www.infoglobe.cz » USA, Wisconsin – projížďka po malých městech III

USA, Wisconsin – projížďka po malých městech III

Publikováno: 11.10.2019
Do amerického Wisconsinu se podíváme dnes už po třetí. Říká se, že je domovem zmrzlinového poháru. Údajně se poprvé servíroval v roce 1891 ve městě Two Rivers. A obyvatelé Wisconsinu jsou dodnes velkými fanoušky zmrzliny. Dle statistik jí místní snědí bezmála 80 milionů litrů ročně. A to je vážně závratné číslo, ve státě žije totiž necelých 6 milionů obyvatel. Češi naproti tomu snědí „pouhých“ 40 milionů litrů zmrzliny ročně.

Pokud jsme vám neudělali příliš velké chutě a vy jste si přes chladné počasí neskočili na porci dobré zmrzliny, budeme pokračovat v našem výletu po maloměstech Wisconsinu. Jako první navštívíme Elkhart Lake.

Elkhart Lake

Sympatické město s 900 obyvateli najdete u stejnojmenného jezera, kde si můžete zajezdit na hydrokole nebo chvíli plout na kánoi. Vyberete si tu z několika zajímavých restaurací (ideálně hned u samotného jezera), kde vaří z produkce místních farmářů, nebo se můžete uvolnit i v místních lázních.

jezero Elkhart Lake, u kterého si můžete odpočinout

Erhart Lake opustíme a pojedeme zhruba 2 hodiny po silnici US-151 na jihozápad a před městem Beaver Dam odbočíme na WI-23 směr jih do města Janesville. Město je zajímavé pro své oceňované botanické zahrady Rotary Botanical Gardens s více než 4 tisíci druhy rostlin. Za návštěvu těchto zahrad, kde jednoduše strávíte klidně celé odpoledne, zaplatíte pouhých 7 dolarů. Kromě toho jsou v okolí města hezké cyklostezky nebo golfová hřiště.

Rotary Botanical Gardens, Janesville   Rotary Botanical Gardens

Na pěší výlet doporučujeme se vydat po Ice Age Trail, která vás provede skrze Janesville a dovede k populárním Ďáblovým schodům (Devil’s Staircase). Ice Age Trail se vine celým státem Wisconsin a kopíruje přibližně hranice ledovce z poslední doby ledové.

Lake Geneva

Dalším cílem bude přibližně půl hodiny autem vzdálené osmitisícové maloměsto Lake Geneva, které si zesnulý mediální magnát Hugh Hefner, zakladatel slavného pánského časopisu Playboy, vybral jako místo pro stavbu prvního Playboy klubu. Lake Geneva je však atraktivní i pro své kavárničky a obchůdky. Okolo jezera samotného pak spatříte honosné vily.

Bayfield

Výlet zakončíme v Bayfieldu, jenž se rozléhá na březích jezera Lake Superior, a právě panoramatické výhledy na jezero jsou jedním z hlavních lákadel, proč se zde zastavit. Místní klima je ideální pro pěstování ovoce a lesních plodů, takže jestliže se vám naskytne příležitost si v místních obchodech koupit třeba jahody, borůvky nebo třešně, bez váhání toho využijte.

GPS: (Elkhart Lake) 43°49'46.4"N 88°00'57.8"W

 

Text: Maxim Kucer

Foto: Wikipedia.org: The Osthoff Resort, Royalbroil, Jeramey Jannene, Chief-O, Chief-O (2), Teemu08, National ParksDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

USA, Wisconsin – projížďka po malých městech
Publikováno: 27.9.2019
Wisconsin je stát, který sousedí s nádhernými Velkými jezery (The Great Lakes), a za jeho šarmem jistě stojí malá městečka podél dálnic, která spojují větší města jako Madison, Green Bay nebo Wisconsin Dells. A dnes se právě po těchto malých městečkách vydáme.

USA, Wisconsin – projížďka po malých městech II
Publikováno: 4.10.2019
Jak jsme naznačili minulý pátek, i dnes vás zavedeme do malebného státu Wisconsin, kde budeme poznávat zajímavá zákoutí méně známých měst.


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Můj mazlíček

1. 9. – 31. 10. 2020
1. cena:
2. cena:
Cena redakce:
Voucher pro 2 osoby na 1 noc v pohádkovém hotelu Zámek Berchtold*** + 2 vstupenky na veletrh Stříbrné vánoční dny

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

21.9.2020
Mezinárodní den architektury nabídne na tři stovky akcí v různých městech v Čechách a také na Slovensku. V týdnu od 1. do 7. října vás zve na místa veřejnosti běžně nepřístupná. Hlavní téma letošního ročníku je UDRŽITELNOST a podtéma Sociální aspekt.
18.9.2020
Během víkendu 26. a 27. září se uskuteční akce, kterou děti doslova milují – Drakiáda na zámku Schloss Hof.

16.9.2020
V osadě Magurka (Partizánska Ľupča) se vracejí ke svým dávným kořenům. Začátkem října se bude v nejvýše položené osadě na Slovensku rýžovat zlato. Zároveň se slavnostně otevře důlní naučná stezka, která popisuje bohatou historii této lokality. Připraven je i pestrý doprovodný program.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – NEPÁL:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:pondělí 21. 9. 2020
svátek:Matouš
dnes:
pondělí 21.9.
23 °C
zítra:
úterý 22.9.
25 °C