jako xylofon, bendžo, zvonky a další. V místnosti STEMOsphere děti mohou prozkoumat taje matematiky a skládat různé puzzle. V dětské zahradě se dozvědí, jak se starat o rostliny a přírodu. Třešničkou na dortu je kinosál s technologií IMAX s více než 21 metrů širokým plátnem, kde se promítají populárně naučné filmy.

USA, Georgia: Atlanta – za historií města
Publikováno: 13.3.2020
Dnešní pokračování výletu po nejzajímavějších místech v Atlantě zahájíme návštěvou významné kulturní památky – divadla Fox Theatre, které bylo postaveno během 20. let 20. století jako Yaraab Temple Shrine Mosque v duchu přehnaně opulentního arabského stylu. Když byla budova otevřena veřejnosti, noviny o ní psaly jako o „malebné stavbě až znepokojivé grandióznosti za hranicemi představivosti“.


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Česká krajina

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

2.6.2020
Je téměř neuvěřitelné, že ještě dnes máme u nás, uprostřed hustě zalidněné Evropy, přímo za branou metropole zelený nepřerušený lesní koridor dlouhý 100 kilometrů – pohoří Brdy.
1.6.2020
Slezskoostravský hrad ožije živou hudbou od 19. 6. do 18. 7.2020! Téměř dvě desítky kapel zahrají v pokoronavirové premiéře. Těšit se můžete na jednodenní koncerty zvučných jmen – Monkey Business, Chinaski, David Koller, Pokáč, Wohnout, Bára Poláková, Anna K., Kali a Peter Pann. Z tvrdších žánrů to budou kapely Citron a Lautr, Trautenberk, Horkýže Slíže, Zakázaný ovoce, Vypsaná fixa. Specialitou pak bude minifestiválek Metal!!!, kde zahrají lokální kapely Malignant Tumour, Silent Stream of Godless Elegy, Antigod, Primary Resistance, Postcards from Arkham, Dead Carnage a přespolní budějičáci Gutalax.
29.5.2020
Dnes vám přinášíme druhou část těch nejzajímavějších mezinárodních nebo světových dnů podle kalendáře (měsíce červenec až prosinec).
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce - TANZANIE (ZANZIBAR):

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:úterý 2. 6. 2020
svátek:Jarmil
dnes:
úterý 2.6.
21 °C
zítra:
středa 3.6.
21 °C