www.infoglobe.cz » USA, Texas: Fort Worth – letadla a umění

USA, Texas: Fort Worth – letadla a umění

Publikováno: 30.8.2019
Už v minulém článku jsme se věnovali muzeím v populární čtvrti Sundance Square a dnes jimi budeme pokračovat.

Zmínili jsme Kimbellovo muzeum umění (Kimbell Art Museum), kam se rovnou i podíváme. Podobně jako Muzeum moderního umění, i toto je architektonickým skvostem, který zdobí tvář města od roku 1972. Architekt Louis Kahn byl kreativní zejména v užití přírodního osvětlení, které z muzea dělá především při soumraku fantastickou podívanou.

Kimbell Art Museum   Paul Cézanne, Man in a Blue Smock

Nečekejte však žádné obrovské sbírky. Muzeum se soustřeďuje na několik zásadních děl z různých dějinných období, a to od antiky po 20. století. Najdete zde malby, sochy, keramické výrobky z Evropy, Asie a Afriky. Kromě stálé expozice se zde konají i časově omezené výstavy, momentálně je jedna zaměřena na život a dílo Moneta. Na podzim a v zimě se zase můžete těšit na díla P. A. Renoira.

Jsou-li vám letadla blízká, navštivte fantastické Muzeum letectví (Vintage Flying Museum) u letiště Meacham International Airport. Místní sbírka je zaměřena na historická letadla a v některých se můžete dokonce proletět, konkrétně v DC-3, dvoumotorovém dopravním letadle, které americká armáda ve velkém používala během druhé světové války.

Vintage Flying Museum

Dále tu najdete ikonické letadlo B-29 Superfortress. Tyto bombardéry byly například použity jako nosiče jaderných pum, které byly svrženy 6. a 9. srpna 1945 na japonská města Hirošima a Nagasaki, Japonsko poté kapitulovalo, čímž skončila druhá světová válka.

B-29 Superfortress

Fort Worth je domovem ještě jednoho impozantního muzea Fort Worth Aviation Museum, které je co by kamenem dohodil od Vintage Flying Museum. Z bezprostřední blízkosti uvidíte mnoho známých letadel a helikoptér, například F-14D Tomcat, F/A-18 nebo OH-58 Kiowa.

Fort Worth Aviation Museum

Jiný zážitek nabízí Muzeum vědy a přírodních věd (Fort Worth Museum of Science and History), které se snaží návštěvníky vtáhnout interaktivními exponáty vztahujícími se k vědě, technologii a přírodním vědám. Záběr muzea je však širší, než naznačuje jeho název. Jsou zde sbírky zaměřené na malé děti, najdete tu také obrovskou sbírku věnující se dinosaurům na území Texasu.

Fort Worth Museum of Science and History

V rámci muzea funguje i planetárium a IMAX, takže se zde určitě nudit nebudete. Naopak se ujistěte, že máte na muzeum opravdu dost času.

GPS: 32°44'58.2"N 97°21'45.1"W

 

Text: Maxim Kucer

Foto: Wikipedia.org: U.S. Air Force, Larry D. Moore, Carol M. Highsmith, Benguttery, Michael Barera, Nickknack00, User:FA2010Diskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

USA, Arkansas – Little Rock
Publikováno: 4.9.2020
Pokračujeme v cestování po Spojených státech amerických, dnes se podíváme do arkansaského města Little Rock, které leží v srdci tohoto jižanského státu. Město se rozkládá podél řeky Arkansas a bylo založeno v roce 1820, tedy krátce po ustanovení arkansaského teritoria. Little Rock byl od začátku hlavním městem státu, které je 200 let po svém založení oblíbeným výletním místem pro rodiny, kde se toho dá mnoho podniknout.

USA, Texas: Beaumont – muzea
Publikováno: 28.8.2020
Dnes budeme v poznávání texaského Beaumontu pokračovat. Druhá část začne neobvykle, a to v jakési aligátoří zoo Gator Country Adventure Park, kde žije více než 600 aligátorů. Jedním z obyvatel je také Velký Al, kterému táhne na 90. K místní komunitě patří také Velký Tex, jenž v zajetí dorostl do velikosti 4,5 metru a váhy téměř půl tuny.

USA, Texas: Beaumont – do muzeí
Publikováno: 21.8.2020
Po návštěvě Corpus Christi dnes zajedeme do města Beaumont na severovýchodě Texasu. Historie Beaumontu je úzce spjata s těžbou ropy. Dodnes je v paměti incident z roku 1901, kdy došlo k obrovské explozi ropného vrtu. Dnešní Beaumont je obklopen ropnými vrty, nicméně město je silně zaměřené na ochranu svých přírodních zdrojů a v jeho okolí tak najedete například přírodní park Big Thicket National Preserve nebo mokřady Cattail Marsh Wetland.

USA, Corpus Christi – ve vlnách
Publikováno: 14.8.2020
Corpus Christi naleznete v zátoce severně od Brownsville. Pobřežní město se v posledních letech stalo jednou z nejpopulárnějších destinací v Texasu, a to především díky svým dlouhým plážím, bohaté flóře i fauně. Oblast byla osídlena v první polovině 16. století, kdy sem dorazil španělský objevitel Alonso Alvarez a dal jí poetické jméno, které doslova znamená tělo Páně. Dnes je Corpus Christi považováno za texaskou riviéru, což dokládá množství hotelů a resortů, které tu vyrostly jak houby po dešti.

USA, Texas: Austin – pro život i podnikání
Publikováno: 7.8.2020
V dnešním díle o cestování po Spojených státech se podíváme do Texasu, konkrétně do jeho hlavního města Austin s přibližně milionem obyvatel. Austin patří mezi nejrychleji rostoucí a nejdynamičtější města Severní Ameriky. Není divu. Podnebí, relativně nízké náklady na život, na americké poměry vysoká bezpečnost a silná ekonomika sem láká mnoho lidí. Sídlí zde a mají tu kanceláře jedny z nejvýznačnějších společností světa jako 3M, Apple, Google, Amazon, IBM.

USA, Texas – San Antonio
Publikováno: 31.7.2020
V San Antoniu se nacházejí jedny z nejznámějších historických míst státu Texas, což z města dělá velmi atraktivní lokalitu. Nicméně možností, co zde zažít nad rámec historie, je obzvlášť v okolí města víc než dost.

USA, Texas: Fort Worth – ráj kovbojů
Publikováno: 16.8.2019
Město leží pouhých 50 kilometrů západně od známého Dallasu (u nás především kvůli stejnojmennému seriálovému hitu 90. let), který jej možná poněkud neprávem zastiňuje.

USA, Texas: Fort Worth – za uměním
Publikováno: 23.8.2019
V centru tohoto u nás poměrně málo známého texaského města byste neměli minout zahrady Water Gardens ze 70. let minulého století. Jde o několik nádherných fontán, na které je prostě radost pohledět. V horkých letních dnech se v nich můžete osvěžit.

USA, Texas: Houston – dotek vesmíru
Publikováno: 2.8.2019
Dnes pokračujeme v naší tour po amerických městech. Z floridského Orlanda, které jsme navštívili minule, zamíříme daleko směrem na západ, a to až do města Houston v Texasu, o němž se mimo jiné tvrdí, že místní kulinářská scéna je vůbec nejlepší v USA. Ale to není to jediné, na co se můžete těšit.

USA, Texas: Houston – návštěva muzeí
Publikováno: 9.8.2019
Fascinující návštěvě Johnsonova vesmírného střediska se máloco vyrovná. I tak se ale podíváme dál.


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Můj mazlíček

1. 9. – 31. 10. 2020
1. cena:
2. cena:
Cena redakce:
Voucher pro 2 osoby na 1 noc v pohádkovém hotelu Zámek Berchtold*** + 2 vstupenky na veletrh Stříbrné vánoční dny

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

18.9.2020
Během víkendu 26. a 27. září se uskuteční akce, kterou děti doslova milují – Drakiáda na zámku Schloss Hof.

16.9.2020
V osadě Magurka (Partizánska Ľupča) se vracejí ke svým dávným kořenům. Začátkem října se bude v nejvýše položené osadě na Slovensku rýžovat zlato. Zároveň se slavnostně otevře důlní naučná stezka, která popisuje bohatou historii této lokality. Připraven je i pestrý doprovodný program.
14.9.2020
Fakulta výtvarného umění Vysokého učení technického v Brně pořádá ve dnech 17.–20. září módní festival, který přivítá české i zahraniční designéry a s jejich tvorbou seznámí veřejnost. Tématem letošního pátého ročníku je RETHINK – REUSE – REDESIGN, RE… Ve smyslu přehodnocení zaběhnutých postupů a pružné reakce na nové situace či hrozby.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – NEPÁL:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:neděle 20. 9. 2020
svátek:Oleg
dnes:
neděle 20.9.
22 °C
zítra:
pondělí 21.9.
23 °C