www.infoglobe.cz » Venezuela, Caracas – metropole na břehu Karibiku I.

Venezuela, Caracas – metropole na břehu Karibiku I.

Publikováno: 26.12.2014
Opět zůstaneme na americkém kontinentě. Avšak tentokrát se přesuneme jižněji do Venezuely. Mnozí z vás pravděpodobně budou znát Venezuelu převážně ve spojení s již zesnulým diktátorem Hugem Chávezem, nebo pro fakt, že země je jedním z největších světových producentů ropy.

Caracas

Nás však zajímá, co nám může země nabídnout z turistického hlediska a nezačneme nikde jinde než v hlavním městě Caracasu.

Město nalezneme na úplném severu země u moře, od kterého ho však odděluje vysoké pohoří Cerro El Avila. Pohoří je zahrnuto do stejnojmenného národního parku, který se chlubí vysokou diverzitou své fauny a flóry. Můžete zde zahlédnout přes sto druhů motýlů, 120 druhů savců nebo 500 druhů ptáků. Ale vraťme se zpět do města.

Legislativo Centro

Pokud přičteme obyvatele žijící v aglomeraci Caracasu, ve městě žije přes 5 milionu lidí. Co je pro město špatnou vizitkou je míra zločinnosti. Caracas se na žebříčku nejnebezpečnějších měst umisťuje v první desítce. Opět jako v případě Mexico City doporučujeme si před odjezdem detailně nastudovat pokyny Ministerstva zahraničních věcí.

Caracas

Caracas se chlubí poměrně živou uměleckou scénou. V jejím popředí jistě stojí divadlo Teresa Carreño, jež patří mezi přední v celé Latinské Americe a je největším ve Venezuele. Divadlo se nachází v srdci města a sousedí s velkým parkem Los Caobos. Celková plocha divadla činí 80 tisíc metrů čtverečních. Začátek stavebních prací nastal v roce 1973 a otevřeno bylo o deset let později. Do jeho hlavního sálu, Sala Ríos Reyna, který má 45 metrů na délku a 40 metrů na šířku, se vejde 2500 diváků. V divadle sídlí chór El Coro de Ópera Teresa Carreño a Ballet Terasa Carreño. 

Teatro Municipal

Významným divadlem je také Teatro Municipal de Caracas, které drželo prvenství jako největší divadlo v Caracasu až do otevření Teresa Carreño. Teatro Municipal bylo otevřeno veřejnosti v roce 1881 a jako vůbec první představení, které se zde konalo, byla opera Guiseppe Verdiho Il Trovatore. Až do roku 1967 se zde hrály téměř výhradně opery, ale to se změnilo, a dnes sem můžete zajít na celou řadu kulturních vystoupení.Teresa Careno

Pokud se budete chtít dostat do historického centra Caracasu, jednou z variant je vystoupit ve stanici metra Capitolio. Jakmile se z metra dostanete ven, jako první uvidíte budovu Palacio Federal Legislativo, která se také nazývá Capitolio. Na jeho stavbu byli povoláni nejschopnější architekti své doby. Budova, kterou snadno poznáte také podle její výrazné zlaté kupole, byla otevřena v roce 1877. Na její fasádě můžete spatřit basreliéfy zpodobňující nejdůležitější historické osobnosti Venezuely, a to Simona Bolívara a Antonia Guzmána Blanca. Budova je návštěvníkům otevřena o víkendech mezi 10-14 hod.

Text: Maxim Kucer

Foto: Wikipedia.org

Danielbisogno, Jfreyre, Tata2005, Luiscaraqueño, PAULINOMORAN

 Diskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Víte, že? Nejvyšší vodopád světa
Publikováno: 1.5.2011
Vodopády jsou často fascinujícím divem přírody i přes to, že se jedná o zcela přirozený jev pouhé padající vody. Je v tom něco elektrizujícího, když se masy vody s každou vteřinou za zlověstného hučení přesunují o desítky ba stovky metrů do kaňonů, strží a propastí. A my se dnes vydáme za tím úplně NEJvyšším! Víte, že nejvyšší vodopád světa byl objeven až v roce 1935?

Venezuela, Caracas – metropole na břehu Karibiku II.
Publikováno: 2.1.2015
V druhém díle našeho seriálu o Caracasu začneme tam, kde jsme minule skončili, a to u stanice metra Capitolio, která nás dostane na pohled k nejkrásnějším historickým budovám města.

SVĚT: Je na čase vybrat si dovolenou!
Publikováno: 3.2.2019
Cesta letadlem se týká pouze byznysmenů a těch, kteří se někam daleko stěhují. Tak to už dávno neplatí. Letadlo je stále častějším prostředkem, který nás přepraví za odpočinkem. A je jedno, jestli je cílem naší cesty poměrně blízké Chorvatsko, nebo třeba Singapur. A co cesta za klokany?

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Daleké kraje

1. 5. – 30. 6. 2019
1. cena:
Kniha Vltavské vyhlídky z Knižního klubu
2. cena:
Kniha Výlety podél Sázavy z Knižního klubu
1. cena redakce:
Voucher pro 2 osoby na 1 noc v pohádkovém hotelu Zámek Berchtold***
2. cena redakce:
50% sleva na nákup jízdenek kamkoli po Evropě se společností FlixBus

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

17.6.2019
Nenechte si ujít kouzelný festival s kvalitní hudbou a doprovodným programem, který se uskuteční první srpnový víkend na louce za městem.

16.6.2019
Poznejte krásy a zajímavosti Malých Karpat. Využít můžete turistický autobus Malokarpatský expres, který jede každou sobotu, neděli a během státních svátků na trase Bratislava–Budmerice přes Svatý Jur, Pezinok, Modru, Zochovu chatu a Červený Kameň.

15.6.2019
Letošní sezonu se mohou turisté vydat do 16 míst chráněné přírody s nově vydaným návštěvnickým pasem. Odměnu získá každý, kdo navštíví nejméně 5 z návštěvnických středisek národních parků či Domů přírody chráněných krajinných oblastí.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – NOVÁ KALEDONIE, PAPUA-NOVÁ GUINEA, TASMÁNIE A ŠALAMOUNOVY OSTROVY:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:pondělí 17. 6. 2019
svátek:Adolf