www.infoglobe.cz » USA, Ohio: Columbus – město umění

USA, Ohio: Columbus – město umění

Publikováno: 12.7.2019
V ohijském městě Columbus můžete dělat kdeco. Možná budete mít dokonce chvíli problém se rozhodnout, kde vůbec začít. Navštívit všechna muzea, různé festivaly a další turisticky zajímavá místa vám dá dost zabrat. My vám ale zkusíme vaše cestování trochu usnadnit tím, že jsme sami pár tipů vybrali.

Nehledě na to, kolik času zde nakonec strávíte, měli byste si udělat procházku po Scioto Mile. Právě z tohoto nábřeží můžete udělat ty nejlepší panoramatické fotky města s jeho mrakodrapy. Jako lepší nápad se dobrodružnějším povahám určitě bude jevit možnost pronajmout si kánoi a Scioto Mile splavit.

Columbus

Dalším tipem, který je podle nás neodolatelný, je autokino, které se nachází v jižní části města. Jmenuje se The South Drive-in Theatre a je dokonalou vzpomínkou na americká 50. léta, kdy se podobná kina těšila patrně největší popularitě. K autu vám zde zapůjčí reproduktor, který se připevní na okno. Někteří lidé si ke sledování filmu dokonce přivezou přenosný gril, aby si během promítání udělali něco dobrého k snědku.

Columbus

Máte rádi květiny? Pokud ne, můžete tento odstavec přeskočit, ale pokud ano, doporučujeme si zapsat do itineráře Park of Roses neboli park růží s více než 12 000 růžemi všech typů a všech barev. Celková rozloha parku je úctyhodných pět hektarů, což jej činí největším botanickým parkem s růžemi ve vlastnictví města na světě. O jeho chod se starají dobrovolníci a při pěstování růží se vyhýbají používání hnojiv. Po parku jsou rozesety lavičky, abyste si mohli sednout, v létě se zde dokonce konají koncerty. A období, které je na návštěvu vůbec nejlepší, je právě léto – od poloviny června do poloviny září.

Columbus

Pokud vás zahrada růží nezaujala, můžete si vybrat třeba další z 19 parků, které jsou po celém městě. Jedná se o příjemné zelené oázy, kde si můžete na chvíli vydechnout od městského ruchu. Každý park je přitom jedinečný a můžete se vydat na pěší túru, šplhat po skalách nebo rybařit. Nechybí ani každodenní akce, které můžou návštěvu zpestřit.

Státní univerzita v Ohiu

Columbus silně podporuje uměleckou scénu, což je patrné zejména při návštěvě místního Muzea umění, které je středobodem kulturního života ve městě. K vidění jsou klasická díla evropské a americké malby, sochařství, fotografie a dalších umění z období 19. a 20. století. Důraz je kladen na díla místních umělců, jako jsou Aminah Robinson, George Bellows nebo Elijah Pierce.

Už máte sbaleno?

GPS: 40°02'38.6"N 83°01'21.7"W

 

Text: Maxim Kucer

Foto: Wikipedia.org: Tysto, Tysto 2, Wiki Historian N OH, Michael010380, RfgagelDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

USA, Ohio – Cleveland: moderní i lidový
Publikováno: 21.6.2019
Nedávno jsme spolu podnikli krátkou procházku po Cincinnati a dnes se podíváme na další místa, která byste v tomto státě neměli minout. Nejprve se podíváme do Clevelandu, druhého největšího ohijského města, v jehož aglomeraci žije okolo 2 milionů lidí.

USA, Ohio: Columbus – zoo a botanická zahrada
Publikováno: 19.7.2019
V minulém díle o ohijském hlavním městě Columbus jsme vás zavedli do parku růží, prošli se po nábřeží Scioto Mile a navštívili srdce místní umělecké scény.

USA, Ohio – nejlepší zážitky pod otevřeným nebem
Publikováno: 5.7.2019
Dnes se v Ohiu vydáme do přírody. Můžete vyrazit jak na krátké a nenáročné procházky po asfaltových chodnících, tak na výpravy do divočiny.

USA, Ohio: Cincinnati – za uměním a historií
Publikováno: 14.6.2019
Ohio je sedmý nejlidnatější stát USA. Bydlí zde okolo 11 milionů lidí, přičemž 2 miliony žijí v aglomeraci Cincinnati. Díky své poloze se město v aglomeraci rozkládá na území tří států (kromě Ohia ještě v Kentucky a Indianě).

USA, Ohio: Cleveland – věda a lodě
Publikováno: 28.6.2019
Minulý týden jsme už Cleveland navštívili, dnes však od Muzea umění popojdeme o několik set metrů dál, konkrétně do Muzea přírodních věd (Cleveland Museum of Natural History), které od svého založení v roce 1920 shromáždilo pozoruhodné množství vzácných exponátů, mezi nimiž jsou jednoznačným klenotem odlitky pozůstatku kostry hominida Lucy, staré přibližně 3,2 milionu let.


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Česká krajina

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

3.6.2020
Gemersko-malohontské muzeum vás zve na výstavu s názvem Bionika – příroda na to přišla první, která je zaměřena na přírodu jako nevyčerpatelný zdroj inspirace a poznatků pro techniku, architekturu i design.
2.6.2020
Je téměř neuvěřitelné, že ještě dnes máme u nás, uprostřed hustě zalidněné Evropy, přímo za branou metropole zelený nepřerušený lesní koridor dlouhý 100 kilometrů – pohoří Brdy.
1.6.2020
Slezskoostravský hrad ožije živou hudbou od 19. 6. do 18. 7.2020! Téměř dvě desítky kapel zahrají v pokoronavirové premiéře. Těšit se můžete na jednodenní koncerty zvučných jmen – Monkey Business, Chinaski, David Koller, Pokáč, Wohnout, Bára Poláková, Anna K., Kali a Peter Pann. Z tvrdších žánrů to budou kapely Citron a Lautr, Trautenberk, Horkýže Slíže, Zakázaný ovoce, Vypsaná fixa. Specialitou pak bude minifestiválek Metal!!!, kde zahrají lokální kapely Malignant Tumour, Silent Stream of Godless Elegy, Antigod, Primary Resistance, Postcards from Arkham, Dead Carnage a přespolní budějičáci Gutalax.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – TANZANIE (ZANZIBAR):

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:čtvrtek 4. 6. 2020
svátek:Dalibor
dnes:
čtvrtek 4.6.
22 °C
zítra:
pátek 5.6.
18 °C