www.infoglobe.cz » Německo: Jednodenní výlet Saským Švýcarskem

Německo: Jednodenní výlet Saským Švýcarskem

Publikováno: 6.7.2017
Do téměř pohraničního německého městečka Bad Schandau vyrážíme z Mladé Boleslavi směrem přes Českou Lípu a Děčín až na hraniční přechod Schmilka, který se již nachází necelých osm kilometrů od naší cílové stanice. Jak již název napovídá, Bad Schandau je lázeňským městečkem. Rozkládá se na břehu Labe v centru národního parku Saské Švýcarsko. Bad Schandau se skládá z devíti částí – staré město Schandau, Krippen, Porschdorf, Neuporschorf, Prossen, již zmíněná Schmilka, Postelwitz, Waltersdorf a Ostrau. Ač je Bad Schandau městečkem opravdu malým, nabízí se zde hned několik míst k návštěvě.

Přímo v centru na náměstí Marktplatz se již tyčí krásná osmiboká věž kostela svatého Jana (Johanniskirche) z roku 1679. Pod věží se nachází cukrárna Schurz, která je prý vyhlášená svým jablečným štrůdlem. Ve středu náměstí nelze přehlédnout romantickou Sendigovu kašnu (Sendigbrunnen), která nese jméno po Rudolfu Sendigovi (1848–1928), známém propagátorovi lázní a veřejného života v Bad Schandau. Náměstí zakončuje Haus des Gastes neboli informační centrum pro turisty. Krom rad zde seženete i velké množství nejrůznějších suvenýrů.

Marktplatz – Haus des Gastes – informační centrum   Marktplatz – Sendigova kašna a kostel sv. Jana

Pokud se vrátíme směrem ke kostelu svatého Jana a pokračujeme ještě o kousek dál, dorazíme již k hlavní atrakci Bad Schandau – k vodnímu světu Toscana Therme. V Toscana Therme se nachází termální lázně a samozřejmě také plno atrakcí pro děti i dospělé. Bohužel venkovní bazén je zde pouze jeden, proto je vodní svět lepší navštěvovat v méně příznivém počasí. Jelikož však dnes máme počasí jako z katalogu, opouštíme areál Toscana Therme a vydáváme se přes parkoviště a park k poměrně originální pamětihodnosti – volně stojícímu elektrickému výtahu, který spojuje Bad Schandau a Ostrau. Jedná se o 50metrovou kovovou konstrukci, která je od roku 1954 kulturní památkou. Za necelá 2 eura nás výtah vyveze na krásnou vyhlídku nad městečkem Bad Schandau i okolním Saským Švýcarskem. Za vyhlídkou se nachází výběhy, kde lze spatřit rysa ostrovida. Dolů se pak můžete dostat buď opět výtahem, nebo pěšky.

Toscana Therme   Toscana Therme

pohled z vyhlídky od výtahu na Toscana Therme   pohled z vyhlídky od výtahu na Bad Schandau 

My se však vydáváme z Bad Schandau přes Porschdorf, Neuporschdorf, Waltersdorf a městečko Rathen o přibližně deset kilometrů dále ve směru na Drážďany. Míjíme několik nádherných skalních útvarů, až se dostáváme do cíle naší další zastávky – na plošinu Bastei. Tato plošina je především známá svým stylovým mostem Basteibrücke z roku 1851, který nahradil původní dřevěný most. A také se zde nacházejí pozůstatky skalního hradu Neurathen. Z mostu i plošiny je nádherná vyhlídka na skalní krásy Saského Švýcarska a na řeku Labe. Vstup na most Basteibrücke je zdarma, platí se pouze následná prohlídka hradu Neurathen, odkud je most krásně vidět v celé své kráse. Nicméně o skvělá vyhlídková místa nepřijdete, ani kdybyste se rozhodli most nenavštívit.

výhled na krásy Saského Švýcarska z Basteibrücke   Bastei – krásy Saského Švýcarska

Českosaské Švýcarsko – pohled z Bastei

pohled na Basteibrücke ze skalního hradu Neurathen   procházka na skalním hradě Neurathen

S blížící se třetí odpolední hodinou se vracíme zpět do Bad Schandau a odtud vyrážíme na poslední část našeho výletu – na ferratu Häntzschelstiege, která se nachází v Křinickém údolí národního parku Saské Švýcarsko. Ferrata je volně přístupná a má nejlehčí obtížnost (A). Pokud cestujete s dětmi, určitě doporučuji pro zpestření vyrazit z Bad Schandau do Křinického údolí elektrickou úzkokolejkou Kirnitzschtalbahn. Jízdenky se kupují přímo v tramvaji.

cesta na ferratu Häntzschelstiege   cesta na ferratu Häntzschelstiege

cesta na ferratu Häntzschelstiege cesta na ferratu Häntzschelstiege cesta na ferratu Häntzschelstiege cesta na ferratu Häntzschelstiege

GPS: 50°55'11.2"N 14°09'10.8"E

Text a foto: Veronika SchubertováDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Německo, Saské Švýcarsko – trek na nejvyšší horu a okolí
Publikováno: 16.11.2015
Hned za branou Děčína se otevírá kolébka skalních tváří Saského Švýcarska. To získalo své jméno díky dvěma švýcarským mladíkům, kteří studovali v Drážďanech, a nedaleké přírodní prostředí jim připomínalo domov.

Německo, Saské Švýcarsko – Pfaffenstein a Barbarine
Publikováno: 23.11.2015
Krása skal tkví v jejich šedivosti, rozmanitosti, jedinečnosti a v jejich tichém zasazení v přírodě. Kámen je neživý, ale skála dýchá a tepe stejně jako vaše srdce, když se ocitnete na jejím vrcholu. Vydáváme se na trek k hoře Pfaffenstein a skalní věži Barbarine, které leží na jedné z nejkrásnějších cest Saského Švýcarska.

Německo, Saské Švýcarsko – Häntzschelstiege, ferrata pro začátečníky
Publikováno: 5.10.2015
Kovový zvuk karabin, železný žebřík, kramle, ostré hrany skály a nezapomenutelný výhled na krajinu údolí Labe.

Německo: Saské Švýcarsko - cestou do Haagu
Publikováno: 11.4.2014
Nedávno jsem se vydal na výlet do Haagu, města, které jste mohli částečně poznat v jednom z našich minulých článků. Cesta z Česka vede přes německé sousedy a já zvolil variantu směrem na Drážďany přes Saské Švýcarsko.


Souvisejicí fotogalerie

Německo, Sasko – zámek Pillnitz a jeho obří kamélie
Návštěva Drážďan bývá často spojována s návštěvou bývalé rezidence saského královského rodu, a to...

Německo - Sasko, Drážďany: staronové město
Drážďany jsou poslední dobou Čechy stále častěji vyhledávanou destinací. Druhé největší město Sas...


Souvisejicí videa

Německo: Pfaffenstein – unikátní stolová hora v Saském Švýcarsku
Českosaské Švýcarsko láká čím dál tím více lidí. Pfaffenstein patří k těm nejnavštěvovanějším mís...

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Poezie všedního dne

1. 1. – 29. 2. 2020
1. cena:
Kniha Vltavské vyhlídky z Knižního klubu
2. cena:
Kniha Výlety podél Sázavy z Knižního klubu
1. cena redakce:
Poukaz na 1 noc pro 2 osoby se vstupem do wellness v LH Hotelu Jana**** v Přerově!
2. cena redakce:
+ BONUS: každý vítěz obdrží dvojici vstupenek na veletrh FOR BIKES 2020!

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

25.2.2020
Každý, kdo tyto nejvyšší české hory miluje, jistě uvítá obrazového knižního průvodce po známých, ale také zcela opomíjených koutech Krkonoš.
24.2.2020
21. ročník mezinárodního festivalu horského filmu a dobrodružství se uskuteční od 25. do 29. března v prostorách CINEMAX Bory a nákupního centra Bory Mall v Bratislavě.
23.2.2020
Nechte se unést horskou atmosférou a inspirujícími přednáškami a filmy. Festival Vysoké hory bude probíhat v zasedačce Městského úřadu v Žilině, a to už v sobotu 7. března.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – UKRAJINA:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:úterý 25. 2. 2020
svátek:Liliana
dnes:
úterý 25.2.
8 °C
zítra:
středa 26.2.
3 °C