www.infoglobe.cz » Z Prahy k břehům Atlantiku VI.

Z Prahy k břehům Atlantiku VI.

Publikováno: 18.12.2010
Dnes se ještě jednou s námi podíváte do ulic krásné Barcelony.

V Barceloně narazíte na mnoho katedrál.5. den (pátek) - Procházka Barcelonou podruhé

Po včerejším maratonu jsme se rozhodli trochu si přispat, abychom řádně doplnili síly. Neměli jsme objednanou snídani a tak jsme se museli spokojit s tím, co zbylo ze včerejšího nákupu – tedy ovoce a závin. Nebyla to sice snídaně šampionů, ale i tak jsme vyrazili svěží s cílem vidět jedno z nejdůležitějších míst Barcelony, a vůbec celého Španělska, ale ještě dříve, než ji uvidíme, jako předkrm si dáme Muzeum Pabla Picassa, na které jsme se oba velmi těšili. Venku opět žhnulo slunce – ještě jsme si na tenhle druh mučení nezvykli. Na stanici příměstského vlaku jsme si tentokrát sebejistě koupili jednorázovou jízdenku opět na Passeig de Grácia, odkud jsme měli plán jít dále pěšky. Znovu jsme prošli slavnou La Obchod s komiksy.Ramblu a na ní, směrem dolů k moři, jsme zahnuli do postranních uliček, o kterých jsme doufali, že nás dovedou do Picassova muzea. Byli jsme překvapeni jeho rozsáhlostí – rozléhá se v pěti palácích a domech v úzké Carrer de Montcada. Prošli jsme kolem pouličního prodejce hraček, který se nás marně snažil nalákat na funky melodie, až jsme došli keÚzké středověké uličky. vchodu, kde už se vytvořila menší fronta, i když naštěstí ne moc dlouhá. Vstupné očekávejte ve výši 10 euro, zlevněné pak 8 euro, přičemž nebudete mít pocit, že jste své peníze utratili zbytečně. Expozice je totiž fantastická, muzeum se chlubí, že má více než 3 800 exponátů, které jsou průřezem mistrovy celoživotní tvorby. Jediná škoda byla, že se nemohlo fotit. Po dokončení prohlídky si pak můžete zakoupit něco v muzejním obchodu se suvenýry.

Slunce na obloze se mezitím přesunulo do nadhlavníku a také naše žaludky nám dávaly najevo, že je čas oběda. Bloumali jsme uličkami, abychom našli nějakou cenově přijatelnou restauraci (tedy do cca 10 Další pohled do středověkých uliček.eur na jednoho), ale moc se nám nedařilo. Když se však zdálo být nejhůř, uviděli jsme velký nápis WOK, který nás k sobě přímo magicky táhl. U dveří jsme se dozvěděli, že se jedná o japonský bufet s jednotnou cenou 9 eur (ve stylu „sněz co můžeš). Neváhali jsme proto, vkročili dovnitř a doslova královsky se naobědvali. Z vlastní zkušenosti vám ji nemůžeme jinak než vřele doporučit, protože výběr je skutečně pestrý – od sushi, syrového masa, krevet, po zmrzlinu, pudingy a ovoce.

Značně přetížení jsme pokračovali ulicemi k Sagradě Famílii. Naším očím zůstávala kvůli husté městské zástavbě poměrně dlouho skryta, procházeli jsme kolem domů, které častokrát měly z oken vyvěšeny katalánské vlajky. Jakmile se před námi katedrála z ničeho nic objevila, chvíli jsme nevěřili vlastním očím. Její majestátní věže se tyčí vysoko do nebes a fronty nedočkavých turistů se vinuly daleko za vstupní bránu.

Pouliční prodejce.Brána. Oběd.

Po zaplacení jednotného vstupného 10 eur na osobu, jsme se konečně vydali do útrob monumentu, za jehož nynější podobu můžeme vděčit Gaudímu. Ten si potrpěl nejen na kolosálnost, ale rovněž na detaily, resp. odkazy z Bible, jimiž je vnějšek katedrály doslova posetý. Její stavba započala už v roce 1882 (její konec se plánuje kolem roku 2040) doslova na zelené louce a samotný Gaudí věnoval stavbě katedrály více než 40 let svého života, přičemž poslední roky bydlel přímo v katedrále.

První pohled na Sagradu Familii.Sagrada Família.Detail na reliéf.

Útroby katedrály jsou obestaveny lešeními a neustále se tu pracuje. I vzhledem k tomu nás osobně více oslnil exteriér stavby než interiér. Co vás ale určitě zaujme, je muzeum katedrály, umístěné přímo pod ní. Naleznete tam různé návrhy a plastiky a pokud se vydáte opačným směrem, do jedné z věží, za 2,5 eur vás výtah vyveze na hezkou vyhlídku na město.

Monumentální katedrálu jsme byli nuceni nechat za zády a pokračovat dál v průzkumu města. Hudba v parku Güell.Šli jsme kopcem vzhůru a procházeli různé zapadlé uličky i hlavní třídy a nechali se unášet tepajícím životem Barcelony. Slunce se už pomalu chýlilo k západu, když jsme došli do parku Güell, kde stojí mnoho budov pocházejících z architektonických návrhů Gaudího. Zrovna v něm probíhal jakýsi hudební festival, kdy různí umělci hráli divákům na různých místech parku pro radost. V parku se nachází i Gaudího vila, ze které lze vidět hlavní barcelonské bulváry, táhnoucí se až ke břehům Středozemního moře.

   Umělec v parku Güell.Park GüellBarcelonské panorama.

Zpět na „naši“ zastávku jdeme už jistě - dolů z kopce. Chceme si koupit nějaké noviny, abychom si přečetli co se děje ve světě – české v trafikách nemají, tak se musíme spokojit s víkendovým The Daily Telegraph za 3,80 euro. Opět jsme čekali v podzemní stanici Passeig de Gracia na náš klimatizovaný vlak a do Formule, kam jsme dorazili po déváté hodině, jsme jeli mlčky a vyčerpaní a plní dojmů. Ani na večerní siestu v kavárně už nám síly nezbyly.

 

 

Text: Maxim Kucer & Jakub Štantejský

Foto: Maxim Kucer & Jakub ŠtantejskýDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Španělsko, Barcelona: katalánská metropole I.
Publikováno: 26.10.2012
Vítejte u našeho seriálu věnovaném fascinujícímu španělskému městu Barcelona, o němž vám přineseme tři díly. V nich poznáte, že to je město, které byste podle možností měli alespoň jednou v životě spatřit.

Z Prahy k břehům Atlantiku XIX.
Publikováno: 26.3.2011
Procházka po Madridu.

Z Prahy k břehům Atlantiku XV.
Publikováno: 26.2.2011
Celý den na nohou v Lisabonu.

Z Prahy k břehům Atlantiku XIII.
Publikováno: 12.2.2011
Bloudění v malebných uličkách Córdoby a návštěva fantastické Mezquity.

Z Prahy k břehům Atlantiku XII.
Publikováno: 5.2.2011
Jedenáctý den se vydáváme do Španěly ne zrovna milovaného Gibraltaru, důležité lodní tepny spojující Afriku s Evropou.

Z Prahy k břehům Atlantiku XI.
Publikováno: 29.1.2011
Desátý den jsme se vydali na trek v pohoří Sierra Nevada a vystoupali na druhou nejvyšší horu Španělska - Veletu (3392 m).

Z Prahy k břehům Atlantiku X.
Publikováno: 22.1.2011
Návštěva arabské Alhambry, pýchy Granady a celého Španělska.

Z Prahy k břehům Atlantiku IX.
Publikováno: 15.1.2011
Příjezd do magické Granady a první setkání s historickým klenotem - Alhambrou.

Z Prahy k břehům Atlantiku VIII.
Publikováno: 8.1.2011
Sedmý den naší výpravy jsme zasvětili toulkám Valencií.

Z Prahy k břehům Atlantiku VII.
Publikováno: 25.12.2010
Den na cestách s nečekaným výletem do přírodního parku a trablemi ve valecijském nákupním středisku.

Z Prahy k břehům Atlantiku V.
Publikováno: 11.12.2010
Dnes jsme se vydali na velkou prohlídku fantastické Barcelony...

Z Prahy k břehům Atlantiku IV.
Publikováno: 4.12.2010
Během třetího dne výpravy jsme natěšení dorazili do Španělska, a že to stálo za to!

Z Prahy k břehům Atlantiku III.
Publikováno: 27.11.2010
O druhém dni naší cesty k břehům Atlantického oceánu.

Z Prahy k břehům Atlantiku II.
Publikováno: 20.11.2010
Po minulém úvodu a pár radách pro potencionální cestovatele vás začneme provázet příběhem naší expedice. Den první...

Z Prahy k břehům Atlantiku I.
Publikováno: 13.11.2010
Část týmu Infoglobe.cz letos podnikla výpravu do zemí Pyrenejského poloostrova. V následujících týdnech si budete moci přečíst naše zážitky, poznatky, prohlédnout si fotky a možná se i inspirovat co navštívit atp. V prvním díle nastíníme, proč jsme se na tuto cestu vydali a co je potřeba vzít si s sebou nebo co je nutné zařídit. Doufáme, že se budete při čtení našeho cestopisu dobře bavit!

Španělsko, Barcelona: katalánská metropole II.
Publikováno: 2.11.2012
Ve druhém díle o krásném městě na pobřeží Středozemního moře se dozvíte více o nádherných vilách, které zde po sobě zanechal slavný stavitel Gaudí.


Souvisejicí fotogalerie

Španělsko: Barcelona - město snů
Barcelona je hlavním městem Katalánska, autonomní španělské provincie ležící na severovýchodě zem...


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Zapomenutá místa

1. 7. – 31. 8. 2020
1. cena:
2. cena:
Cena redakce:
Ubytování pro 2 osoby na 2 noci se snídaní v penzionu Adélka Janské Lázně!

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

13.7.2020
Jeden z nejatraktivnějších objektů válečné historie na Dukle – vyhlídková věž – je v současnosti otevřena pouze v expoziční části v přízemí. Ve vyhlídkové části věže probíhají rekonstrukční práce a veřejnosti by měla být jako celek zpřístupněna od 1. srpna 2020.
12.7.2020
Pražský lesopark Kamýk prošel zásadní proměnou. Obnovy se dočkaly nefunkční staré objekty, hájovna i oblíbený zookoutek. Tam mají teď nové útočiště například kozy kamerunské.
10.7.2020
Nové návštěvnické centrum zprostředkuje pohled na výsledky archeologických průzkumů a nálezů v oblasti zaniklé obce Mušov, která ustoupila vodní nádrži Nové Mlýny v Jihomoravském kraji.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – MAURICIUS:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:úterý 14. 7. 2020
svátek:Karolína
dnes:
úterý 14.7.
23 °C
zítra:
středa 15.7.
24 °C