www.infoglobe.cz » SR: Zajímavá místa Slovenska ze sedla kola

SR: Zajímavá místa Slovenska ze sedla kola

Publikováno: 10.7.2019
Letošní cyklosezóna je v plném proudu a cyklisté se mohou těšit na další ročník soutěže Všichni na bajk (Všetci na bajk), která právě odstartovala.

Po třech úspěšných ročnících soutěž pokračuje i toto léto! Neobvyklá soutěž ovládaná pomocí aplikace vás motivuje sportovat, poznávat zajímavá místa a získávat nové zážitky. Pilné cyklisty na konci léta odmění lákavými cenami.

Všichni na bajk

Aplikace pro Android i iOS nabízí tipy na pěkné vyhlídky, rozhledny, hrady nebo technické památky na západním Slovensku. Zahrnuje místa v Bratislavském, Trnavském, Trenčínském nebo Nitranském kraji. Poznat se tak dá více než 700 míst, která netrpělivě čekají na vaše objevení.

Všichni na bajk

Známá i neznámá místa

V aplikaci nechybí ani známá místa – vodní nádrž Sĺňava, dřevěný most v Kolárově, čachtický hrad nebo Pezinská baba. Ale víte, kde se nachází rozhledna Rozbehy nebo hora Žibrica? Pomocí aplikace objevíte pěkná místa, cyklostezky, vyhlídky, užitečné lokální servisy nebo bufety. A i proto se vyplatí sednout na kolo.

Všichni na bajk

S kolem na hrad

Organizátoři si letos připravili novinku – 10 výletů k hradům, které se dají navštívit na kole. Nechybí hrad Děvín, Korlátka či oblíbená zřícenina Hrušov. Hrady jsou dokonce pospojovány do dvojic, a tak v rámci jednoho výletu navštívíte více středověkých klenotů.

Všichni na bajk

Tipy na cyklookruhy

Nechcete soutěžit a hledáte pouze tipy na cyklovýlety? Ať již pojedete s kamarády, nebo s rodinou, můžete si vybrat z 12 cyklookruhů na západním Slovensku. Nechybí k nim popis trasy, náročnost a typ kola, který je na trasu nejvhodnější.

Všichni na bajk

Soutěž pro každého cyklistu

Soutěž je určena pro jednotlivce i rodiny s dětmi. Cílem je prostě jízda na kole, návštěva zajímavých míst a sbírání bodů. Pokud jste se rozhodli do soutěže zapojit, je nutná registrace a uhrazení startovného. Soutěžící tak získají startovní balíček s hodnotnými předměty a suvenýry. Pak už přijde na řadu zábava, cyklistika a sbírání bodů. Aplikace však funguje i na zcela bezplatné bázi, a to jen jako inspirace.

Všichni na bajk

Soutěž končí až 18. září 2019. Ceny budou předány na celodenní cyklo akci Na bajku do města, které se uskuteční v Bratislavě 21. září. Na poznávání tak máte celé léto.

Více informací naleznete na www.vsetcinabajk.sk.sk nebo na facebooku.

POZOR soutěž!

Všetci na bajk

 

Vyhrajte startovné a krásné tričko! Stačí, když nám do 22. 7. 2019 zašlete alespoň 1 fotografii s kolem na 4gsyQOQa9~Bq2~6_Tlx. Jméno výherce zveřejníme na našich sociálních sítích.

 

GPS: (hrad Korlátka) 48°34'30.7"N 17°23'09.8"E 

Zdroj a foto: PR, Dajama.sk

Textová úprava: redakce

Překlad: Stanislava WaniováDiskuze u článku (0)

Název: *
Obsah: *
Nick: *
E-mail:
Kontrolní číslo: *
* Povinná položka

Souvisejicí články

SR: Nejkrásnější vrcholy ze sedla kola
Publikováno: 3.7.2019
Hornaté Slovensko oplývá nespočetným množstvím krásných vrchů. Na ty úplně nejvyšší se dostanou jen horolezci či vysokohorští turisté. Existuje však mnoho vrchů, které jsou dostupné na kole.

Dolní Rakousko: Kam se vyplatí jet na kole
Publikováno: 1.5.2016
Pomalu, ale jistě už začíná cyklistická sezona, proto je nejvyšší čas vytáhnout své kolo z garáže nebo sklepa, umýt ho, namazat, dohustit kola a vydat se za dobrodružstvím. Pro ty, co rádi objevují svět na kolech, jsme připravili pár zajímavých tematických okruhů u našich sousedů.

Dolní Rakousko: Na kole různorodou krajinou
Publikováno: 6.5.2015
V těchto dnech se nám do rukou dostala zcela nová cyklomapa Dolního Rakouska, která nabízí kromě 7 hlavních TOP cyklistických okruhů i cyklostezky vhodné pro rodiny s dětmi i náročnější horské cyklostezky, ale především zcela nové tipy na hvězdicové výlety se zážitkovými místy a atrakcemi.

SR, Pěšky nebo na kole po slovenských hradech
Publikováno: 16.7.2017
Co se hradů týká, je Slovensko jedna z nejbohatších zemí. Proto nás hodně zaujala nová knižní publikace z rodinného vydavatelství Dajama, která spojuje poznávání hradů s aktivním odpočinkem.

SR, Poznávejte slovenské hrady pěšky a na kole
Publikováno: 29.7.2018
Léto je v plném proudu a s ním i ideální čas na rodinné výlety. Jedním z nejatraktivnějších lákadel dovolenkové sezony na Slovensku jsou středověké hrady. Na své si tu přijdou děti i dospělí. I z tohoto důvodu nás zaujala nová kniha, která láká k návštěvám těchto kamenných klenotů.

SR, Prožijte léto na kole
Publikováno: 12.7.2017
Po úspěšném prvním ročníku soutěže Všichni na bajk akce pokračuje i letos. Tato neobvyklá soutěž se ovládá pomocí mobilní aplikace a motivuje sportovat a poznávat zajímavá místa. Ti nejpilnější cyklisté budou na konci léta odměněni koly a dalšími lákavými cenami.

SR: Jak strávit léto v Bratislavském kraji? Přece na kole!
Publikováno: 7.8.2016
Rodiny s dětmi, jednotlivci i sportovní nadšenci mohou jezdit na kole celé léto po cyklostezkách, horských stezkách či polních cestách. Nejenže se během horkých dní osvěží, ale udělají i něco pro své zdraví. Pokud vám chybí odhodlání nebo inspirace na tento typ dobrodružství, tak čtěte dál. Ani se nenadějete a budete sedět na vašem dvoukolovém oři.

SR: Na kole nebo pěšky po Slovensku
Publikováno: 20.5.2016
Vydavatelství DAJAMA již téměř dvacet let tematicky zpracovává jednotlivé pozoruhodnosti Slovenska. Po několika úspěšných knihách se v těchto dnech na trhu objeví tři cyklistické novinky z edice Po Slovensku a jedna o naučných stezkách.

SR: Na kole nebo pěšky po Slovensku a Evropě
Publikováno: 22.5.2017
Vydavatelství DAJAMA v návaznosti na časopis Krásy Slovenska již více než dvacet let tematicky zpracovává jednotlivé pozoruhodnosti Slovenska. Po několika úspěšných knihách z více edic se v nejbližších dnech na trhu objeví dvě novinky z edice Po Slovensku a jedna o výletech po Evropě.


Souvisejicí fotogalerie

SR, Turiec: Cyklotúra z obce Vrícko
Cyklistická sezona začíná a my vás zveme na malý výlet. Cyklotúru začínáme nedaleko obce Vrícko, ...

SR, Oravská Lesná – cyklistika v okolí
Malebnou horskou obec Oravská Lesná obklopuje překrásná, ale i drsná příroda Slovenských Beskyd a...

Cyklovýlet: Z Bratislavy po Dolním Rakousku II.
V předešlé fotogalerii jsme ze sedla kola obdivovali krásy přírody, zajímavá zákoutí a místa v ob...

Cyklovýlet: Z Bratislavy po Dolním Rakousku I.
Bratislava a její okolí nabízí přímo ideální možnosti pro cykloturistiku. A tak jsme se rozhodli ...


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Můj mazlíček

1. 9. – 31. 10. 2020
1. cena:
2. cena:
Cena redakce:
Voucher pro 2 osoby na 1 noc v pohádkovém hotelu Zámek Berchtold*** + 2 vstupenky na veletrh Stříbrné vánoční dny

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

23.10.2020
21. mezinárodní festival dokumentárních filmů – Jeden svět se uskuteční od 5. do 11. listopadu online!

21.10.2020
Zveme vás na návštěvu výjimečných turistických atrakcí, které se nacházejí v přírodě a potěší nejen dospělé, ale i děti. První z nich je největší dřevěný labyrint na Slovensku.
19.10.2020
Mezinárodní organizace Skytrax, zabývající se hodnocením letišť a leteckých společností, každoročně zveřejňuje žebříček těch nejlepších na světě. Avšak v souvislosti s koronavirem letos zveřejnila netradiční žebříček nejlepší hygieny letišť v rámci Evropy.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce - KAZACHSTÁN, UZBEKISTÁN a TÁDŽIKISTÁN:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:sobota 24. 10. 2020
svátek:Nina
dnes:
sobota 24.10.
13 °C
zítra:
neděle 25.10.
11 °C