www.infoglobe.cz » USA, Wisconsin – projížďka po malých městech III

USA, Wisconsin – projížďka po malých městech III

Publikováno: 11.10.2019
Do amerického Wisconsinu se podíváme dnes už po třetí. Říká se, že je domovem zmrzlinového poháru. Údajně se poprvé servíroval v roce 1891 ve městě Two Rivers. A obyvatelé Wisconsinu jsou dodnes velkými fanoušky zmrzliny. Dle statistik jí místní snědí bezmála 80 milionů litrů ročně. A to je vážně závratné číslo, ve státě žije totiž necelých 6 milionů obyvatel. Češi naproti tomu snědí „pouhých“ 40 milionů litrů zmrzliny ročně.

Pokud jsme vám neudělali příliš velké chutě a vy jste si přes chladné počasí neskočili na porci dobré zmrzliny, budeme pokračovat v našem výletu po maloměstech Wisconsinu. Jako první navštívíme Elkhart Lake.

Elkhart Lake

Sympatické město s 900 obyvateli najdete u stejnojmenného jezera, kde si můžete zajezdit na hydrokole nebo chvíli plout na kánoi. Vyberete si tu z několika zajímavých restaurací (ideálně hned u samotného jezera), kde vaří z produkce místních farmářů, nebo se můžete uvolnit i v místních lázních.

jezero Elkhart Lake, u kterého si můžete odpočinout

Erhart Lake opustíme a pojedeme zhruba 2 hodiny po silnici US-151 na jihozápad a před městem Beaver Dam odbočíme na WI-23 směr jih do města Janesville. Město je zajímavé pro své oceňované botanické zahrady Rotary Botanical Gardens s více než 4 tisíci druhy rostlin. Za návštěvu těchto zahrad, kde jednoduše strávíte klidně celé odpoledne, zaplatíte pouhých 7 dolarů. Kromě toho jsou v okolí města hezké cyklostezky nebo golfová hřiště.

Rotary Botanical Gardens, Janesville   Rotary Botanical Gardens

Na pěší výlet doporučujeme se vydat po Ice Age Trail, která vás provede skrze Janesville a dovede k populárním Ďáblovým schodům (Devil’s Staircase). Ice Age Trail se vine celým státem Wisconsin a kopíruje přibližně hranice ledovce z poslední doby ledové.

Lake Geneva

Dalším cílem bude přibližně půl hodiny autem vzdálené osmitisícové maloměsto Lake Geneva, které si zesnulý mediální magnát Hugh Hefner, zakladatel slavného pánského časopisu Playboy, vybral jako místo pro stavbu prvního Playboy klubu. Lake Geneva je však atraktivní i pro své kavárničky a obchůdky. Okolo jezera samotného pak spatříte honosné vily.

Bayfield

Výlet zakončíme v Bayfieldu, jenž se rozléhá na březích jezera Lake Superior, a právě panoramatické výhledy na jezero jsou jedním z hlavních lákadel, proč se zde zastavit. Místní klima je ideální pro pěstování ovoce a lesních plodů, takže jestliže se vám naskytne příležitost si v místních obchodech koupit třeba jahody, borůvky nebo třešně, bez váhání toho využijte.

GPS: (Elkhart Lake) 43°49'46.4"N 88°00'57.8"W

 

Text: Maxim Kucer

Foto: Wikipedia.org: The Osthoff Resort, Royalbroil, Jeramey Jannene, Chief-O, Chief-O (2), Teemu08, National ParksDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

USA, Wisconsin – projížďka po malých městech
Publikováno: 27.9.2019
Wisconsin je stát, který sousedí s nádhernými Velkými jezery (The Great Lakes), a za jeho šarmem jistě stojí malá městečka podél dálnic, která spojují větší města jako Madison, Green Bay nebo Wisconsin Dells. A dnes se právě po těchto malých městečkách vydáme.

USA, Wisconsin – projížďka po malých městech II
Publikováno: 4.10.2019
Jak jsme naznačili minulý pátek, i dnes vás zavedeme do malebného státu Wisconsin, kde budeme poznávat zajímavá zákoutí méně známých měst.

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Příroda – mezi snem a skutečností

1. 11. – 31. 12. 2019
1. cena:
Kniha Nejkrásnější výlety lanovkou z nabídky cestovatelských knih Knižního klubu + bonus: voucher od firmy Centrum digitálních služeb MINO na zhotovení 10 fotografií ve formátu A4!
2. cena:
Kniha tipů na výlety Nejkrásnější výlety lodí + bonus: voucher od firmy Centrum digitálních služeb MINO na zhotovení 10 fotografií ve formátu A4!
1. cena redakce:
Prodloužený víkend pro dva s polopenzí v Hotelu Aktiv*** na Lipně! + bonus: voucher od firmy Centrum digitálních služeb MINO na zhotovení 10 fotografií ve formátu A4!
2. cena redakce:
Centrum digitálních služeb MINO zhotoví výherci kalendář formátu A3 z vlastních fotografií + bonus: voucher na 10 fotografií ve formátu A4!

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

14.11.2019
Od roku 2013, kdy se Česká republika zapojila do mezinárodního projektu European Theatre Night, je každoročně třetí listopadovou sobotu veřejnosti prezentováno divadlo v netradiční formě. Noci divadel, která proběhne v předvečer 30. výročí sametové revoluce, tedy 16. listopadu, se zúčastní stovka divadel.
13.11.2019
Ústředí lidové umělecké výroby (ÚĽUV) v Tatranské Lomnici otevřelo novou výstavu Betlémy. Návštěvníkům představí historii betlémů prostřednictvím vybraných děl ze sbírkového fondu.
12.11.2019
Oslavy svátku svatého Martina jsou spojovány s příchodem zimy a dnes také s hody, na kterých nesmí chybět svatomartinská pečená husa a mladé víno. Oslavy se konají na mnoha místech republiky, v Klimkovicích například v sobotu 16. listopadu začínají v 11.11 před zámkem.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace Měsíce - MALTA a MONAKO:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:čtvrtek 14. 11. 2019
svátek:Sáva
dnes:
čtvrtek 14.11.
4 °C
zítra:
pátek 15.11.
8 °C