www.infoglobe.cz » USA, New Jersey – malebná městečka amerického severovýchodu II

USA, New Jersey – malebná městečka amerického severovýchodu II

Publikováno: 20.11.2020
Dnes pokračujeme v objevování malých měst státu New Jersey. Nejprve vás zavedeme do milého městečka Red Bank, kde žije něco málo přes 10 tisíc obyvatel. Angličtí kolonisté zde žijí od začátku 17. století a z města udělali poměrně významný přístav.

Později se město soustředilo na textilní výrobu a vydělávání kůží. Dlouhou dobu byl Red Bank ekonomickým centrem svého kraje, nicméně začátkem ekonomické recese na konci 80. let 20. století začal jeho význam upadat, a to natolik, že město bylo spíše známé jako Dead Bank.

Red Bank   Red Bank

Od toho však uběhla dlouhá doba, dnes jej známe hlavně pro svou uměleckou scénu, kvůli které patří mezi nejoblíbenější letní destinace mezi milovníky hudby, divadla a příjemné atmosféry. Vůbec nejznámnější místo ve světě umění je Count Basie Center for the Arts. Centrum nese jméno po jednom z nejznámějších jazzových interpretů Williamovi „Count“ Bassiemu. Na tomto významném jevišti vystupují pravidelně známí i méně známí hudebníci, hrají se zde divadelní hry nebo se zde pořádají různé semináře a workshopy.

Red Bank

V Riverside Gardens Park si můžete udělat krásnou procházku, v létě se zde konají různé akce. A je to taky hezké místo pro piknik. Pokud byste s sebou měli děti, nechte je vyřádit se v nedalekém Marine Park, kde jsou skvělé prolézačky.

Red Bank ale už opustíme a vydáme se dále, do Lambertville. Dřívějšího hlavního města New Jersey, které leží na břehu řeky Delaware, přímo na hranici s Pensylvánií.

Hned přes řeku leží New Hope Pennsylvania, v podstatě takové sesterské město. Obě jejich centra dělí pouze řeka a most, takže jsou skutečně na dosah. Lambertville je domovem mnoha obchodů se starožitnostmi, galerií, řemeslných obchůdků nebo kaváren. Atmosféru umocňují skvěle zachované domy z 18. a 19. století.

Lambertville

V Lambertville jsou dvě prvotřídní muzea, která vám umožní prožít doby dávno minulé. Holcombe-Jimison Farmstead Museum je domovem několika rekonstruovaných domů a ukázek z každodenního života 18. a 19. století. Nechybí tu kovářská dílna, lékařská ordinace, koloniál, tiskárna nebo výstava farmářského náčiní tehdejší doby. Uvidíte také, jak se vyráběly svíčky.

Lambertville

Druhým muzeem je Howell Living History Farm, který je zaměřen na farmářský život v 19. století. Zde uvidíte, jak se třeba oralo v době, kdy hlavní tažnou silou byli koně, spatříte také nějaká klasická řemesla a často se zde konají různé tematické události.

Do třetice vás nasměrujeme do James Wilson Marshall House, což je vila postavená na začátku 19. století. Jsou zde vystaveny fotografie a různé další předměty spojené s historií města.

GPS: 40°21'08.7"N 74°04'02.7"W

 

Text: Maxim Kucer

Foto: Wikipedia.org: Zeete, JTFeldmus, Wikijazz, Luigi Novi, Jared KofskyDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

USA: Záhadná místa
Publikováno: 9.10.2020
Záhady lidstvo odjakživa fascinovaly. Člověk chce bádat, zkoumat, poznat nepoznané, odhalit neodhalené. Bojíme se strachu, ale přitom ho vyhledáváme. Kdo z vás neviděl alespoň jeden hororový film nebo si nevyslechl alespoň jeden strašidelný příběh?

USA, New Jersey – malebná městečka amerického severovýchodu I.
Publikováno: 13.11.2020
Dnes vyrazíme na průzkum malých měst v New Jersey. Pro místní naskýtají příjemný odpočinek od ruchu velkoměsta, kromě toho objevíte řadu historických památek, které se vážou na nejranější dějiny USA. Mnoho z těchto městeček se pyšní velmi aktivními uměleckými komunitami a kromě muzeí nabízejí spoustu galerií a dalších kulturních atrakcí.

USA, New Jersey – Cape May
Publikováno: 6.11.2020
Už plánujete, kam vyrazíte, až pomine celosvětová pandemie koronaviru? V případě, že byste měli chuť zažít nefalšovanou americkou dovolenou na pláži, máme pro vás perfektní místo.


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

PoÚtStČtSoNe
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Rodný můj kraj

31. 10. – 31. 12. 2020
1. cena:
Kniha z vydavatelství Dajama
2. cena:
Kniha z vydavatelství CBS
3. cena:
Darčekový balíček od portálu Infoglobe
1. cena redakce:
Pobyt pro 2 osoby na 3 dny se snídaní a wellness službami v Hotelu Jánošík**** Liptovský Mikuláš
2. cena redakce:
Dárková kazeta Vincentka
3. cena redakce:
Darčekový balíček od vydavatelství Tatrica

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

23.11.2020
Slovenský vysokohorský turistický spolek zveřejnil předběžný kalendář akcí na nadcházející rok 2021. Jeho aktuálnost však bude podmíněna epidemiologickou situací.
20.11.2020
Oslava divadel se letos uskutečni on-line! Nenechte si ujít skvělé umělce i úžasná představení v rámci akce Noc divadel, která se uskuteční v sobotu 21. listopadu.

18.11.2020
Žijeme v době, kdy je cestování hodně omezené, proto jsme se vám rozhodli sestavit redakční výběr cestovatelských podcastů. Alespoň na chvilku vás přenesou na blízká i vzdálená, záhadná i exotická místa.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – ÍRÁN:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:úterý 24. 11. 2020
svátek:Emílie
dnes:
úterý 24.11.
-1 °C
zítra:
středa 25.11.
-1 °C