www.infoglobe.cz » USA, Kalifornie: Známé čtvrti Los Angeles

USA, Kalifornie: Známé čtvrti Los Angeles

Publikováno: 22.3.2021
Dnes budeme cestovat po slunné Kalifornie do města Los Angeles. Město andělů nás sice přivítalo pošmourným počasím, ale to nás nezastavilo v jeho důkladné prohlídce. Po známých místech, např. Hollywoodu nebo chodníku slávy, jsme se přesunuli prozkoumat také jeho okrajové části.

Beverly Hills

První, co musíte vidět, je život v Beverly Hills. Beverly Hills je oficiálně samostatným městem, a tudíž není čtvrtí Los Angeles, jak si asi většina z nás myslí. Při příjezdu vás upoutají vzrostlé palmy, které lemují silnice. Není tajemstvím, že jsou zde vystavěné povětšinou luxusní domy, kde bydlí bohatí, krásní a slavní. Beverly Hills společně s Bel Air a Holmby Hills tvoří trojici nejbohatších oblastí Kalifornie.

palmová alej   domy v Beverly Hills

Za vidění dále stojí například Beverly Hills Hotel s úžasnou exotickou zahradou, radnice nebo Greystone Mansion, což je největší dům v Beverly Hills s parkem o výměře 6 hektarů. Pro shopaholiky nesmíme zapomenout na slavnou ulici Rodeo Drive, kde nakupovala ve slavném filmu Pretty Woman Julia Roberts. My se jen pokocháme výlohami butiků slavných návrhářů a značek. V blízkosti je i hotel, kde se několik scén natáčelo.

Rodeo Drive   obchody na Rodeo Drive

A co se nachází kolem LA? Vydejte se třeba do čtvrti Santa Monica. Ta se rozkládá na vysokém útesu nad několik kilometrů dlouhou písečnou pláží Santa Monica Bay. Je to místo plné zábavy, luxusu a letních radovánek, kde hřejivé slunce střídá chladivý mořský vánek. Tato čtvrť vznikla z malé ospalé vesničky na pobřeží. V 90. letech 19. století byla propojena s Los Angeles a stala se tak atrakcí celého losangeleského pobřeží. A není divu, místní široké pláže a mola i dnes přitahují návštěvníky, ale čtvrť je stále více známá především díky svým vynikajícím restauracím. Vyhledávanou atrakcí je nejstarší zábavní molo na západním pobřeží USA s ruským kolem. Pokud se vydáte několik bloků směrem do vnitrozemí, narazíte na Third Street Promenade, jež je skvělým místem k posezení v kavárně či restauraci. Kdysi chátrající ulice prošla důkladnou rekonstrukcí a dnes již patří k nejživějším místům v metropoli. Přes den tady můžete spatřit surfaře, večer zde panuje skvělá atmosféra, kdy pouliční umělci baví kolemjdoucí.

Santa Monica

pohled na molo v Santa Monice   pohled na věž v Santa Monice

Santa Monica se díky rozlehlým parkům může pochlubit také nejčistším ovzduším v LA. Úžasný přepych paláců s bazény, spousta slunečných dnů v roce, no řekněte, kdo by v těchto luxusních místech nechtěl žít.

GPS: letiště 34°01'07.7"N 118°26'51.1"W

 

Text a foto: Veronika KocmanováDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Kalifornie, Eureka – okouzlující přímořské město
Publikováno: 31.1.2020
Eureka je největším pobřežním městem 50milionové Kalifornie na sever od San Francisca. Viktoriánská architektura, kterou doplňují různé umělecké instalace, je nezapomenutelná.

USA, Kalifornie – okolí Los Angeles
Publikováno: 29.3.2021
Protože už jsme si prošli chodník slávy a udělali si fotku s nápisem Hollywood, zamíříme tentokrát z hollywoodských kopců k Tichému oceánu a pobřeží LA. Pokud rádi plavete nebo jste propadli surfování, budou pro vás tato místa ideálním lákadlem. Ale to není všechno, nabídka zábavy je tady mnohem širší, takže pojďme spolu navštívit Malibu a Santa Barbaru.

USA, Kalifornie – ze San Diega na víkend do Palm Springs
Publikováno: 18.1.2021
Když se řekne Kalifornie, každý z nás si představí slunce, pláže, Hollywood nebo Disneyland. Dnes se spolu podíváme do dvou kalifornských měst. Nejdříve absolvujeme prohlídku velkoměsta San Diego a pak se přesuneme relaxovat do vnitrozemí po vzoru hollywoodských hvězd do městečka Palm Spings.

USA, Kalifornie: Fresno – místní kultura
Publikováno: 24.1.2020
Fresno dnes navštívíme ještě jednou. Řekneme vám, kam zajít za kulturou, protože ve Spojených státech snad není město, které by bylo kultuře více nakloněno. Koneckonců tu žije více jak sto národností, což z něj činí po největších metropolích jako New York patrně etnicky nejdiverzifikovanější město v USA.

USA, Kalifornie: Fresno – návštěva města
Publikováno: 17.1.2020
Jméno města zní zajímavě, zvědavost nám nedovolila nedopídit se toho, co znamená. Název nemá původ ani v angličtině, ani v jazyce původních indiánských kmenů Yokutů a Miwoků, jak je napříč celou Amerikou časté, nýbrž ve španělštině. Fresno znamená jasan, protože jasan je nejčastější strom lemující místí řeku San Joaquin, která ústí v zálivu Suisun.

USA, Kalifornie: Fresno – zajímavosti v okolí
Publikováno: 10.1.2020
Dneska si vyrazíme do slunné Kalifornie a zamíříme do San Joaquin Valley, které se nachází v centrální oblasti tohoto státu.

USA, Kalifornie: Modesto – nejen rodiště slovutného režiséra
Publikováno: 1.5.2020
Dnes opět zavítáme do slunné Kalifornie a podíváme se na jedno z méně známých měst. Většině z vás se jistě vybaví metropole jako Los Angeles, San Francisco, San Diego nebo menší města jako Santa Barbara, Fresno nebo Sacramento.

USA, Kalifornie: Redding – do města i do přírody
Publikováno: 7.2.2020
V Kalifornii ještě zůstaneme, jen se přesuneme na severovýchod, kde bude naším cílem město Redding. Nachází se u neaktivních sopek Lassen Peak a Mount Shasta. Středem Reddingu se táhne řeka Sacramento, vedle které vede stezka Sacramento River Trail, vděčný námět pohlednic.

USA, Kalifornie: Santa Rosa – u Snoopyho
Publikováno: 14.2.2020
Necelých sto kilometrů severně od proslulého a populárního San Francisca leží město o 150 tisících obyvatelích, které je známé regionem North Bay a vinařskými oblastmi Napa a Sonoma.


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Dotek jara

1. 3. – 30. 4. 2021
1. cena:
Obrazová publikace z vydavatelství CBS
2. cena:
Exkluzivní miniatury: řemeslný gin TOISON a bylinný likér Dr.Kramer
3. cena:
Dárkový balíček od portálu Infoglobe
1. cena redakce:
Roční předplatné časopisu Krásy Slovenska
2. cena redakce:
Dárková kazeta Vincentka
3. cena redakce:
Liptov - turistický průvodce z rodinného vydavatelství Dajama

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

14.4.2021
Před pár dny oznámil Bratislavský dopravní podnik informaci o zvýšení ceny jízdného, zrušení oblíbeného 15minutového lístku a zlevnění ročního lístku o 25 %.
12.4.2021
Nedávno vyšla nová studie Barcelonského institutu pro globální zdraví (ISGlobal) o kvalitě ovzduší v evropských městech. Mezi 31 státy mají nejhorší výsledky Itálie, Španělsko, Polsko, Belgie a Česká republika.
9.4.2021
Tato doba není snadná ani pro zoologické zahrady. Nejdříve zvířatům chyběly proudící davy návštěvníků, nyní jsou velký problém chybějící příjmy ze vstupného. Peníze rychle docházejí, pomoc od státu není dostatečná, ale zvířata musejí jíst každý den. A vy můžete pomoct je nakrmit.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – ALŽÍRSKO, POBŘEŽÍ SLONOVINY A TUNISKO:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:středa 14. 4. 2021
svátek:Vincenc
dnes:
středa 14.4.
7 °C
zítra:
čtvrtek 15.4.
3 °C