www.infoglobe.cz » SR: Zajímavá místa Slovenska ze sedla kola

SR: Zajímavá místa Slovenska ze sedla kola

Publikováno: 10.7.2019
Letošní cyklosezóna je v plném proudu a cyklisté se mohou těšit na další ročník soutěže Všichni na bajk (Všetci na bajk), která právě odstartovala.

Po třech úspěšných ročnících soutěž pokračuje i toto léto! Neobvyklá soutěž ovládaná pomocí aplikace vás motivuje sportovat, poznávat zajímavá místa a získávat nové zážitky. Pilné cyklisty na konci léta odmění lákavými cenami.

Všichni na bajk

Aplikace pro Android i iOS nabízí tipy na pěkné vyhlídky, rozhledny, hrady nebo technické památky na západním Slovensku. Zahrnuje místa v Bratislavském, Trnavském, Trenčínském nebo Nitranském kraji. Poznat se tak dá více než 700 míst, která netrpělivě čekají na vaše objevení.

Všichni na bajk

Známá i neznámá místa

V aplikaci nechybí ani známá místa – vodní nádrž Sĺňava, dřevěný most v Kolárově, čachtický hrad nebo Pezinská baba. Ale víte, kde se nachází rozhledna Rozbehy nebo hora Žibrica? Pomocí aplikace objevíte pěkná místa, cyklostezky, vyhlídky, užitečné lokální servisy nebo bufety. A i proto se vyplatí sednout na kolo.

Všichni na bajk

S kolem na hrad

Organizátoři si letos připravili novinku – 10 výletů k hradům, které se dají navštívit na kole. Nechybí hrad Děvín, Korlátka či oblíbená zřícenina Hrušov. Hrady jsou dokonce pospojovány do dvojic, a tak v rámci jednoho výletu navštívíte více středověkých klenotů.

Všichni na bajk

Tipy na cyklookruhy

Nechcete soutěžit a hledáte pouze tipy na cyklovýlety? Ať již pojedete s kamarády, nebo s rodinou, můžete si vybrat z 12 cyklookruhů na západním Slovensku. Nechybí k nim popis trasy, náročnost a typ kola, který je na trasu nejvhodnější.

Všichni na bajk

Soutěž pro každého cyklistu

Soutěž je určena pro jednotlivce i rodiny s dětmi. Cílem je prostě jízda na kole, návštěva zajímavých míst a sbírání bodů. Pokud jste se rozhodli do soutěže zapojit, je nutná registrace a uhrazení startovného. Soutěžící tak získají startovní balíček s hodnotnými předměty a suvenýry. Pak už přijde na řadu zábava, cyklistika a sbírání bodů. Aplikace však funguje i na zcela bezplatné bázi, a to jen jako inspirace.

Všichni na bajk

Soutěž končí až 18. září 2019. Ceny budou předány na celodenní cyklo akci Na bajku do města, které se uskuteční v Bratislavě 21. září. Na poznávání tak máte celé léto.

Více informací naleznete na www.vsetcinabajk.sk.sk nebo na facebooku.

POZOR soutěž!

Všetci na bajk

 

Vyhrajte startovné a krásné tričko! Stačí, když nám do 22. 7. 2019 zašlete alespoň 1 fotografii s kolem na 4gsyQOQa9~Bq2~6_Tlx. Jméno výherce zveřejníme na našich sociálních sítích.

 

GPS: (hrad Korlátka) 48°34'30.7"N 17°23'09.8"E 

Zdroj a foto: PR, Dajama.sk

Textová úprava: redakce

Překlad: Stanislava WaniováDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

SR: Sčítání obyvatel 2021
Publikováno: 15.2.2021
Po 10 letech čeká obyvatele Slovenska sčítání, které se uskuteční od 15. února do 31. března. Jedná se o nejrozsáhlejší a nejnáročnější statistické zjišťování údajů na Slovensku s více než 100letou tradicí.

SR: Nejkrásnější vrcholy ze sedla kola
Publikováno: 3.7.2019
Hornaté Slovensko oplývá nespočetným množstvím krásných vrchů. Na ty úplně nejvyšší se dostanou jen horolezci či vysokohorští turisté. Existuje však mnoho vrchů, které jsou dostupné na kole.

Dolní Rakousko: Kam se vyplatí jet na kole
Publikováno: 1.5.2016
Pomalu, ale jistě už začíná cyklistická sezona, proto je nejvyšší čas vytáhnout své kolo z garáže nebo sklepa, umýt ho, namazat, dohustit kola a vydat se za dobrodružstvím. Pro ty, co rádi objevují svět na kolech, jsme připravili pár zajímavých tematických okruhů u našich sousedů.

Dolní Rakousko: Na kole různorodou krajinou
Publikováno: 6.5.2015
V těchto dnech se nám do rukou dostala zcela nová cyklomapa Dolního Rakouska, která nabízí kromě 7 hlavních TOP cyklistických okruhů i cyklostezky vhodné pro rodiny s dětmi i náročnější horské cyklostezky, ale především zcela nové tipy na hvězdicové výlety se zážitkovými místy a atrakcemi.

SR, Pěšky nebo na kole po slovenských hradech
Publikováno: 16.7.2017
Co se hradů týká, je Slovensko jedna z nejbohatších zemí. Proto nás hodně zaujala nová knižní publikace z rodinného vydavatelství Dajama, která spojuje poznávání hradů s aktivním odpočinkem.

SR, Poznávejte slovenské hrady pěšky a na kole
Publikováno: 29.7.2018
Léto je v plném proudu a s ním i ideální čas na rodinné výlety. Jedním z nejatraktivnějších lákadel dovolenkové sezony na Slovensku jsou středověké hrady. Na své si tu přijdou děti i dospělí. I z tohoto důvodu nás zaujala nová kniha, která láká k návštěvám těchto kamenných klenotů.

SR, Prožijte léto na kole
Publikováno: 12.7.2017
Po úspěšném prvním ročníku soutěže Všichni na bajk akce pokračuje i letos. Tato neobvyklá soutěž se ovládá pomocí mobilní aplikace a motivuje sportovat a poznávat zajímavá místa. Ti nejpilnější cyklisté budou na konci léta odměněni koly a dalšími lákavými cenami.

SR: Jak strávit léto v Bratislavském kraji? Přece na kole!
Publikováno: 7.8.2016
Rodiny s dětmi, jednotlivci i sportovní nadšenci mohou jezdit na kole celé léto po cyklostezkách, horských stezkách či polních cestách. Nejenže se během horkých dní osvěží, ale udělají i něco pro své zdraví. Pokud vám chybí odhodlání nebo inspirace na tento typ dobrodružství, tak čtěte dál. Ani se nenadějete a budete sedět na vašem dvoukolovém oři.

SR: Na kole nebo pěšky po Slovensku a Evropě
Publikováno: 22.5.2017
Vydavatelství DAJAMA v návaznosti na časopis Krásy Slovenska již více než dvacet let tematicky zpracovává jednotlivé pozoruhodnosti Slovenska. Po několika úspěšných knihách z více edic se v nejbližších dnech na trhu objeví dvě novinky z edice Po Slovensku a jedna o výletech po Evropě.


Souvisejicí fotogalerie

SR, Turiec: Cyklotúra z obce Vrícko
Cyklistická sezona začíná a my vás zveme na malý výlet. Cyklotúru začínáme nedaleko obce Vrícko, ...

SR, Oravská Lesná – cyklistika v okolí
Malebnou horskou obec Oravská Lesná obklopuje překrásná, ale i drsná příroda Slovenských Beskyd a...

Cyklovýlet: Z Bratislavy po Dolním Rakousku II.
V předešlé fotogalerii jsme ze sedla kola obdivovali krásy přírody, zajímavá zákoutí a místa v ob...

Cyklovýlet: Z Bratislavy po Dolním Rakousku I.
Bratislava a její okolí nabízí přímo ideální možnosti pro cykloturistiku. A tak jsme se rozhodli ...


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Naučné procházky

30. 4. – 30. 6. 2021
1. cena:
Obrazová publikace z vydavatelství CBS
2. cena:
Sada vitamínů pro vaše zdraví + respirátory FFP2
3. cena:
Dobrodružné fantasy – Linda a klíč od Andary
1. cena redakce:
Dárková kazeta Vincentka + respirátory FFP2
2. cena redakce:
Exkluzivní kolekce mini dámských vůní VERSACE
3. cena redakce:
Knižní publikace Bratislava známa–neznáma z rodinného vydavatelství Dajama

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

16.6.2021
Král Zikmund krátce po nástupu na uherský trůn musí zachránit svou manželku královnu Marii z chorvatského zajetí.  Vybíráním výkupného pověří svého věrného vévodu Stibora ze Stiboríc. Pomozte Stiborovi i vy. Vyrazte na čtyři jeho hrady Uhrovec, Beckov, Čachtice a Plavecký hrad. Razte Zikmundovy dukáty a osvoboďte královnu Marii ze zajetí.
15.6.2021
Sedačková lanová dráha Solisko Expres na Štrbském plese ve Vysokých Tatrách se stala první osobní lanovkou na Slovensku vybavenou speciálními ochrannými prvky, které by měly zabránit kolizím s prolétající ptactvem.
12.6.2021
V Českých Budějovicích je výstava soch pod širým nebem už tradicí. Ty se nacházejí v ulicích i v parcích, což znamená, že umění přichází za lidmi do jejich přirozeného prostředí, nemusíte za ním do galerií.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

TOP 5 MÍST na Slovensku:

TOP 5 MÍST na Slovensku

Přinášíme vám městské tipy na výlety, které které stojí za to vidět.

 

Martin - hlavní město kultury Slováků

Bratislava – malé velké město

Košice – unikátní metropole východního Slovenska

Banská Štiavnica: starobylá kráska v lůně přírody

Trenčín – majestátní hrad nad Váhem

 

Pokud hledáte ještě více cestovatelsky atraktivních míst, tak se inspirujte ZDE.

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:čtvrtek 17. 6. 2021
svátek:Adolf
dnes:
čtvrtek 17.6.
31 °C
zítra:
pátek 18.6.
32 °C