www.infoglobe.cz » USA, Texas: Fort Worth – letadla a umění

USA, Texas: Fort Worth – letadla a umění

Publikováno: 30.8.2019
Už v minulém článku jsme se věnovali muzeím v populární čtvrti Sundance Square a dnes jimi budeme pokračovat.

Zmínili jsme Kimbellovo muzeum umění (Kimbell Art Museum), kam se rovnou i podíváme. Podobně jako Muzeum moderního umění, i toto je architektonickým skvostem, který zdobí tvář města od roku 1972. Architekt Louis Kahn byl kreativní zejména v užití přírodního osvětlení, které z muzea dělá především při soumraku fantastickou podívanou.

Kimbell Art Museum   Paul Cézanne, Man in a Blue Smock

Nečekejte však žádné obrovské sbírky. Muzeum se soustřeďuje na několik zásadních děl z různých dějinných období, a to od antiky po 20. století. Najdete zde malby, sochy, keramické výrobky z Evropy, Asie a Afriky. Kromě stálé expozice se zde konají i časově omezené výstavy, momentálně je jedna zaměřena na život a dílo Moneta. Na podzim a v zimě se zase můžete těšit na díla P. A. Renoira.

Jsou-li vám letadla blízká, navštivte fantastické Muzeum letectví (Vintage Flying Museum) u letiště Meacham International Airport. Místní sbírka je zaměřena na historická letadla a v některých se můžete dokonce proletět, konkrétně v DC-3, dvoumotorovém dopravním letadle, které americká armáda ve velkém používala během druhé světové války.

Vintage Flying Museum

Dále tu najdete ikonické letadlo B-29 Superfortress. Tyto bombardéry byly například použity jako nosiče jaderných pum, které byly svrženy 6. a 9. srpna 1945 na japonská města Hirošima a Nagasaki, Japonsko poté kapitulovalo, čímž skončila druhá světová válka.

B-29 Superfortress

Fort Worth je domovem ještě jednoho impozantního muzea Fort Worth Aviation Museum, které je co by kamenem dohodil od Vintage Flying Museum. Z bezprostřední blízkosti uvidíte mnoho známých letadel a helikoptér, například F-14D Tomcat, F/A-18 nebo OH-58 Kiowa.

Fort Worth Aviation Museum

Jiný zážitek nabízí Muzeum vědy a přírodních věd (Fort Worth Museum of Science and History), které se snaží návštěvníky vtáhnout interaktivními exponáty vztahujícími se k vědě, technologii a přírodním vědám. Záběr muzea je však širší, než naznačuje jeho název. Jsou zde sbírky zaměřené na malé děti, najdete tu také obrovskou sbírku věnující se dinosaurům na území Texasu.

Fort Worth Museum of Science and History

V rámci muzea funguje i planetárium a IMAX, takže se zde určitě nudit nebudete. Naopak se ujistěte, že máte na muzeum opravdu dost času.

GPS: 32°44'58.2"N 97°21'45.1"W

 

Text: Maxim Kucer

Foto: Wikipedia.org: U.S. Air Force, Larry D. Moore, Carol M. Highsmith, Benguttery, Michael Barera, Nickknack00, User:FA2010Diskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

USA, Texas: Fort Worth – ráj kovbojů
Publikováno: 16.8.2019
Město leží pouhých 50 kilometrů západně od známého Dallasu (u nás především kvůli stejnojmennému seriálovému hitu 90. let), který jej možná poněkud neprávem zastiňuje.

Nejoblíbenější letecké společnosti 2019
Publikováno: 13.10.2019
Známý cestovatelský portál i letos vytvořil celosvětový žebříček těch nejoblíbenějších leteckých společností, který vám přinášíme v následujících řádcích.

USA, Texas: Fort Worth – za uměním
Publikováno: 23.8.2019
V centru tohoto u nás poměrně málo známého texaského města byste neměli minout zahrady Water Gardens ze 70. let minulého století. Jde o několik nádherných fontán, na které je prostě radost pohledět. V horkých letních dnech se v nich můžete osvěžit.

USA, Texas: Houston – dotek vesmíru
Publikováno: 2.8.2019
Dnes pokračujeme v naší tour po amerických městech. Z floridského Orlanda, které jsme navštívili minule, zamíříme daleko směrem na západ, a to až do města Houston v Texasu, o němž se mimo jiné tvrdí, že místní kulinářská scéna je vůbec nejlepší v USA. Ale to není to jediné, na co se můžete těšit.

USA, Texas: Houston – návštěva muzeí
Publikováno: 9.8.2019
Fascinující návštěvě Johnsonova vesmírného střediska se máloco vyrovná. I tak se ale podíváme dál.

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Příroda – mezi snem a skutečností

1. 11. – 31. 12. 2019
1. cena:
Kniha Nejkrásnější výlety lanovkou z nabídky cestovatelských knih Knižního klubu + bonus: voucher od firmy Centrum digitálních služeb MINO na zhotovení 10 fotografií ve formátu A4!
2. cena:
Kniha tipů na výlety Nejkrásnější výlety lodí + bonus: voucher od firmy Centrum digitálních služeb MINO na zhotovení 10 fotografií ve formátu A4!
1. cena redakce:
Prodloužený víkend pro dva s polopenzí v Hotelu Aktiv*** na Lipně! + bonus: voucher od firmy Centrum digitálních služeb MINO na zhotovení 10 fotografií ve formátu A4!
2. cena redakce:
Centrum digitálních služeb MINO zhotoví výherci kalendář formátu A3 z vlastních fotografií + bonus: voucher na 10 fotografií ve formátu A4!

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

17.11.2019
Už v pondělí 18. listopadu si můžete přijít poslechnout, co zažil Martin Krasňanský při své výpravě za polární kruh, následovat bude filmové pásmo Reel Rock.
16.11.2019
Letiště Václava Havla Praha získalo již šestou Zlatou medaili v soutěži Český med za svůj letošní květový med. Soutěž každoročně vyhlašuje Výzkumný ústav včelařství v Dole. Letos se soutěže zúčastnilo 360 vzorků. Opět se potvrdilo, že med produkovaný včelstvy chovanými v areálu Letiště Praha splňuje nejvyšší kvalitu.
15.11.2019
Celoslovenský informační portál v rámci 11. ročníku soutěže o nejkrásnější město a obec Slovenska zveřejnil v těchto dnech výsledky.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace Měsíce - MALTA a MONAKO:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:neděle 17. 11. 2019
svátek:Mahulena - Státní svátek - Den boje za svobodu a demokracii
dnes:
neděle 17.11.
11 °C
zítra:
pondělí 18.11.
4 °C