www.infoglobe.cz » USA, Texas: Beaumont – do muzeí

USA, Texas: Beaumont – do muzeí

Publikováno: 21.8.2020
Po návštěvě Corpus Christi dnes zajedeme do města Beaumont na severovýchodě Texasu. Historie Beaumontu je úzce spjata s těžbou ropy. Dodnes je v paměti incident z roku 1901, kdy došlo k obrovské explozi ropného vrtu. Dnešní Beaumont je obklopen ropnými vrty, nicméně město je silně zaměřené na ochranu svých přírodních zdrojů a v jeho okolí tak najedete například přírodní park Big Thicket National Preserve nebo mokřady Cattail Marsh Wetland.

Beaumont

Právě mokřady patří k místům, která při návštěvě Beaumontu prostě musíte vidět. Rozkládají se na ploše téměř 400 hektarů a jsou domovem více než 350 druhů ptáků, nicméně zde narazíte také na aligátory a další zvířata. Protože se mokřady nacházejí na dvou významných migračních trasách ptactva, budete mít příležitost spatřit některé vzácné druhy, jako je puštík proužkovaný nebo kachnička karolínská. V oblasti mokřad se budete procházet po dřevěných chodnících nebo vyznačených trasách.

Beaumont

Ale to jsme rychle odskočili od popisu samotného města, jež se pyšní mnoha zajímavými muzei. Dokonce se mu přezdívá texaská muzejní metropole. Zavítat můžete např. do hasičského muzea Texas Fire Museum, kde se přímo nabízí možnost udělat si památeční fotografii s největším fungujícím hydrantem na světě, který muzeu darovala společnost Walt Disney po uvedení filmu 101 dalmatinů. Proto je tedy hydrant natřen na bílo s černými fleky. Muzeum návštěvníkům představuje dějiny hasičství, jeho technik a vybavení, a to už od začátku 19. století. Děti si na sebe mohou obléct hasičskou uniformu nebo si na simulátoru zkusit řídit hasičské auto.

Muzeum hasičství

Jak jsme zmínili na začátku, dějiny Beaumontu jsou úzce spjaty s těžbou ropy, a proto je jistě zajímavé nahlédnout do historie těžby. To vám umožní Spindletop Gladys City Boomtown Museum, které vypadá jako malá vesnička z konce 19. století a dokumentuje mnoho neúspěšných pokusů společnosti Gladys City Company narazit na ropu na pahorku Spindletop Hill. Samozřejmě nechybí ani pasáž věnovaná zmíněnému výbuchu, který zapříčinil devítidenní hoření ropného vrtu, kdy plameny šlehaly do třiceti metrů.

Spindletop Gladys City Boomtown Museum

Dalším muzeem, které vám vřele doporučujeme navštívit, je Clifton Steamboat Museum. Muzeum, které se nachází v konstrukci bývalého parníku vytaženého na pevninu, má své expozice rozprostřeny ve dvou patrech a soustředí se zejména na bitvy první a druhé světové války, válku v Koreji nebo válku ve Vietnamu. Nechybí však ani nahlédnutí do hlavních konfliktů v dějinách států Texas a Louisiana, hranice jsou mimochodem pouhých zhruba čtyřicet kilometrů od města.

Beaumont

GPS: 30°01'31.1"N 94°08'43.8"W

Text: Maxim Kucer

Foto: Wikipedia.org: Rothenberger, i_am_jim, Regrothenberger (1), Regrothenberger (2), Regrothenberger (3)Diskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

USA, Texas – San Antonio
Publikováno: 31.7.2020
V San Antoniu se nacházejí jedny z nejznámějších historických míst státu Texas, což z města dělá velmi atraktivní lokalitu. Nicméně možností, co zde zažít nad rámec historie, je obzvlášť v okolí města víc než dost.

USA, Texas: Beaumont – muzea
Publikováno: 28.8.2020
Dnes budeme v poznávání texaského Beaumontu pokračovat. Druhá část začne neobvykle, a to v jakési aligátoří zoo Gator Country Adventure Park, kde žije více než 600 aligátorů. Jedním z obyvatel je také Velký Al, kterému táhne na 90. K místní komunitě patří také Velký Tex, jenž v zajetí dorostl do velikosti 4,5 metru a váhy téměř půl tuny.

USA, Arkansas – Little Rock
Publikováno: 4.9.2020
Pokračujeme v cestování po Spojených státech amerických, dnes se podíváme do arkansaského města Little Rock, které leží v srdci tohoto jižanského státu. Město se rozkládá podél řeky Arkansas a bylo založeno v roce 1820, tedy krátce po ustanovení arkansaského teritoria. Little Rock byl od začátku hlavním městem státu, které je 200 let po svém založení oblíbeným výletním místem pro rodiny, kde se toho dá mnoho podniknout.

USA, Texas: Austin – pro život i podnikání
Publikováno: 7.8.2020
V dnešním díle o cestování po Spojených státech se podíváme do Texasu, konkrétně do jeho hlavního města Austin s přibližně milionem obyvatel. Austin patří mezi nejrychleji rostoucí a nejdynamičtější města Severní Ameriky. Není divu. Podnebí, relativně nízké náklady na život, na americké poměry vysoká bezpečnost a silná ekonomika sem láká mnoho lidí. Sídlí zde a mají tu kanceláře jedny z nejvýznačnějších společností světa jako 3M, Apple, Google, Amazon, IBM.

USA, Texas: Fort Worth – letadla a umění
Publikováno: 30.8.2019
Už v minulém článku jsme se věnovali muzeím v populární čtvrti Sundance Square a dnes jimi budeme pokračovat.

USA, Texas: Fort Worth – ráj kovbojů
Publikováno: 16.8.2019
Město leží pouhých 50 kilometrů západně od známého Dallasu (u nás především kvůli stejnojmennému seriálovému hitu 90. let), který jej možná poněkud neprávem zastiňuje.

USA, Texas: Fort Worth – za uměním
Publikováno: 23.8.2019
V centru tohoto u nás poměrně málo známého texaského města byste neměli minout zahrady Water Gardens ze 70. let minulého století. Jde o několik nádherných fontán, na které je prostě radost pohledět. V horkých letních dnech se v nich můžete osvěžit.

USA, Texas: Houston – dotek vesmíru
Publikováno: 2.8.2019
Dnes pokračujeme v naší tour po amerických městech. Z floridského Orlanda, které jsme navštívili minule, zamíříme daleko směrem na západ, a to až do města Houston v Texasu, o němž se mimo jiné tvrdí, že místní kulinářská scéna je vůbec nejlepší v USA. Ale to není to jediné, na co se můžete těšit.

USA, Texas: Houston – návštěva muzeí
Publikováno: 9.8.2019
Fascinující návštěvě Johnsonova vesmírného střediska se máloco vyrovná. I tak se ale podíváme dál.


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Můj mazlíček

1. 9. – 31. 10. 2020
1. cena:
2. cena:
Cena redakce:
Voucher pro 2 osoby na 1 noc v pohádkovém hotelu Zámek Berchtold*** + 2 vstupenky na veletrh Stříbrné vánoční dny

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

25.9.2020
U příležitosti Světového dne cestovního ruchu (27. září), nabízí Gemersko-malohontské muzeum bezplatný vstup do výstavních a expozičních prostor od 13 do 18 hodin.
24.9.2020
Nová kniha cestovatele Jana Hocka!
• 2 500 kilometrů českou a slovenskou přírodou.
• Pěšky, na kole, lodí, na lyžích i na koni.
• Jednodenní výlety různé náročnosti.
• Příroda národních parků a chráněných oblastí.
• Profesionální a panoramatické fotografie.
23.9.2020
Světový den cestovního ruchu se každoročně slaví 27. září a jeho cílem je zvyšovat povědomí o významu cestovního ruchu, jeho sociálních, kulturních, ekologických i ekonomických hodnotách a přínosu k dosažení cílů udržitelného rozvoje.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – NEPÁL:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:neděle 27. 9. 2020
svátek:Jonáš
dnes:
neděle 27.9.
12 °C
zítra:
pondělí 28.9.
11 °C