www.infoglobe.cz » Zanzibar: Ostrov koření a bílých pláží

Zanzibar: Ostrov koření a bílých pláží

Publikováno: 7.4.2012
Vedle klasických exotických destinací jako je Thajsko, Kuba nebo Dominikánská republika se čím dál více lidí vydává do nádherných míst černého kontinentu. Přesně takovou lokalitou je božský ostrov Zanzibar, který voní po hřebíčku a jehož bílé pláže omývá teplý Indický oceán. Pochází odsud Freddie Mercury a na zdejších poloprázdných plážích tu můžete potkat Billa Gatese nebo Naomi Campbell.

Skákající delfíni, hejna ryb a prázdné pláže

Přestože si ostrov oblíbily slavné osobnosti, turistů tu pořád potkáte relativně málo. Vybírat si tu navíc můžete z nepřeberného množství krásných pláží, rozesetých kolem celého ostrova. Kromě koupání v podmořském světě, plném barevných ryb a korálových staveb, nebo pozorování skákajících delfínů, ostrov vybízí také k mnoha výletům do jeho vnitrozemí. Můžete se také vydat přes moře na safari do Tanzanie, jejíž součástí Zanzibar je.

Bílá pláž a azurové moře – to je pohled, kterým vás Zanzibar bude provokovat pořád. FOTO: ESO travel

Největšího věhlasu dosahuje staré kamenné město Stone Town, které je téměř celé postaveno z korálového kamene. V úzkých uličkách tu na sebe nechte působit zanzibarský kolorit nebo navštivte pozoruhodný sultánský palác Beit-al-Ajaib neboli Dům zázraků. Vychutnat si atmosféru městečka s visutými zahradami, malými obchůdky a malebnými náměstíčky je povinnost každého návštěvníka Zanzibaru.

Ve stínu vysokých palem se nechte hýčkat voňavým vzduchem hřebíčkového ostrova Zanzibar. FOTO: ESO t

Město z korálového kamene ve vůni koření

Ostrov Zanzibar nabízí docela překvapivé pamětihodnosti – tak třeba tu najdete nejstarší anglikánskou katedrálu ve východní Africe. Její mohutné oblouky jsou na místě starého otrockého trhu, kde na vás ještě dnes dýchne děsivý závan historie z dob kolonizace. Docela jiné pocity ve vás pak vyvolá tradiční zanzibarská hudba, složená převážně z bubnů a houslí.

Dovolená na Zanzibaru se skvěle kombinuje se safari v Tanzanii. FOTO: ESO travel

Jestli přemýšlíte, co si ze Zanzibaru odvézt domů na památku, pak se vydejte na tzv. Spice tour – jde o výlet po plantážích s kořením, během kterého navštívíte místa, kde se koření pěstuje, zpracovává i prodává. Ochutnat můžete nejen nám dobře známý hřebíček, ale i exotickou vanilku nebo šafrán. Tropický ostrůvek Zanzibar je pokryt bujnými pralesy, na jeho plážích můžete potkat stoletou želvu, pořádá se tu významný filmový festival a můžete si tu zatančit s tradičním kmenem Masajů.

Pokud vás omrzí pláže, vydejte se na pevninu – Tanzanie vás ohromí neuvěřitelným množstvím divokých

Zaujal vás tento ostrov Tanzanie – Zanzibar? Pak neváhejte dovolená na Zanzibaru voní vanilkou a je plná slunce a božských pláží! 

Autor: Viola Kratochvílová a ESO travelDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Víte, že? Somálské Mogadišu dnes a zítra I.
Publikováno: 1.7.2012
Černý jestřáb sestřelen – památné hlášení z dnes již kultovního stejnojmenného válečného snímku, jehož akční děj se odehrává právě v ulicích této východoafrické metropole, známé především svou chudobou, krutostí a kriminalitou.

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Město mýma očima

1. 9. – 31. 10. 2019
1. cena:
2. cena:
Kniha Jak si užít cestování z Knižního klubu
1. cena redakce:
Hotel Jítravský Dvorec - voucher na noc v hotelovém apartmánu pro dva se vstupem do wellness!
2. cena redakce:
Centrum digitálních služeb MINO zhotoví výherci šitou fotoknihu A4 o 40 stranách!
3. cena redakce:
2 vstupenky na exkurzi do Velkopopovického pivovaru Kozel

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

17.10.2019
U příležitosti Mezinárodního dne archeologie vás Sázavský klášter zve v sobotu 19. října na speciální tematické prohlídky s archeology, které budou náhledem nejen do výzkumů kláštera a okolí, ale i do prostředí české počítačové hry z časů pozdního středověku.
16.10.2019
Během víkendu 26. a 27. října se zámecký komplex Schloss Hof stane ideálním místem pro všechny milovníky tajemna, duchů a strašidel.
15.10.2019
Šumavská příroda zaznamenala po více jak sto letech výskyt pralesního bezobratlého živočicha – kornatce velkého, 1,5 centimetru velkého černého brouka, který se znovu objevil v národním parku Šumava.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce - IRSKO:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:čtvrtek 17. 10. 2019
svátek:Hedvika
dnes:
čtvrtek 17.10.
16 °C
zítra:
pátek 18.10.
16 °C