www.infoglobe.cz » USA, Kalifornie: Modesto – nejen rodiště slovutného režiséra

USA, Kalifornie: Modesto – nejen rodiště slovutného režiséra

Publikováno: 1.5.2020
Dnes opět zavítáme do slunné Kalifornie a podíváme se na jedno z méně známých měst. Většině z vás se jistě vybaví metropole jako Los Angeles, San Francisco, San Diego nebo menší města jako Santa Barbara, Fresno nebo Sacramento.

Podíváte se s námi ale do Modesta, které se nachází v rozlehlém údolí San Joaquin Valley. Původně se jednalo o železniční stanici na trati spojující Sacramento a Los Angeles, která měla být navíc pojmenovaná Ralston k poctě finančníka Williama C. Ralstona. Nicméně Ralston toto odmítl a město bylo namísto toho pojmenováno Modesto od slova modesty – skromnost.

letecký pohled na Modesto

Dnešní rozvíjející se město, jehož ekonomika je tvořena převážně zemědělstvím, nabízí neustále rostoucí počet míst, která lákají návštěvníky z blízka i daleka. Modesto je obklopeno poli a ovocnými sady, které mu dodávají malebnější nádech, a to obzvláště ve spojitosti s tradičním farmářským trhem, který se koná v centru města.

Návštěvníci Modesta jsou přivítání velkolepým obloukem, jenž na sobě nese městské krédo: Water, Wealth, Contentment, Health – voda, bohatství, spokojenost, zdraví. Oblouk, který na svém místě stojí již více než sto let, byl původně uvítací branou pro návštěvníky a obyvatele, kteří se do města vraceli. Dnes se nachází u rušné křižovatky, u níž najdete Gallo Center for the Arts.

uvítací oblouk

Gallo Center for the Arts je uměleckým centrem otevřeným teprve v roce 2007, zaměřuje se na výstavy talentovaných umělců z Modesta a jeho okolí a dává příležitost i umělcům z ostatních regionů Spojených států. Uvnitř této instituce najdete dvě síně, z nichž ta větší, Mary Stuart Rogers Theater, pojme přes 1 200 diváků. Hrají se zde představení různého druhu. Od repertoáru z newyorské Broadwaye přes vystoupení stand-up komiků po hudební vystoupení.

Gallo Center for the Arts

Důležitým místem spojeným s kulturou je také kino The State Theatre of Modesto, které na svém místě stojí po více než 80 let a hned zvenčí vás zaujme svým výrazným neonovým nápisem. Uvnitř pak okouzlí nádherným kinosálem ve stylu art deco. V kině se promítají různé filmy. Nechybí nová hollywoodská produkce, nezávislé snímky nebo kultovní klasiky. Kromě toho si sem můžete zajít na vystoupení stand-up komiků, různé besedy nebo hudební vystoupení.

Modesto   Modesto

Narodil se tu jeden z nejslavnějších režisérů všech dob, který proslul ságou z jedné daleké, předaleké galaxie. Tušíte správně, toto město dalo světu George Lucase, který se stal autorem globálního fenoménu Star Wars. Modesto režisérovi vytvořilo poctu v podobě bronzového sousoší chlapce a dívky, kteří sedí na kapotě Chevroletu model 1957. Umělecké dílo je inspirováno Lucasovým raným filmem American Graffiti.

GPS: letiště 37°37'40.4"N 120°57'23.5"W

 

Text: Maxim Kucer

Foto: Wikipedia.org: OsotedeMonte, Carl Skaggs, D Ramey Logan, Saeidb, Saeidb (2)Diskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Kalifornie, Eureka – okouzlující přímořské město
Publikováno: 31.1.2020
Eureka je největším pobřežním městem 50milionové Kalifornie na sever od San Francisca. Viktoriánská architektura, kterou doplňují různé umělecké instalace, je nezapomenutelná.

USA, Kalifornie – Anaheim a Disneyland
Publikováno: 25.3.2016
Kalifornie je domovem mnoha nových nápadů a inovací. Věděli jste, že právě tady (konkrétně v San Bernardinu) byla otevřena vůbec první restaurace McDonald's na světě?

USA, Kalifornie – čtvrť Old Sacramento aneb návrat do 19. století
Publikováno: 11.3.2016
Pokračujeme ve výletě po hlavním městě Kalifornie – Sacramentu. Opustíme čínskou čtvrť a vydáme se do historického jádra tohoto půlmilionového města.

USA, Kalifornie – národní park Údolí smrti
Publikováno: 18.3.2016
Ve východní části amerického státu Kalifornie se nachází místo, které je nositelem jednoho významného nej – byla zde naměřena nejvyšší teplota vzduchu na Zemi, a to konkrétně v létě roku 1913, kdy rtuť teploměru vyletěla na 56,3 stupňů Celsia. Jen si vzpomeňte, jak úmorná byla horka v teplotách nad 35 stupňů, které u nás byly minulé léto běžné. Mimochodem zde byla naměřena i nejvyšší teplota v noci – 43 stupňů Celsia.

USA, Kalifornie: Fresno – místní kultura
Publikováno: 24.1.2020
Fresno dnes navštívíme ještě jednou. Řekneme vám, kam zajít za kulturou, protože ve Spojených státech snad není město, které by bylo kultuře více nakloněno. Koneckonců tu žije více jak sto národností, což z něj činí po největších metropolích jako New York patrně etnicky nejdiverzifikovanější město v USA.

USA, Kalifornie: Fresno – návštěva města
Publikováno: 17.1.2020
Jméno města zní zajímavě, zvědavost nám nedovolila nedopídit se toho, co znamená. Název nemá původ ani v angličtině, ani v jazyce původních indiánských kmenů Yokutů a Miwoků, jak je napříč celou Amerikou časté, nýbrž ve španělštině. Fresno znamená jasan, protože jasan je nejčastější strom lemující místí řeku San Joaquin, která ústí v zálivu Suisun.

USA, Kalifornie: Fresno – zajímavosti v okolí
Publikováno: 10.1.2020
Dneska si vyrazíme do slunné Kalifornie a zamíříme do San Joaquin Valley, které se nachází v centrální oblasti tohoto státu.

USA, Kalifornie: národní park Sequoia – domov masivních stromů
Publikováno: 23.1.2017
Kalifornie je stát na jihozápadním pobřeží USA. Je cílem mnoha zámořských turistů, ale i lidí pocházejících z ostatních států USA. Nabízí divoké pobřeží Tichého oceánu, zajímavá města i vesnice a neskutečné skvosty, které zde vytvořila příroda. Nejvyšší horou je Mt. Whitney (4421 m n. m.). Je nejvyšší horou pohoří Sierra Nevada, které střeží Kalifornii z její jižní části, ale také nejvyšší horou celých kontinentálních Spojených Států Amerických. Některá území jsou chráněna národními parky a přírodními rezervacemi.

USA, Kalifornie: Redding – do města i do přírody
Publikováno: 7.2.2020
V Kalifornii ještě zůstaneme, jen se přesuneme na severovýchod, kde bude naším cílem město Redding. Nachází se u neaktivních sopek Lassen Peak a Mount Shasta. Středem Reddingu se táhne řeka Sacramento, vedle které vede stezka Sacramento River Trail, vděčný námět pohlednic.


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Česká krajina

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

29.5.2020
Dnes vám přinášíme druhou část těch nejzajímavějších mezinárodních nebo světových dnů podle kalendáře (měsíce červenec až prosinec).
28.5.2020
Šumava tajemná i lákavá, divoká i vlídná, známá i neznámá… všechny tváře našeho nejmilovanějšího pohoří představuje krásná výpravná publikace autorů Petra Davida a Vladimíra Soukupa.
27.5.2020
Nejstarší kalendář sice vznikl v Egyptě již ve 4. tisíciletí před Kristem, ale jeho dennodenní využívání se zachovalo dodnes. Kromě jmen a různých svátků si prostřednictvím kalendáře připomínáme všelijaké mezinárodní dny. A právě přehled těch (dle nás) nejzajímavějších vám přinášíme v následujících řádcích.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce - VENEZUELA a PARAGUAY:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:sobota 30. 5. 2020
svátek:Ferdinand
dnes:
sobota 30.5.
16 °C
zítra:
neděle 31.5.
13 °C