www.infoglobe.cz » USA, Seattle – město kávy a letectví

USA, Seattle – město kávy a letectví

Publikováno: 20.4.2021
Seattle bývá také titulován jako Brána Aljašky, Smaragdové město, Královské město či Město letadel (díky společnosti Boeing). Leží ve státě Washington a sousedí s Kanadou. Město a jeho okolí se pyšní nejen bohatou zelení, ale i mnoha zajímavostmi.

Začneme asi jeho největším lákadlem, kterým je nepochybně Space Needle. Vysoká rozhledna s restaurací k Seattlu neodmyslitelně patří už od 60. let, kdy vznikla k příležitosti Národního festivalu. Rozhledna ční do výšky 184 metrů a je skutečnou dominantou města i jednou z nejvýznamnějších atrakcí na severozápadním pobřeží USA. Ve výšce 160 metrů je umístěna vyhlídková terasa, ve výšce 152 metrů najdeme i obchod se suvenýry a restauraci.

Space Needle

Space Needle   výhled ze Space Needle

Prohlédnout si Seattle právě ze Space Needle patří k „povinnostem“ každého návštěvníka. Cena vstupného začíná na 30 dolarech. To nejdůležitější z celého města se pochopitelně nachází v jeho středu, tedy ve čtvrti Downtown. Tu naplňuje krásná historická zástavba z 19. století s typickými červenými cihlami. Důležitým místem Seattle Center je Pioneer Square, na němž vizuálně vyčnívá totem odkazující k indiánům, kteří zde kdysi žili. Dva bloky od Pioneer Square lze spatřit první mrakodrap na světě – Smith Tower z roku 1914, vystavěný z bílých terakotových cihel.

Smith Tower

Seattle

Seattle si můžete prohlédnout i z jiné perspektivy. V podzemí lze absolvovat prohlídku starobylých částí původního Seattlu, které byly po ničivém požáru roku 1889 pohřbeny pod novou zástavbou. Seattle je kolébkou hudebního stylu grunge, působily zde kapely jako Nirvana nebo Pearl Jam. Město je známé i pro velké množství zkonzumované kávy, dokonce zde vznikla i síť známých kaváren – Starbucks. Zdejší ekonomika patří mezi 12 nejsilnějších ekonomik USA, nejvíce ji podporuje zdejší přístav, Port of Seattle, který je hlavní branou pro obchod s Asií, zároveň odsud vyplouvají i okružní plavby na Aljašku. Skvělé místo pro procházky je zdejší nábřeží. Několik mol a upravované stezky jsou příjemným místem pro odpočinek. Zdejší turistickou atrakcí je i obří ruské kolo Great Wheel, ze kterého je hezký výhled na okolí, a u mola 59 se pak nachází Seattle Aquarium. Nedaleko jezera Green Lake se nachází místní zoologická zahrada Woodland Park Zoo.

západ slunce v Seattlu

O tomto největším městě amerického severozápadu by se toho dalo napsat daleko víc. Nejlepší je ale vždycky přesvědčit se na vlastní oči a nohy.

GPS: 47°37'15.2"N 122°20'55.8"W

 

Text: Veronika Kocmanová

Foto: Veronika Kocmanová, Pixabay, Wikimedia Commons: Christopher S. MaloneyDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

USA, Washington – Leavenworth
Publikováno: 26.2.2021
Vítejte v Bavorsku. Jste zmatení? Bavorsko/Bavaria není totiž jen spolkovou zemí v Německu, ale také oblastí v srdci Kaskádového pohoří, které se táhne státem Washington. Město se původně specializovalo na těžbu dřeva a procházela tudy železnice. V 60. letech 20. století bylo výrazně revitalizováno a stalo se z něj městečko skutečného bavorského střihu. Nejde však pouze o vnější podobu městečka, místní ctí staré i moderní německé tradice.

USA, Washington – nejlepší výlety
Publikováno: 22.1.2021
Dnes se projdeme po těch nejzajímavějších a nejlepších turistických místech, která naleznete ve státě Washington. Čekají vás úchvatné pohledy na místní přírodu, např. spící vulkány, krásné zátoky, ale navštívit lze také různá okouzlující města jako Leavenworth, Bellingham nebo Port Angeles. Stát Washington je mezi turisty velmi populární.

USA, Washington – Winthrop
Publikováno: 19.3.2021
Již několikrát jsme se spolu vydali do oblasti pacifického severozápadu, do státu Washington, ale stále se zde skrývá ještě mnoho míst, která stojí za zmínku. Jedním z nich je Winthrop.

USA, Idaho – Boise: zlatá horečka
Publikováno: 7.6.2019
Potato State. Ve druhém díle o Idahu jsme sice alternativní název tohoto státu zmínili, ale nevysvětlili.

USA, Idaho – návštěva měst a městeček
Publikováno: 16.4.2021
Dnešek věnujeme návštěvě malých měst ve státě Idaho. Topografie tohoto státu je rozmanitá. Naleznete tu zasněžené hory, divoké řeky i hluboké lesy. Už jen cesty do měst, které vám představíme, jsou zážitkem.

USA, Idaho – ráj pro vycházky do přírody
Publikováno: 31.5.2019
V dnešním díle o americkém státě Idaho, kterému se říká „Potato State“, začneme návštěvou rekreační oblasti Sawtooth. Ta pokrývá oblast 3 tisíc kilometrů čtverečních divoké přírody, kterou si do sytosti užijete na více než tisíci kilometrech stezek a 40 vrcholcích hor, které se vypínají nad 3 tisíce metrů nad mořem.

USA, Idaho – Stanley
Publikováno: 26.3.2021
Stanley je horské městečko ve státě Idaho, které se nabízí jako vynikající základna pro výlety do nádherného okolí. Mimo jiné i do Sawtooth Mountain National Recreation Park, což je patrně nejopěvovanější národní park státu Idaho, který se rozkládá na ploše neuvěřitelných více než 3000 km čtverečních.

USA, Idaho – výlety do přírody
Publikováno: 24.5.2019
V minulých dílech jsme navštívili Montanu a dnes se přesuneme do sousedního státu, Idaha. Jeho celková plocha činí 216 000 km čtverečních. Se svými 7 obyvateli na km čtvereční je hustota místní populace dva a půl krát vyšší než v Montaně.

USA, Oregon – Jacksonville
Publikováno: 2.4.2021
Město Jacksonville bylo založeno v roce 1860 chvíli poté, co v oblasti byla nalezena ložiska zlata. V rámci státu Oregon si Jacksonville drží jedno prvenství, vznikla zde první čínská čtvrť, kterou založili emigranti ze San Francisca. Tato skutečnost vyšla najevo teprve počátkem nového milénia, když při pracích na silnici byly nalezeny rozbité čínské misky, čajové šálky nebo čínské mince.

USA, Oregon – Lincoln City
Publikováno: 5.2.2021
Na pobřeží severního Oregonu, zhruba 90 kilometrů od Salemu, najdete Lincoln City. Jde o skvělé místo, kde se můžete dosyta vyslunit na pláži. Střed Lincolnu protíná silnice Highway 101, známá také jako Oregon Coast Highway, a spojuje tak všechny městské čtvrti. Lincoln City však není pouze o plážích, i když ty rozhodně patří mezi největší lákadla. K těm dalším patří třeba Devil's Lake, Siletz Bay nebo visutý most nad vodopády Drift Creek Falls.


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Naučné procházky

30. 4. – 30. 6. 2021
1. cena:
Obrazová publikace z vydavatelství CBS
2. cena:
Sada vitamínů pro vaše zdraví + respirátory FFP2
3. cena:
Dobrodružné fantasy – Linda a klíč od Andary
1. cena redakce:
Dárková kazeta Vincentka + respirátory FFP2
2. cena redakce:
Exkluzivní kolekce mini dámských vůní VERSACE
3. cena redakce:
Knižní publikace Bratislava známa–neznáma z rodinného vydavatelství Dajama

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

16.6.2021
Král Zikmund krátce po nástupu na uherský trůn musí zachránit svou manželku královnu Marii z chorvatského zajetí.  Vybíráním výkupného pověří svého věrného vévodu Stibora ze Stiboríc. Pomozte Stiborovi i vy. Vyrazte na čtyři jeho hrady Uhrovec, Beckov, Čachtice a Plavecký hrad. Razte Zikmundovy dukáty a osvoboďte královnu Marii ze zajetí.
15.6.2021
Sedačková lanová dráha Solisko Expres na Štrbském plese ve Vysokých Tatrách se stala první osobní lanovkou na Slovensku vybavenou speciálními ochrannými prvky, které by měly zabránit kolizím s prolétající ptactvem.
12.6.2021
V Českých Budějovicích je výstava soch pod širým nebem už tradicí. Ty se nacházejí v ulicích i v parcích, což znamená, že umění přichází za lidmi do jejich přirozeného prostředí, nemusíte za ním do galerií.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

TOP 5 MÍST na Slovensku:

TOP 5 MÍST na Slovensku

Přinášíme vám městské tipy na výlety, které které stojí za to vidět.

 

Martin - hlavní město kultury Slováků

Bratislava – malé velké město

Košice – unikátní metropole východního Slovenska

Banská Štiavnica: starobylá kráska v lůně přírody

Trenčín – majestátní hrad nad Váhem

 

Pokud hledáte ještě více cestovatelsky atraktivních míst, tak se inspirujte ZDE.

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:čtvrtek 17. 6. 2021
svátek:Adolf
dnes:
čtvrtek 17.6.
31 °C
zítra:
pátek 18.6.
32 °C