www.infoglobe.cz » ČR: Mezi Jeseníkem a nebem – Branná a Relax centrum Kolštejn

ČR: Mezi Jeseníkem a nebem – Branná a Relax centrum Kolštejn

Publikováno: 19.3.2020
Nekonečné turistické trasy v panenské přírodě, meditační klid, útulná malá obec se zajímavými stavebními památkami a v centru všeho hotel s úžasným wellness, kde se o své hosty skvěle postarají. Nevypadá právě takto turistovo nebe? My jsme o tom přesvědčeni.

Právě na takové místo jsme narazili v podhůří Hrubého Jeseníku, jen 20 km od města Jeseník.

podhůří Jeseníků kolem Branné

Goldenstein – Kolštejn – Branná

Obec Branná, kterou máme na mysli, má dlouhou a zajímavou historii. Vznikla již kolem roku 1282 jako Goldenstein (Zlatý kámen). Jako první tu zřejmě stál hrad, který byl vybudovaný ve středověku k obraně Zlaté stezky. Později byla jeho část přestavěna na renesanční zámek.

Název obce Kolštejn je počeštěná zkomolenina původního jména. Držela se až do konce druhé světové války, nyní obec nese jméno Branná podle místní říčky. Od roku 1992 je historické jádro obce městskou památkovou zónou.

Jméno Kolštejn se ale neztratilo, jmenuje se tak dnes Relax centrum, které poskytuje turistům pohodlné zázemí. Ještě se k němu vrátíme.

kostel sv. Michaela

Městská památková zóna Branná

Památkovou zónu zdobí renesanční budova fojtství a překrásná dominantní stavba původně evangelického kostela Archanděla Michaela. Ve výklenku vnější zdi se nachází barokní socha sv. Jana Nepomuckého a poblíž v areálu stojí i sousoší Piety, datované dokonce až do roku 1663! Kostel je spojen nadzemní chodbou s budovou fary.

Pár kroků odsud je náměstí s půvabnou renesanční radnicí. Pod letitými stromy stojí už téměř 200 let kašna a jeden z domů v řadě za ní je zmíněné Relax centrum Kolštejn a Wellness hotel Kolštejn*** superior. Přímo na náměstí, v původní budově fojtství z roku 1325, se nachází Hotel garni Kolštejn***, restaurace Kolštejn a Minipivovar Kolštejn.

Branná v ranním oparu

Kam na výlet?

Hluboké lesy, fotogenické hory a řídké osídlení jsou základními kameny zdejší turistům zaslíbené krajiny. Hustá síť značených cest, lyžařské areály, cyklostezky a sem tam rozhledna jsou tu pro každého, kdo hledá aktivní odpočinek. Přímo středem obce prochází naučná stezka Pasák, ta směřuje na hřebeny Jeseníků ke stejnojmenným skalám. 250 m dlouhá a 30 m vysoká skála je zvláštně geomorfologicky tvarovaná a přitahuje pozornost odjakživa. Váže se k ní pověst o pastýři, který neuhlídal své stádo, a v ní je i původ názvu skály. Pozoruhodná příroda tu má také své vzácné obyvatele.  Žije zde chřástal polní (Crexcrex), jeřábek lesní, křepelka polní (Coturnixcoturnix), ťuhýk obecný (Lanius collurio) a rostlinná říše tu má přímo drahokamy: vemeník dvoulistý (Platantherabifolia), brádáček vejčitý (Listeraovata) a lilii cibulkonosnou (Lilium bulbiferum).

podzim v BrannéMilovníci vojenské historie v okolí obdivují zachovalou linii předválečného pohraničního opevnění. Dva kilometry od Branné je řada řopíků a pěchotních srubů, z nichž některé jsou zrekonstruované Klubem vojenské historie a příležitostně přístupné. 

Jsou tu promyšleně trasované cyklistické terény, ač v kopcích většinou vedou cyklostezky po vrstevnici. Projedete se krásným lesním prostředím s výhledy na Jeseníky i Králický Sněžník. Kdo si rád pohoví, může si tu půjčit elektrokolo, pro netradiční zážitky jsou tu v půjčovně k dispozici koloběžky. V zimě jen vyměníte kolo za běžky.

Kdo má večer ještě dost energie, tomu se tu nabízí dvoudráhový bowling a dva biliardové stoly.

 

Relax centrum Kolštejn

Je skvělé, že nemusíte na noc nikam odjíždět. Přímo uprostřed tohoto turistického ráje jsou k dispozici dva hotely, které kromě ubytovacích služeb nabízejí i wellness – a to přesně vaše sportem a vycházkami unavené tělo potřebuje.

Po celý rok, za každého počasí je návštěvníkům k dispozici bazén se slanou vodou a protiproudem. Slaná voda velmi blahodárně působí na pokožku a vdechování solí nasycených výparů ulevuje od dýchacích potíží. Proto je návštěva doporučována i alergikům. Budete se tu cítit jako u moře.

bazén se slanou vodou je v provozu celoročněbiliard v Relax centru Kolštejnzde se provozují saunové ceremoniály

Saunové ceremoniály a Vitální svět

Saunovými ceremoniály v Relax centru povyšují běžné saunování na božskou úroveň. Mají předem stanovený program a vede je zkušený profesionál.

Vitální svět je název celého saunového komplexu s širokou nabídkou odpočinkových procedur. K vybavení Vitálního světa patří 2 druhy suchých a 5 druhů parních saun, Kneippovy džbery, tepidarium, masážní sprchy, ochlazovací bazén a vířivý bazén.

Náš tajný tip: Unikátní prostory Vitálního světa lze pronajmout pro uzavřenou společnost!

Anebo naopak – využijte možnost relaxovat v intimní atmosféře privátního wellness. Kamenný sklep obložený dřevem, magická hudba, sekt a svíčky a naprosté soukromí, v němž nebudete rušeni. Užijete si finskou saunu, parní lázně se solným aroma, masážní sprchy, tropický déšť nebo vířivku?

Luxusní a dokonalou firemní akci, rozlučku se svobodou nebo relaxační fázi sportovního soustředění si nejlépe umíme představit právě tady. Je tu zázemí až pro 100 lidí.

budova hotelu Relax centrum Kolštejn je součástí památkové zóny

Relaxační masáže

Unavenému organismu nejspolehlivěji pomůže masáž. Ať už jste pouze unavení z celodenního sportování, nebo máte nějaký určitý problém (bolavá záda, migrény, „těžké nohy“…), masáže vám pomohou k úlevě. Prokrvují pokožku, svalstvo i klouby, a tím zlepší jejich celkovou kondici. Únava a bolest zmizí jako mávnutím kouzelného proutku.

Někomu od potíží pomůže termoterapie s klasickou masáží, někomu medová masáž nebo masáž lávovými kameny. Rašelinové a parafínové zábaly jsou nejen zdravotní, ale i kosmetickou procedurou, baňkování a pivní koupele také. A to jsme ještě nezmínili čokoládové zábaly a jílové masky!

v restauraci   Minipivovar Kolštejn

Minipivovar Kolštejn

V zázemí hotelové restaurace se nachází Minipivovar Kolštejn, který navazuje na dřívější místní pivovarnickou tradici. Vaří světlé a polotmavé ležáky a pivní speciály podle sezony. Piva jsou nepasterizovaná a nefiltrovaná a můžete je ochutnat také při komentované prohlídce minipivovaru spojené s degustací.

Tady není nuda, tady je pohoda.

GPS: 50°9'8.48"N; 17°0'36.86"E

Relax centrum Kolštejn
Branná 60, 788 25 Branná

Recepce: 
+420 583 286 421
+420 602 651 027
info@kolstejn.cz

Text a foto: Relax Centrum Kolštejn

Textová úprava: Radka SnížkováDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

ČR, zámek Litomyšl – mimořádné zpřístupnění věže
Publikováno: 17.7.2021
Až do 31. srpna se můžete podívat na Litomyšl a okolí z věže zámku.

ČR, Jeseník – světové lázně vodního doktora Priessnitze
Publikováno: 15.11.2020
Dnes vás pozveme na procházku po světoznámých lázních, situovaných na severozápadním okraji města Jeseník v Olomouckém kraji. Bývalá osada, do roku 1947 nazývaná Gräfenberg, v současnosti pojmenována Lázně Jeseník, byla založena tzv. vodním doktorem Vinzenzem Priessnitzem a už od 19. století se těší oblibě mezi domácími i zahraničními návštěvníky.

ČR, Karlova Studánka – horské lázně pod Pradědem – VIDEO
Publikováno: 10.6.2022
V srdci hlubokých lesů Hrubého Jeseníku navštivte malebnou lázeňskou obec s krásnou architekturou i okolní přírodou a poklidnou atmosférou. Najdete zde i vodopád, geologickou expozici či 600 metrů dlouhou sjezdovku.

ČR, Jeseník – Priessnitzovy léčebné lázně – VIDEO
Publikováno: 25.6.2019
Na okraji města Jeseník můžete navštívit další z unikátních míst naší krásné země. Lékař Vincenz Priessnitz tu v roce 1822 založil první vodoléčebný ústav na světě. Dodnes zde fungují oblíbené lázně, obklopené nádhernou horskou přírodou.

ČR, Jeseníky: Rejvíz – nejvýše položené rašeliniště na Moravě – VIDEO
Publikováno: 7.10.2021
Vyrážíte na výlet do Jeseníků? Určitě se zastavte v národní přírodní rezervaci Rejvíz nedaleko města Jeseník. Čeká vás unikátní rašeliniště, mokřady i stejnojmenná osada, kde se můžete občerstvit.

ČR, Olomouc – město světových unikátů I
Publikováno: 15.2.2017
V následujících řádcích navštívíme středomoravské město Olomouc, které se ve světě proslavilo nejen syrečky či památkami, ale i květinovou výstavou nebo bohatou historií.

ČR, Olomouc – město světových unikátů II
Publikováno: 22.2.2017
Minulý týden jsme začali poznávací procházku po Olomouci a ve stručnosti jsme si řekli o její historii. Naším výchozím bodem bylo Horní náměstí, jehož dominantou je sloup Nejsvětější Trojice, ale i budova radnice s věží.

ČR, Olomouc – město světových unikátů III
Publikováno: 1.3.2017
Po návštěvě Dolního náměstí a obhlídce Žerotínova náměstí jsme pokračovali spletí uliček a dostali jsme se znovu na Horní náměstí, v jehož těsné blízkosti se nachází unikátní kostel sv. Mořice.

ČR, Olomouc – město světových unikátů IV
Publikováno: 8.3.2017
Od náměstí Republiky jsme se vydali ke katedrále svatého Václava, která se nachází na Václavském náměstí a je sídlem olomoucké římskokatolické arcidiecéze. Tato velkolepá románsko-gotická stavba s prvky baroka a bohatou sochařskou výzdobou je skvostem tohoto města.

ČR, údolí Bílé Opavy – nejkrásnější naučná stezka Jeseníků – VIDEO
Publikováno: 2.7.2019
Pojďme se společně vypravit na 5 kilometrů dlouhou stezku z Karlovy Studánky proti proudu Bílé Opavy skrz jedinečnou přírodní rezervaci. Říčka se tu zařezává do hlubokého kaňonu a tvoří nespočet kaskád, peřejí i vodopádů.

ČR, Svatý Kopeček – místo víry a oddechu
Publikováno: 12.2.2017
Poutní místa mají jakousi nepopsatelnou atmosféru, která láká tisíce z nás k jejich návštěvě. Nedávno jsme se pokochali krásami Svatého Hostýna, který nám učaroval. Možná i proto jsme se krátce nato rozhodli vidět další významné poutní místo v Česku – Svatý Kopeček.

ČR, Litomyšl – město slavných osobností, kultury i historie – VIDEO
Publikováno: 29.10.2019
Nedaleko bývalé hranice Čech a Moravy leží městečko Litomyšl, které patří k jedněm z nejmalebnějších v Česku. I díky tomu, že se zde narodilo či pobývalo několik významných osobností, navazuje na jejich tradici spousta kulturních akcí a festivalů. Pojďme se do Litomyšle společně vypravit.

ČR, Bystřice pod Hostýnem – město ohýbaného nábytku
Publikováno: 5.2.2017
Po návštěvě poutního místa Svatý Hostýn jsme nemohli vynechat ani tři kilometry vzálené město Bystřice pod Hostýnem, které je proslulé výrobou ohýbaného nábytku. Samozřejmě nábytek není zdaleka vše, co toto městečko nabízí.


Souvisejicí fotogalerie

ČR, Jeseník – procházka světovými lázněmi
Zveme vás na procházku po světoznámých lázních na severozápadním okraji města Jeseník v Olomoucké...

ČR, ZOO Olomouc – zimní návštěva
Na Svatém Kopečku v Olomouci se na ploše 42,5 hektaru rozprostírá zoologická zahrada, která nabíz...

ČR: Jeseníky
Rozlehlé a hluboké lesy Hrubého Jeseníku v severní části Moravy jsou chráněným územím a zasahují ...

ČR, Olomouc a Svatý Kopeček
Moravská metropole Olomouc nabízí všem cestovatelům skutečné dobrodružství. Vydejte se poznávat p...


Souvisejicí videa

ČR, Litomyšl – město slavných osobností, kultury i historie
Litomyšl najdeme nedaleko bývalé hranice Čech a Moravy, město patří k těm  nejmalebnějším v Česku...

ČR, Jeseník – Priessnitzovy léčebné lázně
Na okraji města Jeseník lékař Vincenz Priessnitz v r. 1822 založil první vodoléčebný ústav na svě...

ČR, údolí Bílé Opavy – nejkrásnější naučná stezka Jeseníků
Dnes se spolu vydáme na 5kilometrovou stezku z Karlovy Studánky proti proudu Bílé Opavy skrz jedi...

ČR, Jeseníky: Rejvíz – nejvýše položené rašeliniště na Moravě
Dnes se spolu s námi podíváte do Jeseníků, konkrétně do národní přírodní rezervace Rejvíz. Prochá...


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Ahoj léto

1. 7. – 31. 8. 2022
1. cena:
Roční elektronické předplatné časopisu Krásy Slovenska
2. cena:
Dárková kazeta s produkty Vincentka
3. cena:
Letní balíček od redakce portálu Infoglobe
1. cena redakce:
Kolekce knih z edice Výlety s dětmi od vydavatelství Dajama
2. cena redakce:
Fotokniha a turistická mapa od vydavatelství CBS
3. cena redakce:
Letní balíček od redakce portálu Infoglobe

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

19.8.2022
Soutěže s hodnotnými cenami, bohatý kulturní program pro děti i dospělé, výborné občerstvení a kupa zábavy čeká na návštěvníky akce Mistrovství Slovenska v hodě telefonem, které se uskuteční 20. srpna 2022 v době Lučenského hodování.
17.8.2022
V Bardějovských lázních můžete v průběhu neděle 21.srpna 2022 vzdát hold císařovně Alžbětě – zvané Sisi, která se zde léčila prostřednictvím akce Alžbětinský den.  
16.8.2022
Nenechte si ujít dvě zajímavé akce, které vám přinesou to nejnovější i nejzajímavější z oblasti zemědělství, potravinářství a ze světa minerálů, hornin nebo zkamenělin. Navíc chybět nebude i množství doprovodných akcí.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE 

 

(včetně výskytu koronavirus COVID-19 i válečného konfliktu na Ukrajině).

.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:sobota 20. 8. 2022
svátek:Bernard
dnes:
sobota 20.8.
19 °C
zítra:
neděle 21.8.
18 °C

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X