www.infoglobe.cz » Dolní Rakousko: Lyžování v oblíbených lyžařských centrech

Dolní Rakousko: Lyžování v oblíbených lyžařských centrech

Publikováno: 27.12.2018
Lyžařská střediska v Dolním Rakousku jsou známá tím, že nabízejí možnosti téměř pro každého, kdo má rád zábavu na svahu. Ať už jde o rodinný svah v Annabergu, nebo sjezdovku světového poháru v Semmeringu, dolnorakouská lyžařská střediska nabízejí opravdu vše – od zcela lehkých až po skutečně náročné sjezdovky.

Region Dolního Rakouska je blízko od slovenských i českých hranic a díky rozmanitým zážitkům na sněhu je vhodným místem pro jednodenní výlety a kratší i delší dovolené.

Annaberg - (c) Martin Fülöp

Dolní Rakousko nabízí 24 lyžařských středisek s více než 200 kilometry sjezdovek, které obsluhuje téměř 100 lanovek a vleků. Sjezdovky jsou většinou mírné a široké a osloví tak především rodiny a začátečníky. Na své si však přijdou v devíti zážitkových lyžařských centrech i milovníci adrenalinu. Běžkaři zase ocení více než 800 km upravených tras. V zimní sezoně 2018/2019 přicházejí lyžařské areály Dolního Rakouska s několika novinkami, jejichž přehled vám přinášíme v následujících řádcích.

Nejpopulárnější aktivita na svahu – ničím nerušená ranní lyžovačka Guga hö

Guga hö - (c) Fred Lindmoser

Během loňské sezony bylo nejvíce populární ranní lyžování na Annabergu, proto se i tuto sezonu můžete těšit na ještě více Guga hö lyžování. Spojení „Guga hö“ pocházející z mostviertelského dialektu znamená „svěží jako rybička“. Jmenuje se tak i zážitková nabídka lyžařských areálů v Mostviertelu. Ranní ptáčata čeká ve vybraných termínech nezapomenutelný zážitek, a to úžasný první sjezd na nedotčené sjezdovce při východu slunce. S lyžařským průvodcem poznáte nejkrásnější místa na kopci a pak se v horské chatě posilníte regionálními dobrotami.

Guga hö - (c) Fred Lindmoser

Nový Anna-Park na Annabergu

Velkou novinkou sezony je nový Anna-Park na Annabergu. V Anna-Parku se vyřádí malí i velcí. Akci a zábavu v jednom jim nabízejí dvě freestylové sekce. Ve funparku Family mohou freestyleři skákat a trénovat na překážkách, v sekci FunCross se strmými zatáčkami, sněhovými vlnami a skoky v délce 800 m si užijí začátečníci i profesionálové. V Annabergu a Mönichkirchene můžete vyrazit na sjezdovky bez stání u pokladny. Počínaje zimní sezonou 2018/2019 máte možnost si váš skipass pohodlně dobít i z domu nebo cestou na dovolenou.

Annaberg Anna-Park - (c) Doris Schwarz-König / NÖ-BBG

5 hlavních lyžařských center v Dolním Rakousku

Slovenští a čeští lyžaři s oblibou navštěvují především osvědčené lyžařské svahy, které nabízejí prvotřídní lyžařskou zábavu a služby. Hochkar je největší dolnorakouské středisko, má 19 kilometrů sjezdovek. Ve výšce 1 800 m jsou výborné sněhové podmínky pro začátečníky i ostřílené lyžaře.

Hochkar - (c) Niederösterreich Werbung / Andreas Jakwerth

Lackenhof nadchne svou polohou přímo na úpatí hory Ötscher. Nabízí četné možnosti ubytování hned u sjezdovky. Tento východoalpský areál s výbornými sněhovými podmínkami se pyšní sjezdovkami všech stupňů obtížnosti a také závodním úsekem.

Lackenhof - (c) Niederösterreich Werbung / schwarz-koenig.at

Od vrcholu až do údolí dokáže Gemeindealpe své návštěvníky vždy překvapit. Kdo hledá dobrodružství, v Gemeindealpe ho najde. Tento areál je vhodný jak pro rodiny, tak pro freeridisty, snowboardisty i nelyžaře.

Gemeindealpe - (c) Martin Fülöp

Pokud se nemůžete nabažit lyžování, snowboardingu a sáňkování, jste na Zauberbergu Semmeringu na správném místě. Jezdí se tam ještě dlouho po 18. hodině, každý den se rozsvítí umělé osvětlení a ozáří nejen sjezdovky, ale i okolní krajinu.

Semmering - (c) ARGE-Langlauf / Franz Zwickl

Rozmanitá rodinná aréna v St. Corona am Wechsel je oblíbeným cílem pro rodiny s malými lyžaři. Vzdálena je pouhých 80 minut od Vídně a nabízí vše, co začátečníci potřebují na úvod do lyžování. Na 350 metrů dlouhém talířovém vleku, jakož i pásových vlecích s délkou 90, 35 a 9 metrů se lyžaři naučí vše potřebné. O sněhovou zábavu se kromě toho stará i zimní park se sněhovými náspy a U-rampou, jakož i speciálním zařízením Fun, Speed ​​& Racing Area. Oblíbené jsou zejména pátky a soboty, protože tehdy jsou sjezdovky otevřené díky umělému osvětlení až do 20. hodiny.

St. Corona - (c) Martin Fülöp / NÖ-BBG

GPS:  47°52'16.6"N 15°22'32.6"E (Annaberg)

Zdroj: PR, Niederösterreich-Werbung GmbH

Foto: St. Corona, (c) Martin Fülöp / NÖ-BBG (úvodní), (c) při fotografiích

Textová úprava: redakce

Překlad: Stanislava WaniováDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Dolní Rakousko: Nejkrásnější historická místa
Publikováno: 18.11.2015
Podzim je v plném proudu a s ním i pěkné počasí, proto jsme se rozhodli inspirovat vás k návštěvě sousedního Dolního Rakouska, které přímo zve k objevování historie. Kromě nejznámějšího zámku Schloss Hof nabízí tato spolková země i několik světových historických unikátů, které postupně představíme v následujících řádcích.

Dolní Rakousko: 4 tipy na nevšední zážitky
Publikováno: 21.3.2018
Jaro patří mezi nejvhodnější období, kdy vyrazit do Dolního Rakouska a objevovat jeho krásy. Ujeďte zimě na kole, vydejte se na nové turistické stezky, ochutnejte mladá vína a vychutnejte si horské slunce během posledních lyžařských dní.

Dolní Rakousko: 6 regionů s kouzelnými vánočními trhy
Publikováno: 28.11.2018
Chcete si zpříjemnit adventní čas a zajímají vás různé regionální tradice? Určitě navštivte dolnorakouské adventní trhy. Prozradíme vám, kde je v Dolním Rakousku nejkrásnější atmosféra a kam se můžete jet podívat na původní zvyky.

Dolní Rakousko: 6 skvělých tipů na letní výlety do přírody
Publikováno: 5.7.2017
Dolní Rakousko je výjimečné svou výbornou infrastrukturou, skvělými službami a nesčetnými možnostmi na výlety do přírody a hor. Během horkých letních dnů právě hory a lesy nabízejí příjemné osvěžení, zábavu a dobrodružství. Vybrali jsme pro vás šest tipů na výlety s nevšedními zážitky typickými pro dolnorakouský kraj.

Dolní Rakousko: Annaberg - zahájení lyžařské sezóny
Publikováno: 11.12.2013
Opět je tu zima, pro někoho možná příliš chladná a nevlídná, pro mě však snad nejoblíbenější roční období. Vše je ukryto pod nadýchanou bílou sněhovou peřinou a působí jaksi klidněji, ba dokonce i čistěji než po zbytek roku. Je to také čas zimních dovolených na horách, setkání s přáteli u sklenky svařeného vína, nebo skvělé zelňačky, která v tomto ročním období jistě zahřeje.

Dolní Rakousko: Cyklistický ráj uprostřed Evropy
Publikováno: 19.4.2017
Síť cyklostezek s celkovou délkou přes 4 200 kilometrů, osm top cyklostezek s promyšlenou infrastrukturou, cykloregiony s tematickým zaměřením, hvězdicové cyklistické stezky, nově zřízené bikeparky, traily a rodinné cyklostezky, to vše na vás čeká v Dolním Rakousku.

Dolní Rakousko: Cyklovýlety pro všechny
Publikováno: 17.6.2018
Po týdnu se opět vracíme do Dolního Rakouska, které nabízí řadu krásných cyklostezek vedoucích skrz malebnou přírodu, kolem památek nebo míst nabízejících gastronomický zážitek. Dnes si představíme ty nejoblíbenější z nich.

Dolní Rakousko: Kam se vyplatí jet na kole
Publikováno: 1.5.2016
Pomalu, ale jistě už začíná cyklistická sezona, proto je nejvyšší čas vytáhnout své kolo z garáže nebo sklepa, umýt ho, namazat, dohustit kola a vydat se za dobrodružstvím. Pro ty, co rádi objevují svět na kolech, jsme připravili pár zajímavých tematických okruhů u našich sousedů.

Dolní Rakousko: Kam na lyžovačku?
Publikováno: 27.12.2017
Lyžařská střediska Dolního Rakouska se nacházejí jen kousek od Bratislavy. Milovníky lyžování a zimních sportů zde čeká několik lyžařských středisek, 200 kilometrů sjezdovek a přibližně 100 vleků.

Dolní Rakousko: Podzimní požitky
Publikováno: 9.10.2016
V Dolním Rakousku je již podzim v plném proudu a neodmyslitelně se pojí s vínem. Více než 100 dolnorakouských obcí připravuje pestré slavnosti.


Souvisejicí fotogalerie

Cyklovýlet: Z Bratislavy po Dolním Rakousku II.
V předešlé fotogalerii jsme ze sedla kola obdivovali krásy přírody, zajímavá zákoutí a místa v ob...

Cyklovýlet: Z Bratislavy po Dolním Rakousku I.
Bratislava a její okolí nabízí přímo ideální možnosti pro cykloturistiku. A tak jsme se rozhodli ...

Dolní Rakousko: Annaberg
Annaberg je malá obec v Dolním Rakousku, kde se nachází i stejnojmenné lyžařské středisko, jež si...

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Příroda – mezi snem a skutečností

1. 11. – 31. 12. 2019
1. cena:
Kniha Nejkrásnější výlety lanovkou z nabídky cestovatelských knih Knižního klubu + bonus: voucher od firmy Centrum digitálních služeb MINO na zhotovení 10 fotografií ve formátu A4!
2. cena:
Kniha tipů na výlety Nejkrásnější výlety lodí + bonus: voucher od firmy Centrum digitálních služeb MINO na zhotovení 10 fotografií ve formátu A4!
1. cena redakce:
Prodloužený víkend pro dva s polopenzí v Hotelu Aktiv*** na Lipně! + bonus: voucher od firmy Centrum digitálních služeb MINO na zhotovení 10 fotografií ve formátu A4!
2. cena redakce:
Centrum digitálních služeb MINO zhotoví výherci kalendář formátu A3 z vlastních fotografií + bonus: voucher na 10 fotografií ve formátu A4!

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

17.11.2019
Už v pondělí 18. listopadu si můžete přijít poslechnout, co zažil Martin Krasňanský při své výpravě za polární kruh, následovat bude filmové pásmo Reel Rock.
16.11.2019
Letiště Václava Havla Praha získalo již šestou Zlatou medaili v soutěži Český med za svůj letošní květový med. Soutěž každoročně vyhlašuje Výzkumný ústav včelařství v Dole. Letos se soutěže zúčastnilo 360 vzorků. Opět se potvrdilo, že med produkovaný včelstvy chovanými v areálu Letiště Praha splňuje nejvyšší kvalitu.
15.11.2019
Celoslovenský informační portál v rámci 11. ročníku soutěže o nejkrásnější město a obec Slovenska zveřejnil v těchto dnech výsledky.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace Měsíce - MALTA a MONAKO:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:neděle 17. 11. 2019
svátek:Mahulena - Státní svátek - Den boje za svobodu a demokracii
dnes:
neděle 17.11.
11 °C
zítra:
pondělí 18.11.
4 °C