www.infoglobe.cz » USA, Oregon – Jacksonville

USA, Oregon – Jacksonville

Publikováno: 2.4.2021
Město Jacksonville bylo založeno v roce 1860 chvíli poté, co v oblasti byla nalezena ložiska zlata. V rámci státu Oregon si Jacksonville drží jedno prvenství, vznikla zde první čínská čtvrť, kterou založili emigranti ze San Francisca. Tato skutečnost vyšla najevo teprve počátkem nového milénia, když při pracích na silnici byly nalezeny rozbité čínské misky, čajové šálky nebo čínské mince.

Jacksonville prosperoval přibližně tři dekády, do doby, než se vyčerpaly zásoby zlata a ekonomika se začala zpomalovat. Na začátku 80. let 19. století zde nebyla postavena železniční trať a místo toho vedla kolem nedalekého Medfordu. Město si však určitou poupularitu udrželo, a to hlavně i díky zachovalým historickým budovám.

Jacksonville

Doporučujeme hodinovou komentovanou prohlídku historickým centrem, kde se zábavnou formou dozvíte vše o dějinách. Na Halloween tu můžete zažít i poněkud strašidelnější prohlídku, při které vám bude běhat mráz po zádech.

Rovněž doporučujeme strávit nějakou chvíli nakupováním. Jednak poznáte město blíže, jednak tu narazíte na v okolí známé obchůdky se starožitnostmi. Začít můžete třeba v Trolley Stop Antiques nebo Pickety Place Antiques.

Jacksonville

Pak už je na řadě okolí. Například přibližně 30 kilometrů od města leží Ashland. Známý je pro svůj shakespearovský festival, který probíhá každý rok po dobu osmi měsíců, během nichž je odehráno na osm set představení. Ta nejlepší uvidíte v divadle pod širým nebem – Allen Elizabethan Theatre. Jeho dominantou je třípatrová fasáda, která vypadá jako v Anglii v 17. století, pomáhá tak umocnit atmosféru.

Crater Lake

Pozornost si zaslouží také okolní příroda. Za úvahu určitě stojí jednodenní výlet do parku Crater Lake a ke stejnojmennému jezeru. Cesta z Jacksonville vám sem potrvá přibližně dvě hodiny. Pradávná kaldera je pozůstatek erupce sopky Mount Mazama, která se udála před sedmi tisíci lety. Časem se kvůli strážkám a tajícímu sněhu nashromáždila v tomto kráteru voda, tvoří tak jedno z nejhlubších jezer ve Spojených státech. A není pouze jedním z nejhlubších, ale také jedním z nejčistších. Jistě vás oslní jeho nádherný odstín modré.

Table Rocks

Dalším populárním místem pro výlet jsou Table Rocks, vzdálené přibližně půl hodiny jízdy z Jacksonvillu. Jde o dvě stolové hory, které ční nad údolím Rogue Valley. Jakmile se dostanete na vrchol jedné z nich, odměnou vám bude skvělý výhled po okolí, který je nejhezčí na jaře a na podzim. 

GPS: 42°18'53.2"N 122°57'54.3"W

 

Text: Maxim Kucer

Foto: Wikipedia.org: Little Mountain 5, Oakshade, Georgrapher, Athleticamps, WolfmanSFDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

USA, Oregon – Lincoln City
Publikováno: 5.2.2021
Na pobřeží severního Oregonu, zhruba 90 kilometrů od Salemu, najdete Lincoln City. Jde o skvělé místo, kde se můžete dosyta vyslunit na pláži. Střed Lincolnu protíná silnice Highway 101, známá také jako Oregon Coast Highway, a spojuje tak všechny městské čtvrti. Lincoln City však není pouze o plážích, i když ty rozhodně patří mezi největší lákadla. K těm dalším patří třeba Devil's Lake, Siletz Bay nebo visutý most nad vodopády Drift Creek Falls.

USA, Washington – Leavenworth
Publikováno: 26.2.2021
Vítejte v Bavorsku. Jste zmatení? Bavorsko/Bavaria není totiž jen spolkovou zemí v Německu, ale také oblastí v srdci Kaskádového pohoří, které se táhne státem Washington. Město se původně specializovalo na těžbu dřeva a procházela tudy železnice. V 60. letech 20. století bylo výrazně revitalizováno a stalo se z něj městečko skutečného bavorského střihu. Nejde však pouze o vnější podobu městečka, místní ctí staré i moderní německé tradice.

USA, Washington – nejlepší výlety
Publikováno: 22.1.2021
Dnes se projdeme po těch nejzajímavějších a nejlepších turistických místech, která naleznete ve státě Washington. Čekají vás úchvatné pohledy na místní přírodu, např. spící vulkány, krásné zátoky, ale navštívit lze také různá okouzlující města jako Leavenworth, Bellingham nebo Port Angeles. Stát Washington je mezi turisty velmi populární.

USA, Washington – Winthrop
Publikováno: 19.3.2021
Již několikrát jsme se spolu vydali do oblasti pacifického severozápadu, do státu Washington, ale stále se zde skrývá ještě mnoho míst, která stojí za zmínku. Jedním z nich je Winthrop.

USA, Idaho – Boise: zlatá horečka
Publikováno: 7.6.2019
Potato State. Ve druhém díle o Idahu jsme sice alternativní název tohoto státu zmínili, ale nevysvětlili.

USA, Idaho – ráj pro vycházky do přírody
Publikováno: 31.5.2019
V dnešním díle o americkém státě Idaho, kterému se říká „Potato State“, začneme návštěvou rekreační oblasti Sawtooth. Ta pokrývá oblast 3 tisíc kilometrů čtverečních divoké přírody, kterou si do sytosti užijete na více než tisíci kilometrech stezek a 40 vrcholcích hor, které se vypínají nad 3 tisíce metrů nad mořem.

USA, Idaho – Stanley
Publikováno: 26.3.2021
Stanley je horské městečko ve státě Idaho, které se nabízí jako vynikající základna pro výlety do nádherného okolí. Mimo jiné i do Sawtooth Mountain National Recreation Park, což je patrně nejopěvovanější národní park státu Idaho, který se rozkládá na ploše neuvěřitelných více než 3000 km čtverečních.

USA, Idaho – výlety do přírody
Publikováno: 24.5.2019
V minulých dílech jsme navštívili Montanu a dnes se přesuneme do sousedního státu, Idaha. Jeho celková plocha činí 216 000 km čtverečních. Se svými 7 obyvateli na km čtvereční je hustota místní populace dva a půl krát vyšší než v Montaně.


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Dotek jara

1. 3. – 30. 4. 2021
1. cena:
Obrazová publikace z vydavatelství CBS
2. cena:
Exkluzivní miniatury: řemeslný gin TOISON a bylinný likér Dr.Kramer
3. cena:
Dárkový balíček od portálu Infoglobe
1. cena redakce:
Roční předplatné časopisu Krásy Slovenska
2. cena redakce:
Dárková kazeta Vincentka
3. cena redakce:
Liptov - turistický průvodce z rodinného vydavatelství Dajama

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

14.4.2021
Před pár dny oznámil Bratislavský dopravní podnik informaci o zvýšení ceny jízdného, zrušení oblíbeného 15minutového lístku a zlevnění ročního lístku o 25 %.
12.4.2021
Nedávno vyšla nová studie Barcelonského institutu pro globální zdraví (ISGlobal) o kvalitě ovzduší v evropských městech. Mezi 31 státy mají nejhorší výsledky Itálie, Španělsko, Polsko, Belgie a Česká republika.
9.4.2021
Tato doba není snadná ani pro zoologické zahrady. Nejdříve zvířatům chyběly proudící davy návštěvníků, nyní jsou velký problém chybějící příjmy ze vstupného. Peníze rychle docházejí, pomoc od státu není dostatečná, ale zvířata musejí jíst každý den. A vy můžete pomoct je nakrmit.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – ALŽÍRSKO, POBŘEŽÍ SLONOVINY A TUNISKO:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:středa 14. 4. 2021
svátek:Vincenc
dnes:
středa 14.4.
7 °C
zítra:
čtvrtek 15.4.
3 °C