www.infoglobe.cz » SR, Horský fotomaraton odhaluje krásu slovenských hor

SR, Horský fotomaraton odhaluje krásu slovenských hor

Publikováno: 4.2.2016
Slovenské hory jsou krásné a mezi turisty velmi oblíbené. Jejich pestrost je na tak malém území nevídaná. Některé jsou zalesněné, jiné holé, porostlé trávou nebo skalnaté a dominují okolí svými mohutnými štíty.

Jejich rozmanitost jsme se rozhodli zachytit prostřednictvím soutěžní akce, která na Slovensku ani v blízkém okolí nemá obdoby. Portál Infoglobe se společně s dalšími čtyřmi partnery rozhodl uspořádat a podpořit Horský fotomaraton, jehož cílem je vytvořit prostor pro všechny, kteří rádi do hor chodí a zachycují jejich krásy a nevšednost. Akce vznikla po čtyřech úspěšných ročnících Tatranského fotomaratonu, který zachycoval jen oblast Vysokých Tater. Rozšířením na celoslovenskou úroveň získali mnozí milovníci hor a fotografování možnost vlastní prezentace vnímání přírodní krásy, přes kterou mohou zviditelnit i svůj region, kde žijí a působí.

(c) Peter Šároši - Proniká lesem

Princip soutěže je jednoduchý. Ve stanoveném termínu je třeba zachytit pět fotografií na pět vyhlášených témat – a to vše v časovém limitu 48 hodin. Jelikož se jedná o akci celoroční, tak je rozdělena do čtyř cyklů na základě ročních období.

(c) Marián Kmeť - Daleký cíl

Během víkendu 16. a 17. ledna 2016 se uskutečnil první cyklus Horského fotomaratonu, do kterého se přihlásilo 64 účastníků – od Košic, Prešova, Bardějova přes Bratislavu, Trenčín, Brezno až po Dolný Kubín, Liptovský Mikuláš, Poprad a mnoho dalších míst. V rámci časového omezení měli soutěžící zachytit horské prostředí na tato témata – ledové pokušení, pod peřinou, proniká lesem, síly přírody a daleký cíl. Více než polovina účastníků roli zvládla a předala vskutku nádherné snímky vystihující kouzlo zimní přírody z dálky, ale i v detailech. Fotografie zachycovaly převážně Vysoké Tatry, ale nechyběla ani Zádielská soutěska, Bílé a Malé Karpaty, Nízké Tatry, Malá Fatra, Strážovské vrchy a další pohoří.

(c) Tatiana Dučaiová - Pod peřinou

Stejně jako zimní cyklus proběhne i jarní, a to v termínu 26. a 27. března, tedy během velikonočních svátků. Následně se ještě uskuteční další dva. Postupně budou vybrány tři nejlepší fotografie z každého tématu, které se stanou na konci akce podkladem pro vznik knižní ročenky Horský fotomaraton, která bude nabídnuta horským chatám a penzionům. Takto soutěžící autoři zviditelní nejen sebe, ale i vlastní tvorbu. Dalším lákadlem pro účastníky je průběžné zveřejňování vybraných soutěžních fotografií v časopise Krásy Slovenska a v neposlední řadě i uspořádání samostatné výstavy v rámci bienále festivalu amatérské tvorby o horách – Horalfestu 2016. Nejlepší autoři dokonce mohou získat hlavní cenu akce – ocenění Horský fotograf roku!

(c) Ľuboš Kňažek - Síly přírody

Pokud jsme vás navnadili, neváhejte a bezplatně se registrujte zde. Pro ty, co se na takové soutěžní fotografování necítí, jsme připravili soutěž o 3× CEWE fotoknihu od společnosti Fotolab pro každý cyklus zvlášť, kde můžete hlasovat pro porotou vybrané fotografie. Více o soutěži se dozvíte zde.

(c) Martin Maličký - Síly přírody

Jsme nesmírně rádi, že můžeme spojit netradiční soutěž s turistikou a přinést vám tak originální pohled na klenoty přírody, kterými slovenské hory zcela určitě jsou.

 

Text: Oskár Mažgút

Zdroj a foto: Horský fotomaraton, © Kvetoslav Šlavka (úvodní), © u fotografií

Překlad: Stanislava WaniováDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

SR, Banská Bystrica – Památník SNP
Publikováno: 31.3.2016
Město Banská Bystrica je považováno za srdce země pod Tatrami. Nachází se zde jeden z nejvýznamnějších památníků Slovenska, jehož úkolem je připomínat období druhé světové války a vzdoru Slováků proti fašismu.

SR: Tatranský fotomaratón - Infoglobe byl při tom
Publikováno: 3.11.2011
Během babího léta se v Tatrách konala zajímavá akce pod názvem Tatranský fotomaratón, kde se mohl přihlásit každý, bez rozdílu věku či fotografických dovedností. Náš internetový cestovatelský portál www. infoglobe.sk se stal mediálním partnerem této akce a v tomto článku by vám chtěl přiblížit atmosféru i samotný průběh.


Souvisejicí fotogalerie

SR, Tatranská Lomnica: Tatranský fotomaratón 2012
Pro všechny milovníky fotografování a Tater se už podruhé ve Vysokých Tatrách konala událost pod ...

SR: Tatranský fotomaratón 2011
První tatranský fotomaratón se úspěšně uskutečnil v sobotu, 1.10.2011. Akci otevřel primátor měst...


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Česká a slovenská zima

1. 1. – 28. 2. 2021
1. cena:
Horský balíček od vydavatelství Tatrica.sk
2. cena:
Obrazová publikace z vydavatelství CBS
3. cena:
Knižní průvodce z vydavatelství Dajama
1. cena redakce:
Krásný šperk od Zlatnictví MILI
2. cena redakce:
Celoroční pojištění ALPENVEREIN od Hory.sk
3. cena redakce:
Dárkový kancelářský balíček od portálu Infoglobe

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

25.1.2021
Momentální situace stále neumožňuje volně cestovat, zažívat dobrodružství či poznávat různé kouty naší planety. A proto je ideálním řešením posadit se v pohodlí domova k počítači a prohlédnout si on-line cestovatelské besedy v podání úžasných přednášejících.
22.1.2021
Fotopublikace Slovenské hrady a zámky z nebe z autorského pera Milana Paprčky byla zpracována jako audiokniha pro seniory. Na konci minulého roku byla darovaná domovům důchodců ve formě DVD a v současnosti je již dostupná i široké veřejnosti.
20.1.2021
Časopis Krásy Slovenska, který je věnován přírodním unikátům a kulturním zajímavostem Slovenska, turistice, cestovnímu ruchu, horolezectví, jeskyňářství, ochraně přírody a tradicím, se v tomto roce „dožívá“ jubilejních 100 let.

Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – BHUTÁN a BANGLADÉŠ:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:pondělí 25. 1. 2021
svátek:Miloš
dnes:
pondělí 25.1.
-3 °C
zítra:
úterý 26.1.
0 °C