www.infoglobe.cz » Dolní Rakousko: Skvělé cyklistické tipy na výlety II

Dolní Rakousko: Skvělé cyklistické tipy na výlety II

Publikováno: 4.7.2021
Pokud hledáte tipy, inspiraci a informace o cyklovýletech u dolnorakouských sousedů, tak i dnes vám jich pár představíme. Společně budeme objevovat zajímavé cyklostezky kolem majestátního Dunaje, pro sportovně zdatnější nabídneme výlety do hor a na závěr si řekneme o obnovené cyklomapě.

Osvěžující Dunajská cyklotrasa – EuroVelo 6

Dunajská cyklistická trasa je jednou z nejznámějších v Evropě. Dolnorakouský dunajský region Wachau-Nibelungengau-Kremstal představuje snad nejkrásnější část celé cyklostezky. Trasa vede podél idylických vinic a ovocných zahrad a neustále poskytuje výhled na řeku.

Dunajská cyklotrasa - (c) Niederösterreich Werbung / David Schreiber

Jelikož Dunajská cyklistická trasa nemá velké výškové rozdíly, je vhodná i pro rodiny s dětmi. Jedna z nejkrásnějších částí vede přes Wachau. Mohutný proud Dunaje rozděluje severní břeh s vinnými terasami a vinohrady od jižního břehu, pro který jsou zase typické lesnaté svahy a pěstování ovoce. Z jižní strany Dunaje se otevírá krásné panoráma na pitoreskní místa Weißenkirchen, Spitz a Dürnstein. Odvážnější cyklisté, které neodradí ani horská etapa cyklistické cesty, mohou navštívit zříceninu hradu Aggstein, odkud je krásný výhled na údolí Dunaje.

Dunajská cyklotrasa - (c) Niederösterreich Werbung / Stefan Fuertbauer

Oblíbená Traisentalská cyklostezka

Traisentalská cyklotrasa je dlouhá 111 km a patří k nejoblíbenějším cyklotrasám v Dolním Rakousku. Je vhodná pro rekreační cyklisty, ale i sportovně založené rodiny. Po cestě od Dunaje směrem na Mariazell se cyklisté oddávají jemnému rytmu řeky Traisen a vychutnávají si množství zážitků. Na začátku převládají jemné kopce a vinice. Vedle majestátního opatství Göttweig a augustiniánského klášteřa Chorherrenstift Herzogenburg pokračuje trasa do zemského hlavního města St. Pölten. Nádherné barokní domy a jedinečné centrum Seenerlebnis cyklisty lákají na příjemnou přestávku. Určitě nevynechejte skvělou tunelovou trasu z Freiland do Türnitz, na které se o ještě větší zábavu postará Eibl-Jet (celoroční sáňkařská dráha) a osvěžující koupaliště.

Trainsentalská cyklotrasa - (c) Mostviertel Tourismus, weinfranz.at

Horská cyklistika ve Vídeňském lese

Rozmanitý a kopcovitý Vídeňský les je vhodný pro horská kola. Vídeňský les nabízí v oblasti biosférického parku mnohem víc než jen zážitek z přírody. Můžete se připravit celkově na více než 1000 km tras pro všechny úrovně cyklistů, s více než 6000 orientačními pomůckami a upravenými horskými cestičkami.

Horská cyklistika ve Vídeňském lese - (c) Niederösterreich Werbung / Markus Frühmann

Opět vylepšená cyklomapa – k dispozici on-line

Dolní Rakousko téměř každý rok aktualizuje cyklomapy s největšími a nejlepšími cyklostezkami napříč celým regionem. V cyklomapě jsou zobrazeny skvělé tipy na výletní místa, památky, oddychové zóny, ubytování, atrakce a především bohatě značená mapa plná rozmanitých cyklistických dobrodružství. Navíc jsou v ní informace k horské cykloturistice, cyklostezky vhodné pro děti a praktické rady. Mapa se dá zdarma stáhnout zde.

Horská cyklistika ve Vídeňském lese - (c) Niederösterreich Werbung / Markus Frühmann

Cestujte ekologicky – s kolem do cyklobusu nebo do vlaku

V posledních letech jsou populární speciální linky autobusů a vlaků pro cyklisty, zejména pokud se potřebujete dostat někam dál. Poplatky či odvoz kola zdarma se liší od podmínek přepravních společností. Např. dolnorakouské železnice (Waldviertelská železnice, železnice Wachau, Reblaus Express) odvezou kola zdarma.

Vlakem s kolem - (c) ÖBB | Harald Eisenberger

Mariazellskou železnicí je možné si kolo odvézt za poplatek a přepravit kola ve vlacích ÖBB (označených cyklo symbolem) lze bez rezervace, pokud je k dispozici dostatek místa. Tři regionální autobusové linky, které jezdí podél cyklostezek, jsou během sezóny vybaveny dodatečným přívěsem, kam se vejde až 20 kol. Tyto linky lze využít k přepravě za nízký příplatek.

GPS: 48°12'13.2"N 15°37'21.9"E (St. Pölten)

 

Zdroj: Dolní Rakousko (Niederösterreich-Werbung GmbH)

Foto: Horská cyklistika ve Vídeňském lese (úvodní) - (c) Niederösterreich Werbung / Markus Frühmann, (c) u fotografií

Textová úprava: redakceDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Dolní Rakousko: dokonalé místo pro rodinnou dovolenou II
Publikováno: 1.8.2021
V tipech na letní dovolenou v Dolním Rakousku budeme pokračovat i dnes. Objevíte nádherné jezero, zchladíte se v jeskyni, uvidíte architektonicky jedinečné kamptalské vily, prožijete noc na zámku, kde své líbánky strávili Sissi a František Josef, a nakonec poznáte baštu letního osvěžení.

Dolní Rakousko: dokonalé místo pro rodinnou dovolenou I
Publikováno: 25.7.2021
Prázdniny jsou v plném proudu a kam jinam vyrazit s dětmi než do krásné přírody nebo za hravým poznáváním historie a zábavnými zážitky. V Dolním Rakousku si na své přijdou malí i velcí. Zažijte prázdniny na farmářském dvoře, procházku s lamami, turistické toulky nebo se podívejte zápas gladiátorů.

Dolní Rakousko: Skvělé cyklistické tipy na výlety I
Publikováno: 27.6.2021
Dolnorakouskému kraji se také přezdívá ráj pro milovníky cyklistiky. V historickém srdci totiž spojuje hustě propletenou síť cyklistických stezek s okouzlujícím kulturním dědictvím a neobyčejnou přírodou. Různorodá země nabízí až 4000 km označených cyklostezek a množství služeb přizpůsobených potřebám cyklistů. Jakými cyklotrasami se vydat a co nového se dá letos vyzkoušet, se dozvíte v následujících řádcích.

Dolní Rakousko: Cyklistický ráj uprostřed Evropy
Publikováno: 19.4.2017
Síť cyklostezek s celkovou délkou přes 4 200 kilometrů, osm top cyklostezek s promyšlenou infrastrukturou, cykloregiony s tematickým zaměřením, hvězdicové cyklistické stezky, nově zřízené bikeparky, traily a rodinné cyklostezky, to vše na vás čeká v Dolním Rakousku.

Dolní Rakousko: Kam se vyplatí jet na kole
Publikováno: 1.5.2016
Pomalu, ale jistě už začíná cyklistická sezona, proto je nejvyšší čas vytáhnout své kolo z garáže nebo sklepa, umýt ho, namazat, dohustit kola a vydat se za dobrodružstvím. Pro ty, co rádi objevují svět na kolech, jsme připravili pár zajímavých tematických okruhů u našich sousedů.

Dolní Rakousko: Na kole různorodou krajinou
Publikováno: 6.5.2015
V těchto dnech se nám do rukou dostala zcela nová cyklomapa Dolního Rakouska, která nabízí kromě 7 hlavních TOP cyklistických okruhů i cyklostezky vhodné pro rodiny s dětmi i náročnější horské cyklostezky, ale především zcela nové tipy na hvězdicové výlety se zážitkovými místy a atrakcemi.

Cyklovýlet: Pama - Deutsch Jahrndorf
Publikováno: 12.10.2014
Po středeční návštěvě rakouské obce Pama se vydáme dále po stopách našeho jednodenního cyklovýletu na pomezí tří států. Dnes se zastavíme u nevšední kaple a nahlédneme i do nejvýchodnější obce našeho souseda.

Cyklovýlet: Petržalka – Kittsee
Publikováno: 28.9.2014
Začátkem září jsme se na kole vydali za poznáváním Slovensko-rakousko-maďarského pohraničí. Za začátek cyklotúry jsme si zvolili, tak jako loni, Petržalku - největší sídliště nejen na Slovensku, ale i v celé střední Evropě.

Cyklovýlet: Kittsee – Pama
Publikováno: 5.10.2014
Minulý týden jsme se vydali na kole za poznáváním slovensko-rakousko-maďarského pohraničí. Po překonání státní hranice jsme se ocitli v malebné rakouské obci Kittsee, kde jsme si prošli náměstím a zastavili se u různých pamětihodností. Ale snad tu nejznámější jsme vynechali.

Cyklovýlet: Hainburg - Schloss Hof
Publikováno: 6.8.2013
Středověké městečko Hainburg bylo zajímavou zastávkou v našem putování na kolech. Dnes budeme pokračovat přes dlouhý most, dvě rakouské obce, až po největší barokní zámecký komplex v Rakousku - Schloss Hof.

Cyklovýlet: Deutsch Jahrndorf - Trojmezí
Publikováno: 19.10.2014
Minulý týden jsme náš seriál o cyklovýletech ukončili odchodem z nejvýchodnější obce Rakouska - z Deutsch Jahrndorf. Po příhraniční asfaltové cestě, kterou lemovaly aleje stromů, jsme se pomalu, ale jistě blížili k našemu cíli - k Trojmezí.

Cyklovýlet: Schloss Hof - Bratislava
Publikováno: 14.8.2013
V závěrečné části našeho cyklovýletu se vydáme z největšího barokního zámeckého komplexu v Rakousku - Schloss Hof, přes nově postavený Cyklomost svobody, až do městských částí hlavního města Slovenska - Bratislavy.

Dolní Rakousko: Cyklovýlety pro všechny
Publikováno: 17.6.2018
Po týdnu se opět vracíme do Dolního Rakouska, které nabízí řadu krásných cyklostezek vedoucích skrz malebnou přírodu, kolem památek nebo míst nabízejících gastronomický zážitek. Dnes si představíme ty nejoblíbenější z nich.

Cyklovýlet: Wolfsthal - Hainburg
Publikováno: 31.7.2013
V předchozí části našeho cyklovýletu jsme překročili hranici Rakouska a po nevšední zastávce v malebné a květinami obsypané obci Wolfsthal jsme se vydali po cyklostezce dále k našemu dalšímu výletním bodu - k městečku Hainburg.

Cyklovýlet: Troufnete si z Bratislavy do Vídně?
Publikováno: 24.5.2018
Marchfeldkanal – to je název nové cyklostezky, která byla vybudována mezi Bratislavou a Vídní. Trasa má 61 kilometrů a na její rekonstrukci se pracovalo 3 roky.


Souvisejicí fotogalerie

Cyklovýlet: Z Bratislavy po Dolním Rakousku II.
V předešlé fotogalerii jsme ze sedla kola obdivovali krásy přírody, zajímavá zákoutí a místa v ob...

Cyklovýlet: Z Bratislavy po Dolním Rakousku I.
Bratislava a její okolí nabízí přímo ideální možnosti pro cykloturistiku. A tak jsme se rozhodli ...

Rakousko: zámecký komplex Schloss Hof
Přeneste se spolu s námi do období baroka, které můžete obdivovat během návštěvy největšího barok...


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Podzimní atmosféra

31. 8. – 31. 10. 2021
1. cena:
Knižní průvodce z vydavatelství Dajama
2. cena:
Obrazová publikace z vydavatelství CBS + mapa
3. cena:
Festivalový balíček Infofest 2021
1. cena redakce:
Krásný šperk od Zlatnictví MILI
2. cena redakce:
Dárková kazeta Vincentka + respirátory FFP2
3. cena redakce:
Vstupenka na ONLINE cestovatelskou besedu od Cestovatelská kina (jen pro SR)

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

20.10.2021
V pořadí 16. ročník festivalu Horyzonty se tento rok uskuteční v termínu od 11. do 13. listopadu 2021. Trenčanský festival divákům představí filmy v tradičním hávu, v podobě promítání v kinosálu, ale po pozitivní zkušenosti a příznivých diváckých ohlasech z minulého roku, si můžou festivalový program prohlédnout diváci i online.
19.10.2021
Transparency International Slovensko spustilo zajímavý projekt, který se zaměřuje na podporu férového podnikání a etického nakupování. V úvodní fázi se zaměřuje na hotelový sektor, ale v budoucnosti má ambice se rozšířit i na jiné segmenty trhu, například na sektor lázeňství, stravovacích služeb a podobně.
16.10.2021
Nejlepší světové zimní filmy v rámci filmového festivalu Snow Film Fest uvidíte už od října do prosince ve většině českých a slovenských regionů. Tento rok vás čeká dohromady 6 skvělých filmových zážitků, které se dostaly na výsluní a ocení je nejen vyznavači extrémních zážitků.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

TOP 5 MÍST na Ukrajině :

Ukrajina

Přinášíme vám městské tipy na výlety, které které stojí za to vidět.

 

Pripjať – město ruin a duchů

Lvov – chutě, vůně a tóny západní Ukrajiny

Kyjev – Starobylá metropole

Zakarpatská oblast – místní turistika

Užhorod – ráj prvorepublikové architektury

 

Pokud hledáte ještě více cestovatelsky atraktivních míst, tak se inspirujte ZDE.

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:pátek 22. 10. 2021
svátek:Sabina
dnes:
pátek 22.10.
9 °C
zítra:
sobota 23.10.
8 °C

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X