www.infoglobe.cz » USA, Severní Karolína: Raleigh – město zeleně a historie II

USA, Severní Karolína: Raleigh – město zeleně a historie II

Publikováno: 24.4.2020
Dnešní pokračování v poznávání Raleighu začneme návštěvou dětského muzea Marbles Kids Museum, kde si určitě užijí i dospělí. Muzeum je totiž plné různých interaktivních exponátů. Například na takovém „hudebním hřišti“ TreeTunes mohou děti vytvářet různé hudební melodie a vyzkoušet si nástroje jako xylofon, bendžo, zvonky a další. V místnosti STEMOsphere děti mohou prozkoumat taje matematiky a skládat různé puzzle. V dětské zahradě se dozvědí, jak se starat o rostliny a přírodu. Třešničkou na dortu je kinosál s technologií IMAX s více než 21 metrů širokým plátnem, kde se promítají populárně naučné filmy.

Raleigh

Pokud chcete poznat historii města, podívejte se k Yates Mill, což je oblast, kde stojí poslední vodní mlýn, který byl postaven v polovině 18. století a sloužil svému účelu celých 200 let. V minulosti tu bylo podobných mlýnů 70 a ve velkém drtily kukuřici a pšenici na mouku, která pak putovala do obchodů ve Wake County. V mlýně uvidíte původní historické nástroje. Veřejnosti je standardně přístupný v období od března do listopadu. Při návštěvě uvidíte dobově oděný personál mlít kukuřici a poslechnete si něco o historii a o tom, jak samotný mlýn funguje. Leží v oblasti přírodní rezervace a je tu v okolí i několik turistických stezek.

Yates Mill

Své znalosti o historii Raleighu a okolí můžete ještě prohloubit v historickém skanzenu Mordecai Historic Park. Na místě skanzenu se do dnešních dnů zachoval i rodný dům 17. prezidenta Spojených států, Andrewa Johnsona. Mordecai House, kde se Johnson narodil, byl postaven v polovině 80. let 18. století. Určitě doporučujeme možnost využít komentované prohlídky, která vás zavede do kaple sv. Marka a dalších historických budov včetně ukázky stravování v Allen Kitchen. Navíc zde máte možnost nasednout na historickou tramvaj Historic Raleigh Trolley, kde si můžete užít hodinu dlouhou komentovanou projížďku po nejdůležitějších památkách města.

Mordecai Historic Park

Historickou exkurzi završíme v dějepisném muzeu North Carolina Museum of History s řadou zajímavých stálých výstav. Nedílnou součástí jsou samozřejmě i dočasné a putovní výstavy, které vám historii státu Severní Karolína přiblíží ještě více. Badatelský rozsah muzea je široký a zahrnuje pohled na dějiny původních obyvatel Severní Ameriky, můžete zde vidět jejich nástroje a předměty denní potřeby, poznáte však i každodenní život evropských osadníků, uvidíte oděvy nebo zbraně z období občanské války, nechybí ani část věnující se boji za lidská práva. Kromě toho muzeum nabízí i pohled na nedávné dějinné události, jako byla například první válka v Perském zálivu. Kvůli pandemii jsou některé výstavy k vidění on-line. Aktuálně tak můžete poznat, jak se z pohledu módy vyvíjela ideální ženská silueta v období od 18. století do 70. let 20. století.

North Carolina Museum of History

GPS: 35°48'46.9"N 78°41'47.0"W

Text: Maxim Kucer

Foto: Wikipedia.org: Dennis Ludlow, Bz3rk, Mark Turner, Jmturner, Mark TurnerDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

USA, Severní Karolína: Raleigh – město zeleně a historie I
Publikováno: 17.4.2020
Po naší krátké exkurzi v Jižní Karolíně se vydáme do Severní Karolíny, která je v rámci USA 28. v pořadí svojí rozlohou a 9. svým počtem obyvatel. Dnes si představíme město Raleigh.

USA, Jižní Karolína: Charleston – romantický závan amerického Jihu
Publikováno: 27.3.2020
Dnes se přesuneme ze středozápadu do Jižní Karolíny, konkrétně do města Charleston, kde okusíme romantický závan amerického Jihu.

USA, Jižní Karolína: Charleston – prvenství
Publikováno: 10.4.2020
Dnes navštěvujeme Charleston už potřetí. Než vyrazíme do ulic, řekneme si ještě několik zajímavostí.

USA, Jižní Karolína: Charleston – místní muzea
Publikováno: 3.4.2020
V minulém díle jsme společně prozkoumali místa odkazující na plantážnictví, které po dlouhou dobu tvořilo významný segment hospodářství amerického Jihu.


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Česká krajina

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

29.5.2020
Dnes vám přinášíme druhou část těch nejzajímavějších mezinárodních nebo světových dnů podle kalendáře (měsíce červenec až prosinec).
28.5.2020
Šumava tajemná i lákavá, divoká i vlídná, známá i neznámá… všechny tváře našeho nejmilovanějšího pohoří představuje krásná výpravná publikace autorů Petra Davida a Vladimíra Soukupa.
27.5.2020
Nejstarší kalendář sice vznikl v Egyptě již ve 4. tisíciletí před Kristem, ale jeho dennodenní využívání se zachovalo dodnes. Kromě jmen a různých svátků si prostřednictvím kalendáře připomínáme všelijaké mezinárodní dny. A právě přehled těch (dle nás) nejzajímavějších vám přinášíme v následujících řádcích.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce - VENEZUELA a PARAGUAY:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:sobota 30. 5. 2020
svátek:Ferdinand
dnes:
sobota 30.5.
16 °C
zítra:
neděle 31.5.
13 °C