www.infoglobe.cz » USA, Severní Karolína – Charlotte

USA, Severní Karolína – Charlotte

Publikováno: 16.10.2020
Posledních několik týdnů jsme vás provázeli po půvabné Jižní Karolíně. Dnes se ale přesuneme na sever. Zamíříme do Charlotte, nejlidnatějšího města Severní Karolíny, kde v roce 2018 žilo okolo dvou a půl milionu obyvatel.

Charlotte naleznete v jihozápadní části státu. Jméno získalo po Šarlotě Mecklenburské, manželce krále Jiřího II. Moderní centrum města, které je známé jako Uptown, je místem, kde naleznete ta nejlepší muzea ve městě, obchody a restaurace. Podívejme se tedy do ulic Charlotte o něco blíže.

Charlotte

Máte rádi rychlá auta, vůni spálených pneumatik na asfaltu a řev motorů? Ano? Pak vám jistě něco říká slavný americký závod NASCAR. V Charlotte najdete jeden ze svatostánků této oblíbené americké kratochvíle. Nachází se tu totiž síň slávy, kde uvidíte historická závodní auta, např. Hudson Hornet model 1952, 1967 Chevelle nebo Chevy Imapala SS, která patřila slavnému závodníkovi Daleovi Earnhardtovi. Kromě toho si určitě užijete závodní simulátory, kde se budete cítit jako na trati. Navíc zde nahlédnete také trochu pod pokličku toho, jak se týmy NASCAR připravují na závody.

Charlotte

Se závoděním souvisí další lokalita, která se navíc nachází asi kilometr od závodního okruhu Charlotte Motor Speedway. Jedná se o muzeum Hendricks Motorsports Museum, které nabízí detailní pohled do fungování závodních aut, blíže také poznáte technologie a postupy, které týmy NASCAR využívají pro přípravu na závodní den.

Dále vás zavedeme do knihovny Billy Graham Library. Ta je zasvěcena známému televiznímu kazateli. Celkem zde během komentované prohlídky strávíte přibližně hodinu a půl, přičemž uvidíte různé předměty spjaté s životem Billyho Grahama.

Bill Graham Library

Naším dalším cílem je Discovery Place. Neustále se měnící muzeum dovolí návštěvníkům vidět, cítit a slyšet vědu, protože každý exponát zahrnuje interakci s návštěvníkem a věřte, že si zde užijí všechny věkové skupiny. Třeba taková Explore More Life Lab zkoumá biodiverzitu, přičemž dovoluje provést nějaké vlastní experimenty. Část muzea nazvaná Project Build se dívá na různé fyzikální zákony očima každodenních předmětů. V části Think It Up pak budete moci popustit uzdu své kreativitě jako třeba při tvorbě animovaných videí. Pokud byste sem šli s malými dětmi, skvěle se tu vyřádí, protože speciálně pro ně tu je KidScience.

Charlotte

Pokud vás zajímají dějiny města a starého Jihu, pak vás s radostí můžeme odkázat na muzeum historie Charlotte Museum of History. Nachází se tu stálé výstavy, jedna se zaměřuje na okolí města, další na známá místa spojená hudbou a také je tu výstava věnující se amatérskému a profesionálnímu sportu, kde jsou mimo jiné vystaveny archivní fotografie místního deníku Charlotte Observer.

GPS:  35°11'27.3"N 80°54'32.6"W

 

Text: Maxim Kucer

Foto: Wikipedia.org: Bz3rk, Shirleycressdudley, MattKeegan, Nheyob, Prasit FrazeeDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

USA, Severní Karolína: Raleigh – město zeleně a historie II
Publikováno: 24.4.2020
Dnešní pokračování v poznávání Raleighu začneme návštěvou dětského muzea Marbles Kids Museum, kde si určitě užijí i dospělí. Muzeum je totiž plné různých interaktivních exponátů. Například na takovém „hudebním hřišti“ TreeTunes mohou děti vytvářet různé hudební melodie a vyzkoušet si nástroje jako xylofon, bendžo, zvonky a další. V místnosti STEMOsphere děti mohou prozkoumat taje matematiky a skládat různé puzzle. V dětské zahradě se dozvědí, jak se starat o rostliny a přírodu. Třešničkou na dortu je kinosál s technologií IMAX s více než 21 metrů širokým plátnem, kde se promítají populárně naučné filmy.

USA, Severní Karolína: Raleigh – město zeleně a historie I
Publikováno: 17.4.2020
Po naší krátké exkurzi v Jižní Karolíně se vydáme do Severní Karolíny, která je v rámci USA 28. v pořadí svojí rozlohou a 9. svým počtem obyvatel. Dnes si představíme město Raleigh.


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Můj mazlíček

1. 9. – 31. 10. 2020
1. cena:
2. cena:
Cena redakce:
Voucher pro 2 osoby na 1 noc v pohádkovém hotelu Zámek Berchtold*** + 2 vstupenky na veletrh Stříbrné vánoční dny

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

23.10.2020
21. mezinárodní festival dokumentárních filmů – Jeden svět se uskuteční od 5. do 11. listopadu online!

21.10.2020
Zveme vás na návštěvu výjimečných turistických atrakcí, které se nacházejí v přírodě a potěší nejen dospělé, ale i děti. První z nich je největší dřevěný labyrint na Slovensku.
19.10.2020
Mezinárodní organizace Skytrax, zabývající se hodnocením letišť a leteckých společností, každoročně zveřejňuje žebříček těch nejlepších na světě. Avšak v souvislosti s koronavirem letos zveřejnila netradiční žebříček nejlepší hygieny letišť v rámci Evropy.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce - KAZACHSTÁN, UZBEKISTÁN a TÁDŽIKISTÁN:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:sobota 24. 10. 2020
svátek:Nina
dnes:
sobota 24.10.
13 °C
zítra:
neděle 25.10.
11 °C