www.infoglobe.cz » USA, Washington – Winthrop

USA, Washington – Winthrop

Publikováno: 19.3.2021
Již několikrát jsme se spolu vydali do oblasti pacifického severozápadu, do státu Washington, ale stále se zde skrývá ještě mnoho míst, která stojí za zmínku. Jedním z nich je Winthrop.

Winthrop je okouzlující horské městečko, které naleznete v údolí Methow Valley. Okolí tvoří nádherné hory a často zde panuje slunečné počasí. Ve městě žije pouhých 500 obyvatel a život se zde nese v duchu starého Divokého západu. Každoročně sem míří tisíce turistů, kteří zde chtějí poznat především přírodu, ale také místní muzea. V okolí města se nachází rozsáhlá síť turistických stezek a nezáleží na tom, zda přijedete v létě či v zimě. Ve kterémkoliv ročním období si to tu užijete.

okolí města

V zimě tu na vás například čeká 200 km běžkařských stezek Methow Trails. Není proto divu, že běžkaři to tu mají velmi rádi. V oblasti okolo Winthropu doporučujeme přejet most Spring Creek Bridge a prozkoumat, co se nachází na druhé straně. Pokud byste sem zrovna dorazili v době, kdy tu není sníh, vyrazte na pěší túru nebo na kolo.

Winthrop

Prozkoumejte i samotný Winthrop. Jak jsme zmínili výše, ve městě na vás dýchne zaván Divokého západu. Město svojí současnou podobu našlo až v 70. letech 20. století. Užijte si procházku po hlavní ulici, která vás přenese na začátek 20. století. Některé domy mají historické pouze fasády, ale některé nabízejí i historický interiér, například banka Farmers State Bank.

Winthrop

Máte rádi knihy? Na své si přijdete v knihkupectví Trail's End Bookstore. Pokud byste chtěli poznat něco z místního umění, pak své kroky nasměrujte do Winthrop Gallery, která rovněž vystavuje díla regionálních umělců.

Winthrop, Town Hall

Jestliže byste se chtěli o něco více ponořit do historie, pak pro vás máme další tip. Na pahorku nad řekou Methow River naleznete dějepisné muzeum Shafer Historical Museum, které nabízí fantastickou cestu historií Winthropu. Hlavním objektem muzea je historický srub, který byl postaven na konci 19. století.

Methow River

Kolem srubu jsou vystaveny různé historické předměty, jejichž stáří se datuje od 80. let 19. století po 40. léta 20. století. Součástí muzea je rovněž malá vesnička, která má toto období více přiblížit.

GPS: 48°28'37.5"N 120°10'51.3"W

 

Text: Maxim Kucer

Foto: Wikipedia.org: RJHall, Fundamentaldan, Murderbike, Joe Mabel, Jsayre64Diskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

USA, Washington – Leavenworth
Publikováno: 26.2.2021
Vítejte v Bavorsku. Jste zmatení? Bavorsko/Bavaria není totiž jen spolkovou zemí v Německu, ale také oblastí v srdci Kaskádového pohoří, které se táhne státem Washington. Město se původně specializovalo na těžbu dřeva a procházela tudy železnice. V 60. letech 20. století bylo výrazně revitalizováno a stalo se z něj městečko skutečného bavorského střihu. Nejde však pouze o vnější podobu městečka, místní ctí staré i moderní německé tradice.

USA, Idaho – Stanley
Publikováno: 26.3.2021
Stanley je horské městečko ve státě Idaho, které se nabízí jako vynikající základna pro výlety do nádherného okolí. Mimo jiné i do Sawtooth Mountain National Recreation Park, což je patrně nejopěvovanější národní park státu Idaho, který se rozkládá na ploše neuvěřitelných více než 3000 km čtverečních.

USA, Oregon – Jacksonville
Publikováno: 2.4.2021
Město Jacksonville bylo založeno v roce 1860 chvíli poté, co v oblasti byla nalezena ložiska zlata. V rámci státu Oregon si Jacksonville drží jedno prvenství, vznikla zde první čínská čtvrť, kterou založili emigranti ze San Francisca. Tato skutečnost vyšla najevo teprve počátkem nového milénia, když při pracích na silnici byly nalezeny rozbité čínské misky, čajové šálky nebo čínské mince.

USA, Washington – nejlepší výlety
Publikováno: 22.1.2021
Dnes se projdeme po těch nejzajímavějších a nejlepších turistických místech, která naleznete ve státě Washington. Čekají vás úchvatné pohledy na místní přírodu, např. spící vulkány, krásné zátoky, ale navštívit lze také různá okouzlující města jako Leavenworth, Bellingham nebo Port Angeles. Stát Washington je mezi turisty velmi populární.

USA, Idaho – Boise: zlatá horečka
Publikováno: 7.6.2019
Potato State. Ve druhém díle o Idahu jsme sice alternativní název tohoto státu zmínili, ale nevysvětlili.

USA, Idaho – ráj pro vycházky do přírody
Publikováno: 31.5.2019
V dnešním díle o americkém státě Idaho, kterému se říká „Potato State“, začneme návštěvou rekreační oblasti Sawtooth. Ta pokrývá oblast 3 tisíc kilometrů čtverečních divoké přírody, kterou si do sytosti užijete na více než tisíci kilometrech stezek a 40 vrcholcích hor, které se vypínají nad 3 tisíce metrů nad mořem.

USA, Idaho – výlety do přírody
Publikováno: 24.5.2019
V minulých dílech jsme navštívili Montanu a dnes se přesuneme do sousedního státu, Idaha. Jeho celková plocha činí 216 000 km čtverečních. Se svými 7 obyvateli na km čtvereční je hustota místní populace dva a půl krát vyšší než v Montaně.

USA, Oregon – Lincoln City
Publikováno: 5.2.2021
Na pobřeží severního Oregonu, zhruba 90 kilometrů od Salemu, najdete Lincoln City. Jde o skvělé místo, kde se můžete dosyta vyslunit na pláži. Střed Lincolnu protíná silnice Highway 101, známá také jako Oregon Coast Highway, a spojuje tak všechny městské čtvrti. Lincoln City však není pouze o plážích, i když ty rozhodně patří mezi největší lákadla. K těm dalším patří třeba Devil's Lake, Siletz Bay nebo visutý most nad vodopády Drift Creek Falls.


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Dotek jara

1. 3. – 30. 4. 2021
1. cena:
Obrazová publikace z vydavatelství CBS
2. cena:
Exkluzivní miniatury: řemeslný gin TOISON a bylinný likér Dr.Kramer
3. cena:
Dárkový balíček od portálu Infoglobe
1. cena redakce:
Roční předplatné časopisu Krásy Slovenska
2. cena redakce:
Dárková kazeta Vincentka
3. cena redakce:
Liptov - turistický průvodce z rodinného vydavatelství Dajama

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

14.4.2021
Před pár dny oznámil Bratislavský dopravní podnik informaci o zvýšení ceny jízdného, zrušení oblíbeného 15minutového lístku a zlevnění ročního lístku o 25 %.
12.4.2021
Nedávno vyšla nová studie Barcelonského institutu pro globální zdraví (ISGlobal) o kvalitě ovzduší v evropských městech. Mezi 31 státy mají nejhorší výsledky Itálie, Španělsko, Polsko, Belgie a Česká republika.
9.4.2021
Tato doba není snadná ani pro zoologické zahrady. Nejdříve zvířatům chyběly proudící davy návštěvníků, nyní jsou velký problém chybějící příjmy ze vstupného. Peníze rychle docházejí, pomoc od státu není dostatečná, ale zvířata musejí jíst každý den. A vy můžete pomoct je nakrmit.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – ALŽÍRSKO, POBŘEŽÍ SLONOVINY A TUNISKO:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:středa 14. 4. 2021
svátek:Vincenc
dnes:
středa 14.4.
7 °C
zítra:
čtvrtek 15.4.
3 °C