www.infoglobe.cz » USA, New Jersey – malebná městečka amerického severovýchodu I.

USA, New Jersey – malebná městečka amerického severovýchodu I.

Publikováno: 13.11.2020
Dnes vyrazíme na průzkum malých měst v New Jersey. Pro místní naskýtají příjemný odpočinek od ruchu velkoměsta, kromě toho objevíte řadu historických památek, které se vážou na nejranější dějiny USA. Mnoho z těchto městeček se pyšní velmi aktivními uměleckými komunitami a kromě muzeí nabízejí spoustu galerií a dalších kulturních atrakcí.

Jako první navštívíme Haddonfield, který najdete v jižní části New Jersey, a to pouhých 15 kilometrů od hranice se sousední Pensylvánií. Malé a půvabné město se chlubí mnoha památkami, z nichž tou nejpopulárnější je Indian King Tavern Museum. Na tomto místě New Jersey v roce 1777 vyhlásilo svoji nezávislost. Budova samotná byla postavena v roce 1750 a jde vlastně o první historickou památku, kterou vlastnil stát. Uvnitř najdete mnoho zajímavých exponátů a také tunel, který kdysi využívali otroci v rámci sítě tajných cest, bezpečných cest a útočišť.

New Jersey

Na místě muzea byla na konci 30. let 19. století nalezena dokonce dinosauří kostra druhu Hadrosaurus foulkii. Dnes se kostra nachází v Muzeu přírodních věd ve Filadelfii. Ve středu města však stojí bronzová replika dinosaura, které se přezdívá „Haddy”.

Haddonfield může zaujmout také velkým množstvím butiků, obchodů se suvenýry nebo obchůdků s různým zbožím. Pokud to situace dovolí a dostanete se sem během léta, pak se můžete těšit na akce, které místní pořádají. Ať už jde o farmářské trhy, nebo hudební vystoupení.

Haddonfield   Haddonfield – historická čtvrť

Princeton. Možná vám to jméno zní povědomě a znáte ho spíše v souvislosti se vzděláváním. Právě zde se totiž nachází jedna z nejprestižnějších světových univerzit, která patří do americké tzv. Břečťanové ligy (Ivy League). Město samotné odehrálo svoji roli během války za nezávislost. V roce 1777 se tu odehrála bitva u Princetonu. Památku této bitvy nese park Princeton Battlefield State Park, jehož součástí je památník Princeton Battle Monument s 15metrovou sochou George Washingtona. Další zajímavou lokalitou v tomto ohledu je muzeum Clarke House Museum. Budova původně sloužila během války jako nemocnice jak pro americké, tak pro britské vojáky.

Princeton

K nejvýznamnějším památkám města však patří budova Nassau Hall. Zde se totiž britští vojáci vzdali generálu Washingtonovi na konci bitvy. Tato stavba je zajímavá také pro své více než půl metru tlusté zdi, které dokonce ustály dva požáry. K dalším místům, která by vám v Princetonu neměla uniknout, patří muzeum Princeton University Art Museum, jenž je domovem více než 92 tisíc děl. Pouze hrstka je vystavena v jeho šestadvaceti galeriích. V neposlední řadě vám velmi doporučujeme návštěvu muzea Albert Einstein House, což je dům, kde původně světoznámý vědec žil a strávil poslední dvě desetiletí svého života.

Princeton

GPS: 40°20'55.5"N 74°39'29.2"W

Text: Maxim Kucer

Foto: Wikipedia.org: Smallbones, Smallbones (2), Smallbones (3), Djkeddie, Karl Thomas Moore, Joseph Barillari, Weber LiuDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

USA, New Jersey – Cape May
Publikováno: 6.11.2020
Už plánujete, kam vyrazíte, až pomine celosvětová pandemie koronaviru? V případě, že byste měli chuť zažít nefalšovanou americkou dovolenou na pláži, máme pro vás perfektní místo.

USA, New Jersey – malebná městečka amerického severovýchodu II
Publikováno: 20.11.2020
Dnes pokračujeme v objevování malých měst státu New Jersey. Nejprve vás zavedeme do milého městečka Red Bank, kde žije něco málo přes 10 tisíc obyvatel. Angličtí kolonisté zde žijí od začátku 17. století a z města udělali poměrně významný přístav.

USA, New York – Manhattan – VIDEO
Publikováno: 2.1.2018
Empire State Building, desítky dalších mrakodrapů, Broadway, Central Park, žluté taxíky… O centru New Yorku, čtvrti Manhattan, už někdy slyšel každý. Soustředí se sem obrovské množství světového obchodu, diplomacie, kultury, médií i třeba módy. Však je také New York nejlidnatější město Spojených států a jedno z největších měst světa. Pojďme se do jeho centra alespoň na chvíli společně přenést.

USA, New York – Brooklyn a Queens – VIDEO
Publikováno: 9.1.2018
Největší město Spojených států nejsou jen mrakodrapy, nákupy a socha Svobody. Čtvrtě mimo centrální Manhattan si žijí vlastním životem a navíc v nich bydlí lidi z celého světa. Rozhodně doporučuji alespoň chvíli strávit v uměleckém Brooklynu a v sousední čtvrti Queens. Pojďme do nich společně alespoň na chvíli nahlédnout.

USA, New York – americký sen
Publikováno: 17.9.2017
Naše několikatýdenní cestování po Spojených státech amerických ukončíme v samém srdci Ameriky – v New Yorku. Ve městě, které je ztělesněním svobodného ducha a kde všechno plyne tak nějak rychle, se podíváme na nejznámější místa a řekneme si pár zajímavostí.

USA, Washington D. C. – hlavní město
Publikováno: 10.9.2017
Mezi nejnavštěvovanější americká města zcela určitě patří hlavní město Spojených států amerických – Washington D. C. Dnes vás zveme k jeho prohlídce a společně navštívíme různé pamětihodnosti, monumenty nebo zákoutí.


Souvisejicí videa

USA, New York – Brooklyn a Queens
New York není jen slavný Manhattan, o kousek dál je třeba nejlidnatější čtvrť Brooklyn a pak také...

USA, New York – Manhattan
Co se vám vybaví, když se řekne Manhattan? Pravděpodobně mrakodrapy, Central Park, Brodway a typi...


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

PoÚtStČtSoNe
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Rodný můj kraj

31. 10. – 31. 12. 2020
1. cena:
Kniha z vydavatelství Dajama
2. cena:
Kniha z vydavatelství CBS
3. cena:
Darčekový balíček od portálu Infoglobe
1. cena redakce:
Pobyt pro 2 osoby na 3 dny se snídaní a wellness službami v Hotelu Jánošík**** Liptovský Mikuláš
2. cena redakce:
Dárková kazeta Vincentka
3. cena redakce:
Darčekový balíček od vydavatelství Tatrica

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

23.11.2020
Slovenský vysokohorský turistický spolek zveřejnil předběžný kalendář akcí na nadcházející rok 2021. Jeho aktuálnost však bude podmíněna epidemiologickou situací.
20.11.2020
Oslava divadel se letos uskutečni on-line! Nenechte si ujít skvělé umělce i úžasná představení v rámci akce Noc divadel, která se uskuteční v sobotu 21. listopadu.

18.11.2020
Žijeme v době, kdy je cestování hodně omezené, proto jsme se vám rozhodli sestavit redakční výběr cestovatelských podcastů. Alespoň na chvilku vás přenesou na blízká i vzdálená, záhadná i exotická místa.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – ÍRÁN:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:úterý 24. 11. 2020
svátek:Emílie
dnes:
úterý 24.11.
-1 °C
zítra:
středa 25.11.
-1 °C