www.infoglobe.cz » USA, Montana – po stopách dinosaurů

USA, Montana – po stopách dinosaurů

Publikováno: 10.5.2019
Montana je stát, který si vás získá. Nádherná příroda, hvězdné nebe a milí lidé. Můžete zde navštívit město Ekalaka, které je pojmenováno po dceři slavného indiánského náčelníka Sedícího býka. Rovnou vám však prozradíme, že v Ekalace nějakou větší prohlídku neplánujte. Na naše poměry je to spíše vesnice. Žije zde okolo 300 obyvatel.

Ekalaka

Návštěvu města využijte jako přestávku na vašich cestách a dejte si zde něco na zub. Je totiž možné, že tudy budete projíždět, pokud se vydáte po stopách dinosaurů na Montana Dinosaur Trail. Tato trasa totiž spojuje čtrnáct muzeí, státní parky a další atrakce, které se všechny tematicky točí okolo těch vyhynulých tvorů. Víme o nich však pouze velice málo, a proto je tato trasa skvělou příležitostí, jak se alespoň to něco málo zajímavou formou dozvědět.

Montana

Montana je totiž na objevování naší prehistorie jako stvořená, protože právě v tomto státě bylo objeveno obrovské množství fosilií, z nichž některé byly pro paleontologii zlomové. A navíc, koho z vás dinosauři v dětství nefascinovali?

Montana

Abyste dostali lepší představu o tom, co vás čeká, do několika muzeí vás zavedeme. Příjemným zpestřením výletu je prehistorický pas, který jistě ocení především menší dobrodruzi. Pas totiž zahrnuje nejzajímavější exponáty, zajímavé informace o dinosaurech a samozřejmě prostor na razítka. Jakmile se vám podaří sesbírat všech 14, obdržíte zlatou pečeť, diplom o absolvování trasy a tematické tričko. Pokud by se vám nepodařilo trasu zvládnout napoprvé a cítili byste potřebu ji dokončit, máte na to celých pět let.

lebky Pacycephalosaura

Jako první vás musíme zavést do muzea Carter County Museum. Proč? Jedná se o vůbec první instituci v Montaně, která veřejnosti ukázala nalezené dinosauří ostatky před více než 100 lety. Těšit se můžete například na to, že uvidíte kompletní lebku Triceratopse. Ale čeká na vás také mládě Tyranosaura rexe, Plesiosaurus a mnohé další druhy.

Great Plains Dinosaur Museum and Field Station je jedním z významnějších muzeí na trase. Kromě dinosauřích fosilií zahrnujících Triceratopse, Stegosaura atd. si rovněž můžete prohlédnout fosilie prehistorických rostlin, bezobratlých živočichů, želv nebo krokodýlů.

Lambeosaurus

A do třetice musíme vyzdvihnout H. Earl Clack Museum, jenž vystavuje 75 milionů let stará dinosauří vejce a embrya „kachního dinosaura“ – Lambeosaura.

GPS: 45°53'35.1"N 104°32'57.6"W

 

Text: Maxim Kucer

Foto: Wikipedia.org, Wikimedia Commons: ДиБгд, J.B. Chandler, USDA NRCS, Tim Evanson, Martin Kraft, MONGODiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

USA, Montana – stát pod širým nebem I
Publikováno: 3.5.2019
V dnešním cestovatelském průvodci vás zavedeme do amerického státu Montana, skvělého místa pro všechny, kteří si chtějí odpočinout od civilizace a oddat se přírodě. Jak se dočtete za chvíli, ne nadarmo se státu přezdívá Big Sky Country, doslova země velkého nebe.

USA, Montana – Little Bighorn a medvědi
Publikováno: 17.5.2019
Minulý a předminulý pátek jsme vás zavedli do státu pod velkým nebem, okusili něco z té nejvzdálenější historie a podívali jsme se na zub jedněm z nejstarších obyvatel naší planety – dinosaurům.

USA, Idaho – výlety do přírody
Publikováno: 24.5.2019
V minulých dílech jsme navštívili Montanu a dnes se přesuneme do sousedního státu, Idaha. Jeho celková plocha činí 216 000 km čtverečních. Se svými 7 obyvateli na km čtvereční je hustota místní populace dva a půl krát vyšší než v Montaně.

USA, Idaho – ráj pro vycházky do přírody
Publikováno: 31.5.2019
V dnešním díle o americkém státě Idaho, kterému se říká „Potato State“, začneme návštěvou rekreační oblasti Sawtooth. Ta pokrývá oblast 3 tisíc kilometrů čtverečních divoké přírody, kterou si do sytosti užijete na více než tisíci kilometrech stezek a 40 vrcholcích hor, které se vypínají nad 3 tisíce metrů nad mořem.

USA, Washington D. C. – hlavní město
Publikováno: 10.9.2017
Mezi nejnavštěvovanější americká města zcela určitě patří hlavní město Spojených států amerických – Washington D. C. Dnes vás zveme k jeho prohlídce a společně navštívíme různé pamětihodnosti, monumenty nebo zákoutí.

USA: Washington, D. C. - přehlídka monumentu
Publikováno: 30.6.2013
Washington, D. C. jsem navštívila během svého dvouletého pobytu v USA a strávila jsem zde tři dny. Jeho návštěvu jsem považovala za povinnost – nejen vzhledem k tomu, že se jedná o hlavní město Spojených států, nýbrž i z důvodu krátké, po silnici snadno dostupné vzdálenosti od místa svého pobytu – New Yorku (cca 250 mil/400 km).


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Můj mazlíček

1. 9. – 31. 10. 2020
1. cena:
2. cena:
Cena redakce:
Voucher pro 2 osoby na 1 noc v pohádkovém hotelu Zámek Berchtold*** + 2 vstupenky na veletrh Stříbrné vánoční dny

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

21.9.2020
Mezinárodní den architektury nabídne na tři stovky akcí v různých městech v Čechách a také na Slovensku. V týdnu od 1. do 7. října vás zve na místa veřejnosti běžně nepřístupná. Hlavní téma letošního ročníku je UDRŽITELNOST a podtéma Sociální aspekt.
18.9.2020
Během víkendu 26. a 27. září se uskuteční akce, kterou děti doslova milují – Drakiáda na zámku Schloss Hof.

16.9.2020
V osadě Magurka (Partizánska Ľupča) se vracejí ke svým dávným kořenům. Začátkem října se bude v nejvýše položené osadě na Slovensku rýžovat zlato. Zároveň se slavnostně otevře důlní naučná stezka, která popisuje bohatou historii této lokality. Připraven je i pestrý doprovodný program.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – NEPÁL:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:pondělí 21. 9. 2020
svátek:Matouš
dnes:
pondělí 21.9.
23 °C
zítra:
úterý 22.9.
25 °C