www.infoglobe.cz » USA, Michigan: Grand Rapids – idyla amerického Středozápadu

USA, Michigan: Grand Rapids – idyla amerického Středozápadu

Publikováno: 19.6.2020
Z chladné Aljašky se vydáme do středozápadního státu Michigan, kde na nás čeká město Grand Rapids, druhé největší ve státě. Historicky bylo jedním z center nábytkářského průmyslu, sídlí zde pět z největších nábytkářských společností na světě. Není proto divu, že se Grand Rapids přezdívá „Město nábytku“.

Nicméně mnohem více se uchytila přezdívka Beer City / Město piva. To díky význačné komunitě rukodělných pivovarů, které se zasloužily o rostoucí věhlas města nejen v USA. To znamenalo i nárůst turistů zvědavých nejen na místní památky a zajímavá místa, ale také na pivo. Grand Rapids se již mnoho let řadí mezi nejatraktivnější destinace v USA.

Grand Rapids

Kromě ochutnávek mnoha druhů piva v místních pivovarech a restauracích doporučujeme také návštěvu několika zajímavých muzeí. Například Muzea umění, které je domovem neustále rostoucí sbírky, jež v současnosti čítá na šest tisíc děl z 19. a 20. století. Jde o tisky, malby, fotografie a rovněž i sochy. V galeriích jsou vystaveny příklady dekorativního umění či moderního umění a designu. Nechybí také různorodá zapůjčená díla a rozsáhlá knihovna s archivy schraňujícími vzácná díla od 15. století po současnost.

Grand Rapids

Veřejné muzeum Grand Rapids (Grand Rapids Public Museum) je zaměřené více na dějiny regionu, potažmo státu Michigan. Návštěvníci se v muzeu mohou projít ulicí s rekonstruovanými výlohami obchodů, které vypadají jako v 90. letech 19. století. Dokonce je tu i funkční klasický kolotoč z roku 1928, na němž se mohou projet nejen děti, ale také dospělí. Návštěvníkům jsou také otevřeny části fungující továrny na nábytek ve stylu začátku 20. století. Samozřejmě nechybí ani výstavy věnující se původním obyvatelům západního Michiganu.

Grand Rapids Public Museum

Žádný milovník americké historie by si neměl nechat ujít jedno z nejdůležitějších muzeí ve městě. Je jím Muzeum prezidenta Gerald R. Forda. V pořadí 38. prezident USA, Gerald Ford v Grand Rapids vyrůstal. Chodil zde na střední i vysokou školu a hrál i za místní ragbyový tým. Sbírka o prezidentovi zahrnuje různé předměty z jeho života – od skautské uniformy přes jeho vysokoškolský ragbyový dres.

Muzeum Geralda R. Forda

Důležitou součástí sbírek jsou různé předměty spojené s Fordovou politickou kariérou, a to obzvláště od roku 1976, kdy proběhla jeho prezidentská kampaň, a pak za dobu prezidentství. Zvláštní část výstavy tvoří předměty spojené s jeho manželkou Betty Fordovou a jejich dětmi.

řeka Grand

Dnešní výlet završíme v Dětském muzeu, ideálním místě pro nejmladší návštěvníky. Nejpopulárnější částí muzea je Little Grand Rapids, kde si děti mohou vyzkoušet, jaké to je být dospělým ve svém vlastním městě. Je zde totiž banka, obchod s potravinami, autoservis nebo lékařská ordinace s rentgenem.

GPS: 42°57'55.5"N 85°40'13.7"W

 

Text: Maxim Kucer

Foto: Wikimedia Commons: Dehk, Eric Lanning, John Eisenschenk, Staff of the Gerald R. Ford Presidential Museum, Terry JohnstonDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

USA: Chicago - větrné město plné zeleně II
Publikováno: 2.3.2017
Je večer a my jsme poměrně zklamaní z prosklených kukaní (Skydeck) na Willis Tower, kde výhled nebyl tak dobrý, jak jsme předpokládali. Náladu nám ale vylepšil jiný nevšední zážitek, který byl mnohem intenzivnější a doporučuji ho všem, kteří do Chicaga míří.

USA, Michigan – Grand Rapids
Publikováno: 26.6.2020
V minulém týdnu jsme poprvé nakoukli do turistům doporučovaného michiganského města Grand Rapids, které je známé také jako Město piva.

USA: Chicago – větrné město plné zeleně I
Publikováno: 23.2.2017
Když jsme se s kamarády rozhodovali, které místo na severovýchodě USA navštívíme, Chicago pro nás byla jasná volba.

USA: Pensylvánie – železniční město Altoona
Publikováno: 20.8.2017
Nejbližší týdny budeme objevovat známá i méně známá místa Spojených států amerických. Naši pouť za velkou louží začneme v Pensylvánii, která se nachází v severovýchodní části země.

USA: Maryland – přístavní město Baltimore
Publikováno: 27.8.2017
Po minulé návštěvě Pensylvánie se dnes vydáme za poznáváním sousedního státu Maryland, který je známý díky víkendovému sídlu amerických prezidentů – Camp David. Jeho hlavním městem je Annapolis a řadí se do první desítky nejmenších států v USA.

USA: Virginie – Arlingtonský národní hřbitov
Publikováno: 3.9.2017
Podzim je přede dveřmi, a proto se v rámci toulek po Spojených státech amerických vydáme na pietní místo ve městě Arlington.


Souvisejicí fotogalerie

USA, New York – nejameričtější město
Živým ztělesněním Spojených států amerických je velkoměsto New York. Najdete zde rušné ulice, osl...

USA, Washington D.C. – centrum všeho
Washington D.C. nabízí všem svým návštěvníkům fascinující monumenty – Kapitol, Bílý dům, Washingt...

USA, Arlington – místo hrdinů
Podzim je také obdobím vzpomínek na ty, jejichž pouť tu už skončila. Proto se vydáme na pietní mí...

USA, Baltimore – hlavní město památek
Navštivte spolu s námi největší město státu Maryland – Baltimore. Přístavnímu městu dominují lodě...

USA, Altoona – Pelsylvánske železničné mesto
V severovýchodní Pelsylvánii se rozprostírá město Altoona, které je ve Spojených státech americký...


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Zapomenutá místa

1. 7. – 31. 8. 2020
1. cena:
2. cena:
Cena redakce:
Ubytování pro 2 osoby na 2 noci se snídaní v penzionu Adélka Janské Lázně!

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

8.7.2020
Fond na podporu umění rozhodl o vítězi 3. ročníku projektu Město kultury. Příští rok se pochlubí tímto titulem město Stará Ľubovňa, které je v daném regionu kulturním uzlem.
5.7.2020
Rekonstrukce státního zámku Slatiňany přináší téměř po třech letech svým návštěvníkům bezbariérové návštěvnické centrum, unikátní dětské hospodářství a revitalizovaný zámecký park. Obnovou prošly i interiéry, některé budou sloužit novým účelům.
3.7.2020
Nenechte si ujít úžasné výstavy a akce během tohoto léta ve Slovenském národním muzeu. Snad největším lákadlem bude světová výstava Poklad Inků, která se koná v prostorách Bratislavského hradu.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – MAURICIUS:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:čtvrtek 9. 7. 2020
svátek:Drahoslava
dnes:
čtvrtek 9.7.
25 °C
zítra:
pátek 10.7.
27 °C