www.infoglobe.cz » Zajímavá místa » ČR, Praha - Troja: zoo, která plní zvířecí sny - VIDEO

ČR, Praha - Troja: zoo, která plní zvířecí sny - VIDEO

Publikováno: 24.6.2014
V trojské zoologické zahradě byl snad každý a každý, kdo tam byl, se tam rád vrací. Nejen Češi, ale i zahraniční turisté jsou tímto rájem zvířat na vltavském břehu doslova okouzleni.

Pražská zoo patří ve světové konkurenci mezi osm nejlepších. Po právu je to také jeden z nejnavštěvovanějších turistických cílů Česka. Jako jedna z mála zoologických zahrad totiž dokázala poskytnout zvířatům v zajetí velmi kvalitní životní podmínky. I když je jasné, že není nad svobodu ve volné přírodě.

Slunečné počasí bylo jako stvořené k návštěvě zoologické zahrady v Praze. Dopoledne před pokladnou stávají hlavně maminky s kočárky nebo svými malými ratolestmi. Zoo je především místem pro děti. Ale nejen pro ně, jsou tu jak na podnose naservírovaná zvířata ze všech koutů světa. Kde jinde by se měl potkat lední medvěd se slonem, že?

Zoo unaví i fyzicky zdatné, ale nadchne vším, co nabízí

Koho by myslel, že procházka zoo nemůže unavit, tak ten se plete. Trojská zoologická zahrada se totiž rozprostírá na neuvěřitelných 58 hektarech, a tak kdyby se každému zvířátku věnovalo několik okamžiků, stihnout všechny bude pořádná honička. Návštěvníci se navíc nevyhnou kopcovitému terénu, takže je lépe vzít si pořádné boty a také dobrou kondičku.

pražská zoopražská zoopražská zoo

pražská zoo

Pražská zoo se může pochlubit 650 druhy zvířat. Dohromady by ale návštěvníci napočítali víc jak šest tisíc kusů – od nejmenších zástupců živočišné říše, jakými jsou třeba mravenci či brouci, přes vtipně pochodující tučňáky až po dlouhé elegantní žirafy nebo těžkopádné slony.

Sloní údolí poskytuje zvířatům potřebný komfort

Od r. 2013 si právě sloni a hroši užívají v novém a velmi komfortním výběhu s bazénem nazvaném „Sloní údolí“. Nutno říci, že právě ti to snad potřebovali ze všech zvířat nejvíc. Jejich dřívější „betonová past“ jim mnoho volnosti neposkytovala. Zato teď je radost se na ně v jejich obydlí skýtajícího mnoho prostoru dívat. Projektů, které se v pražské zoo realizují, je ale celá řada. Zahrada každoročně překvapuje návštěvníky novinkami, které pro ně a zvířata nachystala. 

pražská zoo

Práce kolem zvířat je nekonečný proces

Pražská zoo ale pracuje také na projektech dlouhodobějšího charakteru. Jedním z nich je třeba návrat koní převalského zpět do volné přírody, konkrétně do Mongolska, kde má tento prehistorický druh koně svůj původní domov. Mezi dalšími projekty mimo Evropu jsou Ochrana goril v Africe, záchrana gaviála indického v Indii, ochrana ptáků v Indonésii a Filipínách. Projektů na starém kontinentu a v Česku je celá řada.

pražská zoo

pražská zoopražská zoo

Spodní část zoo bohužel spadá do první povodňové zóny a jistě nemusíme připomínat, jaká dramata lidé a zvířata v zoo zažívají vždy, když se zvedne hladiny Vltavy. Naposledy se zoo potýkala s velkou vodou v r. 2013. Dnes už to vypadá, že je vše zas ve starých dobrých kolejích.

 

Text/foto/video: Klára SvobodováDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

ČR: Trojský zámek - baroko pod vinicí sv. Kláry - VIDEO
Publikováno: 10.4.2012
Pražská Troja zůstává jednou z nejžádanějších rezidenčních oblastí. Trojský zámeček, obklopený vinicemi Sv. Kláry, je její významnou dominantou.

ČR, Praha – Valdštejnská zahrada a jiná malebná zákoutí
Publikováno: 5.11.2017
Tentokrát se vydáme na procházku pražskými uličkami. Vyhneme se hlavním atrakcím města a navštívíme spíše místa se svébytnou atmosférou, kterou si určitě zamilujete.

ČR, Praha: Veletržní palác – domov umění
Publikováno: 29.10.2017
Praha nabízí k vidění mnoho nádherných památek, náměstí i zákoutí. Tentokrát vás zavedeme do městské části Holešovice, známé hlavně díky Výstavišti. Avšak my svou pozornost zaměříme na Veletržní palác.

ČR, Praha – Kunratický les
Publikováno: 4.10.2017
Praha nabízí kromě úchvatných památek, výborné kuchyně a ještě lepšího piva i výlety do přírody. Jedno její malebné přírodní zákoutí dnes navštívíme. Bude jím Kunratický les.

Praha: mapa metropole očima místních
Publikováno: 12.8.2017
Před několika dny byla vydána již sedmá edice mapy Prahy pro návštěvníky, kteří chtějí poznat v metropoli místa, kam by běžně nezabloudili. Letošním tématem je Praha stověžatá.

ČR, Praha – návštěva botanické zahrady
Publikováno: 24.2.2016
Poté, co jsme si řekli o krásné procházce Prokopským a Dalejským údolím, vás zavedeme do další zelené oázy Prahy. Tentokrát se vydáme do městské části Trója, kde lze obdivovat hned několik turistických atrakcí.

ČR, Praha – krásná i ošklivá žižkovská věž II
Publikováno: 10.2.2016
Poté, co jsme si prohlédli okolí žižkovské věže, vydali jsme se do jejího nitra. Předtím jsme si ještě prohlédli 10 obrovských soch malých lezoucích batolat (tzv. Mimina Babies), které byly v roce 2000 instalovány na konstrukci věže.

ČR, Praha: Drahaňské údolí – VIDEO
Publikováno: 12.8.2014
Draháňské údolí spojuje městskou část Prahy 8 Dolní Chabry s pravým vltavským břehem. Pěším nabízí kouzelnou procházku plnou míst k pokochání, bikerům záludnou a poměrně náročnou trasu.

Praha: veletrh Holiday World 2018
Publikováno: 13.2.2018
Ve dnech 15.–18. února se koná již 27. mezinárodní veletrh cestovního ruchu zároveň s 12. ročníkem gastronomického veletrhu v areálu holešovického Výstaviště.

ČR, Pražské věže – unikátní výlet
Publikováno: 15.4.2015
Tentokrát se vydáme do hlavního města České republiky, abychom absolvovali nádhernou procházku po turisticky nejvyhledávanějších atrakcích, které nabízejí hned několik pohledů na rušný život tohoto královského města ležícího na Vltavě.

ČR, Praha, Dolní Chabry: mysteria kostela Stětí Jana Křtitele - VIDEO
Publikováno: 1.1.2013
Kostela stojícího na Bíleneckém náměstí v Praze Dolních Chabrech si nelze nevšimnout. Tahle menší románská stavba má jakési zvláštní kouzlo a všechny, kdo o něm něco málo ví, k sobě přitahuje jako magnet.


Souvisejicí fotogalerie

ČR, Praha – naučná procházka botanickou zahradou
Praha má mnoho krásných míst. Jedním z nich je i trojská botanická zahrada na pravém břehu Vltavy...

ČR, Praha – procházka Prokopským a Dalejským údolím
Dnes vás zveme na procházku Prahou. Ale nenavštívíme historické centrum ani žádné významné památk...


Souvisejicí videa

ČR, Praha: Draháňským údolím
Draháňské údolí, jehož spodní část se nazývá rokle, je jedno z nejromantičtějších údolí v Praze. ...

ČR, Praha: mysteria chaberského kostela
Románský kostelík na Bíleneckém náměstí v Praze Dolních Chabrech, byť svými rozměry nenápadný, je...

Slalomová trať Praha - Troja
Typ lokality: Slalomové tratě Kontinent: Evropa Stát: Česká republika Lokace: Praha 7, Troja

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Letní radosti

1. 7. – 31. 8. 2019
1. cena:
Kniha Nejkrásnější výlety autem 2 z Knižního klubu + dvojice vstupenek na veletrh FOTOEXPO
2. cena:
Kniha Nejkrásnější výlety vlakem 2 z Knižního klubu + dvojice vstupenek na veletrh FOTOEXPO
Cena redakce:
Voucher pro 2 osoby na 1 noc v hotelu Diana*** Nové Mesto nad Váhom s wellcome drinkem, snídaní a zapůjčením kol + dvojice vstupenek na veletrh FOTOEXPO

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

16.7.2019
Nově otevřená rozhledna s názvem Boží vyhlídka v Krušných horách na Karlovarsku, na jejímž vrcholu je umístěn zvon, stojí ve výšce 1099 metrů n. m. Přístupná je celý den z červené turistické značky.
15.7.2019
Od 18. do 21. července se v duchu tradice výročních trhů uskuteční jedna z nejstarších akcí na Slovensku – Spišský trh.
14.7.2019
V sobotu 20. července se uskuteční jubilejní 25. mistrovství Pohorelé a světa v sekání, a to v 10 hodin.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – LAOS:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:úterý 16. 7. 2019
svátek:Luboš