www.infoglobe.cz » Víte, že? Rakousko: Jezero Achensee – perla tyrolských Alp

Víte, že? Rakousko: Jezero Achensee – perla tyrolských Alp

Publikováno: 5.8.2012
Tyrolské jezero Achensee je klidný kout přírody jen kousek od hlavního dovolenkového koridoru směr Itálie. Ideální romantické místo k přenocování na dlouhé cestě za mořem.

V nejbližších týdnech se na našem webu budete setkávat s několika články mapujícími ideální dovolenkovou cestu po Rakousku a Itálii, přičemž jedna ze zastávek bude právě tyrolské jezero Achensee.

Zdlouhavou cestu do Itálie přes Brennerský průsmyk asi zná každý cestovatel a jen málo kdo se na tuto pouť za slunnými plážemi či jezerem Lago di Garda nějak zvlášť těší. Proto je dobré najít jakýsi mezník zhruba za polovinou cesty do podhůří Alp a tím je právě Achensee. Asi 80 kilometrů před Innsbruckem se na mezinárodní dálnici A12 nachází sjezd u městečka Wiesing a je to stejný sjezd, jako když míříte za lyžováním do oblasti Zillertalského údolí. Ovšem my pojedeme na opačnou stranu k severu, odkud cesta stoupá serpentinami až k horskému sedlu, odkud je již vidět úzký pruh jezera, sevřeného mezi strmými horskými velikány Rofan a Karwendel. Přivítá vás neopakovatelná podívaná na tyrkysové odstíny průzračných vod tohoto alpského pokladu. I přes svou relativní blízkost - necelých 10 kilometrů k hlavnímu prázdninovému koridoru, však tento kout Rakouska zůstává poněkud mimo hlavní zájem turistických mas. Svou polohou a profilem připomíná Achensee snad nejvíce severské fjordy, akorát zde je přeci jen koupání o něco příjemnější, uvážíme-li fakt, že zdejší voda údajně dosahuje kvalit vody pitné.

Achensee si vybere ten, kdo netouží po nijak zvlášť akční dovolené, i když lyžařských středisek je zde také několik, jmenujme například Pertisau, Maurach, Achenkirch, Steinberg nebo Wiesing, které spolu tvoří malou, avšak komplexní lyžařskou oblast pro méně náročné sjezdaře, jímž je nabídnuto na 60 km upravených svahů.

Na své si však přijdou především vyznavači relaxační dovolené, koupání, horské turistiky a v zimě pak především běžeckých sportů, kterým se nabízí přes 200 km bílé stopy. Turistické značky, ukazatele a nákresy tras jsou všude značeny s takovou precizností, že zabloudit se zde prakticky nedá a když, tak jistě na své cestě objevíte další nezapomenutelný výhled na jezero a jeho okolí.

Populární kratochvílí je i výlet parníčkem St. Josef, jehož historie sahá až k císařům Františku Josefovi I. či Maxmiliánu I., kteří si Achensee oblíbili jako místo svých rekreací. Z obce Jenbach pak k jezeru vyjíždí sedmikilometrová unikátní zubačka, překonávající převýšení 440 metrů!  

Pakliže pouze projíždíte, nebo jste se zde zastavili na cestě do jižních zemí, možná vám bude stačit jako ubytování jeden z několika místních kempů. Doporučujeme kemp Achensee Schwarzenau, při východním břehu zhruba v polovině jezera, z jehož okolí pochází i většina ilustračních fotografií tohoto článku. Ceny jsou podobné jako ve zbytku Alp, tedy cca 25 - 29 Eur za dvě osoby, stan a automobil.   

Další informace o Achensee se dozvíte z našeho cestopisného putování, které naleznete na našich stránkách v průběhu srpna 2012.           

 

Text: Jan Chaloupka

Foto: Jan Chaloupka a Tereza PřeklasováDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Rakousko: Sněhové království na ledovci Stubai
Publikováno: 29.4.2017
Lyžařská sezona už skončila a všichni nedočkavě vyhlížejí léto. Pro ty, kteří však mají pocit, že si letos pořádně nezalyžovali, máme jeden tip. V rakouských Alpách se totiž nachází i pár ledovcových středisek, která mají prodlouženou sezonu či celoroční provoz.

Rakousko: Otevření lyžařské sezony v údolí Stubaital
Publikováno: 18.10.2015
V údolí Stubaital začíná v těchto dnech nová lyžařská sezona. Nacházejí se zde čtyři špičková lyžařská střediska s osobitým charakterem, která díky své poloze a povaze nabídnou i tuto zimu každému turistovi něco výjimečného.

Itálie: Alpentrip II. - Brennerem do Jižních Tyrol
Publikováno: 19.8.2012
Druhá část cesty nás zavede přes Brennerský průsmyk do Jižního Tyrolska, za červeným vínem, pálenkou a vzpomínkou na K. H. Borovského.

Rakousko: Alpentrip I. – Plánování a odjezd
Publikováno: 12.8.2012
První díl nového cestopisného povídání bude věnován hlavním bodům plánované trasy, během níž za týden navštívíme tři alpské země, horská jezera i množství zajímavých památek a míst, které určitě stojí za to vidět.

Rakousko: Hintertux - ledovcové lyžování
Publikováno: 10.3.2008
Paní zima v posledních dnech sice vystrčila drápky, ale i tak se její letošní představení dá považovat za velmi chabé. Milovníci zimních radovánek se již druhý rok po sobě pořádně nesvezli a už je tu jaro. Za sněhem se tedy budeme muset tentokrát vydat na jih, do 550km vzdáleného střediska Hintertux na hranici Rakouska a Itálie.

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Letní radosti

1. 7. – 31. 8. 2019
1. cena:
Kniha Nejkrásnější výlety autem 2 z Knižního klubu + dvojice vstupenek na veletrh FOTOEXPO
2. cena:
Kniha Nejkrásnější výlety vlakem 2 z Knižního klubu + dvojice vstupenek na veletrh FOTOEXPO
Cena redakce:
Voucher pro 2 osoby na 1 noc v hotelu Diana*** Nové Mesto nad Váhom s wellcome drinkem, snídaní a zapůjčením kol + dvojice vstupenek na veletrh FOTOEXPO

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

20.8.2019
Další ročník letos už 46. nejnavštěvovanější zemědělské výstavy začíná na českobudějovickém výstavišti ve čtvrtek 22. srpna a potrvá do úterý 27. srpna. Konec srpna je pro všechny zemědělce oslavou a svátkem sklizně. Národní dožínky doprovodí lidé v krojích, mažoretky, živá hudba, myslivci s dravci a loveckými psy.
19.8.2019
Zažijte netradiční noční prohlídku hradu Strečno nebo jedné z největších vojenských pevností ve střední Evropě.

18.8.2019
Košice vás zvou 24. srpna na workshop Svět modře, jehož prostřednictvím odhalíte tajemství modrotisku.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce - ESTONSKO, LOTYŠSKO, LITVA:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:úterý 20. 8. 2019
svátek:Bernard
dnes:
úterý 20.8.
19 °C
zítra:
středa 21.8.
22 °C