www.infoglobe.cz » Dubaj: Bezplatné aktivity pro děti a rodiče – poradíme vám, jak si užít dovolenou a nezruinovat se

Dubaj: Bezplatné aktivity pro děti a rodiče – poradíme vám, jak si užít dovolenou a nezruinovat se

Publikováno: 26.8.2019
Máte pocit, že na poznávací zájezd pro rodiče a děti do Dubaje zkrátka nemáte? Ani pobyt ve stále populárnější arabské metropoli vás ale nemusí vyjít draho. Tajemství spočívá v tom, dělat se svými ratolestmi hlavně věci, které nic nestojí, a přesto jsou doslova k nezaplacení. Tady je několik tipů, jaká místa byste rozhodně měli zařadit do svého cestovního itineráře.

Prohlédněte si skutečnou kostru dinosaura v obrovském středisku Dubai Mall

To, že jsou dinosauři u dětí fenomén, je věc známá. Ruku na srdce, kolikrát jste jen schovávali do krabice jednu z nekonečného zástupu postaviček tohoto pravěkého tvora? Poznávací zájezd do Dubaje je tak pro děti doslova splněným snem, dosažením něčeho vytouženého. Živého dinosaura tady sice nespatří, zato si alespoň prohlédnou nádherně zachovanou kostru diplodoka, obrovského dopotopního ještěra. 

kostra dinosaura ve středisku Dubai Mall

Obdivujte se kráse podmořského světa, aniž byste se museli namočit

Na pobyt v Dubaji bez pobíhání po obchodních centrech zkrátka musíte rovnou zapomenout. Protože bez nich by to vaše děti nikdy tolik nebavilo. Výborný tip pro všechny malé cestovatele, kteří obdivují jedinečný podmořský život, je návštěva dubajského akvária. A nebyla by to Dubaj, kdyby se zase nejednalo o jedno z největších akvárií na světě s vůbec největší světovou sbírkou žraloků písečných. V nádrži o neuvěřitelném objemu 10 milionů litrů tu vedle sebe žije na 33 tisíc vodních živočichů. Vidět svět zvědavým pohledem ryby tu všem malým i velkým návštěvníkům umožní procházka podvodním tunelem. Nechte se oslnit majestátními žraloky a rejnoky.

dubajské akvárium

Společně se přesvědčete, že i voda se umí roztančit

V případě, že uzavřeným prostorům nákupních center vážně neholdujete, bude vám možná víc vyhovovat prohlídka Dubajské fontány umístěné pod mrakodrapem Burj Khalifa. Nemluvě o tom, že se vám tato největší choreograficky řízená fontána světa postará o vskutku nezapomenutelnou akustickou i světelnou show. Světlem podbarvené trysky se v tanci pohybují dokonale a ladně, přitom vystřikují vodu až do výšky 150 metrů. Vyhledávaná podívaná startuje každých 30 minut, a to od 18.00 do 23.00 hod. Své jedinečné umění však tančící fontána předvádí také v 13.00 a 13.30 hod (kromě pátku, kdy se voda mrská a hravě skotačí vždy v 13.30 a 14.00 hod).

fontány pod mrakodrapem Burj Khalifa

Nahlédněte do míst, jež voní vzácným cizokrajným kořením

Hledání pokladů není vždy jen úkolem pro Indiana Jonese. Po skutečném pokladu můžete se svými ratolestmi pátrat i na tradičním arabském tržišti. Neuvěříte, jaký dojem v nich dokážou súky vyvolat. Povídejte si s nimi o kulturních rozdílech a o nutnosti je respektovat, i o tom, že ceny na trzích nejsou fixně dané, nýbrž se tvoří smlouváním mezi kupujícím a prodávajícím. Ukažte dětem pestrobarevné koření a nechte je, ať si k němu přivoní. Zastavte se na trhu se zlatem a diamanty… Zkrátka vychutnávejte si Dubaj s dětmi všemi smysly.

cizokrajné koření na tradičním arabském tržišti

Udělejte si piknik na pláži 

I zdánlivě obyčejný den na pláži může dětem zajistit nezapomenutelné zážitky. Pokud si budete chtít chvilku číst, předejte dětem cestovatelský deník a seznamte je s ilustrovaným klukem Vašíkem. Ten jim bude vyprávět o místech, která navštívil slovutný cestovatel Ville Pojka. Později již zase společně dovádějte v mořských vlnách. Chvíli pozorujte zpěněné vrcholky vln dorážejících na pláž a chvíli zase Burj Al Arab, nejluxusnější hotel světa.

pláž s výhledem na Burj Al Arab

rnc_logo_color

GPS: (Dubajská fontána) 25°11'45.0"N 55°16'36.8"E

Zdroj: www.radynacestu.czDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Spojené arabské emiráty, Dubaj – Jak vyplnit šestihodinové čekání?
Publikováno: 13.7.2015
Ohromné letiště s mnoha obchůdky, kavárnami a sedačkami. Ale dokážete nakupovat šest hodin v kuse? Položme si zásadní otázku: Nudit se na letištních židlích, nebo se vydat na noční miniprohlídku městem? Jsem pro druhou možnost. Když dobrodružství, tak od začátku. Cesta patří k dovolené. Z letiště vyrážíme přímo do dubajské metropole.

Spojené arabské emiráty I.: Dubaj – kouzelný ostrůvek uprostřed arabského světa, nebo fata morgána?
Publikováno: 23.2.2015
Vyrůstající až k nebi uprostřed pouště, opovážlivá se svou Babylonskou věží zvanou Burj Kalifa tyčící se do úctyhodné výše 828 m, marnivá tím věčným nakupováním v mamutích shopping mallech, symbol lačnosti, chamtivosti, nenasytnosti, pýchy, prostopášnosti a marnotratného konzumu...

Spojené arabské emiráty II.: Dubaj - Bastakiya
Publikováno: 2.3.2015
Popojedu dále do čtvrti zvané Bastakiya, která pomáhá udržet památku původního přístavního městečka Dubaj se svými typickými arabskými domy obehnanými vysokou zdí. Snad se jim tady podaří zachovat pro další generace odkaz svých předků…

Spojené arabské emiráty, Abú Dhabí – Velká mešita
Publikováno: 1.3.2019
Abú Dhabí je hlavním městem Spojených arabských emirátů. Dominují mu výškové budovy roztodivných tvarů a široké bulváry. Abú Dhabí bylo založeno okolo poloviny 18. století nomádským kmenem Bani Yas.


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Zapomenutá místa

1. 7. – 31. 8. 2020
1. cena:
2. cena:
Cena redakce:
Ubytování pro 2 osoby na 2 noci se snídaní v penzionu Adélka Janské Lázně!

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

12.7.2020
Pražský lesopark Kamýk prošel zásadní proměnou. Obnovy se dočkaly nefunkční staré objekty, hájovna i oblíbený zookoutek. Tam mají teď nové útočiště například kozy kamerunské.
10.7.2020
Nové návštěvnické centrum zprostředkuje pohled na výsledky archeologických průzkumů a nálezů v oblasti zaniklé obce Mušov, která ustoupila vodní nádrži Nové Mlýny v Jihomoravském kraji.
8.7.2020
Fond na podporu umění rozhodl o vítězi 3. ročníku projektu Město kultury. Příští rok se pochlubí tímto titulem město Stará Ľubovňa, které je v daném regionu kulturním uzlem.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – MAURICIUS:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:neděle 12. 7. 2020
svátek:Bořek
dnes:
neděle 12.7.
20 °C
zítra:
pondělí 13.7.
22 °C