www.infoglobe.cz » USA, Texas: Beaumont – muzea

USA, Texas: Beaumont – muzea

Publikováno: 28.8.2020
Dnes budeme v poznávání texaského Beaumontu pokračovat. Druhá část začne neobvykle, a to v jakési aligátoří zoo Gator Country Adventure Park, kde žije více než 600 aligátorů. Jedním z obyvatel je také Velký Al, kterému táhne na 90. K místní komunitě patří také Velký Tex, jenž v zajetí dorostl do velikosti 4,5 metru a váhy téměř půl tuny.

Park byl kdysi dávno aligátoří farmou, která byla v 90. letech opuštěná, než se z ní stalo útočiště nechtěných a zraněných aligátorů. Dozvíte se tu o nich mnohé zajímavé informace a můžete se zúčastnit i krmení.

Beaumont

Dále se podíváme do fantastického Texas Energy Museum, které vás zavede do historie těžby ropy v Texasu. Muzeum se rozkládá na dvou podlažích, kde se dozvíte o dějinách těžby ropy včetně procesu jejího zpracování. Uvidíte rovněž krátká dokumentární videa o tom, jak ropa zajišťuje běh moderního světa a jaké výrobky z ní pocházejí.

Texas Energy Museum

Navíc si v muzeu budete moci vyzkoušet, jaké je být za kormidlem gigantického ropného tankeru. Také si můžete prohlédnout fotografie z výbuchu z roku 1901 na Spindletopu. Když budete s muzeem hotovi, jistě uvítáte nějaké to menší občerstvení, doporučujeme zkusit autentické mexické jídlo v Tacos La Bamba.

Vydejme se ale také za uměním. Vezmeme vás na návštěvu do Art Museum of Southeast Texas. Exponáty, které tu jsou vystavovány, každé tři měsíce rotují. Stálá kolekce zahrnuje různé druhy uměleckých děl, jejichž nosným tématem je jihovýchodní Texas. Hlavní důraz je kladen na soudobá a moderní umělecká díla od 50. let 20. století, a to převážně od místních umělců.

Art Museum of Southeast Texas

Dále doporučujeme prohloubit spirituální část vašeho zážitku návštěvou katedrály sv. Antonína (St. Anthony Cathedral Basilica). Nezáleží, zda jste věřící, nebo ne, jde o jedno z vizuálně nejúchvatnějších míst, která můžete vidět. Vnitřek katedrály, jež byla postavena v roce 1907, můžete vidět v době, kdy tu neprobíhají mše. Jistě na vás zapůsobí místní vitrážová okna, mozaikové podlahy a pozlacený interiér.

St Anthony Cathedral Basilica

Třešničkou na dortu bude plavba na říční lodi Ivory Bill, se kterou poplujete na řece Neches a dozvíte se o místním ekosystému.

GPS: 30°05'11.0"N 94°05'58.0"W

 

Text: Maxim Kucer

Foto: Wikipedia.org: R. Rothenberger, Jim Evan, Larry D. Moore, Reagan Rothenberger, Crichardson1776Diskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

USA, Texas – San Antonio
Publikováno: 31.7.2020
V San Antoniu se nacházejí jedny z nejznámějších historických míst státu Texas, což z města dělá velmi atraktivní lokalitu. Nicméně možností, co zde zažít nad rámec historie, je obzvlášť v okolí města víc než dost.

USA, Arkansas – Little Rock
Publikováno: 4.9.2020
Pokračujeme v cestování po Spojených státech amerických, dnes se podíváme do arkansaského města Little Rock, které leží v srdci tohoto jižanského státu. Město se rozkládá podél řeky Arkansas a bylo založeno v roce 1820, tedy krátce po ustanovení arkansaského teritoria. Little Rock byl od začátku hlavním městem státu, které je 200 let po svém založení oblíbeným výletním místem pro rodiny, kde se toho dá mnoho podniknout.

USA, Texas: Austin – pro život i podnikání
Publikováno: 7.8.2020
V dnešním díle o cestování po Spojených státech se podíváme do Texasu, konkrétně do jeho hlavního města Austin s přibližně milionem obyvatel. Austin patří mezi nejrychleji rostoucí a nejdynamičtější města Severní Ameriky. Není divu. Podnebí, relativně nízké náklady na život, na americké poměry vysoká bezpečnost a silná ekonomika sem láká mnoho lidí. Sídlí zde a mají tu kanceláře jedny z nejvýznačnějších společností světa jako 3M, Apple, Google, Amazon, IBM.

USA, Texas: Beaumont – do muzeí
Publikováno: 21.8.2020
Po návštěvě Corpus Christi dnes zajedeme do města Beaumont na severovýchodě Texasu. Historie Beaumontu je úzce spjata s těžbou ropy. Dodnes je v paměti incident z roku 1901, kdy došlo k obrovské explozi ropného vrtu. Dnešní Beaumont je obklopen ropnými vrty, nicméně město je silně zaměřené na ochranu svých přírodních zdrojů a v jeho okolí tak najedete například přírodní park Big Thicket National Preserve nebo mokřady Cattail Marsh Wetland.

USA, Texas: Fort Worth – letadla a umění
Publikováno: 30.8.2019
Už v minulém článku jsme se věnovali muzeím v populární čtvrti Sundance Square a dnes jimi budeme pokračovat.

USA, Texas: Fort Worth – ráj kovbojů
Publikováno: 16.8.2019
Město leží pouhých 50 kilometrů západně od známého Dallasu (u nás především kvůli stejnojmennému seriálovému hitu 90. let), který jej možná poněkud neprávem zastiňuje.

USA, Texas: Fort Worth – za uměním
Publikováno: 23.8.2019
V centru tohoto u nás poměrně málo známého texaského města byste neměli minout zahrady Water Gardens ze 70. let minulého století. Jde o několik nádherných fontán, na které je prostě radost pohledět. V horkých letních dnech se v nich můžete osvěžit.

USA, Texas: Houston – návštěva muzeí
Publikováno: 9.8.2019
Fascinující návštěvě Johnsonova vesmírného střediska se máloco vyrovná. I tak se ale podíváme dál.

USA, Texas: Houston – dotek vesmíru
Publikováno: 2.8.2019
Dnes pokračujeme v naší tour po amerických městech. Z floridského Orlanda, které jsme navštívili minule, zamíříme daleko směrem na západ, a to až do města Houston v Texasu, o němž se mimo jiné tvrdí, že místní kulinářská scéna je vůbec nejlepší v USA. Ale to není to jediné, na co se můžete těšit.


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Můj mazlíček

1. 9. – 31. 10. 2020
1. cena:
2. cena:
Cena redakce:
Voucher pro 2 osoby na 1 noc v pohádkovém hotelu Zámek Berchtold*** + 2 vstupenky na veletrh Stříbrné vánoční dny

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

25.9.2020
U příležitosti Světového dne cestovního ruchu (27. září), nabízí Gemersko-malohontské muzeum bezplatný vstup do výstavních a expozičních prostor od 13 do 18 hodin.
24.9.2020
Nová kniha cestovatele Jana Hocka!
• 2 500 kilometrů českou a slovenskou přírodou.
• Pěšky, na kole, lodí, na lyžích i na koni.
• Jednodenní výlety různé náročnosti.
• Příroda národních parků a chráněných oblastí.
• Profesionální a panoramatické fotografie.
23.9.2020
Světový den cestovního ruchu se každoročně slaví 27. září a jeho cílem je zvyšovat povědomí o významu cestovního ruchu, jeho sociálních, kulturních, ekologických i ekonomických hodnotách a přínosu k dosažení cílů udržitelného rozvoje.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – NEPÁL:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:neděle 27. 9. 2020
svátek:Jonáš
dnes:
neděle 27.9.
12 °C
zítra:
pondělí 28.9.
11 °C