www.infoglobe.cz » USA: San Francisco – kam jít?

USA: San Francisco – kam jít?

Publikováno: 13.12.2013
V minulých dílech jste mohli získat základní představu o tom, co od San Francisca očekávat a co dělá město slavným. Také jsme zavítali do jedné z nejznámějších bývalých věznic světa, Alcatrazu, který se v San Franciscu nachází.

Pokud si město chcete opravdu užít, měli byste v něm alespoň 4 dny až týden strávit. Jestliže se budete pohybovat městskou hromadnou dopravou, musíte totiž počítat s tím, že vcelku hodně času strávíte cestováním.

Míst, kam se v San Franciscu podívat je poměrně mnoho. Patří mezi ně kupříkladu Muzeum moderního umění (San Francisco Museum of Modern Art). Instituce byla založena ve 30. letech 20. století a až do konce 80. let, kdy bylo v Los Angeles založeno Muzeum současného umění (Museum of Contemporary Art), byla nejdůležitější institucí svého druhu v Kalifornii.

San Francisco

V současnosti se muzeum rekonstruuje, nicméně se i tak můžete přijet podívat například na výstavu Henriho Matisse, která probíhá až do září 2014. Dále muzeum pořádá výstavu Flesh and Metal (Maso a kov), jež zobrazuje pojetí těla a stroje v umění na začátku 20. století.

Místem, kterému byste měli dát nejvyšší prioritu je bezesporu Kalifornská akademie věd (California Academy of Sciences). Jedná se o vůbec jedno z největších přírodovědeckých muzeí na světě, což vám bude okamžitě jasné, jakmile se ocitnete před jeho monumentálním hlavním vchodem.

San Francisco

Hned po vstupu (vstupné stojí přibližně 30 dolarů) vás uvítá kostra Tyranosaura Rexe. Ti z vás, kteří znají Spielbergův film Jurský park si určitě vybaví některé scény z filmu. V muzeu máte mnoho možností, kam se podívat. Můžete zamířit do spodního patra prozkoumat vodní svět a uvidět všechny možné a nemožSan Francisconé druhy ryb, mořských koníků, žab, rejnoků a dalších mořských, vodních a obojživelných živočichů. Nechybí ani menší tunel, který je obklopen velkým akváriem, takže se všude kolem vás plaví ryby.

Dále je možnost zamířit na výstavu savců s živou expozicí tučňáků, kteří jsou pravidelně krmeni, na což se můžete přirozeně podívat. Součástí výstavy je také působivá pasáž o biologickém vývoji lidí. Velice zajímavou částí muzea je vnitřní lesní prales. Ten má několik pater, takže postupně stoupáte od přízemí s velice velkou vlhkostí nahoru do korun stromů. Kolem vás poletují nádherní motýli a ptáci, takže nestíháte mačkat spoušť vašeho fotoaparátu.

Když se nasytíte deštného pralesa, vodního světa i expozice savců, můžete prozkoumat výstavu věnovanou dinosaurům nebo výstavu zasvěcenou katastrofám. Právě zde uvidíte, jaké jídlo je určeno pro dlouhodobé přežití a podobně. Avšak zdaleka největší atrakcí výstavy je instalace, která simuluje zemětřesení. Musíte však počítat s tím, že si na ní vystojíte frontu, protože do muzea často míří školní výpravy a pro děti je zemětřesení neodolatelným zážitkem.

San Francisco

Pokračování příště...

Text: Maxim Kucer

Foto: Wikipedia.org: WolfmanSF, TheDailyNathan, Daniel Schwen, Caroline Culler, Jjron

 

 Diskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

USA: New York - studium angličtiny, skvělý způsob jak poznat toto město a zároveň se zdokonalit v jazyce
Publikováno: 30.11.2012
New York, kterému se také přezdívá Město, které nikdy nespí nebo Velké Jablko, je největší metropolí Spojených států amerických. Mimo to je ale toto město navíc i hospodářským, obchodním a finančním světovým centrem a značný vliv má i v dalších oblastech, například v módě, vzdělání, politice nebo umění.

USA, New Orleans – Bourbon Street
Publikováno: 21.11.2014
Dnes se podíváme přes Atlantik, na jedno z vůbec nejnavštěvovanějších míst na světě.

USA: Nahlédnutí do Grand Canyonu
Publikováno: 14.2.2014
Cesta do Grand Canyonu mi z Las Vegas ubíhala poměrně rychle. Pustá krajina protnutá dálnicí se za chvíli změnila v lesy severní Arizony.

USA: Las Vegas - město hazardu
Publikováno: 24.1.2014
Stejně tak jako okolo Hollywoodu, tak kolem Las Vegas panuje řada představ, které celkem pokřivují realitu tohoto pouštního města hazardu.

USA: Idaho - Bramborový stát
Publikováno: 17.1.2014
Minulý díl jsme strávili v Universal Studios Theme Park. Byl to vskutku velkolepý zážitek, a tak přesun na sever do Idaha se může zdát být poněkud fádnější.

USA: Los Angeles – Universal Studios
Publikováno: 10.1.2014
Minulý týden jsme zaskočili do Hollywoodu. Je to místo, které je svým způsobem možná přeceňované.

USA: Los Angeles – Hollywood
Publikováno: 3.1.2014
Z Comptonu, který nemá příliš dobrou pověst kvůli své vysoké kriminalitě, která však klesá, se dnes přesuneme na místo, které zná snad téměř každý. Hollywood.

USA: San Francisco – kam jít? II.
Publikováno: 20.12.2013
Jak víte z předchozích částí, San Francisco je příznivé město pro turisty. Je zde dostatečný počet památek a atrakcí, abyste zde mohli pohodlně strávit alespoň týden bez toho, aniž byste se nudili.

USA: San Francisco - město v zálivu I.
Publikováno: 21.7.2013
Čtyřdenní dovolenou v San Franciscu jsem si dopřála uprostřed svého dvouletého au-pair pobytu v USA. Každý, kdo zde kdy byl, nešetřil superlativy a hovořil převážně o markantním rozdílu v celkovém vzhledu měst na východním a západním pobřeží USA.

USA, Colorado – stát se skalním srdcem
Publikováno: 12.6.2016
V jihozápadní části Spojených států amerických se nachází hornatý stát známý krásnou přírodou, vysokými horami, městy duchů, významnými vzdělávacími institucemi i rozvinutým zemědělstvím. Pokud tipujete, že mluvíme o Coloradu, máte pravdu.

USA: San Francisco - město v zálivu II.
Publikováno: 28.7.2013
Následujícího dne ráno jsme se vydali na obhlídku ulice Lombard Street, která je světově proslulá jako nejklikatější ulice na světě. Skutečně, domy na obou stranách ulice jsou v prudkém kopci postavené tak, že se silnice musí opravdu takhle klikatět, aby ze svého domu mohl každý odjet.

USA: San Francisco – město mostu Golden Gate
Publikováno: 6.12.2013
V minulém pátečním článku věnovaném Spojeným státům jste se dozvěděli něco o známém bývalém vězení Alcatraz. Dnes se ze Skály přesuneme zpět na pevninu a podíváme se do jednoho z nejvýraznějších měst USA.

USA: Alcatraz – ostrov vězňů
Publikováno: 29.11.2013
Jsou místa, na která byste se asi dobrovolně nevypravili. Jedním z nich bude určitě vězení. Mezi ty nejznámější v Americe patří jednoznačně Alcatraz. Jeho jméno je však známé i za hranicemi země.

USA: Niagarské vodopády - na hranici dvou států
Publikováno: 14.7.2013
Výlet na Niagarské vodopády jsem společně se svými třemi kolegyněmi z řad au-pair podnikla krátce před ukončením svého dvouletého pobytu v USA. Pro au-pairs ze státu New York je zřejmě nepsanou povinností Niagarské vodopády navštívit, protože jsem ve svém okolí doopravdy nepotkala nikoho, kdo by je nenavšívil, nebo se k tomu v budoucnu nechystal.


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Zapomenutá místa

1. 7. – 31. 8. 2020
1. cena:
2. cena:
Cena redakce:
Ubytování pro 2 osoby na 2 noci se snídaní v penzionu Adélka Janské Lázně!

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

14.8.2020
Obnova turistické infrastruktury v regionu Šariš – Bardějov pokračuje. Nově v září a říjnu tohoto roku je naplánovaná revitalizace turistických stezek Čerešňa a Tři studánky.
13.8.2020
Devátý ročník sportovního festivalu v Lipně nad Vltavou se uskuteční od 15. do 22. srpna. Zváni jsou sportovci, závodníci a všichni, kteří si chtějí užít bohatý sportovní a kulturní program. Vstup na akci je zdarma.
12.8.2020
Každou prázdninovou sobotu můžete zažít nevšední večerní prohlídku v Muzeu loutkářských kultur a hraček na hradě Modrý Kameň. Prohlídky začínají v 19, 20 a 21 hodin.

Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – KEŇA:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:pátek 14. 8. 2020
svátek:Alan
dnes:
pátek 14.8.
26 °C
zítra:
sobota 15.8.
23 °C