www.infoglobe.cz » Dolní Rakousko: Pohádkový advent a jedinečné vánoční trhy

Dolní Rakousko: Pohádkový advent a jedinečné vánoční trhy

Publikováno: 25.11.2015
Když se studeným vzduchem nese vůně perníku a pečených jablek, přichází období vánočních trhů. Okouzlující adventní akce se konají po celém Dolním Rakousku, a to v rozmanité podobě od tradičních přes moderní až po romantické či neobyčejné. A my vás v následujících řádcích těmito trhy provedeme.

V širokém dolnorakouském kraji kolem Vídně se i letos koná více než 300 vánočních trhů. Kromě nákupních promenád, zámeckých parků a klášterních zahrad najdete trhy i ve vinných sklípcích, kovářstvích nebo v roklinách a objevíte jedinečné zvyky, které pocházejí přímo odsud.

perníčky (c) Niederösterreich-Werbung / Rita Newman

Zažijte advent s historickou atmosférou na dolnorakouských hradech, v klášterech a zámcích, které celoročně okouzlují své návštěvníky. Doporučujeme vám navštívit zámek Grafenegg, kde kromě prohlídky této pamětihodnosti na vás čekají i stylové stánky s lahůdkami a řemeslnými výrobky (5.–8. prosince 2015). Podobně je tomu i ve vánoční vesničce na zámku Schloss Hof (každý víkend do 20. prosince 2015). Kouzelnou atmosféru a nezapomenutelné vánoční chvíle nabízí i benediktinský klášter Göttweig (28. listopadu – 8. prosince 2015) nebo klášter Seitenstetten (11.–13. prosince 2015). V zámku Schallaburg se zase bude všechno točit kolem šperků, keramiky a řezbářství. Návštěvníci si zde při výrobě svíček a pletení košíků mohou sami vytvořit vánoční dárky (11.–13. prosince 2015). Pouze malý kousek od lyžařského střediska Göstling-Hochkar / Lackenhof-Ötscher se bude nacházet adventní trh v klášteře řádu kartuziánů – Gaming (28. listopadu – 8. prosince 2015). Romantickou vánoční pohádku najdete i na tradičním trhu na zámku Rosenburg (28.–29. listopadu 2015, 5.–8. prosince 2015). A takto bychom mohli pokračovat ještě dlouho...

Vánoce v kartuziánském klášteře Gaming - (c) Imagefoto Kust

zámek Grafenegg - (c) Niederösterreich-Werbung / Michael LiebertVánoce v městečku Ybbsitz - (c) Niederösterreich-Werbung / Helmut Lackinger

Dnes vás ale pozveme i na méně tradiční místa adventních trhů. Přiznejte se, čekali byste konání takových akcí například v rokli, uličce vinných sklípků nebo ve vinohradu? Možná se to zdá neuvěřitelné, ale skutečně i zde se budou konat nevšední trhy s výjimečnou atmosférou.

vánoční trh v uličcce vinných sklepů v Hadresu - (c) Weinviertel Tourismus GmbH / Wurnig

V Hadresu, nejdelší stavebně uzavřené uličce vinných sklípků Evropy, se konají během 2. a 3. adventního víkendu vánoční trhy. V malebné vinařské uličce ve Wolkersdorf jsou během prvního prosincového víkendu otevřené vinné sklípky s kulinářskými lahůdkami a vánočními dárky. Krásnou kombinaci adventu v zážitkovém vinném sklípku s vánoční atmosférou nabízí i městečko Retz.

Zajímavým zážitkem pro vás budou také Kovářské Vánoce v městečku Ybbsitz (19.–20. prosince 2015). Tato tradiční slavnost představí i nejmenší kovářské kleště na světě a kovadlinu velikosti náprstku, které jsou zapsány v Guinnessově knize rekordů.

roklinka Johannesbachklamm u Würflachu - (c) Gemeinde Würflach / Franz Zwickl

Místem, které stojí za návštěvu, je i roklina Johannesbachklamm u Würflachu. V adventním období je romanticky osvícena z největšího ozdobeného vánočního stromu v celém Rakousku (5.–8. prosince 2015). Na nadrozměrném stole na vás čekají obří dárky i obří lyže.

vánoční trhy - (c) Niederösterreich-Werbung / Rita Newmanvánoční trhy - (c) Mostviertel Tourismus, weinfranz.at

A pokud se vám líbí spojení Vánoc a světla, tak nevynechejte zahrady Kittenberger, které se přemění na předvánoční pohádkovou krajinu. Po setmění vás čeká nezapomenutelná světelná a zvuková show s více než 200 000 vánočními světýlky (do 20. prosince 2015).

Předvánoční chvíle bývají plné hektického nakupování a shonu. Proto věříme, že zkusíte alespoň na chvíli zpomalit při návštěvě Dolního Rakouska, které vám téměř v každé obci pomůže navodit tu správnou atmosféru a možná vás i inspiruje. 

 

Zdroj a foto: Dolní Rakousko, (c) u fotografií

Textová úprava: redakce

Překlad: Stanislava WaniováDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Dolní Rakousko: Nezapomenutelné zimní zážitky
Publikováno: 18.12.2019
Dolní Rakousko nabízí 24 lyžařských středisek s více než 200 kilometry sjezdovek, které obsluhuje téměř 100 lanovek a vleků. Sjezdovky jsou většinou mírné a široké, oslovují tedy především rodiny a začátečníky.

Dolní Rakousko: Letní osvěžení, zábavné výlety a jedinečné zážitky na horách III
Publikováno: 3.7.2016
Ve dvou předchozích dílech našeho miniseriálu o tipech na výlety v dolnorakouských horách jsme si představili místa, která byste během léta rozhodně měli navštívit. Dnes tomu nebude jinak.

Dolní Rakousko: Letní osvěžení, zábavné výlety a jedinečné zážitky na horách II
Publikováno: 26.6.2016
Poté co jsme minulý týden okusili trochu z krásy dolnorakouských hor a měst, budeme dnes v tipech na výlety pokračovat. První zastávkou bude snad jedna z nejoblíbenějších chat v Dolním Rakousku, přesněji v Göstlingu – ÖTK Schutzhaus Hochkar, ve které na vás po výstupu čeká útulné ubytování a ta nejlepší kuchyně.

Dolní Rakousko: Letní osvěžení, zábavné výlety a jedinečné zážitky na horách I
Publikováno: 19.6.2016
Pokud nevíte, kam jet v létě, hory jsou skvělou alternativou k dovolené u moře. Osvěží vás horský vítr a slunit se můžete na lesních mýtinách a terasách. Žádná přeplněná koupaliště, zácpy ani hučící klimatizace. Pouze krásné hory, křišťálová jezera a útulné chaty. Tak neváhejte a pojeďte s námi na jednodenní výlet, víkendový pobyt nebo na celou letní dovolenou do dolnorakouských hor.

Rakousko: Parndorf – nákupní městečko
Publikováno: 10.4.2016
Pro všechny milovníky nakupování a módy máme dobrou zprávu. V dnešním článku se totiž vydáme do snad nejvyhledávanějšího outletového nákupního centra nejen v samotném Rakousku.

Dolní Rakousko: Vychutnejte si jaro u sousedů
Publikováno: 3.4.2016
Pomalu, ale jistě se začínají zelenat pastviny, rozkvétat ovocné stromy nebo vinice. Jinými slovy začíná jarní sezona a s ní probíhají i všelijaké akce. My jsme si pro vás připravili cestu za různými požitky do dolnorakouského regionu, kde vás provedeme nejen skvělými festivaly, ale i nejkrásnějšími výletními cíli.

Dolní Rakousko: Unikátní místa a divoká letní příroda
Publikováno: 12.8.2015
Léto je jako stvořené na turistiku a s ní spojené výjimečné zážitky. Nedávno jsme byli na návštěvě Dolního Rakouska, kde jsme absolvovali několikadenní túru, ale i vycházky po historických stezkách. Poznávali jsme divokou přírodu a v následujících řádcích vám naše putování přiblížíme a možná vás i inspirujeme.

Dolní Rakousko: „ÖTSCHER:REICH – Alpy a my“
Publikováno: 13.7.2015
174 regionálních partnerů, 83 průvodců přírodou, 15 stanic Ötscher: Reich, dvě okružní turistické stezky, dvě výstavní střediska, jedno centrum přírodní rezervace Ötscher-Basis a Mariazellská železnice – to vše nabízí Dolnorakouská zemská výstava 2015 „ÖTSCHER:REICH - Alpy a my“, kterou můžete navštívit do 1. listopadu 2015 v obcích Frankenfels-Laubenbachmühle, Wienerbruck a Neubruck.

Dolní Rakousko: Nejkrásnější historická místa
Publikováno: 18.11.2015
Podzim je v plném proudu a s ním i pěkné počasí, proto jsme se rozhodli inspirovat vás k návštěvě sousedního Dolního Rakouska, které přímo zve k objevování historie. Kromě nejznámějšího zámku Schloss Hof nabízí tato spolková země i několik světových historických unikátů, které postupně představíme v následujících řádcích.

Dolní Rakousko: nezapomenutelná výletní místa
Publikováno: 19.8.2015
Pokud hledáte tipy na zajímavé výlety, tak v nedalekém Dolním Rakousku je určitě najdete. Během horkého léta se můžete zchladit plavbou po největším podzemním jezeře v Evropě nebo cestovat v čase nostalgickým expresem. Milovníci zvířat a přírody si mohou prohlédnout jejich život pod vodní hladinou v přírodním parku Unterwasserreich a vydat se pozorovat medvědy z Arbesbachu. A to zdaleka není vše.

Dolní Rakousko: Vinařský podzim
Publikováno: 23.9.2015
Nejkrásnější roční období pro mnoho lidí pomalu, ale jistě nastává, a proto si zajedeme k našim sousedům do Dolního Rakouska. Představíme si okouzlující festival s ukázkami starých zvyků, který je spojený s přehlídkami a lákavými ochutnávkami.

Dolní Rakousko: malebná obec Mitterbach
Publikováno: 7.2.2011
Mitterbach je nevelká vesnička, ležící v čarokrásné přírodě spolkové země Dolní Rakousko. V posledních letech ji stále více objevují i návštěvníci ze Slovenska a z Čech, a to nejen pro její polohu v lůně přírody, nenáročnou časovou dostupnost a dobré silniční spojení, ale také pro množství památek a zajímavostí v jejím okolí.

Dolní Rakousko: Na kole různorodou krajinou
Publikováno: 6.5.2015
V těchto dnech se nám do rukou dostala zcela nová cyklomapa Dolního Rakouska, která nabízí kromě 7 hlavních TOP cyklistických okruhů i cyklostezky vhodné pro rodiny s dětmi i náročnější horské cyklostezky, ale především zcela nové tipy na hvězdicové výlety se zážitkovými místy a atrakcemi.


Souvisejicí fotogalerie

Cyklovýlet: Z Bratislavy po Dolním Rakousku II.
V předešlé fotogalerii jsme ze sedla kola obdivovali krásy přírody, zajímavá zákoutí a místa v ob...

Cyklovýlet: Z Bratislavy po Dolním Rakousku I.
Bratislava a její okolí nabízí přímo ideální možnosti pro cykloturistiku. A tak jsme se rozhodli ...

Rakousko: zámecký komplex Schloss Hof
Přeneste se spolu s námi do období baroka, které můžete obdivovat během návštěvy největšího barok...

Dolní Rakousko: Annaberg
Annaberg je malá obec v Dolním Rakousku, kde se nachází i stejnojmenné lyžařské středisko, jež si...


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Můj mazlíček

1. 9. – 31. 10. 2020
1. cena:
2. cena:
Cena redakce:
Voucher pro 2 osoby na 1 noc v pohádkovém hotelu Zámek Berchtold*** + 2 vstupenky na veletrh Stříbrné vánoční dny

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

23.10.2020
21. mezinárodní festival dokumentárních filmů – Jeden svět se uskuteční od 5. do 11. listopadu online!

21.10.2020
Zveme vás na návštěvu výjimečných turistických atrakcí, které se nacházejí v přírodě a potěší nejen dospělé, ale i děti. První z nich je největší dřevěný labyrint na Slovensku.
19.10.2020
Mezinárodní organizace Skytrax, zabývající se hodnocením letišť a leteckých společností, každoročně zveřejňuje žebříček těch nejlepších na světě. Avšak v souvislosti s koronavirem letos zveřejnila netradiční žebříček nejlepší hygieny letišť v rámci Evropy.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce - KAZACHSTÁN, UZBEKISTÁN a TÁDŽIKISTÁN:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:pátek 23. 10. 2020
svátek:Teodor
dnes:
pátek 23.10.
15 °C
zítra:
sobota 24.10.
13 °C