www.infoglobe.cz » Dolní Rakousko: Předvánoční atmosféra na kouzelných adventních trzích

Dolní Rakousko: Předvánoční atmosféra na kouzelných adventních trzích

Publikováno: 19.11.2017
V předvánočním období se Dolní Rakousko přeměňuje na krajinu adventních trhů. Najdete je téměř všude. Za hradními a městskými branami, ve starých zříceninách, ve vinných uličkách, na náměstích i přímo v horách. Přinášíme vám výběr těch, které vás jistě okouzlí a přinesou nevšední zážitky.

Trhy na hradech, zámcích a v klášterech

Pokud jde o historické památky, hrady, zámky a kláštery, Dolní Rakousko se má skutečně čím pochlubit. Během adventu otevírají své brány mnohé z nich a organizují krásné adventní trhy.

hrad Grafenegg (c) Niederösterreich-Werbung/Michael Liebert

Královskou adventní atmosféru zažijete například na hradě Grafenegg. Ten organizuje trhy již 40 let a ve vánočně osvětleném zámeckém parku najdete kulinářské dobroty, kulturní program a řemeslné výrobky. Doporučujeme navštívit i oblíbené trhy na zámku Schloss Hof s vánoční vesničkou. Na arkádovém nádvoří nabídne přibližně sto vánočních stánků s tradičním řemeslným uměním, s nápady na dárky a různými pochoutkami.

řezbářské řemeslo (c) fotolia.com

Punč, svařené víno a vánoční dárky najdete i v benediktinském opatství Göttweig. Své brány otevře s bohatým adventním zbožím, ručními výrobky, vánočními ozdobami a jesličkami. Vánoční náladu zažijete i na trhu v opatství Seitenstetten, které je známé lokálními trubači a vánočními koledníky. Opatství Melk vás během historických trhů přenese do dávných dob díky své majestátnosti a kráse. Na Schallaburgu nakoupíte zejména šperky, keramiku a vyřezávané výrobky. Sami si zde můžete vyrobit svíčky či proutěné výrobky. Pokud byste se chtěli cítit jako uprostřed vánoční pohádky, určitě navštivte tradiční vánoční trh na zámku Rosenburg, který je během trhů krásně vyzdobený a nasvícený. Trhy na tomto zámku jsou považovány za nejromantičtější vánoční trhy v celém Dolním Rakousku.

Johannesbachklamm (c) Gemeinde Würflach, Franz Zwickl

Krásu uprostřed přírody, na zámku ve Vídeňských Alpách a s vánočními zvířátky můžete zažít pouze hodinu jízdy od Vídně – v roklince Johannesbachklamm u Würflachu. V době adventu je romanticky osvětlena největším vánočním stromkem v celém Rakousku. Ke stromečku ladí i nadrozměrný štědrovečerní stůl, obrovské dárky či 6 m dlouhé lyže.

Hohe Wand (c) Naturpark Hohe Wand

Pokud hledáte tip na vánoční trhy, kde si užijí zejména děti, musíte navštívit dětský advent v přírodní rezervaci Hohe Wand. V dětské zoo uvidíte lamy, můžete společně krmit jeleny nebo se svézt v kočáru. Uprostřed trhů hoří v ohništi oheň a připraveno je množství dětských aktivit. V neposlední řadě doporučujeme navštívit i působivý areál zámku Reichenau, kde se letos bude konat jeden z největších vánočních trhů Vídeňských Alp.

Hohe Wand (c) Naturpark Hohe Wand

Zářivé Vánoce v Mostviertelu, řemeslné trhy v oblasti Waldviertel

Šest vánočních trhů v regionu Mostviertel letos spojí své síly a pod názvem Zářivé Vánoce budou pořádat společné akce. Tato spolupráce slibuje během čtyř adventních týdnů rozmanitý program. Trhy najdete ve vesničkách Waidhofen an der Ybbs, Ybbsitz, Gaming, Neubruck, St. Peter in der Au a Seitenstetten, přičemž jejich hlavním tématem je spojení kovářských řemesel a tradice výroby moštu.

Zářivé Vánoce (c) Mostviertel Tourismus, schwarz-koenig.at

Kromě horkých nápojů a vánočních specialit vás zahřeje i pohled na kovářská řemesla, která jsou pro tento region typická. Mimořádným zážitkem jsou i ybbsitzské kovářské Vánoce. Najdete zde totiž i nejmenší kovářské kleště na světě a odznak velký jako nehet – oboje zapsané v Guinnessově knize rekordů.

řezbářské umění (c) Waldviertel Tourismus/ www.ishootpeople.at

Pokud hledáte originální dárky, možná je najdete v regionu Waldviertel. Je znám dlouholetou tradicí uměleckých řemesel, a tak zde můžete najít skutečně jedinečné výtvory. Hrnčíři, řezbáři, kováři, košíkáři, malíři, skláři a mnozí další zde budou prodávat své výrobky.

Trhy ve vinných uličkách

Mezi největší atrakce v Dolním Rakousku patří tradiční adventní trhy ve vinných uličkách. V působivé atmosféře uliček, které lemují útulné vinné sklípky, všichni oslavují advent. Na adventních trzích v Hadresu, v nejdelší uzavřené vinné uličce Evropy, se nabízejí téměř výhradně jídla a nápoje místní výroby, stejně i ručně vyráběné výrobky. Vánočně vyzdobený vinný sklep, který na první pohled nemá konec, obrovské sudy, lahodné pochoutky a atrakce pro děti.

vinné uličky (c) Weinviertel Tourismus/Astrid Bartl

V malebné vinné uličce v obci Wolkersdorf to zase vypadá jako z romantického filmu. Útulné stánky, prodejci v zákoutích sklípků a domácí zde nabízejí skvělé kulinářské dobroty. Pěknou kombinaci adventu v zážitkovém vinném sklípku a vánoční atmosféry nabízí i městečko Retz.

vinné uličky (c) Weinviertel Tourismus/Astrid Bartl

Další tipy na trhy a akce během adventu v Dolním Rakousku spolu s přesnými termíny jejich konání najdete zde.

 

Zdroj: Niederösterreich-Werbung GmbH

Foto: (c) Weinviertel Tourismus / Astrid Bartl - úvodní, (c) při fotografiích

Textová úprava: redakce

Překlad: Stanislava WaniováDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Dolní Rakousko: Kam na lyžovačku?
Publikováno: 27.12.2017
Lyžařská střediska Dolního Rakouska se nacházejí jen kousek od Bratislavy. Milovníky lyžování a zimních sportů zde čeká několik lyžařských středisek, 200 kilometrů sjezdovek a přibližně 100 vleků.

Dolní Rakousko: 6 skvělých tipů na letní výlety do přírody
Publikováno: 5.7.2017
Dolní Rakousko je výjimečné svou výbornou infrastrukturou, skvělými službami a nesčetnými možnostmi na výlety do přírody a hor. Během horkých letních dnů právě hory a lesy nabízejí příjemné osvěžení, zábavu a dobrodružství. Vybrali jsme pro vás šest tipů na výlety s nevšedními zážitky typickými pro dolnorakouský kraj.

Dolní Rakousko: Kam se vyplatí jet na kole
Publikováno: 1.5.2016
Pomalu, ale jistě už začíná cyklistická sezona, proto je nejvyšší čas vytáhnout své kolo z garáže nebo sklepa, umýt ho, namazat, dohustit kola a vydat se za dobrodružstvím. Pro ty, co rádi objevují svět na kolech, jsme připravili pár zajímavých tematických okruhů u našich sousedů.

Dolní Rakousko: Cyklistický ráj uprostřed Evropy
Publikováno: 19.4.2017
Síť cyklostezek s celkovou délkou přes 4 200 kilometrů, osm top cyklostezek s promyšlenou infrastrukturou, cykloregiony s tematickým zaměřením, hvězdicové cyklistické stezky, nově zřízené bikeparky, traily a rodinné cyklostezky, to vše na vás čeká v Dolním Rakousku.

Dolní Rakousko: Nejkrásnější historická místa
Publikováno: 18.11.2015
Podzim je v plném proudu a s ním i pěkné počasí, proto jsme se rozhodli inspirovat vás k návštěvě sousedního Dolního Rakouska, které přímo zve k objevování historie. Kromě nejznámějšího zámku Schloss Hof nabízí tato spolková země i několik světových historických unikátů, které postupně představíme v následujících řádcích.

Dolní Rakousko: Podzimní požitky
Publikováno: 9.10.2016
V Dolním Rakousku je již podzim v plném proudu a neodmyslitelně se pojí s vínem. Více než 100 dolnorakouských obcí připravuje pestré slavnosti.

Dolní Rakousko: Letní osvěžení, zábavné výlety a jedinečné zážitky na horách I
Publikováno: 19.6.2016
Pokud nevíte, kam jet v létě, hory jsou skvělou alternativou k dovolené u moře. Osvěží vás horský vítr a slunit se můžete na lesních mýtinách a terasách. Žádná přeplněná koupaliště, zácpy ani hučící klimatizace. Pouze krásné hory, křišťálová jezera a útulné chaty. Tak neváhejte a pojeďte s námi na jednodenní výlet, víkendový pobyt nebo na celou letní dovolenou do dolnorakouských hor.

Dolní Rakousko: Na kole různorodou krajinou
Publikováno: 6.5.2015
V těchto dnech se nám do rukou dostala zcela nová cyklomapa Dolního Rakouska, která nabízí kromě 7 hlavních TOP cyklistických okruhů i cyklostezky vhodné pro rodiny s dětmi i náročnější horské cyklostezky, ale především zcela nové tipy na hvězdicové výlety se zážitkovými místy a atrakcemi.

Dolní Rakousko: malebná obec Mitterbach
Publikováno: 7.2.2011
Mitterbach je nevelká vesnička, ležící v čarokrásné přírodě spolkové země Dolní Rakousko. V posledních letech ji stále více objevují i návštěvníci ze Slovenska a z Čech, a to nejen pro její polohu v lůně přírody, nenáročnou časovou dostupnost a dobré silniční spojení, ale také pro množství památek a zajímavostí v jejím okolí.

Dolní Rakousko: nezapomenutelná výletní místa
Publikováno: 19.8.2015
Pokud hledáte tipy na zajímavé výlety, tak v nedalekém Dolním Rakousku je určitě najdete. Během horkého léta se můžete zchladit plavbou po největším podzemním jezeře v Evropě nebo cestovat v čase nostalgickým expresem. Milovníci zvířat a přírody si mohou prohlédnout jejich život pod vodní hladinou v přírodním parku Unterwasserreich a vydat se pozorovat medvědy z Arbesbachu. A to zdaleka není vše.

Dolní Rakousko: Unikátní místa a divoká letní příroda
Publikováno: 12.8.2015
Léto je jako stvořené na turistiku a s ní spojené výjimečné zážitky. Nedávno jsme byli na návštěvě Dolního Rakouska, kde jsme absolvovali několikadenní túru, ale i vycházky po historických stezkách. Poznávali jsme divokou přírodu a v následujících řádcích vám naše putování přiblížíme a možná vás i inspirujeme.

Dolní Rakousko: Vychutnejte si jaro u sousedů
Publikováno: 3.4.2016
Pomalu, ale jistě se začínají zelenat pastviny, rozkvétat ovocné stromy nebo vinice. Jinými slovy začíná jarní sezona a s ní probíhají i všelijaké akce. My jsme si pro vás připravili cestu za různými požitky do dolnorakouského regionu, kde vás provedeme nejen skvělými festivaly, ale i nejkrásnějšími výletními cíli.

Cyklovýlet: Hainburg - Schloss Hof
Publikováno: 6.8.2013
Středověké městečko Hainburg bylo zajímavou zastávkou v našem putování na kolech. Dnes budeme pokračovat přes dlouhý most, dvě rakouské obce, až po největší barokní zámecký komplex v Rakousku - Schloss Hof.

Cyklovýlet: Schloss Hof - Bratislava
Publikováno: 14.8.2013
V závěrečné části našeho cyklovýletu se vydáme z největšího barokního zámeckého komplexu v Rakousku - Schloss Hof, přes nově postavený Cyklomost svobody, až do městských částí hlavního města Slovenska - Bratislavy.

Rakousko: zámek Schloss Hof
Publikováno: 9.5.2011
Jen na dohled od předměstí Bratislavy leží rozsáhlý areál zámku Schloss Hof, jehož historie je spojena s císařskou habsburskou rodinou. Rozsáhlý park, přilehlý velkostatek s chovem zvířat, ale i bohatý kulturní program od jara do podzimu z něho udělaly atraktivní cíl na výlet.


Souvisejicí fotogalerie

Cyklovýlet: Z Bratislavy po Dolním Rakousku II.
V předešlé fotogalerii jsme ze sedla kola obdivovali krásy přírody, zajímavá zákoutí a místa v ob...

Cyklovýlet: Z Bratislavy po Dolním Rakousku I.
Bratislava a její okolí nabízí přímo ideální možnosti pro cykloturistiku. A tak jsme se rozhodli ...

Rakousko: zámecký komplex Schloss Hof
Přeneste se spolu s námi do období baroka, které můžete obdivovat během návštěvy největšího barok...

Dolní Rakousko: Annaberg
Annaberg je malá obec v Dolním Rakousku, kde se nachází i stejnojmenné lyžařské středisko, jež si...

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

PoÚtStČtSoNe
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Město mýma očima

1. 9. – 31. 10. 2019
1. cena:
2. cena:
Kniha Jak si užít cestování z Knižního klubu
1. cena redakce:
Hotel Jítravský Dvorec - voucher na noc v hotelovém apartmánu pro dva se vstupem do wellness!
2. cena redakce:
Centrum digitálních služeb MINO zhotoví výherci šitou fotoknihu A4 o 40 stranách!
3. cena redakce:
2 vstupenky na exkurzi do Velkopopovického pivovaru Kozel

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

21.9.2019
V rámci Dne architektury máte jedinečnou možnost navštívit multifunkční sportovní halu v Dolních Břežanech nedaleko Prahy, která připomíná mimozemskou vesmírnou loď. Prohlídka bude komentována architektem Jakubem Našincem, který stavbu sám navrhl. Sraz je v pátek 4. 10. v 11 hodin před halou, na adrese Na Vršku 290, Dolní Břežany.
20.9.2019
Oblíbený mezinárodní festival současného umění – Bílá noc se uskuteční od 27. do 29. září v Bratislavě a od 4. do 6. října v Košicích. Letošní novinkou bude prodloužení trvání festivalu z jedné na tři noci.


19.9.2019
Ve dnech 21. a 22. září se na Letišti Leoše Janáčka v Ostravě odehrává hlavní program Dnů NATO a Dnů Vzdušných sil Armády České republiky. Devatenáctý ročník letecké a obranné show představí leteckou i pozemní techniku členských států Severoatlantické aliance.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – KOSTARIKA, PANAMA, NIKARAGUA:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:sobota 21. 9. 2019
svátek:Matouš
dnes:
sobota 21.9.
18 °C
zítra:
neděle 22.9.
15 °C