www.infoglobe.cz » Zajímavá místa » ČR, Praha - Troja: zoo, která plní zvířecí sny - VIDEO

ČR, Praha - Troja: zoo, která plní zvířecí sny - VIDEO

Publikováno: 24.6.2014
V trojské zoologické zahradě byl snad každý a každý, kdo tam byl, se tam rád vrací. Nejen Češi, ale i zahraniční turisté jsou tímto rájem zvířat na vltavském břehu doslova okouzleni.

Pražská zoo patří ve světové konkurenci mezi osm nejlepších. Po právu je to také jeden z nejnavštěvovanějších turistických cílů Česka. Jako jedna z mála zoologických zahrad totiž dokázala poskytnout zvířatům v zajetí velmi kvalitní životní podmínky. I když je jasné, že není nad svobodu ve volné přírodě.

Slunečné počasí bylo jako stvořené k návštěvě zoologické zahrady v Praze. Dopoledne před pokladnou stávají hlavně maminky s kočárky nebo svými malými ratolestmi. Zoo je především místem pro děti. Ale nejen pro ně, jsou tu jak na podnose naservírovaná zvířata ze všech koutů světa. Kde jinde by se měl potkat lední medvěd se slonem, že?

Zoo unaví i fyzicky zdatné, ale nadchne vším, co nabízí

Koho by myslel, že procházka zoo nemůže unavit, tak ten se plete. Trojská zoologická zahrada se totiž rozprostírá na neuvěřitelných 58 hektarech, a tak kdyby se každému zvířátku věnovalo několik okamžiků, stihnout všechny bude pořádná honička. Návštěvníci se navíc nevyhnou kopcovitému terénu, takže je lépe vzít si pořádné boty a také dobrou kondičku.

pražská zoopražská zoopražská zoo

pražská zoo

Pražská zoo se může pochlubit 650 druhy zvířat. Dohromady by ale návštěvníci napočítali víc jak šest tisíc kusů – od nejmenších zástupců živočišné říše, jakými jsou třeba mravenci či brouci, přes vtipně pochodující tučňáky až po dlouhé elegantní žirafy nebo těžkopádné slony.

Sloní údolí poskytuje zvířatům potřebný komfort

Od r. 2013 si právě sloni a hroši užívají v novém a velmi komfortním výběhu s bazénem nazvaném „Sloní údolí“. Nutno říci, že právě ti to snad potřebovali ze všech zvířat nejvíc. Jejich dřívější „betonová past“ jim mnoho volnosti neposkytovala. Zato teď je radost se na ně v jejich obydlí skýtajícího mnoho prostoru dívat. Projektů, které se v pražské zoo realizují, je ale celá řada. Zahrada každoročně překvapuje návštěvníky novinkami, které pro ně a zvířata nachystala. 

pražská zoo

Práce kolem zvířat je nekonečný proces

Pražská zoo ale pracuje také na projektech dlouhodobějšího charakteru. Jedním z nich je třeba návrat koní převalského zpět do volné přírody, konkrétně do Mongolska, kde má tento prehistorický druh koně svůj původní domov. Mezi dalšími projekty mimo Evropu jsou Ochrana goril v Africe, záchrana gaviála indického v Indii, ochrana ptáků v Indonésii a Filipínách. Projektů na starém kontinentu a v Česku je celá řada.

pražská zoo

pražská zoopražská zoo

Spodní část zoo bohužel spadá do první povodňové zóny a jistě nemusíme připomínat, jaká dramata lidé a zvířata v zoo zažívají vždy, když se zvedne hladiny Vltavy. Naposledy se zoo potýkala s velkou vodou v r. 2013. Dnes už to vypadá, že je vše zas ve starých dobrých kolejích.

 

Text/foto/video: Klára SvobodováDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

ČR: Trojský zámek - baroko pod vinicí sv. Kláry - VIDEO
Publikováno: 10.4.2012
Pražská Troja zůstává jednou z nejžádanějších rezidenčních oblastí. Trojský zámeček, obklopený vinicemi Sv. Kláry, je její významnou dominantou.

Praha: lesní areál Kamýk má nové obyvatele
Publikováno: 12.7.2020
Pražský lesopark Kamýk prošel zásadní proměnou. Obnovy se dočkaly nefunkční staré objekty, hájovna i oblíbený zookoutek. Tam mají teď nové útočiště například kozy kamerunské.

ČR, Praha – naučná stezka Chuchelský háj
Publikováno: 11.6.2020
Přírodní rezervací nad pražskou Chuchlí prochází naučná stezka Chuchelský háj, která navazuje na naučnou stezku Barrandovské skály. Provede vás po žluté turistické a zároveň cyklistické asfaltové cestě převážně listnatým porostem z Velké do Malé Chuchle, nebo opačně. Největším lákadlem hlavně pro děti je místní zoo.

ČR: Sázíme budoucnost
Publikováno: 7.11.2019
Nadace Partnerství za podpory Ministerstva životního prostředí se rozhodla změnit krajinu k lepšímu tím, že hodlá vysadit 10 milionů stromů mimo les, a to během pěti let. Nyní máte jedinečnou možnost přidat ruku k dílu v sobotu 9. listopadu ve Vestci u Prahy, kde vzniká výsadba Aleje svobody k oslavě 30 let od sametové revoluce.

Praha: výstava Cosmos Discovery prodloužena
Publikováno: 24.8.2020
Rodinná výstava Cosmos Discovery v Křižíkově pavilonu na Výstavišti v Holešovicích vás provede historií kosmických letů od počátku po současnost. Na ploše 2000 m² uvidíte například originální trysky motoru rakety Saturn V a lodi Apollo 11. Světová výstava kosmonautiky byla prodloužena do konce října.

ČR, Praha, Dolní Chabry: mysteria kostela Stětí Jana Křtitele - VIDEO
Publikováno: 1.1.2013
Kostela stojícího na Bíleneckém náměstí v Praze Dolních Chabrech si nelze nevšimnout. Tahle menší románská stavba má jakési zvláštní kouzlo a všechny, kdo o něm něco málo ví, k sobě přitahuje jako magnet.

ČR, Praha: Drahaňské údolí – VIDEO
Publikováno: 12.8.2014
Draháňské údolí spojuje městskou část Prahy 8 Dolní Chabry s pravým vltavským břehem. Pěším nabízí kouzelnou procházku plnou míst k pokochání, bikerům záludnou a poměrně náročnou trasu.

ČR, Praha – Valdštejnská zahrada a jiná malebná zákoutí
Publikováno: 5.11.2017
Tentokrát se vydáme na procházku pražskými uličkami. Vyhneme se hlavním atrakcím města a navštívíme spíše místa se svébytnou atmosférou, kterou si určitě zamilujete.

ČR, Praha: Veletržní palác – domov umění
Publikováno: 29.10.2017
Praha nabízí k vidění mnoho nádherných památek, náměstí i zákoutí. Tentokrát vás zavedeme do městské části Holešovice, známé hlavně díky Výstavišti. Avšak my svou pozornost zaměříme na Veletržní palác.

ČR, Praha – Kunratický les
Publikováno: 4.10.2017
Praha nabízí kromě úchvatných památek, výborné kuchyně a ještě lepšího piva i výlety do přírody. Jedno její malebné přírodní zákoutí dnes navštívíme. Bude jím Kunratický les.

Praha: mapa metropole očima místních
Publikováno: 12.8.2017
Před několika dny byla vydána již sedmá edice mapy Prahy pro návštěvníky, kteří chtějí poznat v metropoli místa, kam by běžně nezabloudili. Letošním tématem je Praha stověžatá.

ČR, Praha – návštěva botanické zahrady
Publikováno: 24.2.2016
Poté, co jsme si řekli o krásné procházce Prokopským a Dalejským údolím, vás zavedeme do další zelené oázy Prahy. Tentokrát se vydáme do městské části Trója, kde lze obdivovat hned několik turistických atrakcí.

ČR, Praha – krásná i ošklivá žižkovská věž II
Publikováno: 10.2.2016
Poté, co jsme si prohlédli okolí žižkovské věže, vydali jsme se do jejího nitra. Předtím jsme si ještě prohlédli 10 obrovských soch malých lezoucích batolat (tzv. Mimina Babies), které byly v roce 2000 instalovány na konstrukci věže.

Praha: veletrh Holiday World 2018
Publikováno: 13.2.2018
Ve dnech 15.–18. února se koná již 27. mezinárodní veletrh cestovního ruchu zároveň s 12. ročníkem gastronomického veletrhu v areálu holešovického Výstaviště.

ČR, Pražské věže – unikátní výlet
Publikováno: 15.4.2015
Tentokrát se vydáme do hlavního města České republiky, abychom absolvovali nádhernou procházku po turisticky nejvyhledávanějších atrakcích, které nabízejí hned několik pohledů na rušný život tohoto královského města ležícího na Vltavě.


Souvisejicí fotogalerie

ČR, Praha – naučná procházka botanickou zahradou
Praha má mnoho krásných míst. Jedním z nich je i trojská botanická zahrada na pravém břehu Vltavy...

ČR, Praha – procházka Prokopským a Dalejským údolím
Dnes vás zveme na procházku Prahou. Ale nenavštívíme historické centrum ani žádné významné památk...


Souvisejicí videa

ČR, Praha: Draháňským údolím
Draháňské údolí, jehož spodní část se nazývá rokle, je jedno z nejromantičtějších údolí v Praze. ...

ČR, Praha: mysteria chaberského kostela
Románský kostelík na Bíleneckém náměstí v Praze Dolních Chabrech, byť svými rozměry nenápadný, je...

Slalomová trať Praha - Troja
Typ lokality: Slalomové tratě Kontinent: Evropa Stát: Česká republika Lokace: Praha 7, Troja


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Můj mazlíček

1. 9. – 31. 10. 2020
1. cena:
2. cena:
Cena redakce:
Voucher pro 2 osoby na 1 noc v pohádkovém hotelu Zámek Berchtold*** + 2 vstupenky na veletrh Stříbrné vánoční dny

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

25.9.2020
U příležitosti Světového dne cestovního ruchu (27. září), nabízí Gemersko-malohontské muzeum bezplatný vstup do výstavních a expozičních prostor od 13 do 18 hodin.
24.9.2020
Nová kniha cestovatele Jana Hocka!
• 2 500 kilometrů českou a slovenskou přírodou.
• Pěšky, na kole, lodí, na lyžích i na koni.
• Jednodenní výlety různé náročnosti.
• Příroda národních parků a chráněných oblastí.
• Profesionální a panoramatické fotografie.
23.9.2020
Světový den cestovního ruchu se každoročně slaví 27. září a jeho cílem je zvyšovat povědomí o významu cestovního ruchu, jeho sociálních, kulturních, ekologických i ekonomických hodnotách a přínosu k dosažení cílů udržitelného rozvoje.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – NEPÁL:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:neděle 27. 9. 2020
svátek:Jonáš
dnes:
neděle 27.9.
12 °C
zítra:
pondělí 28.9.
11 °C