www.infoglobe.cz » USA, New York – nábřežní město Kingston

USA, New York – nábřežní město Kingston

Publikováno: 21.11.2021
Město Kingston se pyšní zajímavou historií a roztomilými obchůdky. Jedná se o jedno za nejzajímavějších míst, které ve státě New York můžete navštívit. Nachází se přibližně dvě hodiny jízdy autem od Manhattanu. Malebný Kingston leží na severu státu na úpatí rozsáhlého pohoří Catskill Mountains.

Kingston je členěn na tři hlavní části a to Uptown, což je vůbec nejživější část celého města, kde navíc naleznete krásné historické budovy, obchůdky a vynikající restaurace. Dále je tu Midtown, kde kromě obchodů je divadlo a poslední Downtown, který se je hned na břehu řeky Hudson. Odtud můžete podniknout nějakou jízdu na lodi nebo projet se v tramvaji.

Kingston, Radnice

Začněme Uptownem. Někteří říkají, že návštěva obchůdků v Kingstonu je jednou z nejlepších kratochvílí, které můžete v tomto dvacetitisícovém městě dělat. Můžete si zajít třeba do nějakého útulného antikvariátu jakým je například Half Moon Books, který je jednoznačnou zastávkou pro všechny, kteří mají rádi knihy, dát si domácí zmrzlinu nebo něco sladkého jako třeba v Kingston Candy Baru, kde se budete cítit jako ve filmu Karlík a továrna na čokoládu či si můžete koupit nějaké vynikající sladké pečivo a kolčáky v Sweet Maresa´s Bakery, koupit si kytaru, šperky, oblečení nebo nějaké umělecké dílo. V případě posledně jmenovaného bychom vám doporučili zajít do krásné Pink Water Gallery, která je otevřena od čtvrtka do neděle mezi polednem a šestou hodinou večerní.

Kingston, Stockade Historic District

V rámci Uptownu na vás čeká také Stockade Historic District, jehož nejstarší domy pocházejí ze 17. století. Najdete tu rovněž křižovatku Four Corners z 18. století, která je lemována domy z období před americkou občanskou válkou. Jeden z těchto domů, Matthewis Persen House, v současnosti slouží veřejnosti jako muzeum. Dům byl postaven v holandském koloniálním stylu na konci 17. století jako domov pro seržanta Matthewa Persena a jeho rodinu. Za dobu své existence několikrát shořel, ale během let byl přestavěn a od 20. let 19. století slouží veřejnosti. 

Kingston, historické budovy

Jednu dobu zde sídlil lékař nebo dům fungoval jako lékárna a koloniál v jednom. Muzeum je otevřeno od čtvrtka do soboty od poloviny června do začátku září a pouze o sobotách od poloviny září do října.

Kingston, veřejná doprava

Nejen pro milovníky techniky máme tip. Vyzkoušejte si jízdu historickou tramvají. Nepočítejte s nějakou závratně dlouhou jízdou. Celá trasa má přibližně tři kilometry a je spravovaná místním tramvajovým muzeem Trolley Museum of New York. Cestující nastupují v parku T. R. Gallo Park a tramvaj projíždí kolem malebného parku Kingston Point Park a kolem samotného muzea. 

Kingston, monument Georga ClintonaKingston, nábřeží

Kdybyste neměli historické techniky dost, pak můžete ještě zamířit do hasičského muzea v Volunteer Firemen´s Hall & Museum. Uvidíte historické hasičské vozy natřené sytě červenou barvou, blyštící se mosazné hasičské zvony, hasičské tyče a další předměty a artefakty, které se s touto profesí pojí, včetně hasičské noclehárny.

 

GPS: 41°55'35.9"N 73°59'47.0"W

Text: Maxim Kucer

Foto: Wikipedia.org; Daniel Case (2x), Alexisrael (2x), AEMoreira042281, PauljoffeDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

USA, New York – americký sen
Publikováno: 17.9.2017
Naše několikatýdenní cestování po Spojených státech amerických ukončíme v samém srdci Ameriky – v New Yorku. Ve městě, které je ztělesněním svobodného ducha a kde všechno plyne tak nějak rychle, se podíváme na nejznámější místa a řekneme si pár zajímavostí.

USA, New York – Brooklyn a Queens – VIDEO
Publikováno: 9.1.2018
Největší město Spojených států nejsou jen mrakodrapy, nákupy a socha Svobody. Čtvrtě mimo centrální Manhattan si žijí vlastním životem a navíc v nich bydlí lidi z celého světa. Rozhodně doporučuji alespoň chvíli strávit v uměleckém Brooklynu a v sousední čtvrti Queens. Pojďme do nich společně alespoň na chvíli nahlédnout.

USA, New York – Manhattan – VIDEO
Publikováno: 2.1.2018
Empire State Building, desítky dalších mrakodrapů, Broadway, Central Park, žluté taxíky… O centru New Yorku, čtvrti Manhattan, už někdy slyšel každý. Soustředí se sem obrovské množství světového obchodu, diplomacie, kultury, médií i třeba módy. Však je také New York nejlidnatější město Spojených států a jedno z největších měst světa. Pojďme se do jeho centra alespoň na chvíli společně přenést.

USA, New York – zaostřeno na umění a shopping
Publikováno: 1.6.2015
Co vás napadne jako první, když se řekne „Amerika“? Nejspíš to nebude Yellowstonský národní park ani Hollywood, jakkoliv jsou tato místa turisticky vděčná. Spíš se vám vybaví socha Svobody, Manhattan nebo Central Park. Pravým symbolem Ameriky je totiž New York, nazývaný také „hlavním městem světa”.

USA, New York: 5 míst, která byste neměli vynechat
Publikováno: 14.6.2020
New York je město, které se nachází na cestovatelském seznamu mnoha lidí. Není se čemu divit, je plné historických památek a desítek zajímavých míst. Toužíte navštívit New York a děláte si plán, co všechno chcete vidět? V tom případě nezapomeňte na těchto 5 míst.

USA: New York I. – The Big Apple 1
Publikováno: 17.6.2013
Téměř dva roky jsem v rámci au-pair progamu pobývala na předměstí tohoto centra celé zeměkoule. Popis všech atrakcí, které stojí za vidění, by vydal na několik článků. New York je nejmonumentálnějším symbolem úrovně světové civilizace. Skládá se z pěti městských obvodů - Manhattan, Brooklyn, Queens, Bronx a Staten Island.

USA: New York II. - The Big Apple 2
Publikováno: 23.6.2013
V dnešním díle si představíme další zajímavosti, které byste při návštěvě New Yorku rozhodně neměli minout.


Souvisejicí fotogalerie

USA, New York – nejameričtější město
Živým ztělesněním Spojených států amerických je velkoměsto New York. Najdete zde rušné ulice, osl...

USA, Baltimore – hlavní město památek
Navštivte spolu s námi největší město státu Maryland – Baltimore. Přístavnímu městu dominují lodě...

USA, Altoona – Pelsylvánske železničné mesto
V severovýchodní Pelsylvánii se rozprostírá město Altoona, které je ve Spojených státech americký...


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Ahoj léto

1. 7. – 31. 8. 2022
1. cena:
Roční elektronické předplatné časopisu Krásy Slovenska
2. cena:
Dárková kazeta s produkty Vincentka
3. cena:
Letní balíček od redakce portálu Infoglobe
1. cena redakce:
Kolekce knih z edice Výlety s dětmi od vydavatelství Dajama
2. cena redakce:
Fotokniha a turistická mapa od vydavatelství CBS
3. cena redakce:
Letní balíček od redakce portálu Infoglobe

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

10.8.2022
V době 11., 18. a 25. srpna 2022 se můžete zúčastnit noční prohlídky Kutné Hory a poznávat tak její romantické nebo až mystické uličky a zákoutí. Dozvíte se nejen to, jak to vlastně bylo s kutnohorským stříbrem, ale i to jestli zde byla nebo nebyla pekelná pobočka a kolik práce umí udělat jeden kostlivec z Neškaredic.
9.8.2022
V době od 19. až 20. srpna 2022 se v helpianském amfiteátru uskuteční festival starých tradicí v novém kroji zvaný Horehronské MECHECHE. Ve třech festivalových zónách vás čeká bohatý program dekorovaný nádherným přírodním prostředím.
6.8.2022
Zažijte atmosféru středověkého hradu Strečno a vychutnejte si noční prohlídku! Ve sředu 10. srpna se můžete těšit na představení divadelně-hravého seskupení RAZCA pod názvem Hej, partizáne, vezmi mně  sebou!
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE 

 

(včetně výskytu koronavirus COVID-19 i válečného konfliktu na Ukrajině).

.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:pátek 12. 8. 2022
svátek:Klára
dnes:
pátek 12.8.
14 °C
zítra:
sobota 13.8.
17 °C

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X