www.infoglobe.cz » USA, Texas: Houston – dotek vesmíru

USA, Texas: Houston – dotek vesmíru

Publikováno: 2.8.2019
Dnes pokračujeme v naší tour po amerických městech. Z floridského Orlanda, které jsme navštívili minule, zamíříme daleko směrem na západ, a to až do města Houston v Texasu, o němž se mimo jiné tvrdí, že místní kulinářská scéna je vůbec nejlepší v USA. Ale to není to jediné, na co se můžete těšit.

Houston je totiž i městem kultury, užijete si tu nákupy a získáte spoustu dalších zážitků. Jde o čtvrté největší město ve Spojených státech, takže tu je vidět leccos, mimo jiné i Johnsonovo vesmírné středisko.

Houston

Jedná se o jeden z nejvíce fascinujících komplexů na světě. Odehrává se zde trénování pilotů na cesty do vesmíru, probíhá související výzkum a je zde i řídící středisko pro vesmírné lety. Středisko se jmenuje po bývalém prezidentovi L. B. Johnsonovi, který se v Texasu narodil.

Celý komplex, který byl otevřen v roce 1963, se skládá ze sta budov zabírajících celkovou plochu 660 hektarů. Právě v roce 1963 odtud odstartovala raketa Gemini IV a poté i rakety programu Apollo, který byl založen, aby dostal lidi na Měsíc. Právě letos je to přesně 50 let, co astronauti vesmírné lodi Apollo 11 jako první lidé stanuli na Měsíci a Neil Armstrong pronesl památná slova: „Je to malý krok pro člověka, ale velký krok pro lidstvo.“

Space Center Houston

Pro návštěvníky je v rámci Johnsonova vesmírného centra otevřeno Space Center Houston. Za branami tohoto návštěvnického centra například spatříte repliku raketoplánu Independence a gigantického letadla, na němž je usazeno. Uvnitř centra na vás také čeká replika první americké vesmírné stanice, která nesla označení Skylab. Určitě si nenechte ujít ani možnost sáhnout si na měsíční kámen.

kosmické rakety

Kromě toho se zde dozvíte například o plánovaných misích NASA, a to včetně očekávané, ale bohužel oddalované mise na Mars. Pokud budete mít možnost se sem Skylabdostat nějaký pátek kolem poledne, potkáte se dokonce s astronautem.

Můžete se nechat svézt zdarma přímo do Johnsonova vesmírného střediska a do Rocket Park, kde patrně nejednomu z vás spadne čelist při pohledu na monumentální vesmírné rakety. Vstupné je bezplatné, ale doporučujeme vám si zarezervovat lístek dopředu, abyste se vyhnuli frontám. Navíc počet návštěvníků je omezený.

Kromě toho vám musíme doporučit Level 9 Tour, což je prohlídka, která vás zavede do zákulisí vesmírného střediska. Uvidíte třeba řídící středisko vesmírné stanice ISS nebo laboratoře, kde probíhají simulace. Nicméně buďte připraveni, že dostat se na tuto čtyř- až pětihodinovou prohlídku bude velmi obtížné, protože na den je vymezeno pouhých 12 lístků.

GPS: 29°33'34.1"N 95°05'24.6"W

 

Text: Maxim Kucer

Foto: Wikipedia.org: Alex Ruddick, Pi3.124, Pi3.124 (2), Jujutacular, Katie Haugland BowenDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

USA, Texas: Houston – návštěva muzeí
Publikováno: 9.8.2019
Fascinující návštěvě Johnsonova vesmírného střediska se máloco vyrovná. I tak se ale podíváme dál.

USA, Texas: Fort Worth – ráj kovbojů
Publikováno: 16.8.2019
Město leží pouhých 50 kilometrů západně od známého Dallasu (u nás především kvůli stejnojmennému seriálovému hitu 90. let), který jej možná poněkud neprávem zastiňuje.

USA, Texas: Fort Worth – za uměním
Publikováno: 23.8.2019
V centru tohoto u nás poměrně málo známého texaského města byste neměli minout zahrady Water Gardens ze 70. let minulého století. Jde o několik nádherných fontán, na které je prostě radost pohledět. V horkých letních dnech se v nich můžete osvěžit.

USA, Texas: Fort Worth – letadla a umění
Publikováno: 30.8.2019
Už v minulém článku jsme se věnovali muzeím v populární čtvrti Sundance Square a dnes jimi budeme pokračovat.

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Příroda – mezi snem a skutečností

1. 11. – 31. 12. 2019
1. cena:
Kniha Nejkrásnější výlety lanovkou z nabídky cestovatelských knih Knižního klubu + bonus
2. cena:
Kniha tipů na výlety Nejkrásnější výlety lodí + bonus
1. cena redakce:
Prodloužený víkend pro dva s polopenzí v Hotelu Aktiv*** na Lipně! + bonus
2. cena redakce:
Centrum digitálních služeb MINO zhotoví výherci kalendář formátu A3 z vlastních fotografií + bonus

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

12.11.2019
Oslavy svátku svatého Martina jsou spojovány s příchodem zimy a dnes také s hody, na kterých nesmí chybět svatomartinská pečená husa a mladé víno. Oslavy se konají na mnoha místech republiky, v Klimkovicích například v sobotu 16. listopadu začínají v 11.11 před zámkem.
11.11.2019
Vánoce jsou časem milých překvapení a malých zázraků. Krásné chvíle s rodinou a tu pravou sváteční atmosféru si můžete vychutnat i v malebném zámeckém komplexu Schloss Hof, který má právě v tento čas neopakovatelné kouzlo.
10.11.2019
Slovenské národní muzeum – Historické muzeum připravuje od 15. listopadu vzpomínkovou výstavu k 30. výročí sametové revoluce, která přiblíží návštěvníkům pohled na svobodu v kontextu dějin.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace Měsíce - MALTA a MONAKO:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:úterý 12. 11. 2019
svátek:Benedikt
dnes:
úterý 12.11.
3 °C
zítra:
středa 13.11.
3 °C