www.infoglobe.cz » USA, Pensylvánie – výlety v okolí Filadelfie II

USA, Pensylvánie – výlety v okolí Filadelfie II

Publikováno: 18.12.2020
V dnešním díle navážeme na ten předchozí, kdy jsme vám začali představovat místa, která můžete navštívit v dojezdové vzdálenosti od Filadelfie.

Náš výlet si nejprve pořádně osladíme. A nemyslíme to ironicky. Zamíříme totiž do města Hershey. Nic vám to neříká? Hershey je pro Američany něco jako Milka pro nás. Synonymum pro čokoládu. Milton Hershey v 19. a na začátku 20. století vydělal miliony dolarů na tom, že levně zdokonalil proces výroby karamelu a mléčné čokolády. Předtím totiž byla čokoláda luxusním zbožím.

Hershey

Do města se dostanete po tříhodinové jízdě nádhernou pensylvánskou krajinou. Jeho návštěva je celá pouze a jen o čokoládě. Najdete tu totiž gigantický zábavní park Hersheypark a pak také kombinaci zábavního parku a muzea jménem Hershey´s Chocolate World. Město jako takové je snadno dostupné a není zde ani příliš draho.

zábavní park

Udělejme si ale také menší výlet někam do přírody. Nedaleko Filadelfie leží The Poconos. Tato hornatá oblast je známá destinace pro zimní radovánky. Je tu přes 180 sjezdovek a běžeckých tratí. V létě sem lidé rádi jezdí na túry, kola nebo podnikat jiné dobrodružné aktivity. Nachází se zde asi 150 jezer, kde si můžete zaplavat, zarybařit nebo se povozit na loďce. V některých oblastech jsou i řeky, které lze sjet na raftu.

The Poconos

Dalším přírodním zákoutím, které jednoznačně stojí za návštěvu, je pensylvánský Grand Canyon. Lidé tak s oblibou nazývají Pine Creek George. Tento 75 kilometrů dlouhý kaňon dosahuje hloubky až 440 metrů. Na rozdíl od skutečného Grand Canyonu je ale porostlý stromy. Rostou tu různé druhy listnatých stromů, takže například podzim je tu úchvatný. Pomyslnou korunu svému výletu nasadíte, pokud vyzkoušíte kempování. V zimě tu můžete vyzkoušet jízdu na sněžném skútru. Pine Creek George totiž nabízí přes 250 kilometrů tratí.

Pine Creek Gorge na podzim

Oblíbenou destinací pro páry je pak malé městečko New Hope, a to obzvláště na víkendy. Oblast v Bucks County je protkána historií a město samotné je plné různých obchodů se starožitnostmi. V New Hope kvete rovněž hudební scéna a koná se tu festival Bucks County Playhouse, jehož věhlas je známý i mimo Spojené státy.

New Hope

Oblíbené je také sjíždění řeky Delaware na nafukovacích kruzích. Voda vás příjemným tempem unáší zhruba 10 km. Pokud preferujete raději kajaky nebo kánoe, rádi vám tu vyjdou vstříc. Mimochodem Bucks County se v posledních letech stala také oblíbenou destinací milovníků jídla. Najdete tu mnoho farem, jejichž součástí jsou restaurace, takže ochutnáte přímo plody jejich vlastní zemědělské produkce.

GPS: 40°17'21.0"N 76°39'14.6"W

 

Text: Maxim Kucer

Foto: Wikipedia.org: Bronayur, Rj1020, Snottywong, Paco36, Nicholas A Tonelli, SmallbonesDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

USA: Pensylvánie – železniční město Altoona
Publikováno: 20.8.2017
Nejbližší týdny budeme objevovat známá i méně známá místa Spojených států amerických. Naši pouť za velkou louží začneme v Pensylvánii, která se nachází v severovýchodní části země.

USA, Pensylvánie – po malých městečkách
Publikováno: 25.12.2020
Naše toulky po Spojených státech amerických dnes obohatíme výlety po nejhezčích malých městech v Pensylvánii.

USA, Pensylvánie – výlety v okolí Filadelfie
Publikováno: 11.12.2020
Podmanivou Filadelfii jsme kdysi už společně navštívili, dnes bychom vám rádi doporučili několik výletů v okolí.

USA: Národní park Grand Canyon – cíl každého turisty
Publikováno: 11.2.2017
Grand Canyon National Park (Velký kaňon) je dalším z amerických národních parků, dokonce jeden z nejstarších. Nachází se ve státě Arizona. Většinu jeho plochy zabírá právě Velký kaňon, který za miliony let vytvořila řeka Colorado a desková tektonika. Je velmi hluboký a v jeho březích jsou vidět jednotlivé vrstvy prastarých hornin. Krajina podléhá erozím a dalším geologickým dějům, takže se ráz krajiny neustále mění.


Souvisejicí fotogalerie

USA, Altoona – Pelsylvánske železničné mesto
V severovýchodní Pelsylvánii se rozprostírá město Altoona, které je ve Spojených státech americký...


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Česká a slovenská zima

1. 1. – 28. 2. 2021
1. cena:
Horský balíček od vydavatelství Tatrica.sk
2. cena:
Obrazová publikace z vydavatelství CBS
3. cena:
Knižní průvodce z vydavatelství Dajama
1. cena redakce:
Krásný šperk od Zlatnictví MILI
2. cena redakce:
Celoroční pojištění ALPENVEREIN od Hory.sk
3. cena redakce:
Dárkový kancelářský balíček od portálu Infoglobe

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

15.1.2021
Na území Slovenska je v současnosti vybudovaných více než 600 naučných tras a stezek, přičemž jejich počet stále roste. Jelikož naučné stezky nebudují pouze státní a samosprávné instituce, ale i různá občanská sdružení, není v centrální databázi naučných stezek jejich přesný počet.
13.1.2021
Agentura Henley & Partners i letos sestavila žebříček nejsilnějších pasů světa na základě počtu zemí, které může navštívit držitel pasu bez nutnosti vyřizování povolení a placení víz. V roce 2021 bude nejspíš nutné prokázaní vakcinace.
11.1.2021
Světoznámé vydavatelství turistických průvodců – Lonely Planet – představilo druhé vydání těch nejzajímavějších míst na naší planetě, která bychom měli určitě navštívit.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – BHUTÁN a BANGLADÉŠ:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:neděle 17. 1. 2021
svátek:Drahoslav
dnes:
neděle 17.1.
-6 °C
zítra:
pondělí 18.1.
1 °C