www.infoglobe.cz » USA, Maryland: Annapolis – náhled do historie

USA, Maryland: Annapolis – náhled do historie

Publikováno: 8.1.2021
I dnes se spolu s námi vydáte do historického města Annapolis ve státě Maryland.

Nejprve zajdeme do vily Hammond-Harwood House, která tu stojí od r. 1774, tedy od roku, kdy byla vyhlášena americká nezávislost na britském impériu. Jde o skvělý příklad pozdně koloniální architektury. Co patrně ihned upoutá vaši pozornost, jsou rokokové řezby a římsy. Vila snad unikla působení zubu času, uvidíte mimo jiné také původní nábytek nebo malby včetně portrétu George Washingtona.

Hammond-Harwood House

Hammond-Harwood House

Dále zamíříme do muzea Banneker-Douglas Museum. Jde o hlavní instituci, která se v tomto státě zabývá dějinami Afroameričanů, a to od doby, kdy sem byli lodí přivezeni první otroci ve 30. letech 17. století až po současnost. Budete si moci vyslechnout například projevy jednoho z nejvýznamnějších afroamerických intelektuálů a amerických sociálních reformátorů Fredericka Douglasse, dozvíte se, jak se měnil vzdělávací systém ze segregovaného školství na školství inkluzivní, a uvidíte různé artefakty spojené s dějinami Afroameričanů. V muzeu se pravidelně objevují různé dočasné expozice jako umění a kultura afrických kmenů nebo díla afroamerických umělců.

Banneker-Douglas Museum

Muzeum námořnictví se nachází na březích Back Creek v prostorách bývalé továrny na balení ústřic. Instituce se zaměřuje na dějiny loďařství a lovu ústřic. Naleznete tu mnoho historických dokumentů, které vám přiblíží, jak funguje ekosystém ústřicového útesu. Jiné exponáty zkoumají dějiny námořnictví, návštěvníci mohou také nahlédnout do skutečných lodí na lov ústřic. U muzea se nachází jediná veřejná pláž ve městě.

Enigma

Když už jsme u vody, musíme zmínit možnost projížďky na lodi v Chesapeakské zátoce. Většinou se vyjíždí přímo z annapoliského přístavu a vybrat si můžete z různých témat – od těch, které vás zavedou do minulosti, po romantické vyjížďky při západu slunce na plachetnici. Také si můžete zarybařit, vybavení si lze snadno pronajmout. Dokonce se můžete naučit ovládat plachetnici, přičemž na věku ani zkušenostech nezáleží. Pokud do Annapolisu dorazíte v dubnu nebo říjnu, pak se možná stanete i svědky jedné z přehlídek lodí. V létě pak můžete zažít napínavé závody plachetnic, kterých se účastní přes 130 plavidel.

Fort Meade NSA Cryptologic Museum

Nakonec vás zavedeme ještě do jednoho muzea, konkrétně do kryptologického muzea Fort Meade NSA Cryptologic Museum, které mapuje dějiny kryptologie. K nejzajímavějším exponátům se nepochybně řadí různá zařízení používaná kryptology, např. Enigma, kterou využívali Němci během druhé světové války. Součástí muzea je také knihovna obsahující různé odtajněné dokumenty zpravodajských služeb.

GPS: 38°58'52.9"N 76°29'18.8"W

 

Text: Maxim Kucer

Foto: Wikipedia.org: Chuckatuck, Chuckatuck (2), Pubdog, Coolcaesar, RadioFanDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

USA: Maryland – přístavní město Baltimore
Publikováno: 27.8.2017
Po minulé návštěvě Pensylvánie se dnes vydáme za poznáváním sousedního státu Maryland, který je známý díky víkendovému sídlu amerických prezidentů – Camp David. Jeho hlavním městem je Annapolis a řadí se do první desítky nejmenších států v USA.

USA, Maryland – nejzajímavější místa
Publikováno: 15.1.2021
V dnešním článku vás provedeme naším výběrem nejzajímavějších míst, která stát Maryland nabízí. Maryland patří k nejmenším z amerických států, který je navíc jakoby rozpůlen Chesapeakskou zátokou. Leží v srdci koloniální Ameriky, jde o místo, které hrálo důležitou roli ve formování amerických dějin, a to včetně období jako průmyslová revoluce, pronikání na západ nebo vesmírné závody.

USA, Maryland – Annapolis
Publikováno: 1.1.2021
Dnešní závěr pracovního týdne strávíme u Chesapeakské zátoky. Navštívíme zde krásné historické město s nádherným výhledem na oceán. Annapolis je hlavním městem státu Maryland, tudíž se zde nacházejí jedny z nejlepších muzeí a historických míst.


Souvisejicí fotogalerie

USA, Baltimore – hlavní město památek
Navštivte spolu s námi největší město státu Maryland – Baltimore. Přístavnímu městu dominují lodě...


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Česká a slovenská zima

1. 1. – 28. 2. 2021
1. cena:
Horský balíček od vydavatelství Tatrica.sk
2. cena:
Obrazová publikace z vydavatelství CBS
3. cena:
Knižní průvodce z vydavatelství Dajama
1. cena redakce:
Krásný šperk od Zlatnictví MILI
2. cena redakce:
Celoroční pojištění ALPENVEREIN od Hory.sk
3. cena redakce:
Dárkový kancelářský balíček od portálu Infoglobe

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

15.1.2021
Na území Slovenska je v současnosti vybudovaných více než 600 naučných tras a stezek, přičemž jejich počet stále roste. Jelikož naučné stezky nebudují pouze státní a samosprávné instituce, ale i různá občanská sdružení, není v centrální databázi naučných stezek jejich přesný počet.
13.1.2021
Agentura Henley & Partners i letos sestavila žebříček nejsilnějších pasů světa na základě počtu zemí, které může navštívit držitel pasu bez nutnosti vyřizování povolení a placení víz. V roce 2021 bude nejspíš nutné prokázaní vakcinace.
11.1.2021
Světoznámé vydavatelství turistických průvodců – Lonely Planet – představilo druhé vydání těch nejzajímavějších míst na naší planetě, která bychom měli určitě navštívit.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – BHUTÁN a BANGLADÉŠ:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:pátek 15. 1. 2021
svátek:Alice
dnes:
pátek 15.1.
-3 °C
zítra:
sobota 16.1.
-5 °C