www.infoglobe.cz » USA, Montana – po stopách dinosaurů

USA, Montana – po stopách dinosaurů

Publikováno: 10.5.2019
Montana je stát, který si vás získá. Nádherná příroda, hvězdné nebe a milí lidé. Můžete zde navštívit město Ekalaka, které je pojmenováno po dceři slavného indiánského náčelníka Sedícího býka. Rovnou vám však prozradíme, že v Ekalace nějakou větší prohlídku neplánujte. Na naše poměry je to spíše vesnice. Žije zde okolo 300 obyvatel.

Ekalaka

Návštěvu města využijte jako přestávku na vašich cestách a dejte si zde něco na zub. Je totiž možné, že tudy budete projíždět, pokud se vydáte po stopách dinosaurů na Montana Dinosaur Trail. Tato trasa totiž spojuje čtrnáct muzeí, státní parky a další atrakce, které se všechny tematicky točí okolo těch vyhynulých tvorů. Víme o nich však pouze velice málo, a proto je tato trasa skvělou příležitostí, jak se alespoň to něco málo zajímavou formou dozvědět.

Montana

Montana je totiž na objevování naší prehistorie jako stvořená, protože právě v tomto státě bylo objeveno obrovské množství fosilií, z nichž některé byly pro paleontologii zlomové. A navíc, koho z vás dinosauři v dětství nefascinovali?

Montana

Abyste dostali lepší představu o tom, co vás čeká, do několika muzeí vás zavedeme. Příjemným zpestřením výletu je prehistorický pas, který jistě ocení především menší dobrodruzi. Pas totiž zahrnuje nejzajímavější exponáty, zajímavé informace o dinosaurech a samozřejmě prostor na razítka. Jakmile se vám podaří sesbírat všech 14, obdržíte zlatou pečeť, diplom o absolvování trasy a tematické tričko. Pokud by se vám nepodařilo trasu zvládnout napoprvé a cítili byste potřebu ji dokončit, máte na to celých pět let.

lebky Pacycephalosaura

Jako první vás musíme zavést do muzea Carter County Museum. Proč? Jedná se o vůbec první instituci v Montaně, která veřejnosti ukázala nalezené dinosauří ostatky před více než 100 lety. Těšit se můžete například na to, že uvidíte kompletní lebku Triceratopse. Ale čeká na vás také mládě Tyranosaura rexe, Plesiosaurus a mnohé další druhy.

Great Plains Dinosaur Museum and Field Station je jedním z významnějších muzeí na trase. Kromě dinosauřích fosilií zahrnujících Triceratopse, Stegosaura atd. si rovněž můžete prohlédnout fosilie prehistorických rostlin, bezobratlých živočichů, želv nebo krokodýlů.

Lambeosaurus

A do třetice musíme vyzdvihnout H. Earl Clack Museum, jenž vystavuje 75 milionů let stará dinosauří vejce a embrya „kachního dinosaura“ – Lambeosaura.

GPS: 45°53'35.1"N 104°32'57.6"W

 

Text: Maxim Kucer

Foto: Wikipedia.org, Wikimedia Commons: ДиБгд, J.B. Chandler, USDA NRCS, Tim Evanson, Martin Kraft, MONGODiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

USA, Montana – stát pod širým nebem I
Publikováno: 3.5.2019
V dnešním cestovatelském průvodci vás zavedeme do amerického státu Montana, skvělého místa pro všechny, kteří si chtějí odpočinout od civilizace a oddat se přírodě. Jak se dočtete za chvíli, ne nadarmo se státu přezdívá Big Sky Country, doslova země velkého nebe.

USA, Montana – Little Bighorn a medvědi
Publikováno: 17.5.2019
Minulý a předminulý pátek jsme vás zavedli do státu pod velkým nebem, okusili něco z té nejvzdálenější historie a podívali jsme se na zub jedněm z nejstarších obyvatel naší planety – dinosaurům.

USA, Idaho – výlety do přírody
Publikováno: 24.5.2019
V minulých dílech jsme navštívili Montanu a dnes se přesuneme do sousedního státu, Idaha. Jeho celková plocha činí 216 000 km čtverečních. Se svými 7 obyvateli na km čtvereční je hustota místní populace dva a půl krát vyšší než v Montaně.

USA, Idaho – ráj pro vycházky do přírody
Publikováno: 31.5.2019
V dnešním díle o americkém státě Idaho, kterému se říká „Potato State“, začneme návštěvou rekreační oblasti Sawtooth. Ta pokrývá oblast 3 tisíc kilometrů čtverečních divoké přírody, kterou si do sytosti užijete na více než tisíci kilometrech stezek a 40 vrcholcích hor, které se vypínají nad 3 tisíce metrů nad mořem.

USA, Washington D. C. – hlavní město
Publikováno: 10.9.2017
Mezi nejnavštěvovanější americká města zcela určitě patří hlavní město Spojených států amerických – Washington D. C. Dnes vás zveme k jeho prohlídce a společně navštívíme různé pamětihodnosti, monumenty nebo zákoutí.

USA: Washington, D. C. - přehlídka monumentu
Publikováno: 30.6.2013
Washington, D. C. jsem navštívila během svého dvouletého pobytu v USA a strávila jsem zde tři dny. Jeho návštěvu jsem považovala za povinnost – nejen vzhledem k tomu, že se jedná o hlavní město Spojených států, nýbrž i z důvodu krátké, po silnici snadno dostupné vzdálenosti od místa svého pobytu – New Yorku (cca 250 mil/400 km).

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Daleké kraje

1. 5. – 30. 6. 2019
1. cena:
Kniha Vltavské vyhlídky z Knižního klubu
2. cena:
Kniha Výlety podél Sázavy z Knižního klubu
1. cena redakce:
Voucher pro 2 osoby na 1 noc v pohádkovém hotelu Zámek Berchtold***
2. cena redakce:
50% sleva na nákup jízdenek kamkoli po Evropě se společností FlixBus

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

16.6.2019
Poznejte krásy a zajímavosti Malých Karpat. Využít můžete turistický autobus Malokarpatský expres, který jede každou sobotu, neděli a během státních svátků na trase Bratislava–Budmerice přes Svatý Jur, Pezinok, Modru, Zochovu chatu a Červený Kameň.

15.6.2019
Letošní sezonu se mohou turisté vydat do 16 míst chráněné přírody s nově vydaným návštěvnickým pasem. Odměnu získá každý, kdo navštíví nejméně 5 z návštěvnických středisek národních parků či Domů přírody chráněných krajinných oblastí.
14.6.2019
Slovensko bude od 20. do 23. června hostit další významnou světovou akci. Vůbec poprvé v historii Bratislavy zde bude probíhat mistrovství světa v karate.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – NOVÁ KALEDONIE, PAPUA-NOVÁ GUINEA, TASMÁNIE A ŠALAMOUNOVY OSTROVY:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:neděle 16. 6. 2019
svátek:Zbyněk