www.infoglobe.cz » USA, Texas: Fort Worth – ráj kovbojů

USA, Texas: Fort Worth – ráj kovbojů

Publikováno: 16.8.2019
Město leží pouhých 50 kilometrů západně od známého Dallasu (u nás především kvůli stejnojmennému seriálovému hitu 90. let), který jej možná poněkud neprávem zastiňuje.

Tomuto městu se běžně přezdívá Cowtown neboli Město krav. Důvod je jednoduchý, v minulosti krávy tvořily nezanedbatelnou část místní ekonomiky. Dnes můžete ve Fort Worth navštívit slavnou historickou čtvrť Stockyards National Historic District, která je plná budov v duchu starého Divokého západu. Mezi turisty má město poměrně velký úspěch, protože ročně jej jich navštíví okolo devíti milionů.

Fort Worth

Stockyards National Historic District byl velký trh s dobytkem, kudy kdysi prošly miliony kusů skotu ročně. Dnes jde o patrně největší atrakci ve městě, která návštěvníky vezme do období o více než sto let zpátky. Užijete si opravdové rodeo, živá hudební vystoupení, muzea, a dokonce můžete svůj zážitek okořenit třeba tím, že si vyzkoušíte být opravdovými kovboji nebo si zajezdíte na koních.

Stockyards

Nejlepším začátkem vaší návštěvy této čtvrti dle nás bude místní muzeum The Stockyards Museum. Za pouhé dva dolary vstupného pro dospělé se dozvíte vše o historii chovu skotu v této oblasti, uvidíte mnoho historických fotografií i druhou nejstarší stále svítící žárovku na světě, která funguje již od roku 1899. Ta nejstarší (o celých sedm let) se nachází ve městě Livermore v Kalifornii.

Stockyards

Když budete hotovi s historickou čtvrtí, zkuste se vydat do místní zoologické zahrady. Ta byla založena před 110 lety a byla oproti dnešku velmi skromná. Od té doby se rozrostla v renomovanou instituci, která schraňuje stovky druhů zvířat včetně těch ohrožených. Jedná se o jedinou zoo ve Spojených státech, kde se nachází všechny čtyři hlavní druhy primátů – šimpanzi, gorily, šimpanzi bonobo a orangutani.

zoologická zahrada

Rovněž je zde jedna z nejúspěšnějších chovných kolonií plameňáků a je to jedna z pouhých pěti zoologických zahrad, kde mají domov dva z pěti existujících druhů nosorožců. Kromě toho mezi další zdejší obyvatele patří gepardi, afričtí lvi, žirafy nebo sloni s mláďaty. Zážitek v zoo se však neomezuje na pouhé pozorování zvířat. Dle vaší chuti můžete vyzkoušet šplhání po stěnách a zažít safari se žlutým vláčkem.

GPS: 32°47'22.1"N 97°20'45.8"W

 

Text: Maxim Kucer

Foto: Wikipedia.org: Mark Fisher, Lyndi and Jason, David, Malcolm, SekretärinDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

USA, Arkansas – Little Rock
Publikováno: 4.9.2020
Pokračujeme v cestování po Spojených státech amerických, dnes se podíváme do arkansaského města Little Rock, které leží v srdci tohoto jižanského státu. Město se rozkládá podél řeky Arkansas a bylo založeno v roce 1820, tedy krátce po ustanovení arkansaského teritoria. Little Rock byl od začátku hlavním městem státu, které je 200 let po svém založení oblíbeným výletním místem pro rodiny, kde se toho dá mnoho podniknout.

USA, Texas: Beaumont – muzea
Publikováno: 28.8.2020
Dnes budeme v poznávání texaského Beaumontu pokračovat. Druhá část začne neobvykle, a to v jakési aligátoří zoo Gator Country Adventure Park, kde žije více než 600 aligátorů. Jedním z obyvatel je také Velký Al, kterému táhne na 90. K místní komunitě patří také Velký Tex, jenž v zajetí dorostl do velikosti 4,5 metru a váhy téměř půl tuny.

USA, Texas: Beaumont – do muzeí
Publikováno: 21.8.2020
Po návštěvě Corpus Christi dnes zajedeme do města Beaumont na severovýchodě Texasu. Historie Beaumontu je úzce spjata s těžbou ropy. Dodnes je v paměti incident z roku 1901, kdy došlo k obrovské explozi ropného vrtu. Dnešní Beaumont je obklopen ropnými vrty, nicméně město je silně zaměřené na ochranu svých přírodních zdrojů a v jeho okolí tak najedete například přírodní park Big Thicket National Preserve nebo mokřady Cattail Marsh Wetland.

USA, Corpus Christi – ve vlnách
Publikováno: 14.8.2020
Corpus Christi naleznete v zátoce severně od Brownsville. Pobřežní město se v posledních letech stalo jednou z nejpopulárnějších destinací v Texasu, a to především díky svým dlouhým plážím, bohaté flóře i fauně. Oblast byla osídlena v první polovině 16. století, kdy sem dorazil španělský objevitel Alonso Alvarez a dal jí poetické jméno, které doslova znamená tělo Páně. Dnes je Corpus Christi považováno za texaskou riviéru, což dokládá množství hotelů a resortů, které tu vyrostly jak houby po dešti.

USA, Texas: Austin – pro život i podnikání
Publikováno: 7.8.2020
V dnešním díle o cestování po Spojených státech se podíváme do Texasu, konkrétně do jeho hlavního města Austin s přibližně milionem obyvatel. Austin patří mezi nejrychleji rostoucí a nejdynamičtější města Severní Ameriky. Není divu. Podnebí, relativně nízké náklady na život, na americké poměry vysoká bezpečnost a silná ekonomika sem láká mnoho lidí. Sídlí zde a mají tu kanceláře jedny z nejvýznačnějších společností světa jako 3M, Apple, Google, Amazon, IBM.

USA, Texas – San Antonio
Publikováno: 31.7.2020
V San Antoniu se nacházejí jedny z nejznámějších historických míst státu Texas, což z města dělá velmi atraktivní lokalitu. Nicméně možností, co zde zažít nad rámec historie, je obzvlášť v okolí města víc než dost.

USA, Texas: Fort Worth – letadla a umění
Publikováno: 30.8.2019
Už v minulém článku jsme se věnovali muzeím v populární čtvrti Sundance Square a dnes jimi budeme pokračovat.

USA, Texas: Fort Worth – za uměním
Publikováno: 23.8.2019
V centru tohoto u nás poměrně málo známého texaského města byste neměli minout zahrady Water Gardens ze 70. let minulého století. Jde o několik nádherných fontán, na které je prostě radost pohledět. V horkých letních dnech se v nich můžete osvěžit.

USA, Texas: Houston – návštěva muzeí
Publikováno: 9.8.2019
Fascinující návštěvě Johnsonova vesmírného střediska se máloco vyrovná. I tak se ale podíváme dál.

USA, Texas: Houston – dotek vesmíru
Publikováno: 2.8.2019
Dnes pokračujeme v naší tour po amerických městech. Z floridského Orlanda, které jsme navštívili minule, zamíříme daleko směrem na západ, a to až do města Houston v Texasu, o němž se mimo jiné tvrdí, že místní kulinářská scéna je vůbec nejlepší v USA. Ale to není to jediné, na co se můžete těšit.


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Rodný můj kraj

31. 10. – 31. 12. 2020
1. cena:
Kniha z vydavatelství Dajama
2. cena:
Kniha z vydavatelství CBS
3. cena:
Dárkový balíček od portálu Infoglobe
1. cena redakce:
Pobyt pro 2 osoby na 3 dny se snídaní a wellness službami v Hotelu Jánošík**** Liptovský Mikuláš
2. cena redakce:
Dárková kazeta Vincentka
3. cena redakce:
Dárkový balíček od vydavatelství Tatrica

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

4.12.2020
Už 6. prosince k vám přijde Mikuláš v podobě dětského festivalu, který vám přinese on-line koncerty a vystoupení Spievankova, Fíha Tralala, Smejka a Tanculienky, Paci Pac, Dúhalky i Tárajka a Popletajka nebo Majka Spirita.
2.12.2020
Nově vydaná fotopublikace představuje kouzlo Turčianské kotliny a jejího nezaměnitelného okolí. Úchvatné záběry zachycují krásu tohoto kousku ráje, ve kterém se v minulosti přelévaly vlny prehistorického moře.
30.11.2020
Horská střediska Jasná a Vysoké Tatry odstartovala nedávno předprodej jedno- a vícedenních skipasů na zimní sezonu 2020/21. Také začal předprodej skipasů do horských středisek u nás (Špindlerův Mlýn), v Polsku (Szczyrk) a sezonní nabídka se rozšířila i na 6 zajímavých středisek v Rakousku a Itálii.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce - OMÁN, JORDÁNSKO, PALESTINA:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:neděle 6. 12. 2020
svátek:Mikuláš
dnes:
neděle 6.12.
9 °C
zítra:
pondělí 7.12.
2 °C