www.infoglobe.cz » USA, Ohio: Cincinnati – za uměním a historií

USA, Ohio: Cincinnati – za uměním a historií

Publikováno: 14.6.2019
Ohio je sedmý nejlidnatější stát USA. Bydlí zde okolo 11 milionů lidí, přičemž 2 miliony žijí v aglomeraci Cincinnati. Díky své poloze se město v aglomeraci rozkládá na území tří států (kromě Ohia ještě v Kentucky a Indianě).

Cincinnati se nachází v překrásné oblasti povodí severního břehu řeky Ohio. Město navíc obklopují hory, které mu pomohly dát přízvisko „Pearl of the West“ (Perla západu) nebo „Queen City“. Cincinnati, které je dnes převážně průmyslovým městem, turistům nabízí spoustu zábavy, kultury, historie, gastronomie nebo výletů po okolí.

Cincinnati

Město bylo na americké poměry založeno poměrně brzo, a to již v roce 1788. Prudší ekonomický rozvoj začal v podstatě až s příchodem paroplavby na počátku 19. století. Roku 1811 začaly totiž po řece Ohio plout parníky a Cincinnati tak mohlo začít rozvíjet obchod s důležitými městy jako St. Louis, Missouri nebo New Orleans. Hlavním vývozním artiklem tohoto období bylo vepřové a seno. Díky čilému obchodnímu ruchu a souvisejícím příležitostem zaznamenalo město raketový růst populace. Z 9 000 lidí okolo roku 1810 na 115 000 v roce 1850.

Cincinnati

Kam se však v dnešním Cincinnati vydat? Začněme netradičně v budově bývalého železničního nádraží Cincinnati Union Terminal. To bylo postavené v roce 1933 a nese se v duchu podmanivé secese, nicméně od roku 1990 přestalo sloužit svému původnímu účelu a místo toho zde sídlí hned tři muzea. Historické muzeum, jedno z nejpopulárnějších dětských muzeí v USA – Duke Energy Children’s Museum a Přírodovědné muzeum. Navíc si zde můžete zajít do kina OMNIMAX.

Taft Museum of Art

Navštívit pak světoznámé muzeum umění Taft Museum of Art je skoro až povinností. Instituce sídlí v grandiózní stavbě zvané Baum-Longworth-Taft House z roku 1820 v palladiánském slohu, který je založen na symetrii a perspektivě dle inspirace starořeckou a starořímskou architekturou. Uvnitř muzea, před nímž stojí socha prezidenta Abrahama Lincolna, spatříte zejména mistrovská díla evropských umělců.

Až za sebou budete mít tuto trojici muzeí a také zmíněné Taft Museum of Art, udělejte si ještě čas na Cincinnati Art Museum, jenž schraňuje sochy, keramiky a obrazy vytvořené největšími lidskými civilizacemi za posledních pět tisíc let. Hlavní exponáty tvoří díla evropské a americké malby a sochařství, nechybí však ani orientální a africké umění.

Cincinnati Museum Center

Dále spolu zamiřme do místní zoologické zahrady. Cincinnati Zoo and Botanical Gardens je známá především pro své nádherné bílé bengálské tygry a gorily, ale také pro své insektárium, které patří k vůbec největším na světě. Počítejte s tím, že návštěva zoo vám zabere celý den, protože strávíte čas nejen se zvířaty, ale také si určitě nenecháte ujít 4D kino. Zoo pořádá celou řadu zajímavých událostí jako snídaně se zvířaty.

GPS: 39°06'52.2"N 84°29'47.2"W

 

Text: Maxim Kucer

Foto: Wikipedia.org, Wikimedia Commons: Antony-22, 5chw4r7z, , Greg Hume, Lanskeith17Diskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

USA, New Orleans – Bourbon Street
Publikováno: 21.11.2014
Dnes se podíváme přes Atlantik, na jedno z vůbec nejnavštěvovanějších míst na světě.

USA, Ohio – Cleveland: moderní i lidový
Publikováno: 21.6.2019
Nedávno jsme spolu podnikli krátkou procházku po Cincinnati a dnes se podíváme na další místa, která byste v tomto státě neměli minout. Nejprve se podíváme do Clevelandu, druhého největšího ohijského města, v jehož aglomeraci žije okolo 2 milionů lidí.

USA, Ohio: Cleveland – věda a lodě
Publikováno: 28.6.2019
Minulý týden jsme už Cleveland navštívili, dnes však od Muzea umění popojdeme o několik set metrů dál, konkrétně do Muzea přírodních věd (Cleveland Museum of Natural History), které od svého založení v roce 1920 shromáždilo pozoruhodné množství vzácných exponátů, mezi nimiž jsou jednoznačným klenotem odlitky pozůstatku kostry hominida Lucy, staré přibližně 3,2 milionu let.

USA, Ohio – nejlepší zážitky pod otevřeným nebem
Publikováno: 5.7.2019
Dnes se v Ohiu vydáme do přírody. Můžete vyrazit jak na krátké a nenáročné procházky po asfaltových chodnících, tak na výpravy do divočiny.

USA, Ohio: Columbus – město umění
Publikováno: 12.7.2019
V ohijském městě Columbus můžete dělat kdeco. Možná budete mít dokonce chvíli problém se rozhodnout, kde vůbec začít. Navštívit všechna muzea, různé festivaly a další turisticky zajímavá místa vám dá dost zabrat. My vám ale zkusíme vaše cestování trochu usnadnit tím, že jsme sami pár tipů vybrali.

USA, Ohio: Columbus – zoo a botanická zahrada
Publikováno: 19.7.2019
V minulém díle o ohijském hlavním městě Columbus jsme vás zavedli do parku růží, prošli se po nábřeží Scioto Mile a navštívili srdce místní umělecké scény.

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Letní radosti

1. 7. – 31. 8. 2019
1. cena:
Kniha Nejkrásnější výlety autem 2 z Knižního klubu + dvojice vstupenek na veletrh FOTOEXPO
2. cena:
Kniha Nejkrásnější výlety vlakem 2 z Knižního klubu + dvojice vstupenek na veletrh FOTOEXPO
Cena redakce:
Voucher pro 2 osoby na 1 noc v hotelu Diana*** Nové Mesto nad Váhom s wellcome drinkem, snídaní a zapůjčením kol + dvojice vstupenek na veletrh FOTOEXPO

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

23.7.2019
Výbor světového dědictví na svém zasedání v ázerbájdžánské metropoli Baku rozhodl o zařazení Hornického regionu Erzgebirge/Krušnohoří a Národního hřebčína Kladruby nad Labem na seznam památek světové hodnoty.
22.7.2019
Do 1. září 2019 máte možnost využít k cestování tradiční vláček Hanička (motorový vůz 810), který jezdí na trati ze Spišského Podhradí do Spišských Vlachů.
21.7.2019
Také toto léto si můžete užít mezinárodní kulturní festival Dny Mistra Pavla v Levoči, který do 28. srpna přináší pouliční vystoupení divadelníků, muzikantů a tanečníků, jakož i poselství kultury.

Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – LAOS:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:úterý 23. 7. 2019
svátek:Libor
dnes:
úterý 23.7.
31 °C
zítra:
středa 24.7.
33 °C