www.infoglobe.cz » Velká Británie, Southampton – lodě, lodě, lodě

Velká Británie, Southampton – lodě, lodě, lodě

Publikováno: 20.10.2017
Brána do světa. Tak zní přezdívka tohoto přístavního města v jižní Anglii, které leží na soutoku řek Itchen a Test.

Ještě ve 30. letech byl Southampton nejrušnějším přístavem v zemi. Dokonce z něj vyplul i slavný Titanic, který po pouhých pěti dnech od uvedení do služby ztroskotal na své panenské plavbě do New Yorku. Southampton zůstává i dnes velmi rušným přístavem, takže pokud vás baví pozorovat lodě nejrůznějších velikostí, pak jste na správném místě.

Southampton

Kdyby ne, pořád je tu mnoho, co se dá dělat a kam jít. Jestliže vás zajímá Titanic jako takový, pak nejslavnějšímu vraku světa můžete věnovat třeba celé dopoledne tím, že se vydáte po naučné stezce Titanic Trail. Mapky této stezky se všemi zastaveními můžete získat například v místních informačních centrech pro turisty. Jedno z nich je například v muzeu SeaCity, další pak třeba v Dancing Man Brewery.

pomník Titaniku

Se Southamptonem se však pojí ještě jedna známá loď, o které jste možná neslyšeli. Je jí SS Shieldhall. Ta patří do Britské národní historické flotily. Jedná se o největší parník svého typu v Evropě. Loď byla postavena v roce 1954 a dnes nabízí návštěvníkům pestrou paletu služeb.

SS Shieldhall

Můžete na ní například strávit celý den, abyste se zblízka seznámili s životem námořníků. Cena je rovněž příznivá – 30 liber pro dospělé a 15 pro děti. Kdybyste náhodou patřili mezi fanoušky paroplavby, loď nabízí zážitek, který umožňuje vyzkoušet si práci s různými parními motory. Připravte se, že budete muset sáhnout hlouběji do kapsy. Čtyřdenní kurz vyjde na více než 400 liber. 

Queen Mary 2

Další zastávkou související s plavbou je Princess Alexandra Dock, kde kotví krásné jachty. Kdo si potrpí na značkové butiky, dobré restaurace nebo chce zajít do kina, se zde bude cítit jako doma. Případně si můžete objednat výlet lodí nebo si prohlédnout různé výletní lodě.

Hlubší poznání Southamptonu a jeho námořní historie nabízí zmíněné SeaCity Museum, které se nachází v centru města. Ke stálým expozicím patří Příběh Titaniku, třešničkou na dortu je interaktivní model lodě v poměru 1 : 25. Velmi zajímavé je poslechnout si svědectví lidí, jež zkázu lodi přežili.

SeaCity Museum

Druhou stálou expozicí je Brána do světa. Pojednává o lidech, kteří prošli Southamptonem. Ať to byli římští obchodníci, kteří sem přišli prodat nové zboží, anglosaští osadníci, či hugenoti hledající místo, kde by byli v bezpečí před pronásledováním katolíků. Kromě toho muzeum pravidelně hostí dočasné expozice, takže určitě se podívejte na stránky muzea. Vstupenky pro dospělé vás vyjdou na 8 liber.

GPS: 50°54'27.7"N 1°24'25.9"W

 

Text: Maxim Kucer

Foto: Wikipedia.org: Sassan, hahnchen, Geni, Dave Souza,  Marek.69Diskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Velká Británie, Brighton – nejkrásnější rozhledna v Anglii
Publikováno: 6.10.2017
Brighton je snad nejoblíbenější a nejznámější přímořské letovisko na anglické straně Lamanšského průlivu. Kdysi byl Brighton pouhou rybářskou vesnicí, která v 18. století začala bobtnat v oblíbené letovisko, kam se začaly sjíždět vyšší společenské vrstvy Anglie, aby nasály čerstvý mořský vzduch a odpočinuly si v lázních. Dnes je Brighton přístupný všem. Jeho oblázkové pláže lemují obchody se suvenýry a různé atrakce.

Velká Británie, Bath – římské lázně, Jane Austenová a božské houstičky
Publikováno: 1.9.2017
Dnešek strávíme v půvabném městečku Bath, které se rozkládá v údolí Avon Valley – mezi vrchovinami Mendip Hills a Cotswolds Hills. Jeho název (bath – koupel) odpovídá i jeho historickým kořenům. Stojí totiž na místě více než 2 tisíce let starých římských lázní. Krom toho jsou pro město charakteristické dokonale zachovalé georgiánské domy. Jsou dokonce v tak dobrém stavu, že město jako takové bylo v roce 1987 celé zařazeno na seznam světového dědictví UNESCO.

Velká Británie, Bristol - pohled do Jihozápadní Anglie
Publikováno: 20.9.2013
Poměrně velké anglické město a zároveň samostatná správní jednotka má okolo milionu obyvatel ve své aglomeraci. Samotné město pak přibližně 400 tisíc.

Velká Británie, Londýn – „pupek světa” na Temži – VIDEO
Publikováno: 11.7.2017
Londýn kdysi býval největší město na světě. Vládli odsud obrovskému britskému impériu, lodě sem přivážely drahocenné zboží z celého světa, vyplouvaly za novým dobrodružstvím a zase se vracely. Dnes se sem stále sjíždějí lidé z celého světa – ať už za obchodem, za prací, obdivovat honosné památky, nasát trochu zdejší unikátní atmosféry, nebo ochutnat jídla z celého světa v jediném městě.


Souvisejicí fotogalerie

Velká Británie: Londýn – léto 2011
Každý, kdo navštívil britskou metropoli, si nepochybně odvezl mnoho zážitků. Mně se podařilo nahl...


Souvisejicí videa

Velká Británie, Londýn – „pupek světa” na Temži
Každý, kdo byl v Londýně, zná klasické památky jako Big Ben, Trafalgar Square, Tower Bridge nebo ...

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Daleké kraje

1. 5. – 30. 6. 2019
1. cena:
Kniha Vltavské vyhlídky z Knižního klubu
2. cena:
Kniha Výlety podél Sázavy z Knižního klubu
1. cena redakce:
Voucher pro 2 osoby na 1 noc v pohádkovém hotelu Zámek Berchtold***
2. cena redakce:
50% sleva na nákup jízdenek kamkoli po Evropě se společností FlixBus

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

18.6.2019
Muzeum východních Čech prošlo od loňského května důkladnou opravou. K obnově se přidaly také dvě sedmimetrové sochy z průčelí Eliščina nábřeží a kašna. Pro veřejnost bude muzeum otevřeno na podzim.
17.6.2019
Nenechte si ujít kouzelný festival s kvalitní hudbou a doprovodným programem, který se uskuteční první srpnový víkend na louce za městem.

16.6.2019
Poznejte krásy a zajímavosti Malých Karpat. Využít můžete turistický autobus Malokarpatský expres, který jede každou sobotu, neděli a během státních svátků na trase Bratislava–Budmerice přes Svatý Jur, Pezinok, Modru, Zochovu chatu a Červený Kameň.

Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – NOVÁ KALEDONIE, PAPUA-NOVÁ GUINEA, TASMÁNIE A ŠALAMOUNOVY OSTROVY:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:úterý 18. 6. 2019
svátek:Milan