www.infoglobe.cz » Velká Británie: Zámek Hever Castle

Velká Británie: Zámek Hever Castle

Publikováno: 2.1.2012
Mezi nejnavštěvovanější zámky ve Velké Británii patří tradičně zámek Hever Castle. Díky své slavné historii, ale nepochybně i proto, že leží téměř po cestě do Londýna.

Hever CastleObec Hever se nalézá v hrabství Kent, jižně od britské metropole, nedaleko města Edenbridge a letiště Gatwick. Původní středověký obranný hrad z doby Tudorovců postavili kolem roku 1270. Postupně se stal domovem mnoha významných rodů. Nejznámější obyvatelkou tohoto sídla však byla Anna Boleynová – druhá manželka krále Jindřicha VIII. Její otec Sir Thomas Bullen prý byl dědou pozdější královny Alžběty I. (Queen Elisabeth I.). Po popravě Anny Boleynové vlastnictví zámku přešlo na čtvrtou manželku Jindřicha VIII. Annu de Clèves (Anne of Cleves). Jako památka na návštěvy tohoto panovníka na zámku dodnes vystavují jeho ložnici. Po roce 1557 se na zámku střídaly další významné rody, ne všechny se však o toto panství příkladně staraly, a tak v 19. století hrozilo, že lety zchátralý zámek upadne do zapomenutí.

Hever Castle

Až v roce 1903 ho odkoupil americký milionář Wiliam Waldorf Astor (po jeho rodině je pojmenována síť luxusních hotelů Waldorf Astoria), který investoval do rekonstrukce zámku značnou sumu peněz, představivosti a času. Součástí přestavby byly nové části – zejména křídlo Astorů (Astor Wing) a také překrásné zahrady. Z nich asi nejhezčí scenérií disponuje Italská zahrada s bohatou sbírkou antických soch. V okolí zahrad se nachází velké množství vodních ploch, jako je například jezírko ve tvaru půlměsíce, kaskády, Jezero dvou sester nebo fontána Loggia, připomínající slavnou fontánu Di Trevi v Římě.

Hever CastleHever CastleHever CastleHever Castle

Na romantické procházce se můžete zatoulat do Tudorovské zahrady, případně se projít po promenádách Rhododendron nebo nesoucí jméno Anny Boleynové, kde jsou vysazeny více než stoleté stromy. Mnohé děti, ale nejednou i dospělí, překvapí a hlavně potrápí stromy vysazené v bludišti Yaw Maze přímo u zámku, nebo The Water Maze – vodní bludiště na šestnáctiakrovém ostrově (Sixteen Acre Island).

Hever CastleHever CastleHever Castle

Část zámeckého areálu je vyhrazena na příležitostné eventy, kde se hlavně o víkendech organizují pro návštěvníky ukázky rytířských turnajů, soutěže v lukostřelbě a podobně, v sousedství zámeckého areálu nechybí ani golfový rezort.

Hever CastleHever CastleHever Castle

V roce 1958 byl zámek z velké části zatopen při povodni a následně nepřístupný až do roku 1972, kdy skončily rozsáhlé renovační práce. Od roku 1983 areál patří soukromé společnosti. Je přímo zázrak, že tento nádherný zámek nezničila bouřlivá minulost ani přírodní živly, a tak je i dnes vítanou atrakcí pro domácí i zahraniční turisty.

Hever Castle

Text a foto: Martina VýbornáDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Camden Town
Publikováno: 6.11.2009
Součástí londýnské čtvrti Camden je místo nazývané Camden Town. Osobně bych tuto část Londýna nazval jako město ve městě. Jakmile totiž do Camden Town vkročíte, hned vám je jasné, že je něčím odlišné, své, liberální a žije vlastní kulturou…

Velká Británie, Londýn – Piccadilly, Green Park a Haymarket
Publikováno: 11.7.2014
Po návštěvě oslnivého Trafalgar Square pokračujeme dál po známých památkách Londýna.

Velká Británie, Londýn - Trafalgar Square
Publikováno: 4.7.2014
Minulý týden jsme zavítali do jedné z nejznámějších londýnských čtvrtí, kdysi čtvrti červených luceren, Soho. Dnes se však přesuneme dále.

Velká Británie, Londýn – Soho
Publikováno: 27.6.2014
Po našich toulkách Janovem se tentokráte vydáme na severozápad do Velké Británie a to konkrétně do jejího hlavního města, Londýna.

Velká Británie, Leeds Castle - jeden z nejnavštěvovanějších zámků v Anglii
Publikováno: 22.6.2014
Během našeho několikaměsíčního pobytu v Anglii jsme navštívili mnoho krásných míst, ale málokteré z nich se nám vrylo do paměti tak, jako právě Leeds Castle.

Velká Británie: Překrásný vodní hrad – Bodiam Castle
Publikováno: 1.6.2014
Několik měsíců, které jsem ještě jako studentka vysoké školy prožila v Anglii, jsem využila nejen na sbírání životních zkušeností a důležitých řádků do životopisu, ale také na cestování a poznávání zajímavých míst. Jedním z nich byl i překrásný vodní hrad, známý jako Bodiam Castle.

Velká Británie, Bristol - pohled do Jihozápadní Anglie
Publikováno: 20.9.2013
Poměrně velké anglické město a zároveň samostatná správní jednotka má okolo milionu obyvatel ve své aglomeraci. Samotné město pak přibližně 400 tisíc.

Velká Británie: Cardiff - hlavní město Walesu
Publikováno: 14.6.2013
Pevnost na Taffu. To je význam tohoto velšského pojmenování hlavního města Walesu, jedné ze zemí tvořících království Velké Británie. Wales obývá přibližně 3 miliony lidí.

Velká Británie: Folkestone – vstupní brána na ostrov
Publikováno: 26.12.2011
Městečko Folkestone bylo v minulosti jen málo významnou rybářskou osadou na pobřeží Lamanšského průlivu (někdy nazývaného Doverská úžina). Změna přišla až začátkem 19. století, kdy tam postavili železniční stanici a přístav, přes který vlaky po trajektech směřovaly na evropskou pevninu (do francouzského přístavu Boulogne).

Londýn
Publikováno: 8.3.2010
Hlavní, velké, důležité, obchodní, historické a kulturní město. I tak můžeme charakterizovat velkolepý Londýn, jenž se v roce 2012 už potřetí stal sídlem letních olympijských her.

Velká Británie: Londýn – Britské muzeum
Publikováno: 28.11.2014
Ze Spojených států, které jsme navštívili minulý týden, se přes Atlantik vrátíme do Evropy, do Velké Británie.


Souvisejicí fotogalerie

Anglie: Leeds Castle – sraz krásných veteránů
V přilehlém parku jednoho z nejkrásnějších anglických vodních hradů se pravidelně konají různé sp...

Anglie, Leeds Castle – středověký vodní hrad
Dnes se můžete spolu s námi prostřednictvím fotogalerie přenést do jednoho z nejkrásnějších vodní...

Velká Británie: Dover – hrad a bílé útesy
Když se řekne Lamanšský průliv, mnohým se automaticky vybaví názvy dvou měst – francouzského Cala...

Velká Británie: Muzeum Battle of Britain
Významnou a navštěvovanou atrakcí blízko Lamanšského pobřeží je Muzeum Battle of Britain v obci H...

Velká Británie: Londýn – léto 2011
Každý, kdo navštívil britskou metropoli, si nepochybně odvezl mnoho zážitků. Mně se podařilo nahl...


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Zapomenutá místa

1. 7. – 31. 8. 2020
1. cena:
2. cena:
Cena redakce:
Ubytování pro 2 osoby na 2 noci se snídaní v penzionu Adélka Janské Lázně!

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

8.8.2020
Státní hrad a zámek si letos připomíná kulaté výročí osmi set let od své první písemné zmínky. K této příležitosti uspořádal zámek netradiční prohlídky v denních i nočních hodinách, obohatil je o unikátní exponáty a pro veřejnost otevřel kostel sv. Jakuba s černínskou hrobkou. Bonusem je cenově zvýhodněná slosovatelná výroční vstupenka.
7.8.2020
V těchto dnech byla veřejnosti představena nová bezplatná mobilní aplikace Horské záchranné služby (dále jen HZS), která kromě přivolání pomoci prostřednictvím jednoho tlačítka přináší hned několik dalších novinek.
6.8.2020
Letošní ročník přehlídky letecké techniky a akrobacie se uskuteční na chebském letišti na konci prázdnin 22.–23. srpna. Hvězdou na nebi bude letoun L-39 Albatros, účast po oba víkendové dny potvrdily i vzdušné síly Armády České republiky.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – KEŇA:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:sobota 8. 8. 2020
svátek:Soběslav
dnes:
sobota 8.8.
30 °C
zítra:
neděle 9.8.
31 °C