www.infoglobe.cz » Venezuela, Caracas – metropole na břehu Karibiku II.

Venezuela, Caracas – metropole na břehu Karibiku II.

Publikováno: 2.1.2015
V druhém díle našeho seriálu o Caracasu začneme tam, kde jsme minule skončili, a to u stanice metra Capitolio, která nás dostane na pohled k nejkrásnějším historickým budovám města.

Hned naproti Capitolia si povšimnete Palacia de las Academias, krásné neogotické budovy, která dnes hostí venezuelskou akademii věd. Její počátek se datuje do druhé poloviny 17. století, avšak svoji současnou podobu získala až na konci století devatenáctého.

Palacio de las Academias

Koncentrace významných budov na tomto místě není však náhodou. Pár metrů východním směrem se totiž na tom samém bulváru, tj. Avenida Universidad, nachází rodný dům Simona Bolívara. Bolívar je totiž v historii patrně nejvýznamnější postava moderní historie Latinské Ameriky. Byl to totiž on, kdo stál v čele boje tohoto kontinentu za nezávislost, když ještě byl v područí Španělska a Portugalska.

Dům Simona Bolivara

Bolívarovo rodiště je dům pocházející ze 17. století, který byl postaven v koloniálním stylu. Roku 1783, kdy se Bolívar narodil, byla tato vila bohatě vybavena. Například nábytek byl vyroben z mahagonového dřeva a dobové vybavení je v domě k vidění dodnes. Na začátku 20. století byla rezidence rekonstruována, aby byla zasvěcena uchováníBolívarovo náměstí paměti na revoluční dobu a jejímu hlavnímu hrdinovi. Lze vidět například jeho osobní knihovnu a osobní dokumenty. Muzeum také uchovává Bolívarovu uniformu nebo dobové zbraně.

Nyní zamíříme na sever, dokud nedojdeme k nejdůležitějšímu místu celého města. Je jím náměstí Plaza Bolívar, jemuž vévodí impozantní jezdecká socha Simona Bolívara, jež byla odhalena roku 1874 za zvuku zvonů a výstřelů z 21 děl. Náměstí je obklopeno významnými historickými budovami. Jednou z nich je Museo Sacro de Caracas.

Předtím, než bylo muzeum roku 1993 otevřeno, zde proběhl archeologický průzkum, který odhalil masový hrob, v němž ležely pozůstatky více než dvaceti lidí. Muzeum vystavuje předměty pojící se s historií náboženství na území Venezuely v koloniálním období. Můžete například spatřit sochy důležitých světců nebo malby Juana Pedra Lopeze, důležité postavy latinskoamerického umění přelomu 19. a 20. století.

Bolivarův rodný dům

Pozornost věnujte také caracaské katolické katedrále. Krásná bílá budova v koloniálním stylu stojí na svém místě od roku 1674, když nahradila menší kostel zničený zemětřesením. Katedrála měří 82x25 metrů a sestává se z jedné hlavní lodi a dvou vedlejších. Právě centrální část chrámu je zaplněna dvaatřiceti oktogonálními sloupy. Na chrám navazuje zvonice, která dnes funguje jako hodinová věž a občas kromě klasického zvonění v určitou hodinu potěší nějakou známou písničkovou melodií.

Catedral de Caracas

Kromě katedrály a muzea se ještě kolem Bolívarova náměstí nacházejí například arcibiskupský palác, kaple Santa Rosa de Lima nebo Teatro Principal. Ale tam se podíváme někdy příště.

Text: Maxim Kucer

Foto: Wikipedia.org

Cristobal Alvarado, Jesús Rincón, EL Guarito, Omerta-ve , 2Diskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Venezuela, Caracas – metropole na břehu Karibiku I.
Publikováno: 26.12.2014
Opět zůstaneme na americkém kontinentě. Avšak tentokrát se přesuneme jižněji do Venezuely. Mnozí z vás pravděpodobně budou znát Venezuelu převážně ve spojení s již zesnulým diktátorem Hugem Chávezem, nebo pro fakt, že země je jedním z největších světových producentů ropy.

Víte, že? Nejvyšší vodopád světa
Publikováno: 1.5.2011
Vodopády jsou často fascinujícím divem přírody i přes to, že se jedná o zcela přirozený jev pouhé padající vody. Je v tom něco elektrizujícího, když se masy vody s každou vteřinou za zlověstného hučení přesunují o desítky ba stovky metrů do kaňonů, strží a propastí. A my se dnes vydáme za tím úplně NEJvyšším! Víte, že nejvyšší vodopád světa byl objeven až v roce 1935?


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Můj mazlíček

1. 9. – 31. 10. 2020
1. cena:
2. cena:
Cena redakce:
Voucher pro 2 osoby na 1 noc v pohádkovém hotelu Zámek Berchtold*** + 2 vstupenky na veletrh Stříbrné vánoční dny

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

23.9.2020
Světový den cestovního ruchu se každoročně slaví 27. září a jeho cílem je zvyšovat povědomí o významu cestovního ruchu, jeho sociálních, kulturních, ekologických i ekonomických hodnotách a přínosu k dosažení cílů udržitelného rozvoje.
21.9.2020
Mezinárodní den architektury nabídne na tři stovky akcí v různých městech v Čechách a také na Slovensku. V týdnu od 1. do 7. října vás zve na místa veřejnosti běžně nepřístupná. Hlavní téma letošního ročníku je UDRŽITELNOST a podtéma Sociální aspekt.
18.9.2020
Během víkendu 26. a 27. září se uskuteční akce, kterou děti doslova milují – Drakiáda na zámku Schloss Hof.

Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – NEPÁL:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:středa 23. 9. 2020
svátek:Berta
dnes:
středa 23.9.
20 °C
zítra:
čtvrtek 24.9.
21 °C